Een ander Oudegem Is Buggenhout rijp voor tweede provinciale Moderna Lebbeke door het oog van de naald Zele legt zich toe op de eindronde Topper in Lebbeekse sporthal Zwakke thuisploeg Mindere start Volleybalkalender 24 - 1.3.1991 - De Voorpost aan een 11J persoonlijk Volleybal. Juvenes Zele-Lede 0-3. Hel Zeelse blok Tranoy-Christiaens in aktit VOLLEYBAL Heren Ereklasse 2/3: 20.00 u: Herentals-VC Zele Tweede VTV divisie A 3/3: 18.00 u: VK Aalst-Heusden Derde VTV divisie A 2/3: 20.00 u: BI. Hoek Hamme-Zedelgem Eerste provinciale 2/3: 20.00 u; W Temse-Borsbeke 20.00 u: Denderwindeke-Adec Baas rode Tweede provinciale A 2/3: 19-45 u: Thunderballs Berlare-Slei- dinge 16.00 u: Juvenes Zele-Gent Tweede provinciale B 2/3: 18.00 u: Kangoeroes Aalst-Zottegem 20.00 u: Melle-VK Erembodegem Derde provinciale 2/3: 15.00 u: Deinze-Leeuwerik Lede 3/3: 17.00 u: Moderna Lebbeke-VC Bug- genhout 19.45 u: VC Oudegem-Wetteren 10.45 u: Juvenes Zele-Wontergem Dames Ereklasse 2/3: 20.00 u: Asterix Kieldrecht-VC Temse Tweede VTV divisie 2/3: 20.00 u: Juvenes Zele-Nieuwpoort Eerste provinciale 2/3: 19.45 u: VC Oudegem-Rumbac Waas munster 3/3: 16.30 u: Appelterre-Scorpio Aaigem 20.00 u: Pardaf Kruibeke-Snuffel Grembergen Tweede provinciale 2/3: 19.45 u: VC Berlare-Eksaarde 3/3: 16.00 u: Beervelde-Madavoc Hamme Tweede provinciale B 2/3: 18.00 u: Meerbeke-VC Buggenhout 18.00 u: Kangoeroes Aalst-G'bergen 3/3: 19.00 u: D'houtem-Biekes Erembo- 17.00 u: Moderna Lebbeke-Steenhui- ze Derde provinciale B 3/3: 16.30 u: Vosselare-Gilvoc Dender- monde Jeugd Jongens kadetten 2/3: 16.00 u: Thunderballs Berlare-Asse- nede 3/3: 15.30 u: Nieuwkerken-Juvenes Zele Jongens junioren 2/3: 13.45 u: Thunderballs Berlare-Wette- ren Meisjes scholieren 2/3: 14.30 u: VC Temse-Nieuwkerken 15.30 u: Rumbac Waasm.-Assenede 3/3: 15.00 u: Zelzate-Madavoc Hamme 2/3: 17.00 u: Scorpio Aaigem-Kruishou- tem 13-45 u: VC Berlare-Merelbeke 3/3: 14.00 u: Beervelde-VC Oudegem Op zondag 3 maart om 17.00 uur ontvangt Moderna Lebbeke, tweede gerangschikte in derde provinciale, de ongeslagen leider uit de reeks, Buggen hout. Deze derby staat borg voor een waar volleybalfestijn. Buggenhout, dat in het tussenseizoen een paar nieuwe spelers aantrok, kan bogen op een omvangrijk team en een goede organisatie. Daartegenover plaatst Lebbeke een betere aanval. De volleyballiefhebbers die willen genieten van een goede wedstrijd kunnen terecht in de Lebbeekse sporthal. Dit duel tussen nieuwkomer Buggenhout en de gevestigde waarde Lebbeke, reeds jarenlang aktief in de kompetitie, VC Oudegem 3 Heusden 2 Setstanden: 4-15,15-13,6-15,15-12,15-8 Ja het was een ander Oudegem dat we zondagavond aan het werk zagen in de Oudegemse sporthal. Een team dat nog geen grote verrichtingen liet noteren dit seizoen en op de vierde laatste plaats in de klassering staat klopte nu de num mer vier uit derde provinciale. Het was geen hoogstaand volleybal dat we te zien kregen, maar wel een uiterst spannende partij, soms vechtend voor een bal en dan weer afgewisseld met een keiharde smash van Peter Verstrepen een jonge speler die duidelijk zijn stempel drukte op de wedstrijd. Kortom een kluif voor de vele supporters die weer opgekomen waren en zich konden optrekken aan de overwinning van Oudegem die in de beginfaze wel op een laag vuurtje stond. Maar de thuis ploeg, fel aangemoedigd, bewees nu te kunnen terugslaan en dit Oudegem liet nu ook zien dat het heel wat beter kan dan de huidige klassering laat vermoe den. Mindere start Slechter kon het niet zoals Oudegem van start ging en zowel in de aanval als in de receptie steken liet vallen. Het was