Verrassend verlies van Eendracht-A Dendermondse rugbyclub gaat ten onder in Bosvoordse modderpoel Zele-Huivelde viert kampioenen Kampioenenparade te Zele Weinig fouten in manége Vorendonck 30 - 1.3.1991 - De Voorpost TAFELTENNIS In de eerste afdeling van de K.V.K.T. is de strijd om het behoud in alle hevigheid losgebarsten. Deze week kwam er een grote verrassing uit de bus. Het beter geklasseerde Eendracht-A moest op Dy- namica-A de duimen leggen met 6-4. Gouden punten dus voor de lokalen. Gedurende de hele ontmoeting was het een dubbeltje op zijn kant: 3-3 en 4-4. In het laatste enkel kon de thuisploeg via Geert Gerlo al één punt vastleggen. Hij klopte Buyl in drie spannende sets. Het dubbel ging gemakkelijker dan verwacht voor de thuisploeg die met 2-0 de reke ning van de gasten maakte. Hiermee sluit de thuisploeg weer wat aan bij de rest van de onderaan spartelende ploe gen. Ons Huis-A, momenteel nog steeds rode lantaarndrager in deze reeks, kreeg geen enkele kans bij BAC-A, de leider. Met zware 10-0 cijfers werd Baardegem naar huis gestuurd. Het won amper één setje en dat is bitter weinig. In tweede afdeling liet Eendracht-B een steek vallen bij Herleving-A Dender- monde. Het werd met 6-4 van de zege gehouden. Vooral in het begin van de ontmoeting boterde het niet bij de be zoekers die al direkt tegen een 4-2 achterstand moesten aankijken, nadien zijn de mannen van Danny Vermeulen teruggekomen. Na de enkele stonden ze al dichterbij met 5-4 maar in het dubbel liet het duo Breda-Vermassen de kans liggen om gelijk te komen. Wegwaren de punten: 6-4. Wetteren-A kreeg het gemakkelijker te gen bezoeker Stekene-A, dat weinig kan- se kreeg om iets te oogsten. Na zes wedstrijden was de wedstrijd al ge speeld. Al de wedstrijden gingen naar de thuisploeg die met 6-0 meteen zeker was van de volle buit. De gasten kwamen nog wat terug maar dat bracht geen aarde meer aan de dijk. Lede-A heeft het in derde afdeling zeer moeilijk gehad om op Sint-Pauwels de volle winst te pakken. Eerst legde de thuisploeg een 2-1 voorsprong vast maar die werd omgebogen in 2-5. Omdat de lokale spelers het zeker niet slecht de den bleef het spannend. Toch zou Le- de-A moeten wachten tot de uitslag van het dubbelspel gekend was, om te weten wie de winnaar werd. De bezoekers waren daarin een ietsje sterker en legd en meteen de 4-6 eindcijfers vast. In deze reeks verliest KWB-A meer en meer terrein. Ook op Eendracht-C pakte het opnieuw naast de zege. Eerst ging het nog vrij goed: 3-3 maar van dan af kon KWB geen enkele keer meer win nen. Luc Raedemaeckers was niet te kloppen bij de thuisploeg, vrij gemakke lijk won hij alles en dat maakte het verschil. Datzelfde KWB-A kreeg in de zelfde week nog een pandoering van het bezoekende Okapi-A dat zich stevig aan de leiding houdt. De bezoekers kenden een finke start en liepen dadelijk tot 1-5 uit. Het was duidelijk dat de KWB-jon- gens deze kloof niet meer konden over bruggen. Bij Okapi was Luc Daniels de grote figuur. Hij ging voor niemand op de knieën. Eindstand: 3-7. In vierde afdeling-A lukte Dynamica-B een eerste overwinning. Het bezoekende Juvenes-C werd prompt en zonder pun ten naar huis gestuurd. Dirk De Wolf speelde geweldig en zijn drie overwin ningen lagen aan de basis van deze kleine zege. Het was een spannende kamp tot 3-3 en dan