Korte edukatieve milieuboottochten Aalsterse kaatsclub Herleving begint met goede moed aan nieuw seizoen Tweedehandsbeurs voor kinderkleding Geslaagde kaas-, wijn- en kunstavond te Aalst De Voorpost - 22.3.1991 - 11 Aalst. Inhei Volkshuis waren de Jong Socialisten gastheer op eenkaaf-, wijn- Aalst. Voorzitter Miel Van den Broeck en Kunstavond (a) seizoen (a) ziet het wel zitten voor het nieuwe Aalst. Heel wat tweedehandskledij voor de jeugd werd te koop aangeboden, evenals kinderwagens (a Aalst. Na de voorstelling van de ploeg werd er flink wat nagekaart (a) Aalst. De voorzitter kreeg tijdens de voorstelling ook financiële steun voor Herleving a De vzw de Milieuboot organizeert korte edukatieve milieuboottoch ten op de Dender, de Schelde, de Rupel, de nete, de Leie, de Dijle en het kanaal Brussel-Rupel. In samenwerking met de Stichting Omer Wattez, de Wielewaal afdeling 's Heerenbosch, de Aktiegroep Leef milieu Rupelstreek en de Studie- en Aktiegroep Aalst 2000. Wegens de grote respons van de onderwijsinstellingen werd beslist bijkomende tochten in te leggen. Op de Dender is dat van 14 mei tot en met 17 mei in aanvulling op de perioden van 25 maart tot 28 maart en van 22 tot 25 april. Op de Bovenschelde (Oudenaarde-Gent) van 22 tot en met 25 april in aanvulling op de periodes 18 tot 22 maart en 15 tot 19 april. In de weken van 18 tot 26 maart kan nog voor enkele tochten worden ingeschreven op de Dender voor de trajekten tussen Dendermonde en Aalst, tussen Ninove en Geraardsbergen en tussen Aalst en Teral- fene; op de Schelde in het Dendermondse en tussen Dendermonde en Baasrode. Voor alle inlichtingen en reservaties kan men terecht bij de milieu boot op het nummr 053/78.38.14. Op de tochten wordt bovendeks deskundige uitleg verstrekt over water in het algemeen, watervervuiling en -zuivering, de natuur (fauna en flora) en het landschap aan de waterkant. In het ruim wordt verdere uitleg ondersteund door tentoonstelling, videofilm en enkele scheikundige proeven met genomen waterstalen. De uitleg wordt aangepast aan de verschillende leeftijdskategorieën (van 6 tot 18 jaar). Traditioneel werd voor de aanvang van het nieuwe seizoen kaatsclub Herleving Houtmarkt te Aalst uitgebreid voorgesteld aan de goegemeente. Een eerste vaststelling is in elk geval dat men met dezelfde ploeg als die van vorig jaar kan aantreden. Voorzitter Emiel Van den Broucke herinnerde eraan dat men vorig jaar de grote wens had geformuleerd om met de ploeg aan een suksesvol jaar te bouwen. Het was het eerste jaar dat men in bevordering uitkwam. De wens ging in vervulling Herleving eindigde tweede in het kampioenschap en strandde op drie puntjes van de kampi oen in de reeks. Toch werd er in de eerste kompetitieronde niet zo goed gepresteerd waardoor er heel wat kostbare punten verloren gingen. De voorzitter was van oordeel dat re kampioen moest eraan geloven, deze minder goede eerste ronde te Hij heeft dan ook het volste ver wijten was aan een slechte konditie. trouwen in de ploeg die klaar staat Maar de tweede ronde maakte veel voor een nieuw seizoen. 'Met deze goed. Herleving sloot die af met tien ploeg kunnen wij het hoogste overwinningen op rij. Zelfs de late- bereiken', aldus de voorzitter die rekent op een sterke start. De ploeg bestaat uit achterman Pa trick De Kerpel, grootmidden Jozef Van den Broeck, kleinmidden Wal ter Meuleman, koordspeler Ray mond Bauters die ook kapitein en trainer is, en Eddy Boulonne ach terman en koordspeler. Het bestuur van Herleving bestaat uit voorzitter Emiel Van den Brouc ke, ondervoorzitter August Van Gijzeghem, sekretaris-penning- meester Alfons Bayens, public-rela tions Bernard De Bruyn, kommissa- ris Herman De Neef en de bestuurs leden Patrick Cornand en Patrick Daubechies. de schiftingen, maar direkt ge plaatst is voor de grote finale op zaterdag. Voor de organizatoren wil dit zeggen dat een belangrijk trekpleister in de eerste ronde niet zal aantreden. Met alle financiële gevolgen vandien. De kaatsliefhebbers gaan dus een topploeg minder aan het werk zien tijdens de schiftingen. Dat is een lelijke streep door de financiële re kening. Vorig jaar al werden de twee laatst geklasseerde ploegen uit de eerste nationale afdeling vervangen door de hoogste twee geplaatste