Vzw Avontuur en Sportpromotie plant info-avonden Mintons, Lokerse en Eikenlo Proficiat Peter Hermans! Voetbal uitslagen Hams kaatskampioenschap met tien ploegen Alloo Dyor Club ziet probleemloos toekomst tegemoet Drie petanquetornooien te Lebbeke Nationaal jeugdkampioenschap te Charleroi Taekwondo in Moerzeke 28 - 1.3.1991 - De Voorpost KAATSEN In augustus 1989 namen Dirk Van Der Stockt en Kris Nijs het initiatief om de feitelijke vereniging «Avontuurlijke Sportpromotie» (A.S.P.) op te starten. Het idee ontstond uit eigen ervaringen bij het zoeken naar beoefenmogelijkhe- den voor enkele avontuurlijke sporten. Vlug bleek het voor beiden dat het geen klus was om adressen te verzamelen van clubs en lesgevers via dewelke iemand een sport zoals b.v. deltavliegen kan aanleren. Zo werd er eerst begonnen met Hiventarisatiewerk. Dit materiaal werd aan individuele vragenstellers ter beschikking gesteld tijdens een reeks informatie-avonden. Vlug werd het dui delijk dat sommige groepen duidelijk interesse vertoonden, dit specifiek voor valschermspringen. De vraag voor «doe-aktiviteiten» nam toe zodat men overging tot het oprichten van een v.z.w. Dit moest hen in staat stellen om de organisatorische komplikaties en ver antwoordelijkheid die op hen rust, het hoofd te bieden. Ook de nood aan een juridische struktuur noopte hen tot het oprichten van een v.z.w. De vereniging vergroot nu zijn terrein en plant nu ook info-avonden in Zottegem. Wij vroegen voorzitter Chris Nijs om enkele verkla ringen. Avontuurlijke sporten Aan de voorzitter van de v.z.w. A.S.P. vroegen wij eerst om een definitie inza ke «avontuurlijke sporten». Nijs «Onder avontuurlijke sporten ver- js om (sne|) (je weg te vinden naar een staat de vereniging alle niet-gekommer- betaalbare, veilige en degelijke kennis- cialiseerde sporten zoals bergwandelen, making en opleiding. A.S.P. wil daarom rotsklimmen en rappel, deltavliegen, drempel verleggen door onder meer duiken, kano, kajak, rafting, glijscherm- je opzoekingswerk te verkleinen. Daar- vliegen, luchtballonvaart, mountain-bi- 0m kan men bij ons terecht voor infor- ke, overlevingstochten, oriëntatielopen, matie omtrent avontuurlijke sporten en parasail, surfen, speleologie, vals- voor kennismakingsaktiviteiten voor chermspringen, zeilen en zweefvlie- een groot deel van die sporten. Rond Het is U misschien al opgevallen dat het elastiekspringen niet op de lijst voor komt. De lijst pretendeert zeker niet volledig te zijn maar aan het elastiek- elke sport verzamelden we de meest belangrijke gegevens omtrent de beoe- fenmogelijkheden, opleidingen en kur- sussen, prijzen, veiligheid, klubs en fe deraties in Vlaanderen. springen werd binnen de vereniging Wie informatie wil kan ons steeds schrij- geen plaats verschaft. Dit was meteen Ven. Via de organisatie van info-avonden een uitgemaakte zaak voor ons daar een elastieksprong bij ons niet als sport wordt gedefinieerd. Onze bedoelingen liggen zeker niet in het feit om mensen aan waaghalzerij te laten deelnemen maar voor hen de stap om van één of andere avontuurlijke sport te proeven, gemakkelijker maken.» Doel De vzw ziet nu al duidelijk zijn doelen voor ogen. Men wil mensen begeleiden tijdens hun deelname aan een avon tuurlijke sport, men wil tevens programma's op maat afleveren aan verenigingen zonder zelfs verder aan de aktiviteiten te participeren. Nijs «De vereniging ontstond vanuit de vaststelling