'PORT I Verdediging laat grove steken vallen Slechte match en hooligan De Borger KAVD doet beroep op Willy Meersman Eendracht Aalst is deze keer de underdog Eendracht Aalst: Wat is Chunga waard VOETBAL K.A.V.D. - Leest 2-2 Oude God - V.W. Hamme 2-0 De Voorpost - 1.3.1991 - 17 s: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 I Het verliespunt tegen het laatstgerangschikte Leest is de druppel geweest die bij de leiding van KAV Dendermonde de emmer heeft doen overlopen. Deze week werd beslist om Willy Meersman aan te trekken als technisch raadgever. De overeenkomst overlapt de rest van de kompetitie. Meersman volgt dus in feite Toon Pfaff op die in januari besloot om op te stappen en nu het bewind voert bij de eerste provincialer SV Temse. De leemte die ondertussen ontstond, werd opgevuld door Marek Kusto die blijft samen werken met Willy Meersman. Met dit ultieme besluit streelt het bestuur van de vierdeklasser het behoud na. Geruchten doen de ronde dat het duo Willy Meersman-Eddy Maes volgend seizoen KAV Dendermonde zou gaan leiden. Paarsblauw zou daar zeker en vast geen slechte zaak mee doen, wel integendeel! Vele jaren hebben Willy Meersman en Eddy Maes schitterend werk geleverd bij VW Hamme. Eddv Maes houdt zich in deze kompetitie bezig met de jeugd ran Sportkring Sint-Niklaas. Hij zal wellicht niet aarzelen om naar Dender monde te komen en er met Willy meersman samen te werken, indien het bestuur van KAVD hem hierom verzoekt. Zoals eerder al gemeld zal Marek Kusto na afloop van de kompetitie» Dendermonde verlaten. Hij keert terug naar Polen. In zijn vaderland, meer bepaald in de stad Krakow, wil hij een zaak opstarten, wat daar nu mogelijk; is geworden sedert de omverwerping van het kommunistisch bewind. Het ligt in de lijn van de verwachtingen dat het bestuur van KAV Dendermonde; tijdens de transfertperiode zal rekening houden met de verzuchtingen van 'illy Meersman. Voetbal. Willy Meersman, technisch adviseur bij KA.V.D. (arch) 1 Het punt dat LA.V. Dendermonde tegen het laatstgerangschikte Leest te grabbel heeft gegooid zou bij de eindafrekening wel eens zwaar kunnen doorwegen. Paarsblauw liet in alle linies een vrij ontgoochelende indruk en keek na een kwartier op tegen een 0-2 achterstand. Doelpunten die het gevolg waren van duidelijke flaters van de verdediging. Alain Moens tipte de bal, naast van Meirvenne, in eigen netten terwijl de tweede treffer er kwam na een onorto- doxe tussenkomst van Marc Van de Per- re. Dendermonde toonde weinig werk lust, kombineerde nauwelijks en liet vooral kollektief een vale indruk. 'Er moet met meer inzet gespeeld wor den, meent Freddy Jacobs, tegen een ploeg als Leest hadden we geen punt mogen verliezen. Ik meen dat er te weinig écht wordt gevoetbald en dat er al te vaak persoonlijke nummertjes wor den opgevoerd. Voetbal is een ploeg- sport. Er wordt onderling te weinig ge praat. Zelf heb ik mij al een paar keer kwaad gemaakt, uiteraard niet met de bedoeling om collega's te kwetsen maar integendeel om hen op te jutten. De 0-2 achterstand hebben we kunnen wegwerken maar daarna kregen we nog kansen om een derde en misschien zelfs een vierde treffer op het bord te spijke ren. Ik ben helemaal niet tevreden. Het zal moeilijk zijn om het behoud te verzekeren, neem dat van mij aan'. Ook Marek Kusto jammerde om het verliespunt al meende hij dat het opha len van een 0-2 achterstand en daarna nog een aantal kansen scheppen een verdienste van de ploeg kan genoemd worden. Dat is echter maar een magere troost. Zaak is dat KAVD het nu snel over een andere boeg zal moeten gooien, zeker met een moeilijk programma in het vooruitzicht. E.G. mÊÊ2m: KA VD-Leest 2-2. Doelman Spinnaelplukt de bal boven het hoofd van Heyrman (vh) De ontgoocheling was zondagavond groot in Hamse voetbalmiddens. Oefen- meester Daniël De Paepe voelde zich diep ongelukkig over de gang van zaken en vond drie oorzaken voor de neder laag. Een globaal slechte verrichting, home arbitrage en een onbegrijpelijke reaktie van Filip De Borger op een ogenblik dat het kalf nog niet helemaal verdronken was. Een gevolg van de nederlaag is dat leider Kapellen, die won, nu drie punten meer telt en wellicht moeilijk zal bij te benen zijn. 