Kyftloowie/ 12 - 22.3.1991 - De Voorpost Gratis inenting tegen Poliomyelitis - Kinderverlamming Door het stadsbestuur worden GRATIS inentingen tegen polio myelitis georganiseerd. De inentin gen hebben plaats in het stadhuis, Grote Markt 3 te Aalst in de lokalen van de dienst Volksgezondheid (binnenkoer) en dit op elke laatste woensdag van de maand tussen 14 en 15 u. Een dokter is steeds aanwe zig. De volgende inenting heeft plaats op woensdag 27 maart Informatie: dienst Volksgezond heid, Grote Markt 3, Aalst. Tel. 77.11.11 toestel 267-271 Vacature tijdelijk bijzonder ge schoolde redder Deze vacature geldt voor een perio de voorlopig tot 9/12/1991 (kan ver lengd worden). Voorwaarden: - minimum 18 jaar oud zijn - diploma of getuigschrift van lager secundair onderwijs of daarmede gelijkgesteld onderwijs bezitten - brevet van redder bezitten - vergoedbare werkloze zijn Kandidaturen kunnen ingediend worden op de Personeelsdienst, t.a.v. de heer A.E. Bogaert, Sche pen van Personeel, Keizerlijk Plein 21 te Aalst Aanleggen van een wervingsreserve door het stadsbestuur van Aalst Het stadsbestuur van Aalst legt een wervingsreserve aan van: - opsteller - klerk De geldigheidsduur van de wer vingsreserve is 2 jaar. Alle geslaag den worden opgenomen in deze wervingsreserve. De kandidaten, zowel vrouwelijke als mannelijke, moeten voldoen aan de volgende voorwaarden: - Belg zijn - tenminste 18 jaar en ten hoogste 50 jaar oud zijn - van goed zedelijk gedrag zijn en de burgerlijke en politieke rech ten genieten - in regel zijn met de dienstplicht wetten - geschikt bevonden worden bij een geneeskundige onderzoek - houder zijn: voor opstellen een diploma of ge tuigschrift van tenminste hoger se cundair of daarmede gelijkgesteld onderwijs ofwel houder zijn van het getuigschrift van beëindiging van net 2e jaar of van het einddiploma der Provinciale leergangen in de Bestuurswetenschappen, voor klerk: houder zijn van een di ploma of getuigschrift van tenmins te lager secundair of daarmede ge lijkgesteld onderwijs ofwel een schriftelijk bewijsstuk kunnen voor leggen waaruit blijkt dat men met vrucht drie opeenvolgende jaren heeft voltooid in het lager secundair of daarmede gelijkgesteld onder wijs. - slagen voor een getrapt vergelij kend examen - de uiterste datum voor het indie nen van de kandidaturen wordt vastgesteld op 31 maart. De speciale formulieren 'Kandidatuurstelling' alsmede de volledige voorwaarden kunnen schriftelijk of telefonisch aange vraagd worden aan de Personeels dienst, Keizerlijk Plein 21 te Aalst, tel. 77.11.11, toestel 312. Het inschrijvingsgeld bedraagt 300 fr. per kandidatuurstelling. Nationale Sterrenkijkdag - Zater dag 23 maart - Capucijnenlaan 95 te Aalst Start om 10 u. met een zeer uitge breide tentoonstelling in verband met sterrenkunde, ruimtevaart, weerkunde e.d. tot 00.30 u. Vanaf donker: hoe telescopen ge bruiken en waarnemingen doen Organisatie: JVS Sirius en Murzim vzw, Kwalestraat 75, Nieuwkerken. Tel. 78.31.78 KWB Sint Martinus KWB Sint Martinus organiseert op zaterdag 23 maart een schaatsna- middag in Liedekerke. Er wordt verzamelt om 13 uur aan de Hout markt; De deelnameprijs bedraagt 200 fr hierbij inbegrepen de toegang en de huur van de schaatsen. Ver geet vooral je indentiteitskaart en je handschoenen niet. Inschrijven kan bij Roland De Bruecker Hoge Steenberg 6 te Aalst tel. 053/77.35.05. Elisa Waut goes heavy Met het verschijnen van de nieuws te elpee "Wood Nymph Blonde" gaat Elisa Waut opnieuw de hort op langs de Vlaamse podia. "Wood Nymph Blonde" werd om schreven als muzikaal fluweel en een tinteling voor het oor. Naast de single "Vanilla" bulkt de elpee van de muzikale pareltjes zoals She an gel", "Save it till Sunday", "15", "We are good" en "We sail home toge ther". De toernee "Elisa Waut goes ha- vey" barstte los in Aalter en kreeg onmiddelijk het etiket "uitmun tend" opgeplakt. Elsje Helewaut en companen heb ben duidelijk lessen getrokken uit de kritiek die ze kregen bij het vori ge album en de jongste toernee. Het geheel is muzikaal perfect geolied en smaakt naar meer. Naast de nieuwste nummers zullen de vroegere hits als "Don't Get Mad, Get Even" "After Today" en het ontroerende "Sailors Don't Cry", soms in een nieuw kleedje, fonkelen als nooit tevoor. Dit concert zal niet alleen de echte fans van La Waut bekoren maar zelfs de grootste scepticus zal niet kunnen weerstaan aan de vocale kracht die deze Vlaamse diva ten toon spreidt. CC De Werf-Aalst. Tentoonstellingsruimte, niveau +1, 5 april om 21 uur Toegang200 fr (voorverkoop en 250 fr (kassa)) Reservatie053/76.13.12 Voorverkooppunten CC De Werf (Aalst), Stedelijke Jeugddienst (Aalst), Center f Aalst), Solbemol (Aalst); Discover (Dendermonde), Fnac (Gent), Fo- notheek (Lokeren), La Folie du Vi nyl (Ninove), Charlie's Music (Wet- téren), Musikladen (Zottegem). Paasvakantiespeelpleinwerking Het College van Burgemeester en Schepenen wenst over te gaan tot het aanstellen van een pedagogisch begeleider voor de paasvakantie speelpleinwerking. Het gaat hier om een tijdelijke aan stelling voor een periode van 1 tot en met 15 april 1991. De bezoldiging is op basis van de weddeschaal van onderbureauchef. Gegadigden dienen wel houder te zijn van een pedagogisch diploma. Personen die voor deze functie van pedagogisch begeleider interesse hebben, nemen best contact op met Schepen P. De Smedt, Kattestraat 33 Aalst. Tel. 77.11.11, toestel 280. Baardegem - Een kijkboek Zoals eerder reeds aangekondigd in het tijdschrift van de Heemkundige Kring De Faluintjes, wordt het foto boek 'Baardegem - Een kijkboek' voorgesteld op zaterdag 23 maart om 19.30 u in de parochiezaal te Baardegem. Ter gelegenheid hiervan geeft de Heemkundige Kring een receptie, waarop iedereen vriendelijk wordt uitgenodigd. Tevens worden de ge bruikte foto's tentoongesteld ook nog op zondag 24 maart. Op ver melde dagen kunnen allen die inte kenden, hun exemplaar komen af halen. Als u vergat in te tekenen, kom gerust eens kijken. Er zijn nog enkele exemplaren. Broederlijk Delen - Kies het zij spoor Broederlijk Delen drukt het zo uit: 'Evenals de jongeren hebben de vrouwen in feite de sleutels van de toekomst in handen. Ook al wordt hun stem nauwelijks gehoord en hun bijdrage niet voldoende her kend. Ondanks de centrale plaats die de vrouw in de samenleving be kleedt, wordt zij op een zijspoor gedrukt'. Daarom kiest de dekenij Aalst onder dit moto de ondersteu ning van de inspanning van de vrou wen-, jongeren- cn vormingsgroe- pen van Santa Clara. Eerste omha ling heeft plaats op zondag 24 maart. 