dat het voor aardig wat avon tuurlijke sporten geen eenvoudige zaak Chris Nijs, voorzitter A.S.P., wil de drempel om een avontuurlijke sport te proberen drastisch verlagen (nic) BADMINTON brengen wij de geïnteresseerden samen met degelijke sprekers.» Info-avonden Alleen info-avonden lijken nog niet vol doende om mensen te overtuigen om een avontuurlijke sport uit te proberen. «Alleen begin ik er niet aan», is de meest gehoorde en deels begrijpelijke verkla ring. Nijs «In samenwerking met de federa ties van een bepaalde sport wordt de breedste informatie doorgespeeld aan de luisteraars op een kennismakings- avond. Beeldmateriaal en beantwoor den van vragen zijn dan de meest voor komende ingrediënten. Ondanks onze informatie blijken sommige geïnteres seerden uiteindelijk toch de stap naar een eerste konkrete kennismaking met een avontuurlijke sport te zetten. Door het zelf organiseren van kennisma kingsaktiviteiten willen wij de individue le beoefenaar uit de regio samenbren gen om de stap naar deelname te bevor deren. Wie na een deelname aan een doe-aktiviteit wil doorgaan in de sport stimuleren we tot aansluiting bij een club of federatie. De aktiviteiten staan open voor iedereen. Soms zijn er enkel leeftijdsbeperkingen. Uiteraard ver wachten we van de deelnemers enkel wat respekt voor de natuur. Wel wetende dat de medewerkers van een vereniging zelf veelal leek zijn in de meeste van de opgesomde sporten wil len wij benadrukken dat wij de aktivitei ten niet zelf begeleiden. Steeds zorgen we voor medewerking van professionele en erkende monitoren en monitrices via de sportfederaties of erkende clubs. Bij elke aktiviteit zorgen we ook steeds voor een begeleid(st)er die instaat voor een vlot verloop van de administratie, ver plaatsing naar het sportoord, eten en drinken e.d.m.» Vooral tijdens de info-avonden die reeds plaatsvonden in het C.C. De Werf te Aalst Hoewel het kaatsseizoen nog een tijdje verwijderd is wordt er te Hamme toch al hard gewerkt aan het komende seizoen. De inschrijvingen zijn al binnenge lopen en daaruit blijkt dat er met tien ploegen zal gestart worden. Dat is één ploeg minder dan vorig seizoen. Toch blijft het nog steeds een mooie reeks, Verdwenen zijn Likeuren Rubbens uit Zele, Euro-Trucks Hamme en de Baasroodse Pluimvrienden. Nieuwe klubs zijn 't Vissershof Moerzeke-Kastel en Invalboys uit Baasrode, Tijdens de laatste vergadering werden de bekerwedstrijden reeds uitgeloot, Men speelt in drie reeksen en de winnaar van elke reeks zal dan later uitkomen in de eindfinale. Het lot zorgde voor volgende reeksen: Reeks 1: Ons Vermaak, Invalboys en 't Geemzicht Reeks 2: Hollands Hof, De Keersmaecker en VAG Mijs Reeks 3: 't Vissershof, Corner en Cornerboys. Reeds einde maart gaan de bekerwedstrijden van start en daarvoor werden volgende wedstrijden uitgeloot: Ons Vermaak - Invalboys Hollands Hof - De Keersmaecker Vissershof - Corner Op te merken is wel dat Toyota niet meedoet aan de bekerwedstrijden. Hun inschrijving kwam te laat binnen om nog in aanmerking te kunnen komen, HVC werd het duidelijk dat het initiatief posi tief werd beantwoord vanuit alle hoeken der provincie. Dit is allicht de reden waarom de v.z.w. Avontuur en Sportpro motie ook Zottegem aandoet. Nijs «Dat klopt. Onder de aanwezigen bij de info-avonden en doe-aktiviteiten bevonden zich mensen uit Ninove, Den derleeuw, Geraardsbergen, Zottegem, Herzele, Dendermonde