illy Goddaert (VITA) verzorgt bisnummer te ebbeke 2 3 vzw Aalsterse Sportcentra heeft gebruiksreglement voor Osbroek-atletiekpiste atletiek De Voorpost - 1.3.1991 - 21 els dan glunderende gezichten vorige jndagnamiddag op en om de akkom- idaties van de 'Mot' te Lebbeke, waar plaatselijke atletieklub AC Lebbeke jaarlijkse mannenveldloop orga- rde. :ht overigens die tevredenheid, it niet minder dan ruim 450 atleten :henen aan de start van de diverse strijden en het toeschouwersaantal op tot meer dan zevenhonderd, aar de gemiddelde interesse voor de AC übbeke-veldloop zo'ri vierhonderd be- ngstellenden bedraagt en vorig jaar aiper tweehonderd atletiekliefhebbers ramen opdagen. inzelfsprekend had het fraaie lente- eertje met de grote belangstelling te taken. De aanwezigen kregen overi- ns waar voor hun geld. In de diverse eksen laaide de strijd fel op en hoewel ij de seniors de grote namen ontbra- tn, zorgden Willy Goddaert en co voor lou like prestaties. avid Berckmoes (Zele) de sterkste eno ij de oudste benjamins ■nsi it de benjamins, de allerjongste deel- oeki Emers, betreft, noteerden we een vier- let plaats van Steven De Smedt (Dender- n i nd) en een zesde van Mario Be- In e kmoes (Zele). W, avid Berckmoes (Zele) van zijn kant bi lalde de overwinning bij de benjamins m f boren in 1982. Jordy De Budt (Baasro- lt j finishte als achtste, op de hielen >r ti rolgd door Pieter D'Hollander (Zele), i als kolas Hendrickx (Denderland), Fre- itgn rik Camby (Lebbeke) en Steven Van U r Straeten (Eendracht Aalst), mil le won het klubklassement bij de et njamins. willen: Bert Michiels (Lebbeke) fmloeg klubgenoot Hans D'Hondt j ide spurt 'e'n i het podium van de pupillen geboren [ol 1981 stond Sam De Windt (Eendracht aaI 1st). Hij eindigde derde en ging Robin jg, rmans (Lebbeke) vooraf. De overige l_. estaties van de pupillen uit de regio: J isWellekens (E. Aalst - 10de), Michael rf n Schelvergem (Aalst - 11de), Davy Hollander (Zele - 15de), Björn De ma ercq (Lebbeke - 17de) en Ronny Van lf(imme (Baasrode - 21ste). ,n annend tot in de slotmeters was de ïdstrijd bij de oudste pupillen. Het |a ram immers tot een spurt tussen twee ^V( ubgenoten: Bert Michiels en Hans 'Hondt. Eerstgenoemde, die een week 's|g toren tweede eindigde op de provin ce kampioenschappen, haalde het Idndelijk. tit Van der Straeten (Eendracht Aalst) ndigde mooi vierde, zijn klubgenoot tins Van Eetvelde werd 11de. 'f'1 C Lebbeke haalde de ov rwinning in 'j et klubklassement bij de pupillen. if chtste zege voor Ben Quintelier nf Hamme) bij de miniemen lij de jongste miniemen misten we de <01 lieten uit de regio in de eerste gelede re En. Thomas De Meyst (AC Lebbeke) elf terschreed als achtste de meet, onmid- fellijk gevolgd door Tim De Beul (Baas- ode), Olivier Van Cauwenberghe (AC (V ïbbeke) van zijn kant werd elfde, Kevin l'an de Keer (Aalst) 15de en Jo Heymans Hamme) zestiende. K: Opliet meesterschap van Ben Quintelier (Hamme) bij de oudste miniemen Bond ook deze keer geen maat. Hij kepte met zo'n zeven sekonden voor tong de achtste overwinning van het 'toen in de wacht. Wesley Schatteman de) werd mooi derde. Verderop Van Praet (Hamme - 13de), Niki Croekaert (Aalst - 16de), Danny Vinck (Aalst - 19de), Stijn Van der Steen (Lebbeke - 21ste) en Tom Van Haudt (Lebbeke - 23ste). In het klubklassement bij de miniemen eindigde Hamme op de tweede plaats. Kurt Rottiers (AC Lebbeke) tweede bij de tweedejaarskadetten In de wedstrijd waarin de eerstejaarska- detten