HK Waasmunster bedreigt Sasja Squadra Lebbeke opent deur naar le nationale! Schitterende Ajaxzege in Tongeren Brabo laat punt liggen gÜIW&ec Handbalkalender handbal Heren 1' Nationale Dameshandbal 2' Nationale Afdeling De Voorpost - 1.3.1991-23 geraakte. Toch wel een knappe prestatie van HKW maar puntenwinst zat er jam mer genoeg niet in. HK Waasmunster: W. De Grave, Van Renterghem, T. De Grave 1, Sanders, Luypaert 3, Roels 6, Borgers 1, Agnees- sens 5, Vermeulen, Jachim, De Meerschman, De Bode 3. *mHK Waasmunster 19 lai Sasja 21 8° Sasja, op de tweede plaats in de rang- 1schikking, heeft het niet gemakkelijk 'at gekregen om HKW van zich af te hou- tojden.De redenen hiervoor zijn tweeërlei: igainl. Waasmunster speelde een sterke 11wedstrijd en kwam nu ook aanvallend ig« beter uit de verf en Sasja bleek over weinig ideeën te beschikken, kon alleen «i rekenen op de trefkracht van de Pool tvt Marczak en naar het wedstrijdeinde toe <os moest F. Cornelis zelfs op balbezit gaan >ndi Speien om de Antwerpse zege veilig te >nd 5,eiien. HKW-coach De Vlieger had blijk- lle baar goed gegokt met A. Jacobs zo weinig v mogelijk het Sasja-spel te laten dirige- U ren maar liet Marczak toch veel vrijheid zodat de Poolse scoremachine te ge- r makkelijk 10 doelpunten aantekende, f De Vlieger zorgde nog voor een verras sing door met K. Sanders in de basis te vertrekken en Borgers en Jachic enkel in -j-jdiging te gebruiken. De HKW-Joe- ai deed het verdedigend weliswaar maar is aanvallend totaal onbruik- Telkens Jachic meespeelde in aan val sloeg de ploeg 'tilt'. En scoren kan hij echt niet. Het wedstrijdbegin verliep fali- kant voor de thuisploeg. W. Roels, sterke wedstrijd, opende weliswaar de score maar via 2-2 na 7' raakte HKW 2-8 achter na 20' met 5 treffers van Marczak in die periode. Doelman W. De Graeve deed het nochtans bijzonder goed en speelde zelfs zijn gerenomeerde over buur P. Vandenbroucke in de schaduw. Bij een 4-10 stand gooide men het bij HKW dan over een andere boeg. Borgers, nu ook aanvallend uitgespeeld, gaf het sein met 5-10 en twee schitterende tref fers van Luypaert, doelpunten van Roels en Agneessens zorgden ervoor dat HKW naderde tot 9-11 aan de rust. De wed strijd was nu duidelijk in een andere plooi gevallen en De Bode zorgde zowaar voor 11-12 na 36'. Marczak onderbrak echter het HKW offensief en 10' voor het einde had Sasja opnieuw een 13-18 voor sprong opgebouwd. Agneessens ontbond toen zijn duivels en met vier opeenvolg ende treffers bracht hij HKW terug tot 18-20. Sasja voelde de dreiging en de ervaren F. Cornelis ging toen op balbezit spelen zodat HKW niet meer dichter Beloften HK Waasmunster 19 Sasja 19 Tegen de op de 2' plaats gerangschikte Sasja beloftenploeg heeft HKW nog maar eens bewezen dat mits te kunnen be schikken over al zijn effectieven zij de sterksten aankunnen. Zaterdag ontbrak weliswaar W. De Groote maar Sanders nam met sukses de schuttersrol over en Leunis lijkt meer en meer naar zijn beste konditie toe te groeien. Kollektief sterk gaf HKW nooit terrein prijs en aan de rust stonden de ploegen nog altijd gelijk (11-11). Ook in de tweede helft verliep de partij totaal gelijkopgaand en via 14-14 en 18-18 werden de logische 19-19 cijfers bereikt. HK Waasmunster: Maes, Van Renterg hem, Desseaux 1, Sanders 8, De Meerschman 1, De Clerck 1, Verhelst 4, Leunis 2, Van Uden 1, Willaerts 1. EVA SOFTWABfc - HARDW. COMPUTERSUPP bal. Bart Van Ransbeeck kende een suksesrijk handhalweekend. Als •r-coach van Squadra won hij de topper tegen Kortrijk en als speler van Lebbeke won hij in Tongeren (arch) Squadra Lebbeke 11 beeck telt nu inderdaad vier punten Ap. Kortrijk 8 voorsprong op het op de tweede plaats Met een overwinning tegen de direkte gerangschikte Kortrijk en het ziet ernaar konkurrent Kortrijk heeft Squadra wel- uit dat Squadra