en natuurlijk Aalst. Daarom gaan wij onze aktiviteiten naar een groter domein richten. Ook de aktiviteiten worden geografisch ge spreid. Naar aanleiding van de aankon diging van de programmatie voor het voorjaar 1991 ben ik dan ook, namens de vereniging, enigszins fier te kunnen aankondigen dat we de info-avonden voortaan ook in Zottegem opstarten. We vermoeden voldoende belangstelling om nog dit jaar groepen te kunnen samenstellen die vanuit die regio ver trekken om deel te nemen aan doe-akti viteiten. Voor elke sport zoeken wij ge paste begeleiding. Aangezien elke moni tor volledig in orde moet zijn met zijn brevettering en verzekering laten we de organisatie van aktiviteiten rond som mige sporten nog wat wachten tot we voldoende gekwalificeerde mensen ge vonden hebben. A.S.P. zorgt steeds voor een bijkomende eigen begeleid(st)er die instaat voor een vlot dagverloop vanaf de voor het Aalsterse bowlinggezelschap startplaats tot iedereen weer thuis is. Op stond er een zware partij op het agenda, donderdag 14 maart om 20 uur gaat in op bezoek bij de klasseploeg uit Brussel, het Ontmoetingscentrum teStrijpen nog namelijk Pro Shop, is inderdaad geen een info-avond door over valscherm- sinecure. Het was dan ook niet verwon- springen: Bart Luwaert, hulpinstrukteur derlijk dat er met 8-0 werd verloren bij het Paracentrum te Moorsele, is de (3031-2796). spreker van dienst. Chris Cortemans zorgde voor 604 pun- Verder blijven ook in het C.C. De Werf in ten, terwijl ook Eric De Thaey (564), Aalst enkele interessante info-avonden Carlos Eggermont (554), Ghislain De gepland: Deyn (555) en Filip Van Meenen (519) Zeilen: donderdag 28 maart, 20 u. het |ang njet slecht deden. Gezichtsver- Diepzeeduiken: donderdag 23 mei, 20 ijes |eden de Aalstenaars dus geenszins. u- Voorlopig staat Alloo Dyor Club op een negende plaats in de klassering en met Zweefvliegen: donderdag 20 juni, 20 u. Spreker is dan Michel Aerts van de Liga van Vlaamse Zweefvliegclubs. Vooraf inschrijven voor deze avonden is niet nodig. Wel wordt er een bijdrage van 80 fr. voorzien. Liefhebbers van avontuurlijke sporten kunnen ook nog op volgend adres te recht Vzw Avontuur Sportpromotie Torensveld 54 9308 Hofstade - Aalst Tel. 053/77.52.17 - Fax 053/77.16.58 (buiten de kantooruren en tijdens de weekends is de kans op telefonisch kon- takt het grootst). (Nicolle) nog negen wedstrijden te gaan lijkt d degradatie ver af. Vijfmaal speelt men nog aan huis daarin krijgt men makkelijker tegen standers over de vloer. Zo is Brusta voor vrijdagavond een haalbare kaait De overige Aalsterse ploegen wonne :ïfe allen hun wedstrijd. Alloo Christiaensa F met 8-0 tegen Metropol Antwerpen, ai Alloo Bakkerij Raes en Alloo Farao wonnen het pleit met respectievelijk!» en 2-6. Het gaat dus goed met hl Aalsterse bowling. (Nicolle! Ier lor PETANQUE Op zaterdag 9 maart en zondag 21 april 1991 organiseert Securitas Petanque- club in samenwerking met Petanqueclub Hof Ter Burst twee doublettentor- nooien. De inleg bedraagt 100 frank. Prijs voor iedereen. De dames en de heren spelen apart met vaste doubletten. Begin om 14 uur. Op Paasmaandag, 1 april, organiseert Petanqueclub Hof Ter Burst een meli-melo tornooi. De inleg bedraagt 120 fr. en men begint om 14 uur. Prijs voor iedereen. Deze drie tornooien gaan door op de terreinen van Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, Lebbeke. Tel. 052/35.59-29- Op de club is er speelgelegenheid donderdags om 14.30 en om 19-30 u. 