uitkwamen viel weinig te rapen voor de atleten uit de regio. Roel Robbe- recht (Lebbeke) finishte als zesde, ge volgd door Jan Matthys (Zele). Kristof Filips (Hamme) eindigde op een twin tigste plaats. Beter kwam de regio aan bod bij de tweedejaarskadetten. Kurt Rottiers, on langs nog zesde geëindigd tijdens het provinciaal kampioenschap, eindigde mooi tweede. Klubgenoot Dimitri De Meester werd vijfde. Kwamen verder over de meet: Wim Van de Verre (Eendracht Aalst - 8ste), Gino De Cock (Lebbeke - 12de), Geoffrey De Maesschalck (Aalst - 16de), Yoeri De Meester (Lebbeke - 17de), Dirk Van Campenhout (Lebbeke - 19de) en Andy D'Hollander (Denderland - 24ste). AC Lebbeke sleepte bij de kadetten het klubklassement in de wacht. Raf Tilburgh (AC Lebbeke) ver dienstelijk bij de scholieren Bij de scholieren, waarbij de twee leef- tijdskategorieën in dezelfde wedstrijd aanzetten, werd uitgekeken n<iar de pre statie van Tim De Cock (AC Lebbeke), die twee weken geleden te Zottegem provinciaal kampioen werd. Meteen na het startschot vormde zich een gerekte kopgroep waarvan o.a. Raf Tilburgh (AC Lebbeke), eerstejaarsscho lier en Tim De Cock deel uitmaakte. Na anderhalve kilometer maakte Tilburgh nog altijd deel uit van die leidersgroep, maar Tim De Cock was naar een zeven de, achtste plaats afgezakt. Bij de tweede doortocht, na 3 km wedstrijd, was van De Cock geen spoor meer te bekennen. Opgave. Tim bleek volledig vierkant te draaien en nog niet hersteld van de lichte griepaanval waarmee hij na de provinciale kampioenschappen af te re kenen had. Op een week van de nationa le kampioenschappen was het dan ook verstandig de wedstrijd te verlten. Ondertussen was Raf Tilburgh bezig knap te presteren. Hij eindigde mooi zevende, in een wedstrijd die gewonnen werd door Jurgen Van de Wiele (Kort- rijk). De overige uitslagen van de scho lieren uit de regio: David Van Wesemae! (Zele - 10de), Sven De Waele (Zele - 18de), Filip Loncke (Eendracht Aalst - 21ste), Koen Verhulst (AC Lebbeke - 22ste), Sven Van de Sijpe (Lebbeke 26ste), Nico Goossens (Baasrode - 29 ste), Kris Claessens (Hamme - 36ste) en Nico Berloo (Denderland - 36ste). Lebbeke eindigde tweede in het klub klassement bij de scholieren. Magere oogst bij de juniors De wedstrijd bij de juniores werd gewon nen door Rik Courtens (VAC). Als eerste atleet uit de regio overschreed Kenneth Van Hecke (Zele), als zesde de streep. Klubgenoot Hans De Geest werd achtste. Bart Blommaert (Baasrode) volgde in diens spoor, De uitslagen van de overige atleten uit de regio: Jurgen Vercammen (AC Lebbeke - 12de), Luc Permentier (Hamme - 14de), Koen De Graeve (Lebbeke - 15de), Johan Vermeiren (Lebbeke - 16de), Steve Mo- riau (Lebbeke - 21ste), Jurgen Coppie- ters (Zele - 23ste) en Kurt De Puyck (Aalst - 30ste). Zele eindigde tweede in het klubklasse ment, Lebbeke derde. Herman Parmentier (Eendracht Aalst) mooi tweede bij de veteranen Niet minder dan 125 veteranen over schreden de eindmeet. Afwezig was wel Lucien Rottiers (AC Lebbeke), die een week tevoren de provinciale titel in de veteranen A-reeks in de wacht gesleept had. De veteranen leverden een mooie wed strijd af, gedomineerd door het drietal Van Espen, Parmentier en Vanderhoe- ven. In de laatste ronde spurtte Michel Van Espen (Sparta Vilvoorde) zich naar de overwinning. Herman Parmentier (Eendracht Aalst) werd mooi tweede. Binnen de eerste vijftig eindigde verder volgende atleten uit de egio: Jozef Claes sens (Hamme - 4de), Eli