nog enkel kan geremd licht een beslissende stap gezet naar lc worden door tegenslag. Enkel kwetsu- nationale. De ploeg van Bart Van Rans- ren kunnen nog roet in het eten gooien Tongeren 19 Ajax Lebbeke 20 De vreugde was dubbel zo groot bij Ajax na de schitterende overwinning in Ton geren. Dubbel zo groot, omdat ze zo onverwacht kwam want enkele dagen vroeger leek het erop dat coach Van Uytfang nauwelijks aan een volwaardige ploeg zou geraken voor de wedstrijd in Tongeren. Gekwetsten en spelers die zich niet konden vrijmaken zorgden er voor dat op de laatste training amper drie basispionnen aanwezig waren! Maar de Ajax-kinesisten deden prachtig werk zodat in Tongeren toch een, welis waar opgelapte, ploeg op het terrein kon. En die ploeg speelde een enorm sterke en erg gemotiveerde wedstrijd. De verdediging gaf geen krimp en aan vallend was het bepaald de dag van Wim De Proft die dirigeerde, demonstreerde en ook nog scoorde. Maar gans de ploeg deelde in deze hoogkonjunktuur die mogelijk het sein is naar een spranke lend kompetitieslot. De wedstrijdleiding gaf Ajax nochtans geen geschenken want twaalf 7-m worpen aangesmeerd krijgen is toch van het «goede» teveel. Maar Lebbeke liet zich deze maal door niets van de wijs brengen. Het nam onmiddel lijk de wedstrijd in handen (1-3) maar via vier 7-m worpen raakte de thuisploeg langszij na 20' (7-7). Een 10-10 rust stand had Tongeren versierd via in totaal zes penaltydoelpunten! Ook in de tweede helft bleef Ajax enorm gemotiveerd spelen. Na 45' leidde Leb beke met 13-15 maar 6' voor het einde kwam Tongeren opnieuw langszij (18- 18). Eens de tijdstraffen voorbij was het echter opnieuw Ajax dat het wedstrijd beeld ging bepalen. Verlinden maakte er 18-19 van en via een strafworp van Van Ransbeeck werd het 19-20 3' voor het einde. Lebbeke speelde toen bijzonder verstandig de wedstrijd uit zonder dat Tongeren nog echt kon gaan dreigen. Meteen doet Ajax een belangrijke stap voorwaarts in de algemene rangschik king, wat beslist perspectieven opent voor het verdere kometitieverloop. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 6, Vlassenroot 1, Pultau, Verlin den 4, Bosman 1, Van Ransbeeck 8, G. De Decker, Cleymans, Van Den Borre. Beloften: Tongeren - Ajax Lebbeke: 10-13 Uitstekende prestatie van het jeugdige Ajax beloftenteam dat op geen enkel ogenblik een kans liet aan het op de derde plaats gerangschikte Tongeren. Via 2-5 ging het naar 3-7 aan de rust en 10' voor het einde telde Lebbeke een maximale 7-13 voorsprong. Ajax Lebbeke: Van Rossem, Van Bos- beke, Van Den Borre 5, N. De Decker 1, De Bruyn 1, Cleymans 1, De Lathouwer 4, De Man, De Hauwere 1. maar dat 'zit' erin voor elke ploeg. Het werd zondag in Lebbeke een erg span nende wedstrijd tussen twee ploegen die een zeer degelijk niveau haalden. In de eerste helft kregen wij zelfs de indruk dat Squadra het bijzonder moeilijk zou krijgen om het in gestalte bevoordeelde Kortrijk van zich af te houden. Tegen de 6-0 defensie van de Westvlamingen kwam de thuisploeg aanvallend moeilijk aan bod en verdedigend werd de Kort- rijkse druk goed aangevoeld. Zo zag Squadra na een kwartier het kontingent van drie gele kaarten al opgebruikt en op dat moment leidden de bezoekers met 3-4. Een weer hard werkende Van Bo ven, duidelijk de motor van de ploeg, deed weliswaar reuzewerk maar het dreigde toch fout te gaan als naast een open kans ook nog een 7-m worp werd gemist en Squadra zijn eerste 2'-straf kreeg aangesmeerd. Toch hield de ver dediging stand en via 4-5 langs Van Boven, kon Squadra met een treffer van Bijl de gelijke stand op het bord houden aan de rust (5-5). In de tweede helft toonde Squadra zich dan mentaal bij zonder sterk. Kortrijk kon nog even aanklampen maar dan bouwde Squadra een 10-7 voorsprong op na 41' en me teen was het duidelijk dat een