Voorstelling van Wielerklub 'De Opstalse Wielervrienden' 't Stuurken al 15 jaar op de weg Vier Heemers verrassen! J W.A.O.D.-veteranen aan de slag in Laarne BUÜGEXl 101'I'S N.O.M.B.-kern D.S.D. De lenteritten j O.V.W.B.-wielrennen 26 - 1.3.1991 - De Voorpost WÈÈÉmËm 21 ;hoa l BOUWWERW.N Bouwmaterialen WIELRENNEN VOETBAL Wielrennen. De renners van de nieuwe Buggenhoutse wielerklub (xl) Wielrennen. De renners samen met de sponsors (xl) De voorbije speelweek is er maar één opmerkelijke uitslag. Nieuwkomer Vier Heemers verslaat het wispelturig team van De Markt en klimt daardoor naar de dertiende plaats. Eveneens opmerkelijk was de nipte overwinning van Givana op Minishotters. In deze wedstrijd hebben de strafcorners een beslissende invloed gehad op de uitslag. Givana zette twee strafcorners om en bij de Minishotters miste Vermeulen tegen zijn gewoonte in, wat achteraf het verlies van twee punten tot gevolg had. Uitslagen Walraevens - Rapide 9 - 2 Kleding Octaaf - Sanitair De Herde 10 - 3 Avanti - Quick Shop 3 - 7 Nova Kleding - Dendermotors 4 - 1 Sportwereld - Verhofstadt 0-10 Givana - Minishotters 4 - 3 M.V.C. - Piccadilly 6 - 1 Vier Heemers - De Markt Rangschikking 8 - 4 1. Kleding Octaaf 22 21 1 0 286 67 42 2. Verhofstadt 21 20 0 1 243 44 41 3. M.V.C. 22 16 5 1 160 105 33 4. Givana 22 15 6 1 176 99 31 5. Nova Kleding 22 14 5 3 150 90 31 6. Quick Shop 21 14 7 0 153 97 28 7. Minishotters 21 11 8 2 120 102 24 8. Avanti 22 11 9 2 118 116 24 9. Walraevens 22 11 11 0 127 109 22 10. Piccadilly 21 7 11 3 87 117 17 11. De Markt 22 5 13 4 115 190 14 12. Sanitair De Herde 22 5 14 3 93 151 13 13. Vier Heemers 22 5 17 0 92 205 10 14. Dendermotors 22 4 16 2 78 169 10 15. Rapide 22 3 17 2 79 197 8 16. Sportwereld forfait De OVWB organiseert zoals elk jaar zes oefenritten voor veteranen bo ven de veertig jaar. De data werden ondertussen vastgesteld: 16.3, 23.3, 30.3, 6.4,13.4 en 20.4. De afstanden bedragen zo'n 40 km q per rit. Er wordt voor de eindstand 1 slechts één rangschikking opge- steld, dus de A-, B-, C- en D-reeksen rijden voor één einduitslag. De f eindrangschikking zal per punten gebeuren. Voor alle inlichtingen telefoneer 02/465.04.66. Op 25 en 26 augustus houden alle botaiï sche tuinen en arboreta van ons land hu' opendeurdagen. In Nederland werd de Gazelle uitgeroepf tot de fiets van het jaar. Het gaat om cfi stadsfiets van hoge kwaliteit en oripiM' koncept. 'Een veilige en vandalismcbes0 dige fiets' zo oordeelde de jury. Stefaan Laureys, dertig jaar, en pas op 26-jarige leeftijd aan zijn rennersloop baan begonnen is wat men noemt een laatbloeier. Reeds in zijn eerste renners jaar liet hij flitsen zien die lieten ver moeden dat er meer in zat dan gewoon meerijden. In zijn tweede seizoen werd hij ingelijfd in een ploeg met naam. Na één seizoen voelde Stefaan dat hij wel goed was voor een knechtenrol maar dat hij nooit zelf zijn kans kon gaan en hij wou meer dan helpertje spelen. Het voorbije jaar bracht de bevestiging van zijn kapaciteiten. Een steeds verbe terende Laureys flitste viermaal als eer ste door de finish en bracht een rits ereplaatsen mee naar den Opstal. Toen reeds begon men te fluisteren over een ploeg en deze winter zag Stefaan zijn wens in vervulling gaan. Het knechtje van vier jaar geleden kon met een zekere trots zijn eerste wielerploeg voorstellen. Allen zijn streekrenners van rond Opstal en de sponsors verwachten geen stapel overwinningen. Men wil aan