voor- Volleybal. Juvenes Zele-Lede 0-3. Goossens smasht en scoort (vh) - zeker de mindere start volledig te niet Peter Verstrepen, Patrick Van den Ab* deden 15-8. beele, Kris Colman, Bart Jaspart, Coach Oudegem speelde met het volgende Wilfried Doorns deed goed werk op de team dat in zijn geheel mag vermeld bank en bracht zijn steentje bij tot de worden om zijn prima prestatie. Roland zege. Van Beveren, Luc De Roos, Renaat Andre Roels, Luc Tassent, Franky De Blende, Derde provinciale Vokwa Wetteren 2 Moderna Lebbeke 3 13-15,15-12,17-15, 8-15 De reserves van Moderna hebben hun wedstrijd wel gewonnen met 8-15,13-15 en 6-15. Ondanks de zege moest coach Rony Pieters alle hens aan dek roepen om een beetje leven in de brouwerij te brengen. Het wordt stilaan tijd dat de jonge garde beseft dat het niet alleen kwaliteit maar ook ingesteldheid een grote rol speelt. Wat de hoofdwedstrijd betreft kan men best de uitspraak van Churchill aanhalen: 'Bloed, zweet en tranen', dat heeft het de Modernaboys gekost. De bezoekers waren het best gestart maar bij een 2-3 tussenstand viel spelverdeler Erik De Smedt met een zware duimblessure uit, zodat zijn ver vanging zich opdrong. Jan Pieters, die insprong en de spelverdeling verder ver zorgde, kweet zich goed van zijn taak en hij leidde de ploeg naar een 7-12 voor sprong. De thuisploeg, die wel goed speelde en het de gasten bijzonder zwaar maakte, pakte uit met powervol- ley. Deze aanpak van de gastheren resul teerde in een 14-12 achterstand voor Lebbeke. De Smedt was juist op tijd speeiklaar gemaakt om dé bezoekers toe te laten de eerste deelzege met 13-15 binnen te halen. De volgende sets werden in een ware heksenketel afgewerkt en er werd een waar volleybalfestijn gebouwd. De sup porters van beide ploegen lieten zich niet pramen om vokale steun en ze kregen voor hun inbreng waar voor hun geld. Lebbeke kon in de tweede set niet verhinderen dat een ontketend Wetteren de bordjes in evenwicht bracht. De der de set kende een spannend verloop, vooral de nummers 7 en 11 van de thuisploeg konden door het Lebbeeks blok niet worden gestuit. Bij een dubieu ze scheidsrechterlijke tussenkomst bij een 15-16 tussenstand vergreep kapitein Ives Obus zich aan de scheidsrechters- stoel, hetgeen de man in het wit de schrik om het hart sloeg. Het kostte Obus meteen een rode kaart en Lebbeke het verlies van de set. Het zag er naar uit dat Lebbeke een onverwachte nederlaag te slikken zou krijgen, maar de vechtlust van de Modernaboys deed de wedstrijd kantelen. In een alles of niets offensief werd met 8-15 een tie-break afgedwon gen. Deze vijfde set kende eveneens een spannend verloop. Onder impuls van een in topvorm verkerende Dirk Van Kerckhoven, letterlijk en figuurlijk de grote mijnheer op het terrein, ging zijn ploeg over een slecht moment heen. Zijn aanvallen waren van doorslaggeven de aard om Lebbeke in een gunstige uitgangspositie te brengen. De samen hang tussen de spelers is te prijzen en in het bijzonder de wisselspelers verdienen een vermelding. Als het slecht gaat doet de coach op hen een beroep en zij laten nooit de armen zakken. Joris Verhulst viel op en het is zeker dat Lebbeke nu door het oog van de naald gekropen is want het keek de nederlaag in de ogen. Met deze duur bevochten zege en het verlies van Real Testa Lokeren in dezelf de Wetterse sporthal nestelt Lebbeke zich veilig op de tweede plaats, hetgeen een bijzonder goede zaak is voor even tuele promotie naar tweede provinciale. Lebbeke gaat hiermee met een gerust gemoed de konfrontatie aan met onge slagen leider Buggenhout. Volleybal. Juvenes Zele-Lede 