Lutterzele mikt naar titel S.K. Lebbeke wil dertig punten Frank Van den Bergh blijft aan het roer bij Rapide Lebbeke Patro-E op weg naar de titel Enkel winnen telt vo Hamme Gates Europe, peter van Eendracht Aalst, sponsort wedstrijd tegen Beveren Selekties 18 -1.3.1991 - De Voorpost VOETBAL Bevordering B VW Hamme De Pelsmaecker, Van De Velde, Van Houcke, Van Caelenberg, Van der Stock, Vergeylen, Verbustel, Stalpaert, Nardus, De Paep, Heremans (Malfliet, Joos, Van Hemelrijck). KAV Dendermonde Doelman Van Meirvenne die gekwetst is wordt vervangen door Sven Robbrecht. De geschorste Moens wordt opgevolgd door Tom Rijdant. De ploeg: Robbrecht, Cooreman, Jacobs, Rijdant, Van De Perre, Segers, Van Roy, Van Troos, Wygonic, Heirman, De Koning, Goemare, Van Nieuwenhuyse. Eerste provinciaal S.K. Lebbeke Keeper Tonnelier is onzeker. Indien hij niet tijdig paraat is zal Niemand had voor de aanvang van de kompetitie verwacht dat de neo-derde- provincialer Lutterzele zo'n hoge vlucht zou nemen. De pas gepromoveerde wijkploeg uit Sint-Gillis zou zich met een plaats in de middenmoot al gelukkig gevoeld hebben. 'Het kan verkeren, zegt klubleider Paul Roels. Enkel Leo Dierickx is onze rangen komen versterken. Voor de rest boeren we verder met dezelfde groep die vorig jaar de titel behaalde in vierde. Geen haar op mijn hoofd had eraan gedacht dat we ons nog als kandidaat-kampioen zouden melden. Nu is het zo ver. Doet de kans zich voor om naar tweede door te stoten, dan zullen we zeker niet aarzelen. De recente kompetitiestop kwam vrij ongelegen. Vooral de laatste weken voelden we een groeiende konditie, wat zich vertaalde in een opeenvolgende reeks van schitterende resultaten. Nu zondag ondernemen we de tip naar Herleving Vrasene. Ivo en Eddy Van Keer, net als Eddy Van Bosbeke, drie basisspelers, zijn geschorst. Gelukkig beschikken we over een ruime cn sterke kern. Met één punt zal ik niet ontevreden zijn, al zal een gemotiveerde groep, zoals steeds, de overwin ning willen. De spelers mikken hoog, daarvan maken ze geen geheim'. E.G. 21 wedstrijden hebben S.K. Lebbeke evenveel punten opgeleverd en daarmee is men op het Konkelgoed best tevreden. De verwachting is dat pakweg 26 punten zullen volstaan om het behoud te verzekeren. 'We zullen proberen om beter te doen, zegt speler-trainer Guy De Baere. Gelet op de omstandigheden zijn we dik tevreden met het resultaat. Ook bestuur en supporters delen die mening. De kompetitieonderbreking kwam voor ons gelegen. Zelf had ik allicht niet kunnen aantreden, wat ook met Jurgen Vermeulen en doelman Bart Tonnelier het geval was. Daarbij kwam nog dat Frans Peelman geschorst was. Indien we hadden moeten spelen, dan misten we vijf titularissen. Door het afgelasten van de wedstrijden is de schorsing van Frans Peelman natuurlijk niet ongedaan gemaakt. Komende zondag is hij er niet bij maar de anderen zijn dan gerekupereerd zodat we de leider met geen al te verzwakt team partij moeten geven. Het is onze bedoeling om deze kompetitie met dertig punten te besluiten. Als we daarin lukken, mogen we gerust van een sukses gewagen', meent Guy De Baere, die zoals bekend ook volgend seizoen in Lebbeke aan het bewind blijft. E.G. BOKSEN Aalst. Massale belangstelling voor de Belgische kampioenschappen 'boxe frangaise' (da) Aalst. Af en toe mag ook eens een minder populaire sport aan de orde komen zoals hier te Aalst waar de nationale kampioenschappen Frans boksen werden gehouden (da) het dan maar met twee in de aanval, (vh) KAVD-Leest 2-2. 