deze ploeg langzaam bouwen en vooral de stree krenners een kans geven want tenslotte moeten zij de sponsoring in deze streek promoten en niet verder. In de gezellige zaal van taverne Pallieter werd de 'nieuweling' over de doopvont gehouden in een gezellige en aangena me sfeer. Zonder al te veel tamtam werd alles knusjes aaneengepraat en voorge steld terwijl lekkere hapjes en drankjes voor de rest zorgden. Oud-beroepsrenner Jhonny De Nul overhandigde de uitrusting aan de ren ners. Alles wat de renners kunnen nodig hebben zat in een mooie draagtas: sok ken, trainings en petjes, truien en kous broeken. Na dit officiële gedeelte werd er nog een pintje gedronken en een danske gepla- ceerd en nu maar hopen op een paar overwinningen. Sponsors A.S.L.K. Jan Van Damme, Opstal Buggenhouts Tegelhuis, vloeren, faïen- ce Taverne Pallieter, Opstal Gebr. Desmet, bouwwerken, Buggen- hout WTC 't Stuurken van Overmere start zijn 15de seizoen als wielertoeristenklub. Toch een hele prestatie voor voorzitter William Van Malderen en zijn bestuur om ieder jaar opnieuw zo'n vijftig actie ve leden aangepaste kledij en een ritten- programma voor te leggen 'T Stuurken mag gerust bestempeld worden als de meest suksesrijke wielerklub van Groot-Berlare. Op een algemene verga dering werd niet alleen het komende seizoen voorgesteld ook werd op een eenvoudige manier het vijftienjarige be staan gevierd. Een gelukkige voorzitter beklemtoonde dat dankzij de inbreng van twee sponsers, zijnde Bertrand De Rouck van Berlare en Jo D'Hont van Wetteren, het mogelijk was te kunnen beschikken over een beter aangepaste kledij om zo het sportief en sociaal doel van de club te kunnen bereiken. Het is een club waar iedereen kan bij aanslui ten die zich op een sportieve en gezonde wijze wil uitleven. Het huishoudelijk reglement is vervat in een paar artikels die elk lid op voorhand vertellen wat er van hen verwacht wordt en waarop hij rechten kan laten gelden. Daarmee wil het bestuur zijn leden zeker niet in een kleurslijf dwingen, maar er wel de aan dacht op vestigen op welke manier het voor elkeen het plezantst fietsen zal worden. Titels Met haar 50 actieve leden, haar ritten- programma aangepast aan «twee snel heden», haar ingericht week-end in de Ardennen, haar deelname aan de mees te klassiekers, is 't Stuurken een begrip geworden niet alleen in Overmere maar ook in heel wielerminnend Vlaanderen. Naast deze opgesomde activiteiten richt 't Stuurken ook als lid van de Vlaamse Wielerbond bovendien ook jaarlijks een cyclocross in voor alle aangesloten le- ondanks een aanslepende kniekwet suur, die hem twee maand buitenspel zette, behaalde hij toch reeds knappe resultaten. B-renners 4. Richard De Bruyne - Baasrode Deze 35-jarige renner kan verduiveld verrassend uit de hoek komen en is een zeer sterke schakel in ploegverband. 5. Patrick Tempels - Opwijk Pas een paar jaar in de running, heeft deze 29-jarige bankbediende zijn kwali teiten reeds ruimschoots getoond. Dit jaar stond Patrick reeds op het schavotje in het kampioenschap van België te Kortessem bij de internationalen. C-renners 6. Alfons De Schepper - Opwijk Deze 48-jarige is een zeer sterk fondren ner en werd verleden jaar laureaat Onkerzele en kampioen van Brabant Opwijk. Hij is ook in ploegverband een zeer sterk element. 7. Dirk Meskens - Lebbeke De 24-jarige Dirk Meskens is pas vorig jaar met de wielersport begonnen. He, beviel hem zo goed dat hij thans reeds staat te popelen om te beginnen en nie zo maar wat te fietsen. 