helde de balans over in het voordeel van de thuisploeg die meteen op weg is om aansluiting te krijgen bij de voorgaande ploegen en om zo de degradatie te ontwijken. Bij Jue- vens-C waren Wim Kesteleyn en Wilfried De Bock goed voor twee overwinningen. Spanning ook bij Juvenes-D dat Steke- ne-C op bezoek kreeg. Na een 3-3 tus senstand gingen de bezoekers naar een 4-6 overwinning toe en dat was vooral te danken aan Jan Nemegeer, die al zijn wedstrijden met winst kon afronden. Toen ook zijn maats nog elk een wed strijd wonnen haalden de bezoekers het met 4-6. Datzelfde Juvenes-D kreeg ook de volle van Okapi-B met 9-1. Geen enkel moment kwam het in de wed strijd. Franky De Waegemaeker kon de eer redden door Michel De Rechter te kloppen. In vierde afdeling-B geraakten de Vlam- mers moeilijk weg uit de onderste gele deren. Het kreeg Lede-B op bezoek en dat was duidelijk geen spek voor hun bek. Toch hield het stand tot 2-2 maar stortte dan in mekaar en ging met 3-7 onderuit. Gerry Ronsman won wel tweed wedstrijden maar dat woog niet door bij de eindafrekening. Bij de bezoe kers behaalde Gunther De Mol de mees te overwinningen. Hij won alles en kreeg heelwat hulp van Denis De Mol. Teneramonda-C blijft puntenloos on deraan de rangschikldng bengelen. Toen Ons Huis-C, toch ook geen groot licht, er op bezoek kwam konden ook geen pun ten gesprokkeld worden. Met 3-7 was het daar vlug gedaan. Bij de gasten was Freddy Guldolf niet te temmen en hij kleurde dat met drie forse overwinnin gen. Meteen wordt het duidelijk dat de ploeg uit Dendermonde wellicht zonder één punt het seizoen zal afsluiten. Het Hamse Viktory-A kwam niet aan zijn trekken bij het bezoek van Eendracht-D. Na een spannende ontmoeting (3-3) werd het toch uitgeteld met 4-6. In het dubbel zat wel een kans voor de thuis ploeg, maar ze liet die ook liggen. André De Kimpe won tweemaal en meteen was hij de beste thuisspeler. Bij Eendracht-D waren dat vooral Jozef d'Hoey en Janus Meuris. In vijfde afdeling-A blijft KWB-A stand houden op de tweede plaats. Op bezoek bij Sint-Niklase-A pakte het daar een vlotte 1-9 overwinning mee. Alleen in het dubbel kon de thuisploeg de eer redden, voor de rest was het al KWB wat de klok sloeg. Gemakkelijk ook voor Sint-Pau- wels-B dat in eigen lokaal een 7-3 over winning kon boeken tegen bezoeker Troelant-A. Merkwaardig was toch dat troelant eerst galant een 1-3 voorsprong opbouwde. Daarna viel het in een zak en won niets meer. Marc Franckaert was de grote bewerker van de thuiszege, daarbij flink bijgestaan door Eddy De Boom die tweemaal mocht juichen. Bij de verlie zers was het vooral Vercauteren die zich in de kijker speelde. In de B-reeks vocht men tegen de rode lantaarn tussen Dynamica-C en bezoe ker Teneramonda-D. Na 2-2 was er geen houden meer aan de thuisploeg die gezwind naar een 7-3 overwinning liep. De thuisspelers wonnen elk tweemaal. De bezoekende overwiningen kwamen alleen van Jan Van de Week. Daarmee is het weliievht duidelijk dat ook Tenera- monda-D zonder punten zal eindigen. Juvenes-E blijft in deze reeks vechten voor de derde plaats die promotie in houdt. Een van hun grootste konkurren- ten was Triumf-D en dat was er op bezoek. Na een 2-2 moest het echter met 6-4 de zege aan de thuisploeg laten. Deze twee punten zijn van goudwaarde voor die derde plaats. Goossens