2' Pyjama Party VMG Kerkstraat vrienden organi seert op zaterdag 6 april in zaal Ons Huis te Baardegem, zijn 2C Pyjama Party. Wie in nachtkleding komt krijgt gratis consummatie. Deuren 20 u. Inkom wk 50 en kas 70 fr. Ophaling grof huisvuil Zal gebeuren door de stadsdienst op 27 maart (aanvragen vóór 25 maart). Paasvakantie - speelpleinwerking Hel College van Burgemeester en Schepenen wenst over te gaan tot het aanstellen van een pedagogi sche begeleider voor de paasvakan tiespeelpleinwerking.'Het gaat hier om een tijdelijke aanstelling voor een periode van I tot en met 15 april 1991. De bezoldiging is op basis van de weddeschaal van onderbureau chef. Gegadigden dienen wel hou der te zijn van een pedagogisch di ploma. Personen met interesse voor deze funktie nemen best kontakt op met schepen P. De Smedt, Katte straat 33, Aalst, tel.053/77.11.11 toestel 280. Belottersclub St Antoniusvrienden Uitslag maandelijkse wedstrijd van 16 maart. 1. Boulonne Raymond 4293 2. Impens Karei 4286 3. Van Keer Marcel 4134 4. Pieters Marcel 3982 5. De Brucker Herman 3953 6. De Wolf Malvina 3933 7. De Brucker Jos 3924 8. Put Frans 3801 Schaakklub De Toren Op 22 maart wordt te Lede de inter- clubwedstrijd De Kleine Kouter-De Toren gespeeld. 't Clubhuis - muzieklokaal Op vrijdag 22 maart geven Lieve en Paul hun afscheid als uitbaters. Ie dereen is welkom op hun gratis drink tussen 20 en 22 uur. 9*4 Aalsterse wijnmakersgilde Vergaderingvrijdag 22 maart te 19u30 in de Krypte Filmavond Loudeswerking Vrijdag 22 maart te 20 uur in het Parochiehuisfilmvoorstelling "Bernadette" van Jean Delamnoy. InkomlOOfr. Filmavond Davidfonds Zaterdag 23 maart te 20 uur in het Parochiehuisfilmvoostelling Erembodegem vroeger van de heer Karei Witte. Inkom voorverkoop lOOfr. kassa 120fr. ACV - CM feestavond Zaterdag 23 maart vanaf 19 uur in de Volkskring je kan kiezen tussen een kaas- en vleeschotel. Er worden eretekens uitgereikt en de toe spraak wordt gehouden door ACV-verbondssecretaris Piet Van Tittelboom. Nadien is er gezellig samenzijn met disco-bar en optre den van een speciale gastveaette. Deelname in de kosten 250fr. Ie dereen wordt vriendelijk uitgeno digd! Kaarten zijn te bekomen op de burelen van ACV en CM. Postzegelkring Dendria Aalst. De balboogmaatschappij de Klauwaerts in hun nieuw lokaal in vergadering (a) Naamopgave en kruisoplegging ImkqHR ---""V Vorige zondag 17 maart deden in de parochiale hoogmis te Meldert, 36 Lede. Belangstelling genoeg voor het verhaal van Jean-Pierre Van Rossem (aj jongens en meisjes hun aanvraag om hun doopbeloften te hernieu wen en gevormd te worden. Het zijn: uit Meldert: Aelbrecht An en Hans, Parijsstr. 61; Arijs Jurgen, Grotendriesstr. 48; Bergmans Sara, Abdijstr. 11; Bruyninckx Jirko, Ab- dijstr. 13; Callebaut Claire, Eeck- houtstr. 51Clauwaert Jimmy, Mut- sereelstr. 42; De Ceuninck Johnny, Dorpstr. 10; De Greef Bram, Puststr. 72; De Maeseneer Ilse, Pa rijsstr. 11; De Nil Björn, Dorpstr. 70; De Ridder Valentijn, Molenstr. 77; De Vriendt Filip, Aalsterse Dreef 5; D'Hooge Fran, Kleindries 2A; De Bois An, Goosenbroeck 8; Haverals Dimitri, Grotendriesstr. 14; Moeyersoons Annelies, Eeck- houtstr. 18; Nevens Melissa, Mo lenstr. 94; Peirlinck Sofie, Dom- enstr. 2; Plas Steven, Kokerijstr. 22C; Pollet Stefan, Putstr. 67; Roe- landt Els, Hoogstr. 10; Roggeman Yves, Putstr. 87; Van den Broeck Johan, Huizekensstr. 