'Zo is het wel genoeg', schijnt scheidsrechter Evrard te zeggen bij de verzorging van een bezoeker. Het kwam er voor Leest uiteraard opaan om tijd te winnen (vh) Rapide Lebbeke zal ook tijdens de volgende kompetitie beroep doen op Frank Van den Bergh. Vier seizoenen is de ex-KAVD'er, die eigenaar is van een heizeldiploma, aan het bewind in Lebbeke. De ploeg behaalde in twee jaar evenveel titels en is gegroeid van een bescheiden vierdeprovincialer tot een middenmoter in tweede. Frank Van den Bergh steekt de ambitie van zijn team niet onder stoelen of banken. 'We zijn aan ons eerste seizoen bezig in tweede en totaliseren thans 21 punten uit 22 wedstrijden. Met dat resultaat ben ik grotendeels tevreden, al had het nog iets beter gekund. Het ontbreekt ons een beetje aan voldoende stootkracht. Ik bedoel daarmee dat het moeilijk valt om doelpunten te scoren, Met een trefzekere spits in onze rangen hadden we wellicht nog een betere positie kunnen afdwingen. Het is de intentie van het bestuur om de huidige kern te behouden en in het vooruitzicht van volgend seizoen drie voetballers aan te werven. De lat zal dus iets hoger worden gelegd, waardoor we tegemoet komen aan de wensen van zo'n 250 a 300 toeschouwers, die bij iedere thuismatch achter de omheining verschijnen', aldus de Lebbeekse trainer. De sfeer bij deze tweedeprovincialer is in elk geval uitstekend. TAFELTENNIS In de vijfde provinciale-B van de KBTTB-kompetitie is Patro-E nu voor goed op weg naar de titel. Het kwam in de eerste ronde op kop na een krappe 7-9 overwinning op Immerseel-B. De rest van de ploegen werd door beide formaties overhoop gespeeld. Zaterdag kwam dan als topper de terug wedstrijd tussen Patro-E en Immer seel-B. Het is een zenuwachtige kamp geworden. Patro mocht immers niet verliezen maar de bezoekers moésten winnen. Het begon niet goed voor Hamme dat dadelijk op een 0-2 achterstand werd geplaatst door het verlies van Marcel De Graeve en Danny Ruys. Toch sloeg Patro terug tot 2-2 via Thomas Behiels en Walter De Rijcke. Het werd nog 3-3 maar dan kon Patro een bres slaan: 6-4, halfweg wedstrijd. In de twee volgende wedstrijden kon Patro volledig doorbreken: 8-4. Het was dan ai zeker van één puntje en de volle buit lag voor het grijpen. Toch werd het nog een probleem. De bezoekers kwa men steeds maar dichter: 8-5, 8-6 en 8-7. Het werd zenuwslopend en Patro-E be gon te twijfelen of die opmars van Im- merseel nog te stoppen was. In de laat ste wedstrijd moesten Walter De Rijcke en Jean-Marie Van den broeck voor de overwinning vechten. De Rijcke verloor tot grote lokale ontgoocheling de eerste set maar in de tweede kwam hij glorie rijk terug met 21-5 en dus 1-1 in de sets. In de laatste set liet De Rijcke er weinig twijfel over bestaan wie de beste man was en won met 21-11. Meteen haalde Patro-E het met nipte 9-7 cijfers. Patro heeft nu vier punten bonus met nog drie wedstrijden voor de boeg. Er kan nu nog bitter weinig gebeuren. Walter De Rijcke (4), Thomas Behiels (3), Danny Ruys (2) en Marcel De Grae ve (0). Marcel won op Immerseel drie wedstrijden, maar in eigen huis kon hij geen enkele keer vlaggen, HVC VW Hamme hield aan de match tegen het Antwerpse Oude God een flinl over. Deze week werd over al wat verkeerd liep, uitvoerig van gewisseld. Het verschil met leider Kapellen bedraagt 3 punten. Om te blijven moet er zondag tegen Wijnegem gewonnen worden. Een tweede opeenvolgende nederlaag kunnen we ons niet veroorloven, zeg oefenmeester Daniel De Paepe, In dat geval zou er een kloof van 5 punten kunnen ontstaan. Ik denk dat we dan de boeken meteen mogen dichtklappen. Nu ben ik er toch wel van overtuigd dat het zover niet zal komen. Iedereen is met de beste bedoelingen bezield en beseft dat twee punten pakken een absolute must is. De leider krijgt in de komende weken harde noten te kraken. Wij moeten zeker in onze kansen blijven geloven. Een