en Blancquaert waren de grootst bewerkers van deze kleine maar verdiende over winning, terwijl bij de bezoekers vooral Filip Van der vreken opviel met zijn twee overwinningen. Leider triumf-C heeft in eigen midden een rustige week gehad tegen Dynami ca-C. Het werd 9-1. Alleen Henk Jacobs liet een steek vallen en daarmee redde Francois Parijs de bezoekende eer. In de D-reeks een paar zware uitslagen. Opwijk-C kreeg geen kans tegen Erpe-C. Het werd met 10-0 ingeblikt. Juvenes-G kreeg een 9-1 nederlaag te verwerken bij Erpe-B. De bezoekers konden de eer redden in de allerlaatste wedstrijd. Syl- vain Van Damme klopte Bart De Vlieger en meteen was de grote nul op het bord van Juvenes-G eraf. HVC RUGBY Bosvoorde - Dendermonde 18-3 Het wederoptreden van de Dender mondse Rugbyclub, na de lange ver plichte rustperiode (vriesweer) is jam merlijk mislukt! Vorige zondag maakten onze plaatselij ke 'ruggers' de verplaatsing naar het terrein van landskampioen én beker houder RC Bosvoorde, in de hoop zich alsnog via een verrassingsoverwinning te kunnen mengen in het titeldebat. Dat dit niet zonder horten of stoten zou verlopen stond reeds vooraf vast. Aange zien het om een onverwachte inhaal wedstrijd ging moest de D.R.C. het doen zonder drie van zijn vaste waarden, die reeds lang vooraf op deze 'vrije' zondag vakantie hadden gepland: Gert Van den Steen, Paul Van de Putte en Mare De Velder verkozen een weekendje in de Ardennen boven een modderbad in het Zoniënwoud. En een modderbad werd het! Reeds na enkele minuten spelen was het Bosvoordse terrein omgeploegd en her schapen in een vettige dikke brij, waarin elk kreatief rugbyspel per definitie on mogelijk was. De opstellingsproblemen hielpen ook al niet veel: Sarens op de vleugel, Sluys als 'prop' en D'Hoogh op full-back speelden echt een niet onaardige wedstrijd, maar de omstandigheden waren er niet naar om met een dergelijke experimentele opstelling resultaat te boeken. Tot over maat bleek slechts enkele minuten voor de wedstrijd ook Patrick Scrivens niet speelklaar te zijn, waardoor Verschue- ren op de tweede lijn terechtkwam. Ondanks alles nam Dendermondse de leiding. Op het kwartier transformeerde internationaal Rik Casier een penalty en bracht aldus de sand op 0-3. De Bosvoordse reaktie was onverbiddei- lijk: met twee penaltykicks en een try op de rechterflank nam het een 12-3 voor sprong, die door Dendermonde nooit echt kon worden bedreigd, ondanks ver woede pogingen van bvb. de goed spe lende Vertongen en Pierson. Integen deel: in de tweede speelhelft rondde Bosvoorde zijn tweede aanval van de wedstrijd af met een tweede try en legde daarmee de eindstand vast op 18-3, na een fabuleuze omzet van Antwerpenaar Zimmerman. Scoren tegen 100% dus, een wapen waarvan de Dendermonde- naars voorlopig alleen maar kunnen dromen en dat Bosvoorde dit seizoen wellicht opnieuw moeiteloos aan de titel helpt. Ondanks de verdiende Bosvoordse over winning was er zondag nogal wat geroe zemoes in de Dendermondse rangen, iedereen was het erover eens dat scheidsrechter Brunet deze wedstrijd, gezien de staat van het veld, beter had afgelast. Het terrein, een landskampi oen onwaardig, had immers oorzaak kunnen zijn van ernstige kwetsuren en ontnam alleszins alle rugbyplezier aan de spelers. Ook het Dendermondse reserveteam bleef