49. Van den Lede. Jean-Pierre Van Rossem kreeg een kartoen als geschenk mee naar hM en was daar zichtbaar blij mee (a) Klubvergadering zondag 24 maart te 9.30 uur in het Parochiehuis. Raadpleging maandag 25 maart te 14 uur in de Krypte. KAV Kursus "Gezond vermageren" maandag 25 maart te 19.30 in de Krypte, 3de les. Brailleliga Vergadering dinsdag 26 maart te 10 uur in de Krypte. KBG Voordrachtdinsdag 26 maart te 14.30 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Dansklub Klubvergadering: dinsdag 26 maart te 20 uur in het Parochiehuis, ook vrijdag 29 maart om 20 uur in het Parochiehuis. Papierophaling In Erembodegem 25 maart. Ophaling grof huisvuil In Erembodegem 27 maart. Aan vragen vóór 25 maart! AA-groep "Om mekaar" Vergaderingwoensdag 27 maart om 20 uur in het Parochiehuis (bo venzaal). Eierspeurtocht B.G.J.G. Frisse dauwtrip door de Gerstjes. Wakkere burgers proeven vergeten schoonheid. Kleine speurneuzen vinden (gouden paaseieren. Uit gebreid paasontbijt als gezellig be sluit. Een niet te missen mini-va- kantic Dit alles paasmaandag 1 april 1991. Gezamelijk starten aan de Krypte om 8 uur. Bijdrage in de onkosten 100 frank volwassenen en 75 frank kinderen. Inschrijven vóór 23 maart bij Mare Appelmans; Alfons Van de Maelestraat 85, Erembodegem. Tel 053/77.45.17. Lions Club Aalst Zaterdag 23 maart8C ophaling te Erembodegem van oude kledings tukken en tekstiel door Lions Club Aalst, Lions Club Aalst Dirk Mar tens en Leo's Aalst ten voordele van hun sociale werken in eigen streek o.a. Levensvreugde, Ravelingen, Ter Muren enz. Zet alles buiten tegen 9 uur Cruyce, Eeckhoutstr. 20A; Verreyc- ken Veerle, Domentstr. 3B; Walra- vens Maarten, Goosenbroeck 15. Uit Aalst: De Clercq Inge, Ten Berg 77. Uit Hekelgem: Schelfout Sofie, Brusselbaan 196. Uit Moorsel: Staelens Ilse, Kapittelstr. 14 en Van Damme Andy, Meldertse Dreef 2. Uit Essene: De Coster Heide, Ter- natsestr. 214. Oude klederen Zaterdag 23 maart heeft de 8' opha ling van oude kledingsstukken en textiel plaats door de Lions Club Aalst, Dirk Martens Aalst en de Leo's. Dit ten voordele van de so ciale werken in eigen streek. Men zet de zakken buiten tegen 9 uur. De minstbedeelden rekenen op u. Gastheren Parochiecentrum Voor. het weekend van 23 en 24 maart wordt u verwacht door Frans en Julienne De Coninck. Wielerclub De Bergbeklimmers Met vertrekpunt café Bij Herman, Dorpstr. 1 te Meldert worden op 23 en 30 maart wielerwedstrijden voor nieuwelingen georganiseerd en voor liefhebbers. 23 maart: 63 km, 18.000 fr prijzen, vertrek 15 u. 30 maart: 120 km, 24.000 fr prijzen, vertrek 14.30 u. Koninklijke Fanfare St. Cecilia Jaarlijks eetfestijn in zaal Ons Huis, Dorp 1 te Meldert, op 31 maart 1991. Aanvang 11.30 tot 15 uur. Feestavond ACV en CM Op zaterdag 23 maart 1991:19 u: H. Mis in de parochiekerk voor de overleden leden. 19.45 u: feestelijk samenzijn in zaal Bij Ingrid, Dorp. Deelnameprijs 350 fr. Er is ontspan ning met discobar voorzien en tom bola. Thor Kokerij Op 30,31 maart en 1 april wordt een paastornooi georganiseerd voor scholieren, kadetten, miniemen en preminiemen uit gans de streek. Supporters op post! waardebon Joegoslavië. Missotti Em., Wichelen: waardebon Span De luchtdopen gaan door op h voetbalplein van de Schroevers, H sterkenstraat te Moorsel op zond: 28 april 1991 om 17.30 u. Papierophaling De papierophaling door de stad dienst zal plaats hebben op maart. Grof huisvuil De het kor Op eve hel De ophaling door de stadsdienstg beurt eveneens op 27 maart, aai ^0I vragen vóór 25 maart. De 16! Volksdansen Vanaf 22 maart start volksdait groep Affligem met volksdanste sen. Elke vrijdag van 20 tot 22 ui kunnen geïnteresseerden in de pa rochiezaal van Essene deze oud traditie aanleren. De eerste les gratis. Tot het einde van het jaa betaalt men 1000 fr voor de kursus Info: 053/66.21.95 of 