Van Eetveldt (Aalst - 16de), André Philips (Lebbeke - 21ste), Willy Seymons (Baasrode - 23ste), Luc Vastenavond! (Lebbeke - 32ste), Walter Van Rensebergen (Lebbe ke - 36ste), Alex Buyle (Aalst - 37ste) en Gustaaf De Pauw (Aalst - 4lste). Willy Goddaert (Vita) met overtui ging bij seniores De seniores - ze verschenen met ruim honderd aan de start - kregen zes ron den van 1.750 m voor de voeten, in totaal 10,5 km. De grote namen uit het Belgi sche veldloopcircuit ontbraken op het appel. Niet te betalen, aldus sekretaris Maurits Van der Straeten. Want je moet er tenminste twee engageren wil je de toeschouwers een wedstrijd in de wed strijd aanbieden. De afwezigheid van Rousseau, Walhem, Maes en co beletten echter niet dat het publiek te Lebbeke waar voor zijn geld kreeg. Overigens, namen als Goddaert, Jo Slaghmolen, Eric De Tier en andere Chris Willemsen betekenen toch ook nog wat in het veldloopwereldje. De organisatoren waren er bovendien in geslaagd enkele Franse atleten aan te trekken, onder wie Mathias Contaret, kampioen van de Saone en de Loire. Deze Fransen zouden in de wedstrijd geen rol van betekenis spelen. Ze ver baasden zich o.a. over de snelle start die de Belgische atleten namen. Contaret illustreerde dat trouwens voortrekke- lijk: naarmate de wedstrijd vorderde, schoof hij langzaam maar zeker vooruit, om uiteindelijk mooi vijfde te eindigen. Na één ronde werd de langgerekte bende aangevoerd door Jo Slaghmolen, gevolgd door Willy Goddaert en Eric De Tier. Ook Julien Michiels (AC Lebbeke) liep in de eerste gelederen. Na 3,5 km wedstrijd kwamen Jo Slaghmolen en Goddaert lichtjes afgescheiden door, Chris Wil- lems passeerde in derde positie. lo Da- mian (Baasrode) was opgerukt naar een vijfde plaats. Bij de derde doortocht kwam Willy God daert afgescheiden aan de leiding door en was de wedstrijd eigenlijk al gelopen. Niemand zou er nog in slagen de Vita-at- leet bij te benen. In vijfde positie be merkten we toen AC Lebbeke-atleet Filip Van Damme die een mooie remonte had gemaakt. Wat plaats één en twee betreft was het pleit toen reeds beslecht, wel bleek de strijd om de derde plaats nog te kunnen boeien. De jeugd haalde het van de ervaring: Chris Willems werd derde en Ion Damian vierde. Voor de vijfde plaats werd Julien Michiels verslagen door de Fransman Contaret, Filip Van Damme werd mooi zevende. De uitslagen van de overige regionale atleten die binnen de eerste vijftig ein digden: Eric Beirnaert (Zele - 11de), Freddy De Munter (Lebbeke - 12de), Peter De Feyter (Lebbeke - 15de), André Van den Abbeele (Denderland - 16de), Patrick De Smedt (Hamme - 21ste), Marc Van Damme (Zele - 22ste), Kurt De Vlaeminck (Eendracht Aalst - 23ste), grijze labrador Martin Claessen (Lebbe ke - 28ste), Hans De Coster (Lebbeke - 31ste), Geert Stalmans (Lebbeke - 32ste), Jozef De Maeseneer (Lebbeke - 33ste), Pierre Claessens (Lebbeke - 37ste), Mare Geeroms (Lebbeke - 40ste), Dirk Coppens (Lebbeke - 43ste), Simon Scherpenberg (Lebbeke - 46ste), Jean Van de Velde (Zele - 48ste) en Luc Van Buggenhout (Lebbeke - 50ste). AC Lebbeke won het klubklassement bij de seniores en tegelijk ook het algemeen klubklassement. Overwinnaar Willy Goddaert, na de wed strijd voor de mikrofoon van wedstrijd- kommentator Gilbert Vermeir: Deze wedstrijd te Lebbeke was een vrij goede test voor het Belgisch kampioenschap van zondag. Mijn ambities voor zondag? Alles hangt af van de vorm van de dag. Ik ben op een leeftijd gekomen - Goddaert