in de modder steken. Ondanks het uitlopen tot 0-6 via een prachtige try van veteraan Herman Van Hauwermeiren, moesten de reserves het onderspit del ven. Ze verloren uiteindelijk met 16-6 ondanks een verdienstelijke wedstrijd van de drie Dendermondse kadetten Demnati, Van Moeseke en Buyens. Kris Van Damme jaarlingen en jon DUIVENSPORT RUITERSPORT Na vier januari-jumpings kregen de ruiters haast een volle maand rust om te rekupereren. Het was immers van 27 januari geleden dat men nog aan een indoorjumping kon deelnemen in het kader van de VRV-Winterwerking. Daarvoor moest men even de grens van Blaas- veld over, nl. te Heffen in manége Vorendonck waar mevr. Beeu- waert de gastvrouw was van heel wat ruiters en amazones. De honger van de kombinaties heeft zich duidelijk laten gevoelen in Heffen. Een karrevracht paarden werden fout loos over de parcours gestuurd door al even gretige ruiters. Zo was er in de eerste proef al een voorsmaakje van wat de rest van de dag zoal zou bren gen. In de beginnende paardenklasse reden heel wat deelnemers foutloos de proef èn de barrage en ze werden dan ook allemaal gelijk op een eerste plaats gezet. Ook in de progressieve omloop van de klasse licht bleven heel wat kombinaties met het max. der punten, en zou de chrono dus beslis sen over de eindstand. De ponys deden het daarentegen zwakker en Kurt de Cock en ook nog Kris Van Bun der bleven zonder weigering of balkje in de run voor de zege. In de zwaarste springklasse kon enkel Johan Van Landeghem van zich doen spreken met een dubbelslag. Hij maakte het sukses zelfs groter door met Godet eerst in de middenklasse nog een zege mee te pakken. Ook al lieten heel wat kombinaties puik werk zien in de lichtere klassen, sommigen hebben de lange stop toch niet helemaal goed verteerd en zullen in de drie maartmeetings nog heel wat werk moeten verrichten om er tegen de eerste jumping van het nieuwe zomer seizoen te staan. Dat begint immers op 31 maart in de Hicewa te St. Nik laas waar de heer Van De Wal Ie meteen al een eerste manche van het kampioenschap der veteranen mag inrichten. Een week later start ook het seniorenkampioenschap (ook de jon geren uiteraard!). De meetings in april worden evenwel allemaal nog indoor gereden. Uitslagen winterwerking in manége Vorendonck: Proef 1: Beginnende Barema A bar rage niet op tijd De Beule Michel (Specialy) Verlinden Kristel (Jet. Plaine) De Baets Greet (Emir) De Meester Annemie (Dallas) De Beule Michel (Jane) Binst Josse (Jacky) Fal Ingrid (Stella) Poncin Rudi (Dallfuss) Van De Moortel Rony (Specialy) Ketels Hilde (Jane) De Moor Petra (Kalinka) Moens Petra (Avalon) De Beule Michel (Katiane) Melis Joos (Demi-Lume) Proef 2 Pony's Barema A mixte bar rage op tijd 1. Van Bunder Kris (Finesse) 2. De Cock Kurt (Jolly) Proef 3 Licht Barema A mixte barrage op tijd 1. Van Bunder Kris (Spits) 2. De Cock Nancy (Vicky) 3. Pauwels Ronny (Glaoui) 4. Heuninckx Wendel (Calypso) 5. Goemaere Stephanie (Sylvester) 6. Verlinden Kristel (Jessy) 7. De Cock Filip (Ankare) 8. Megskens Alexandra (Ouvin du Etang) Proef 4 Midden Barema A mixte bar rage op tijd 1. Goemaere Delphine (Guignolet) 2. Lehmann Thomas (Gigant) 3. Alexandre Henk (Jappeloupe) 4. Gevels Jean (Gino) Proef 5 Zwaar Barema A mixte barrag! op tijd 1. Van Langenhove Johan (Griet) Proef 6 Beginnende