ploegen van de tweede afdeling. Ook dat wordt nu gewijzigd de laatst ge klasseerde ploeg uit eerste nationa le en de rechtstreeks aangeduide finalist worden vervangen door de twee hoogste geklasseerde ploegen uit tweede nationale. Omtrent deze toch wel ingrijpende wijzigingen kwamen de twaalf orga nizatoren in vergadering bijeen. Het bleek dat zij het hoegenaamd niet eens waren met de beslissingen van de kaatsbond. Men opteerde voor het behoud van het oude sys teem, dat wil zeggen vier schiftingen met 3 ploegen in plaats van drie schiftingen met 4 ploegen. Men ver mijdt op die wijze ook het probleem van de lottrekking. Maar de kaats bond wees dit voorstel kategorisch van de hand. Programma Kampioenschap van Vlaanderen Kapstokken laten hangen a.u.b. De Bond voor Jonge en Grote Ge zinnen richtte op zaterdag 16 maart een tweedehandsbeurs voor de jeugd in. Voor de jeugd is wel wat veel ge zegd. Het waren meer benodigdhe den naar baby, kleuter en kind toe. Maar voor deze groep was dan ook alles voor handen. Deze tweedehandsbeurs begon om 9 u. 's morgens en om 11 u. was de keuze fel uitgedund. De Bond kon dus niet klagen, de beurs werd een groot sukses. Er werd vanalles en nog wat te koop aangeboden, maar alles verkeerde toch in perfekte staat. Je vond er rokjes, kleedjes, sokken, broeken in alle kleuren en maten van 0 tot 12 jaar. Waar het grote verlangen van de kinderen naar uitging was natuur lijk het speelgoed. Poppen, beren en groene monsters te groot voor de kleine kinderhand jes gingen als zoete broodjes van de hand. Voor de aanstaande moeder was er een mooie grote keuze van pispot ten, kleding, tutters en handige mo derne kinderwagens. Deze baby zal de best verzorgde outfit van de buurt hebben. Iedereen was tevre den, de kopers en de verkoper, al leen spijtig van die kapstokken. Die moesten blijven hangen. Brigitte De Coster De Jong Socialisten hebben in het Volkshuis een geslaagde kaas-, wijn- en kunstavond achter de rug. De Aalsterse kunstschilder Jozef Huylebroeck expozeerde er zijn werken. Zijn werken vertonen een warme maar kleurrijke kijk op de natuur, de mens of de weldoende rust van een gezellig dorpje. Zijn werk munt uit door de rijke zachte kleuren, door de beeldspraak. De Jong Socialisten hebben ook een nieuw bestuur. Het bestaat nu uit voorzitter Kathy Meert, admi nistratief sekretaris Johan Van Bie- sen, politiek sekretaris Tom Moe renhout. penningmeester Ulrich De Bundel, propagandist Antoine Huylebroeck en de bestuursleden Eddy Quitens en Bruno Baillius. Het bestuur wil zich inzetten om van de Jong Socialisten nog meer dan in het verleden een bruisende, progressieve beweging te maken. Men gaat ook konkrete akties on dernemen op het politieke vlak en zal zich blijven loyaal maar kritisch opstellen ten overstaan van de sche pen en het stadsbestuur, (da) Aalst. De bestuursleden van de Bond hielden de verkoop nauwgelet in de gaten Aalst. Kaatsclub Herleving is klaar voor het nieuwe seizoen (a) Kampioenschap van Vlaanderen De kaatsbond heeft nog maar eens besloten om de reglementering van de tornooien te wijzigen zonder sa menspraak te houden met de orga nizatoren. Er werd besloten om de tornooiwinnaars van vorig seizoen onmiddellijk te plaatsen voor de fi nale van het 65e tornooi Kampioen schap van Vlaanderen. Zoals men weet werd Buizingen vorig jaar de grote winnaar van het tornooi. Dat wil in de praktijk nu zeggen dat Bui zingen niet zal mogen aantreden in Het programma van het 65 e Kam pioenschap van Vlaanderen werd dan als volgt vast gelegd 8 juli Ottignies tegen Nivelles en WE- LAR tegen Ninove; 9 juli ploeg uit Hogere 2 tegen Thieulain en Tol- lembeek tegen Baisy-Thy; 10 juli Horrues tegen Lodelinsart en Meerbeke tegen Courcelles. 13 juli de grote finale tussen de drie dag winnaars en Buizingen. Op donderdag 11 juli wordt voor de derde keer de Grote Prijs Europar lementslid Mare Galle georgani- zeerd. Dat tornooi is voorbehouden aan ploegen uit derde nationale. Herleving Houtmarkt neemt er ook aan deel en wil die kans om zich te meten met ploegen uit derde niet laten liggen. De andere deelnemen de ploegen zijn onder voorbehoud Kastel, Tollembeek 2 en Terjoden, de winnaar van vorig jaar. (da) Wachten om te mogen betalen (a

De Voorpost | 1991 | | pagina 11