67.11.84 ofO 582.67.52. Muziekkoncert 91 De fanfare De Katholieke Gilde or der leiding van Jan Verhavei brengt op zaterdag 23 maart in d parochiezaal van Hekelgem eei prachtig muziekkoncert. Aanvan 20 uur. Inkom vooraf 100 fr, kass 120 fr. Koninklijke Harmonie St. Cecilia Brengt op paasmaandag 1 april u 16 uur in CC De Werf in Aalst ziji 18c paaskoncert. Dit jaar wordt te vens Victor Van Frachen gehul digd. Tentoonstellingen CC Abdij Affli gem Tot 24 maart: Paul Yperman - kera miek. Van 16 maart tot 1 april: Oos terse Kunst. Van 23 maart tot april: Leo Engelen. Van 30 maait tot 14 april: Roger De Mol. Op vrijdag 22 maart heeft in Eddy's taverne een grote kaartwedstrijd plaats met 5000 fr vooruit, plus de inleg en een beker. Inschrijvingen vanaf 19.00 uur. Aanvang van de wedstrijd om 20.00 uur. De Koninklijke Fanfare Sinte-Ceci- lia organizeert een groot eetfestijn in de parochiezaal op paaszondag 31 maart en maasmaandag 1 april telkens van 12.00 tot 15.00 uur. Radio Mi Amigo bestaat negen jaar en viert dit op zaterdag 13 april in het parochiaal centrum met een nieuwe editie van de Honeymoon- kwis. Aanvang om 20.00 uur. Kaar ten in voorverkoop kosten 80 fr en aan de kassa 100 fr. Zaterdag 30 maart heeft in de loka len van De Horizon aan de Molen- dreef 7 te Aalst het lentebai plaats van OCMW voorzitter Eddy Die- rickx. Er is een gastoptreden voor zien van Willy Vmck, soundmixfina- list. Kaarten in voorverkoop 100 fr en aan de kassa 120 fr. De toegangs kaarten geven recht op een gratis tombola; Spaarkas 'De Ware Vrienden' orga nizeert haar jaarlijks eetmaal in het lokaal op vrijdag 22 maart vanal 19.00 uur. vzw Faluintjesjogging Op zaterdag 23 maart in zaal Kato- lieke Kring, Nieuwstraat: Faluint jesjogging, TD met Micron 17, deu ren 20 u. Kassa 50 fr. Jeugd KSC De Schroevers Organiseren op zaterdag 30 maart 1991in zaal Katolieke Kring hun Paas-TD met DJ Max. Aanvang 19.30 u. Inkom: 50 fr. Trekking tom bola om 24 uur. Chiro Tip-Top Wieze Aspiranten As da moet zijn TD op vrijdag 29 maart te 20 uur, in zaal Gildenhuis te Wieze. Verenigde Brandweerlieden van Moorsel Personen die luchtdoop of waarde bon voor reis naar Joegoslavië of Spanje hebben gewonnen: met eet maal: Neulant F, Moorsel, lucht doop met warme luchtballon. De Block P., Moorsel, waardebon reis Joegoslavië. Wijns A., Aalst, waar debon reis Spanje. Met lengte brandweerslang (20 m 92 cm 9 mm): Boudewijn J. Nieuwerkerken: luchtdoop. Van Bremt B., Moorsel: Kalender De goeie Sloebers uit Oordegei organizeren op zaterdag 13 en zon dag 14 april een tweedaags steakfes tijn. Het heeft plaats in de cafetari van FC Oordegem, Sicheldries tl Oordegem. Zaterdag kan men a terecht van 18.00 tot 22.00 uur zondag van 11.00 tot 14.00 uur. De Kon. Harmonie Sint-Martinuf uit Oordegem organizeert op zater dag 6 en zondag 7 april voor de 20( keer zijn muziek- en showavond ii de Sint-Martinusfeestzaal, Groti Steenweg te Oordegem. De toe gang bedraagt 150 fr. Op zaterdaj wordt begonnen om 19.30 uur 0[ zondag om 15.30 uur. Biljartclub De Torenvrienden ui Smetlede organizeren voor de ze vende keer een Tapdriedaagse ii zaal De Oude Smidse in Smetlede dorp op 22, 23 en 24 maart. Wielerclub De Melckenbeekvrien den organizeren voor de vijfde kee een eetfestijn. Op 24 maart kan mei daarvoor terecht in de zaal Hoop ii de Toekomst aan de Nonnenbos straat 7 te Wanzele van 11.30 to 13.30 en van 17.30 tot 18.30 uur.

De Voorpost | 1991 | | pagina 12