progressief bar rage niet op tijd De Moor Petra (Kalinka) Meersman Walter (Jaunty) Kenes Claudine (Björn) De Wachter Marjan (Lightning) Verlinden Kristel (Jessy) Luyks Dirk (Hilde) Proef 7 Pony's Progressief mixte baf| rage op tijd 1. De Cock Kurt (Jolly) Proef 8 Licht Progressief mixte bar rage op tijd 1. Pauwels Ronny (Glaoui) 2. Van Driessche Kelly (Youca) 3. Joos Christel (Pappilon) 4. De Cock Sigrid (Verdi) 5. De Cock Nancy (Vicky) 6. Meyskens Alexandre (Ouvin du Etang) 7. Goemaere Delphine (Aramis) Proef 9 Midden Progressief mixte ba' rage op tijd 1. Van Langenhove Johan (Godet) 2. Lehmann Thomas (Gigant) 3. Goemaere Delphine (Parcival) Proef 10 Zwaar Progressief mixte bal' rage op tijd 1. Van Langenhove Johan (Godei) De vereniging Verbroedering zette de Quiévrain- en Noyonkampioenen van het seizoen 1990 in de bloemen of beter het overlaadde ze met bekers. De algemene Quiévraintitel was voor Gilbert Temmerman en op de suprema tie van de vader en zoon tandem Antoine en Gert De Corte stond geen maat op de Noyon-viuchten. Quiévrain Oude duiven: 1. De Backer-Vehent; 2. Philemon Staes; 3- Danny Van Puyvelde; 4. Gilbert Temmerman en Adolf Heir- weg; 5. Hubert Temmerman. Jaarlingen: 1. Gilbert Temmerman; 2, Eugeen Baert en Gilbert D'Heer; 3. De Backer-Vehent, Philemon Staes en Jozef Lauwaert. Duivinnen: 1. Danny Van Puyvelde; 2. Irene Steeman; 3. Achiel Koeckelkoren. Jonge duiven: 1. Gilbert Temmerman; 2. André Van Avermaet; 3. Frans De Beule; 4. Danny Van Puyvelde; 5. E. en zoon Van Driessche; 6. Frans Colman. Kampioenen eerst getekende duif: De Backer-Vehent (oude); Gilbert Tem merman (jaarlingen); Danny Van Puy velde (duivinnen); André Van Avermaet (jonge). Noyon Oude duiven: A. en zn. De Corte; 2. Willy Geltmeyer; 3. Van Doorslaer-Chris- tiaens; 4. Van den Branden-Blomme; 5. Gilbert Van den Hof en Gustaaf Van Hollewinckel. Jaarlingen: 1. A. en zn. De Corte; 2. Gustaaf Van Hollewinckel; 3. Willy Ge ltmeyer; 4. Roger Van Garsse en Aimé Fiers; 5. Alfons Moens. b( Duivinnen: 1. Achiel Koeckelkoren. g Jonge duiven: 1. A. en zn. De Corte; 2 di Jos. Stevens en Gilbert Van den Hof; Tony Poppe; 5. Aimé Fiers; 6. Emir Verheggen. Kampioenen eerst getekende duif: A.a zn. De Corte (oude, jaarlingen en jor> yj ge); Achiel Koeckelkoren (duivinnen). a In de duivenvereniging De Snelvliegers aan de Gentsesteenweg te Zele staat er zondag 3 maart vanaf 14u 30 een kam pioenententoonstelling op het program ma met een daaraan gepaarde gratis tentoonstellingsprijskamp voor duivers en duivinnen. Vanaf 17 uur krijgen de duivenliefheb- bers de kans om zich een bon van de deelnemende kampioenenhokken aan te schaffen. Tot hiertoe deelde het bestuur reeds een lijst mee, die achteraf nog kan worden aangevuld met gereputeerde kolonies: Gilbert De Witte, Francois Kinders, Syl- T. vain Verstraeten, Gaston Snoeck, Gilbert Van Miegroet, L Maesschalck, Gustaaf en Aifoi Maesschalck, Gebroeders Van les Christiaens, Robert De Schiettecat-Collewaert, Etienne Camiel De Schoemaecker, De schalck-D'hondt, Emiel Van den Ie, Eric Schepens, Christiaens-De ninck, Luc Van Elsuweghe, André n -i Hecke, Cesar Dauwe en Frans De WfiQ* VRV-Winterwerking... Duivensport. Maatschappij Verbroedering van Zele-Huivelde zette haar Quiévrain- en Noyonkampioenen in bloemetjes (gvw)

De Voorpost | 1991 | | pagina 30