8. Ronny Leemans - Opstal Ronny is met zijn dertig jaar eveneens een beginneling. Verleden jaar pas ge start is hem dit zo bevallen dat ook lit nu reeds zit te springen om te starten Hij hoopt zeker één palm naar Opstal mee te brengen. Gastoa Om I4u00 werd de E-reeks de baan opgestuurd. Er werden 22 deelnemers genoteerd waarvan 5 E-plussers. De eer ste ronden werden tegen een snel tempo verreden in een gesloten peloton. Na 35 minuten werd een aanval genoteerd van Van Dael, Wille en Kesteloot. Enkel Mor tier kon nog aansluiten en die vier ble ven tot het einde voorop ondanks hei geweldig verweer van Van der Cruyssei en De Pauw. De eerste bloemen werden in de spurt gewonnen door Van Dael vóór Willaert, Kesteloot en Mortier. De Wispelare werd eerste bij de E-plussers In de reeks D startten 16 renners. H gauw werd duidelijk dat de wind een bondgenoot was voor de sterke Gobeit die een aanval van Van Woensel beant woordde. Deze laatste was in de spun sneller dan Gobert. Ondertussen kon den zich nog vier renners loswerken, waarvan Van Craeynest (derde) sneller was dan Karei Clerckx (vierde). In de C-reeks namen 26 renners de start. De strakke wind was er de oorzaak van dat het peloton in drie groepen werd uiteen gewaaid. De kopgroep bestond uil tien renners. Santy moest echter afha ken. Naar het einde toe ontsnapten hier uit twee renners die het tot het einde volhielden. Van den Eynde was iets snel ler dan Van de Perre. De spurt voor de derde plaats werd gewonnen door Mare Michiels, vóór Jacobus Tolhoek. Opvallend was dat verschillende renners in burger waren gebleven. Misschien was dit te wijten aan de barre weersom standigheden van de laatste dagen. M.VA Wielertoerisme. WTC 't Schuurken van Overmere bestaat 15 jaar en is de meesi suksesrijke wielerklub van Groot-Berlare (vdwg) den. Dit seizoen staat er voor de sportie ve leden van de club drie titels te verdie nen. Vooreerst is er de clubkampioen, deze titel valt te beurt aan degene die het meeste aantal ritten meedoet. Dan is er een titel van laureaat die gaat naar de wielertoerist die aan de meeste laureaat ritten deelneemt en tenslotte en dit is nieuw bij de club is er titel BWB-lau- reaat, deze kan verdiend worden als men aan vier van de vijf klassiekers deelneemt. Ondanks de goed gestructureerde club blijft het verder uitbouwen van de groep een constante opdracht. Een taak die er niet alleen is voor het bestuur, maar ook voor elk lid. Daarom wordt ook een beleid gevoerd waarin elk lid op zijn manier kan bijdragen via suggesties of opmerkingen. Een vrijheid van denken die op zo democratisch mogelijke wijze in handelen wordt omgezet. VDWG Slagerij Emmanuel Saerens, Statiestraat 5, Buggenhout Emrin Velo's, Nieuwenrode Ploeg 'Opstalse Wielervrienden' A-renners: 1. Stefaan Laureys - Opstal 2. José Hoebeke - Merchtem Deze 39-jarige renner is verleden jaar opnieuw in het peloton verschenen. Na met sukses de jeugdkategorieën bij de B.W.B. te hebben doorlopen, wist hij bij de liefhebbers nog 9 overwinningen en 23 tweede plaatsen te behalen. Na een paar jaar inaktiviteit hoopt hij dit jaar op een mooie come-back. 3. Benny Vereertbruggen - Opstal Benny is 30 jaar en amper anderhalf jaar in de wielerpelotons te zien. Hij trok vorig jaar reeds meer dan zijn streng en Wielrennen. Stefaan Laureys en Johnny De Nul (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 26