'Oude God was de betere ploeg en werd logisch winnaar, zegt Daniël De Paepe in een eerlijke kommentaar. In de eerste helft werd Frankie De Pelsmaecker een paar keer op proef gesteld. Telkens ver hinderde hij een bijna gemaakt doel punt. Eén keer hebben we een kans gehad. Dat was toen Rik Van de Velde de bal kon ontfutselen maar op een fluks reagerende keeper Montens botste. Een belangrijk feit deed zich voor rond het kwartier. Iemand van de lokalen liet zich tot natrappen verleiden. De ref stond erbij en iedereen verwachtte op zijn minst een gele kaart, sommigen zelfs de uitsluiting. Niets daarvan. De grove overtreding werd niet eens beteu geld. Later in de match liet de spelleider enkele keren blijken dat hij de thuis ploeg niet ongenegen was. Ik ben de laatste om een scheidsrechter te bekriti seren. Deze keer liep het echter de spuigaten uit. V 'Bij een 0-0 stand trokken we naar de kleedkamer, een resultaat dat mij vol deed. Kort na de hervatting viel een eerste doelpunt. Het kwam voort uit een stilstaande fase. Precies op dit gevaar had ik de spelers enkele minuten eerder gewezen. De match was op dat ogenblik zeker niet gespeeld. We organiseerden i dadelijk een offensief en geruime tijd hing de gelijkmaker in de lucht. Bijna was het zo ver toen Peter Van Caelenbergh een 'scud' afvuurde die door de lokale doelman onschadelijk werd gemaakt. De hoop op één punt KAVD-Leest 2-2. Wygonik speelde weer een g werd de grond ingeboord toen Filip De rend zwaar °P de bezoekende defensie (vh) Borger zich op een grove overtreding liet betrappen. Hij vond het nodig een spe ler, die voor fout al was gesanktioneerd, tegen het hoofd te gaan trappen toen die op de grond lag. Hij werd onmiddellijk de laan uitgestuurd. Ik was het volmondig met de scheids rechter eens. Voor dit soort overtredin gen kan ik niet het minste begrip op brengen. Filip is een goede speler, daar niet van, maar door zijn ontstuimige reaktie -het is overigens niet de eerste keer- krijgt hij een etiket opgeplakt dat VW Hamme niet ten goede komt. Met tien man verder boeren was een hopeloze strijd, zeker nadat de thuis ploeg, andermaal uit een stilstaande fase, een tweede keer hadden gescoord. We hebben slecht gespeeld en ik hoop maar dat iedereen dat beseft', aldus de Hamse trainer. E.G. wedstrijd en woog voortdu- Zondagnamiddag staat in het Eendrachtstadion het Oostvlaamse derby E. Aalst-SK Beveren op het programma. Een ontmoeting die zeker de grote belangstelling zal lokken. Om die volkstoeloop een beetje in goede banen te leiden wordt een voorverkoop van toegangskaarten georganiseerd in het I sekretariaat in het stadion op zaterdag 2 en zondag 3 maart, telkens van 10 tot 12 uur. Oefenmeester Fazekas, die Beveren heel goed kent, is er zich van bewust dat zijn poulains voor een zware opgave staan, ook al omwille van het feit dat Eendracht de diensten zal moeten missen van Chunga (nog geschorst) en Lathouwers (gekwetst). Fazekas: 'Onze verdediging zal zondag moeten bewijzen uit welk hout zij gesneden is. Derijck en zijn maats wacht een konfrontatie met de sterkste aanvallers, in casu Van Vossen en Van Ankeren, uit tweede klasse. Ook op het middenveld beschikt Beveren met Van Ham (terug uit schorsing) over een speler van formaat. Het wordt dus een zware dobber. Maar ik reken op het enthousiasme van Eendracht, dat toch al bewezen heeft in grote omstandighe den groots te kunnen zijn'. Naar alle waarschijnlijkheid zal Fazekas tegen dat - op papier althans - ongenaakbaar Beveren uipakken met een eerder voorzichtige taktiek. Fazekas: 'Men mag die snelle Beverense spitsen niet te veel ruimte gunnen, want dan ben je er onvermijdelijk aan voor de moeite. Mijn collega Boskamp vraagt niets liever'. Nog even herinneren aan het feit dat op 20 oktober II. de wedstrijd Beveren- Aalst eindigde op 5-3, nadat Eendracht tot 20 minuten voor het einde met 1-3 aan de leiding stond maar in het laatste kwartier door een opeenstapeling van fouten toch nog de boot inging. Beide ploegen zijn intussen wel anders uitgebalanceerd, al komt door de afwezigheid van Chunga en Lathouwers Eendracht wel gehandicapt aan de aftrap. Voetbal. Kwajongen Filip De Borger (arch) Voetbal. Frank Eeckhout moest de plaats opvullen van werkpaard j Lathouwers die afgevoerd werd met een spierscheur (arch) Eendracht ging op Eeklo met 2-1 de boot in na een wedstrijd die nooit hoge toppen scheerde en waarbij men zich de vraag kan stellen wat Mozes Chunga momenteel waard is voor Eendracht. De Zimbabwees, die dit seizoen zowat het beste laat zien sinds hij in ons land verscheen, ontbrak wegens schorsing in het Aalsterse team, waarin een man ontbrak om vooraan de wedstrijd een definitieve wending te geven. 'Twee Chunga's is wellicht te veel, maar indien er één ontbreekt is het veel te weinig', aldus klubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. Dat Aalst een minder goede indruk naliet kan ook toegeschreven worden aan het feit dat Fazekas reeds in de eerste helft zijn elftal moest herschikken door het uitvallen van werkpaard Jos Lathouwers wegens spierscheur. Daardoor werd Gerd De Bruycker uitgespeeld als libero, terwijl René Peeters op het middenveld kwam postvatten en Frank Eeckhout mocht opdraven als substituut van de ongelukkige Lathouwers. Voor Eendracht, dat dolgraag tussen de eerste vijf wil eindigen, komen nu een paar uiterst zware wedstrijden aan. Thuis tegen Beveren t,nogm.uls .onder Chunga) en daarna uit naar Boom, zijn kottfmutaties die voor Eendracht tot de verbeelding spreken.

De Voorpost | 1991 | | pagina 17