0-3. Goossens en De Rijcke blokken goed af (vh) Dames derde provinciale Gilvoc Dendermonde 1 in de fout niet alleen de aanval maar wel Kruishoutem 3 de service was er oorzaak van dat de Gilvoc speelde een mindere partij tegen set naar de bezoekers ging Zo Kruishomem, een bezoekend teim dat slecht mfn de Dendermondse ploeg echter in de eerste twee sets echt uit- n°? ,n'el acteren het vertrouwen was blink maar nadien dat meesterschap Kruishoutem kon vri, niet meer kon demonstreren. In de vlo, de set en de zege btnnen halen, derde set zag het er plots heel goed uit ^00r G'lïoc dendermonde speelden: voor de thuisploeg die na een sterke NanJV Diencta, Lieve belts, Ilse Bug start van Kruishoutem zicht kregen op genhout. InesVan de Velde An Van Keer, de wedstrijd en na een aansluiting ook Lleïe Van Weyenberghe, Els Van Hau- doorgingen en uitmaakten. Bij 1-2 kon wermeiren- men dan weer alle kanten uit. Maar de derde set ging Gilvoc dan herhaaldelijk Tweede provinciale Moderna Lebbeke 0 konden de bezoekers eerst uitlopen van Meerbeke 3 bij de start om dan te winnen met 9-15. Lebbeke heeft zondag de kans gemist Een "itsla8 die we ook kre8en in de om de eerste zege van het seizoen op te tweede set. Het staat zowat geschreven tekenen. Meerbeke maakte niet zo een de beste set van Lebbeke de derde is sterke indruk maar kon rekenen op een en. d*11 hebben we dan ook gezien dit betere afwerking. Ook wanneer hun spel seizoen cn ook zondag was het weer dan wel iets minder was hadden ze het ïna raak Meerbeke moest diep in de tikkeltje geluk aan hun zijde om te rferves tas,en om een aandringende winnen. Dat meezitten in een wedstrijd jhuisploegvan zich af te houden. Lebbe- dat Lebbeke dit seizoen nog niet kende ondanks heel wat loffelijke was er zondag ook niet bij. Een goed P°8*n8en niet verder brengen dan 12-15. aanvalsspel werd niet beloond en zo Andre Derde provinciale al de receptie die in gebreke bleef zodat de aanvallers ook niet op ideale wijze konden aangespeeld worden. Heusden liet er dan ook geen gras over groeien en maakte uit met groot verschil. En de spanning kregen we in de tweede set toen Oudegem na een sterk begin van 11-2 naar 14-4 uitliep. De tweede set zou zo voor Oudege.m zijn. Maar Heus den liet niet begaan en de thuisploeg was even de koncentratie kwijt en de bezoe kers kwamen punt na punt terug zodat dat Oudegem er in slaagde uit te maken. Het werd heel stil in de Oudegemse sporttempel toen Heusden er 14-13 van maakte. En toen kwam Peter Verstrepen om uit te maken. De derde set was dan weer voor Heusden dat nu weer sterk van start ging en een grote voorsprong opbouwde. Oudegem kon geen weerwerk bieden aan de be zoekers die met beste aanvallen nu een ruime zege neerzette. 1-2 dus in de setstand en in de vierde set zag het er naar uit dat de bezoekers naar de zege stevenden. Want een 4-1 stand werd prompt omgebogen naar een 8-10. De thuisploeg liet nu toch niet begaan en we kregen eerst nog 9-12 maar Oudegem maakte gelijk 12-12. De thuisploeg ging door en vrij verras send werd nog een zege opgetekend. Het toppunt van de avond dan de tie-break. Het ging aanvankelijk gelijk op en men wisselde bij 8-5. Maar de bezoekers lieten niet begaan en 8-8 op het bord. De bezoekers gingen dan bij een 11-8 stand heel zenuwachtig acteren en gingen nu om de haverklap in discussie met de ref wat hun eerst een gele kaart opleverde. Wanneer ze dan ook niet afgaven trok de ref terecht de rode kaart. Er was dan zoals verwacht nog wat heibel zodat de koncentratie nu volledig weg was bij de bezoekers waardoor ze zichzelf de das omdeden en Oudegem kon uitmaken met