achterstand van 3 punten in dit stadium van de competitie is niet onoverbrugbaar. Groter mi de kloof niet worden. Het ziet er niet naar uit dat Daniel De Paepe in deze competitie nog een beroe| zal doen op Philip De Borger na het incident op het veld van Oude God Misschien krijgt hij enkel nog een rol van wisselspeler toevertrouwd. Mare! D'Hondt zal er zondag niet bij zijn. Hij is geschorst. Mogelijk dat Frank. Heremans voor het eerst weer zal postvatten. Hij is verlost van een eerder opgelopen kwetsuur die hem verschillende weken van het veld hield. EGf Op 3 maart e.k. zal Gates Europe de voetbalmatch Eendracht Aalst-Bevere sponsoren. Tijdens deze match, die spannend belooft te worden, voorziet Gates tevens een aantal nevenactiviteiten die het publiek zeker zullen boeien.] Reeds meer dan 25 jaar is Gates Europe - gevestigd in Erembodegem - zowel in de automobielmarkt als in de industriële en hydraulische markt, de toonaangevende producent en verdeler van rubberen aandrijfriemen enj slangen. Om haar gestadige groei doeltreffend te volgen en zich ook op de Europe eenheidsmarkt van na 1992 als marktleider te profileren, heeft Gates Euro| onlangs nog een sterk Europees georiënteerde reorganisatie uitgevoerd. De nieuwe bedrijfsstructuur zal de positie en de uitstraling van deze Erembode* gemse werkgever binnen de regio nog versterken. Sinds een jaar laat Gales zich ook van haar sportieve zijde zien. In het kader van het steeds nauwer samengaan van sport en bedrijfsleven aanvaardde hel bedrijf verleden jaar immers voor een periode van vijf jaar, het peterschap van de voetbalploeg Eendracht Aalst. Mede door dit initiatief wil de bestuursploeg van de Aalsterse zwart-wit spelers de klub een nieuw elan richting eerste klasse geven. Voor Gates kadert de sponsoring van een thuismatch van Eendracht Aalst per seizoen in haar beleid om de bedrijfsnaam een grotere bekendheid in eigen streek te geven. Voor het seizoen 1990-1991 werd de voorkeur gegeven aan de match van 3 maart e.k. tegen Beveren, een zekere publiekstrekker. Voor de ontspannende omlijsting van de wedstrijd heeft Gates de Lazy City Jazz Band en de vaandelzwaaiers van de Aalsterse topgroep Vredon vastgelegd. Ter gelegenheid van deze wedstrijd heeft Gates eveneens een aantal Aalsterse prominenten uitgenodigd: A. De Maght, burgemeester van Aalst, G. Bourlon, schepen van middenstand en economische zaken, G. Dons, voorzitter van de Kamer van koophandel van Aalst, E. Hooghuys, eerste schepen en schepen van openbare werken, en talrijke belangrijke Belgische klanten van Gates. De matchbal wordt eveneens door Gates Europe geschonken. Rapide Lebbeke Trainer Frank Van Den Bergh zal ook volgend seizoen het sportieve bewind voeren. De ploeg: Janssens, Heyvaert, Van De Velde, Matthijs, Van Den Broeck, Van Beveren, Verheyden, Van De Sompel, Van Puyvelde, Carlier, Rogiers (Gaudeus, Moens, Keppens). Tweede provinciaal C F.C. Baasrode Gijssens, Van Hamme en Van Lancker zijn geschorst. De ploeg: Baert, Michiels, Michel De Man, Van der Vreken, Van Dorpe, De Cock, Reid, Guns, Bancheri, Wauters, Ivan De Man (De Smet) KAVD-Leest 2-2. Nogmaals moest doelman Spinnael redding brengen, keer voor de aanstormende -maar onzichtbare- Wygonik (vh) Johan Vinck postvatten. De ploeg: Tonnelier of Vinck, Vermeulen, Van Langenhove, Eeckhaudt, Triest, Cooreman, Verstraeten, Muysewinckel, De Baere, Pringels, Van Heek (Baert, Elskens, De Ridder). Robur Op Geert Van Moerzeke na is iedereen paraat bij Robur. De ploeg: Laureys, Vercauteren, Ost, Croes, Van Bogaert, Dauwe, Eddy Huylebroeck, Benny Huylebroeck, Van Den Eede, Van Hauwermeiren, Ferket (Hans Vereist, Patrick Verhelst, De Graef).

De Voorpost | 1991 | | pagina 18