steeds dreigende Bijl de overwinning niet meer zou laten ontglippen. Een overmoedig geworden Squadra ging daarna nog even in de fout (10-8) maar de Lebbeekse coach greep gepast in en het was Bijl die met het 11' Squadra doelpunt de laatste twijfels wegnam 3' voor het einde. Squadra Lebbeke: Quarin, Van Nieu- wenhuyze, Van Boven 2, Bijl 5, Steppé, Huygens, De Croock 2, Van Hove, Coo- reman 1, Bosteels, Heuvinck, Van den Broeck 1. EVA Handbal. Ruzie op het terrein van Eendracht Vrij Aalst. Trainers en bankzitters op het terrein (da) Zwijnaarde - Brabo Denderbelle 20-20 Bandbal bij E. V. Aalst. Terwijl anderen zich over het slachtoffer ontfermen, lijkt fczc speler wel vastbesloten dat dit geen tweede keer kan gebeuren zonder gevolgen voor de dader (da) Lang heeft het er naar uitgezien dat Brabo zijn direkte titelkonkurrent geen schijn van kans zou laten en meteen het kampioenschap in een beslissende plooi kon leggen. Alle ingrediënten wa ren aanwezig om een Brabo-feest te organiseren want een volle autobus blauw-wit geschilderde Brabo suppor ters zagen hun ploeg de tegenstanders onmiddelijk naar de keel grijpen. Met treffers van P. Vermeir en Walraevens werd het 0-2 en slechts even kon Zwijn aarde terugslaan (3-3) want een grootse Vemaessen keerde elk gevaar en een aanvallend bijzonder goed geïspereerd Denderbelle ging naar 3-6 na een kwar tier. Een aangeslagen Zwijnaarde werd totaal overspeeld door een flitsend Bra bo en via 6-11 werd er gerust met 7-11. Het van zelfvertrouwen blakend Dender belle ging door in het eerste kwartier van de tweede helft en wanneer het score bord 11-17 aanwees leek niets het Bra bo-feest nog in de weg te staan. Maar totaal onverwacht ging het toch fout. Denderbelle miste de kans er 11-18 van te maken via een 7m worp maat toch had niemand de plotse ineestorting ver wacht. Doelkansen nog gekreëerd maar het efficiënt afwerken was er niet meer bij. Maar nog helemaal geen paniek als er nog een 13-18 voorsprong op het bord stond 10' voor het einde. Maar dan gebeurde het onwaarschijke. Plots lukte er Brabo niets meer, ook de verdediging begaf volledig en het werd 18-19 met nog een 4' te spelen. Denderbelle had toen al verwaarloosd op veiligheid te gaan spelen en ook onder de pressing van de thuisploeg werd niet afficiënt meer ge reageerd. Met een treffer van Van Dam me en een redding van Vermaesen leek het er nog even op dat Zwijnaarde ver slagen was maar in de laatste minuten maakte de thuisploeg toch nog de 18-20 achterstand goed. Meteen blijft de strijd om de titel open, Brabo behoudt zijn punt voorsprong maar de kans op een driepuntenkloof werd jammer genoeg gemist. Brabo Denderbelle: Vermaesen, R. Van Keer, P. Vermeir 4, De Block 2, Van Goethem 1, E. Van Keer 1, Walrae vens 1, De Batselier 1, Hendrickx 6, Van Damme 2, De Proft, Van Der Jeught 2. EVA Heren 1' Nationale Zat. 2/3 te 20 u: In. Hasselt-HK Waasmunster 2' Nationale Zat. 2/3 te 20.15 u: Ajax Lebbeke-Maasmechelen Zat. 2/3 te 20.30 u: Uilenspiegel-EV Aalst 3' afdeling Zat. 2/3 te 20 u: ITB Lokeren-HV Peer 4' afdeling Zat. 2/3 te 19.45 u: HBC Dendermonde-Robuco Buggenhout Zat. 2/3 te 17.00 u: Brabo Denderbelle-Houtem Provinciaal Reeks A Zat. 2/3 te 18.15 u: At. Temse-HK Waasmunster Zat. 2/3 te 15.45 u: A. Kortrijk 3-Berlare Zon. 3/3 te 14.30 u: Kosa Aalst-Eeklo Reeks B Zat. 2/3 te 16.45 u: HBC Dendermonde 2-Robuco Buggenhout 2 Zat. 2/3 te 15.40 u: Brabo Denderbelle 2-Merchtem 2 Dames 3' afdeling Zon. 3/3 te 19-15 u: Turnhout-Robuco Buggenhout Jeugd Miniemen Zat. 2/3: HK Waasmunter 1-HK Waasmunster 2 Zon. 3/3 te 14.10 u: Squadra Lebbeke-Ajax Lebbeke Zat. 2/3 te 11.50 u: Robuco Buggenhout-Kortrijk Kadetten Zon. 3/3 te 16.15 u: Eeklo-HK Waasmunster Zon. 3/3 te 14.00 u: Lokeren-Ajax Lebbeke Zat. 2/3 te 12.50 u: Robuco Buggenhout-Kortrijk

De Voorpost | 1991 | | pagina 23