cijfers die voor zichzelf spreken en Volleybalklub Buggenhout staat drie punten los op tweede gerangschikte Mo derna Lebbeke. In derde provinciale B lijken de teerlingen geworpen. De Bos- krabbers wonnen tot dusver al hun wed strijden en vermits drie punten voor sprong, drie gewonnen wedstrijden meer vertegenwoordigen, kan men zich in Buggenhout reeds opmaken voor de promotie en dit in navolging van hun damesploeg die vorig jaar promoveerde. Chris Van den Broeck die in december aangezocht werd om de coaching waar te nemen ter vervanging van Mare Van Nieuwenhove, kan prat gaan op de pre statie van zijn spelers. Wie de leider nog zou kunnen bedreigen om hem de promotie te ontfutselen zou men in de Bosgemeente niet weten, temeer daar de ploeg nog geen enkele nederlaag geleden heeft. Tijdens de laatste wedstrijd tegen Oudegem dolde Buggenhout met zijn tegenstander en de laatste drie gerangschikten moeten nog bekampt worden. Wanneer Buggenhout de titel uit handen geeft heeft het dat aan zichzelf te wijten, enkel Moderna Lebbe ke moet nog gevreesd worden. In de overige wedstrijden zoals tegen Wette- [g ren en Drongen moest een tie-break toegestaan worden en tegen Oudegem mochten de tegenstanders even de neus 20, aan het venster steken toen enkele bas- '7; isspelers naar de bank werden gehaald Vo! en de wisselspelers spelgelegenheid kre 4' gen. Toen in de derde set de kloof tot 20 zeven a acht punten was uitgebouwd 17 mochten de reserven opnieuw opdra- ven. Nu Buggenhout over zijn tegenstan- 18 der heenwalst wil het nog niet zeggen das 1' Buggenhout het in tweede provinciale 20 met dezelfde kern zal kunnen rooien Nil Voor volgend jaar is er zeker versterking 20 nodig. Een paar goede spelers zijn nood- cu zakelijk. Hoewel de klub hoge toppen scheert in de kompetitie, zowel bij dj dames als de heren, kan het bestuur dj 20 inwoners niet warm maken voor de volleybalsport. Van de huidige kern bij v de heren zijn er amper drie spelers ui 20 de gemeente zelf. Na een derde plaats 11 tijdens het eerste jaar werden in dt se omgeving spelers geronseld. De nieuw- 2' komers pasten onmiddellijk in het ge- 18 heel met dit resultaat als gevolg. sa 18 20 Ereklasse VC Zele Moeskroen 1 3 6-15,15-7,11-15,11-15 Zele, dat keihard werkt op de trainingen onder de leiding vanjef Mol, legt zich toe op de eindronde. Moeskroen, dat dit seizoen zwaar geïnvesteerd heeft, heeft maar twee gewonnen wedstrijden meer dan Zele en dit zijn de overwinningen in de rechtstreekse konfrontaties. In de bekerwedstrijd won Moeskroen eveneens met 1-3 en de bezoekers ne men met deze zege een psychologische voorsprong in het vooruitzicht van de eindronde. Ilet was Zeienaar Danny De Maesschalck die met zijn moordende aanvallen en zijn splijtende sprongop- slagen zijn ex-ploegmaats op een 0-7 achterstand plaatste. De gastheren kon den nog even milderen bij een 5-8 tus senstand. Tijdens de tweede set waren het Arents, De Beer en Van den Eynden die zich de kijker speelden en via een 11-6 voor sprong met de deelzege moeiteloos bin nenhaalden. Toen Zele tijdens de derde set tot 4-0 uitliep bleek een nieuw setwinst in de maak maar de bezoeken blokten een 10-12 voorsprong bij elkaar en dit was omdat de Zeelse Roemenen niet op hun normale niveau akteerden. Tot 7-8 in de vierde set kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Toen de thuisploeg erin slaagde De Maesschalck af te blole- m ken kwamen de gastheren aan een 11? voorsprong. Wanneer de persoonlijk fouten zich begonnen op te stapelen de thuisploeg, kon Moeskroen een ge-Lve makkelijke deelzege behalen. elfi

De Voorpost | 1991 | | pagina 24