's Vrijdags speelt men altijd meli-melo en men begint er om 20 u. 's Zondags kan men er spelen vanaf 14 u. Men beschikt over 9 binnenterreinen. Lokeren - Dat de jeugdwerking in onze provincie geweldig in opmars is, heeft zich spijtig niet vertaald in de provincia le jeugdinterclub. Met forfaits van Ei kenlo, Lokeren en Danlie werd deze tweede ontmoetingsdag enigszins ont siert. Alhoewel moet gezegd dat met de nieu we aanpak van slechts drie ontmoetings dagen de massa forfaits van vorig sei zoen toch zeer beperkt blijft. Maar zegt verantwoordelijke Jacques Van Daele, misschien moeten we vol gend seizoen uitkijken naar een combi natie met de Carlton-cup. Ook de clubs zouden daar financieel bij voordeel doen. Positieve vooruitzichten dus, als uiteraard het PBO bestuur dit voorstel van hun voorzitter steunt! Drukke bedoening toch afgelopen zater dag op de vier terreinen van de sporthal te Lokeren. Bij de meisjes 14 gaf de afwezigheid van Eikenlo organisator Van Daele de kans om de topper tussen Mintons 1 en Lokerse reeds nu te laten spelen. Het werd een eenzijdige wedstrijd waar al leen Ilse De Puysseleir er in slaagde de enkel te winnen, Meersman-Van Der Gucht van Lokerse zijn werkelijk te sterk voor deze kompe titie en zouden dringend hun kansen moeten wagen op tornooien om Cl te worden. Tegen het zwakke Mintons 2 won de combinatie uit Lokeren pro bleemloos. Drive dat de zieke Sofie Raman moest vervangen door Ann Roggeman won vrij gemakkelijk met 6-1 van de Mintons 2. Op 16 maart speelt Lokerse tegen Drive, zodat Saskia Meersman en Ann Van Der Gucht nu reeds zeker zijn van de mooie jeugdbeker. Drive 2 voor de derde en vierde plaats, Tenzij natuurlijk Eikenlo een wedstrijd verliest tegen de Pluimplukkers. (L.C.) Bij de jongens 14A vond Lokerse 1 bepalend is. En die heeft Drive 1 met 3-5 geen vervanger voor de gekwetste Van verloren van Eikenlo! Moerzeke. Ook Drive 2 moest Dimi Van Op de finaledag zullen dus heel waar- Bossche vervangen door Steve De Rid- schijnlijk de Mintons 1 en Eikenlo spe- der. len voor de eerste plaats en Drive 1 en Stonden vorige keer te Wachtebeke Dri ve 2, Mintons 1 en Pluimplukkers 1 beke 2 maar liet in de ontmoeting tegen de Pluimplukkers de dubbel beslissen. Daar hadden Kerre-De Ridder geen ge luk, want pas in de derde set verloren ze met 12-15, Mintons 1 met Christof De- caigny, die onlangs finale speelde op het tornooi te Brasschaat, en Jan Van Den Brande, beiden Cl, gieren hier als een tornado door de kompetitie. De konfrontatie met Drive 2 is ook hier gepland te St.-Gillis-Dendermonde. De Pluimplukkers verliezen hier definitief aansluiting met de twee leiders door met 6-0 te verliezen van de Mintons 1. Drive 1 dat met de Ruysscher en Van Nuffel voorbestemd was om samen met de Mintons 1 in het strijdperk te treden voor de jeugdbeker, moest De Ruys scher vervangen door de veel zwakkere Mare Roggeman. Tegen de Pluimplukkers 2 had Drive 1 bij de jongens 14B geluk door nipt met 4-3 te winnen. Maar tegen de grootste concurrenten Eikenlo werd na een 3-3 stand de dubbel verloren. Eikenlo won nog vlot met 0-6 van nieuw komers Merelbeke 1. Te Sint-Gillis-Den- dermonde op 16 maart speelt Drive 1 tegen Lokerse 2 en Eikenlo tegen de Pluimplukkers 2. De verwachtingen zijn hier dat beide ploegen met 6-0 winnen zodat we twee leiders krijgen met een gelijkheid aan punten. Het