werd geboren in 1959 - dat ik vrij kalm naar een wedstrijd als het Belgisch kam pioenschap toeleef. Misschien krijg ik de kans profijtig mee te schuiven. De favorieten voor de titel zijn m.i. in de eerste plaats Rousseau, verder Walhem, Maes, Raf Wijns, Eddy De Pauw. Als outsider stip ik Ivo Claes aan. Verder heb je een tiental atleten die zullen kampen voor een stek in de nationale ploeg voor het wereldkampioenschap. Pierre Van Rossem De looppiste en het middenterrein zijn enkel toegankelijk voor de atleten die deelnemen aan oefenstonden en wedstrijden. Het publiek dient zich achter de afsluiting te bevinden. Atletiekklubs, verenigingen en scholen die gebruik wensen te maken van het stadion kunnen voor reservatie en betaling terecht op de sportdienst, Katte- straat 33 te 9300 Aalst. Zij dienen één verantwoordelijke (min. 21 jaar) aan te duiden, die zich, telkens voör het gebruik van de atletiekpiste, bij de verantwoordelijke toezichter dient aan te melden. Het gebruik van het sportmateriaal moet aangevraagd worden aan de Konink lijke Atletiekklub Eendracht Aalst en mag enkel onder leiding van de verantwoordelijke gebruikt worden. Bij beschadiging van het materiaal dient de verantwoordelijke de atletiekklub te verwittigen. Bij beschadiging van piste, valmatten, steeplebalken en/of springstaanders, dient de toezichter onmiddel lijk verwittigd te worden die, samen met de verantwoordleijke, een schadebe- stek zal opmaken. Het gebruik van spikes (max. 5 mm) is slechts toegelaten bij officiële wedstrijden en trainingen van de leden der atletiekklubs. Het gebruik van de loopbanen dient zodanig geregeld dat de binnenbanen maximaal gespaard blijven. Tijdens oefenstonden zullen de binnenbanen bijgevolg zoveel mogelijk gesloten blijven. De raad van beheer kan ten allen tijde beperkingen opleggen in het gebruik ervan. Handelingen, in strijd met de goede orde, zijn niet toegelaten zoals bvb: balspelen, hinderen van gebruikers, beklimmen van omheiningen, spelen op valmatten van de standen hoog- en polstokspringen. De verantwoordelijke/individuele gebruiker zal aansprakelijk worden gesteld voor alle schade, toegebracht aan de accommodatie. De toezichters zijn gemachtigd op te treden bij overtredingen van het reglement en dienen hiervan verslag uit te brengen aan het college van burgemeester en schepenen. Bij ernstig vergrijp kan politiehulp worden ingeroepen. Niet naleving van dit reglement heeft uitsluiting tot gevolg. De raad van beheer is niet verantwoordelijk voor gebeurlijke ongevallen. Alle gevallen, niet omschreven in het reglement, zullen door de raad van beheer worden beslecht. Iedere gebruiker wordt geacht het gebruiksreglement te kennen. Voorzitter Sekretaris schepen van sport R. Schampeleer Patrick De Smet veldlopen in Lebbeke. Filip Van Damme (AC Lebbeke) voert een achtervolgend Veldlopen in Lebbeke. Van Espen (Sparta Vilvoorde) op het hoogste schavotje Voepje aan bij de seniores. Op de foto ook Peter De Feyter (3785) en Freddy De bij de veteranen. Herman Parmentier (Aalst) eindigde tweede, André Van de punter (3190), ook lid van AC Lebbeke (foto guy) Waeter (Pakt) derde, (foto guy) Veldlopen in Lebbeke. Het podium van de kadetten: Millet (Malestra) won vóór Kurt Rottiers (AC Lebbeke) en Stijn De Cock (Lokeren) (foto guy) Veldlopen in Lebbeke. Chris Willems (Opwijk) in de achtervolging. In de achtergrond komt Julien Michiels aangelopen (foto guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 21