reglement zegt hier dat de onderlinge wedstrijd Je zou hem 'Sant in eigen stad' kunnen noemen. Was hij in het Drive jeugdteam de eerste geklasseerde speler en de eer ste speler die ooit tot de Vlaamse Top- sportschool behoorde, dan verbaasde hij iedereen door vorig seizoen als kadet nationaal kampioen te worden. Maar de lokale mediawerkers hadden hier in het kleine Dendermonde nog nooit gehoord van Peter Hermans. De lm84 grote Peter Hermans is de tweede zoon uit het gezin van aannemer Roland Hermans op het Zand te Appels. Voetbal lag hem niet en via schoolvrien den kwam hij in kontakt met badminton en dus Drive uit Sint-Gillis-Dendermon- de. Momenteel is Peter Hermans, als 16-jarige B2 speler, de tweede beste speler van de club die in mei van dit jaar haar tienjarig bestaan viert. Naast vele overwinningen in de provin ciale jeugd- en seniorenkompetitie en natuurlijk op verscheidene tornooien in het ganse land, was zijn nationale titel te Hamme toch de mooiste. Maar toen presenteerde zich een nieuwe uitdaging bij de scholieren. Zou under dog Peter Hermans te Charleroi een plaats veroveren op het erepodium? voor Peter Hermans, die dus nu ook 's Zaterdags voelde Peter zich niet in Belgisch beste is bij de scholieren, grote doen, zegt hij van zichzelf. Maar Proficiat Peter. toch gaf hij finalekandidaat Jacobs een pak voor de broek. In halve deed hij een ander monument Christof Plouy uit Deerlijk wenend de zaal verlaten. Niet alleen clubleden verbaasde hij met zijn finaleplaats, maar vooral de bondsnota- belen waren zeer verrast. Zij hadden immers Peter Hermans helemaal geen kans gegeven, en gokten eerder op een finale tussen de waal Jacobs en Antwer penaarjan De Clercq. Die laatste ginger dood van de zenuwen reeds aan in de tweede ronde. Daar zorgde de andere onverwachte finalist Jan Mullebroekvan Deerlijk voor. In finale liet Hermans wijs de eerste set aan zijn tegenstander. Maar vermoeide hem zodanig dat de tweede set met 15-9 naar Hermans ging. Die twee eerste sets duurden heel langen putten Muilebroek enorm uit. Want zij de ex-Nederlandse bondsvoorzitter de heer Frans Kusters niet dat badminton na waterpolo de zwaarste sport is! De derde set was dan ook een formaliteit (L.C.) 2de Nationale Eeklo-E. Aalst 2-1 3de Nationale A Menen-E. Zele 0-3 Bevordering B Oude God-VW Hamme 2-0 KAV.D.-Leest 2-2 Op zondag 3 maart, vanaf 13u00 vindt in sportcenter 't Broeksken, Kleinbroekstraat 17 te Moerzel een teakwondo-kompetitie plaats voor lagere gordels. De bedoeling van deze wedstrijd is jonge taek- wondoka kennis te laten maken met officiële kompetities. Alle klubs van het Vlaamse landsgedeel te werden uitgenodigd. De wedstrijden zelf verlopen vol gens het WTF-systeem (Worlé Teakwondo federation). Dit bete kent twee ronden van twee minuten voor de schiftingen en drie ronden van twee minuten voor de finales, Er wordt gevochten op knock-out. Vuisttechnieken zijn alleen toegela ten op het borstschild, beentech nieken boven de gordel, ook naar het hoofd. Dit zijn tevens de regels die van kracht waren tijdens de laatste Olympische Spelen, toen Taekwondo als demonstratiesport fungeerde. De kampers dragen ver plicht, naast een borstschild, een kruisbeschermer en een hoofdbe schermer, dit om het risiko voor kwetsuren tot een minimum te herleiden. Meer inlichtingen bij Pierre Si- mard, Meulenbroekstraat 5, 9220 Hamme, tel. 052/47.33-06.

De Voorpost | 1991 | | pagina 28