e Voorpost PORT Eendracht Aalst bouwt beleidsstrukturen uit Moeizaam gelijkspel Zeienaar Iwan Caethoven wint en wordt leider Met de komst van Patrick Orlans. Zwakke tweede helft Sprintbeest Jerry Cooman Eendracht Aalst: VOETBAL E. Aalst-digest Eendracht Aalst-Patro Eisden 1-1 Ster der juniores in Sint-Gillis-Waas Beroepsrenners Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Met het aanwerven van een fullt-time Voorzitter Goethals hierover: iedereen manager in de persoon van Patrick Or- heeft destijds een taak aanvaard, waar lans, mikt Eendracht Aalst duidelijk op van hij dacht dat hij ze aankon. Maar de een daadwerkelijke uitbouw van de realiteit van het leven heeft ook haar strukturen. Waarom nu plots een mana- rechten. Tijdsgebrek, teveel theorie, te ger? weinig praktijk, het ontbreken van kon- Eendracht diende in eigen huis de halve inzet aan Eisden te laten en dat resultaat viel duidelijk niet in goede aarde én bij voorzitter Eric Goethals én bij de plaatselijke supportersaanhang. De thuisploeg kreeg nochtans in de eerste helft de volle gelegenheid om het bezoekend team op een komfortabele achterstand te spelen, maar het bleef aan de rust bij een magere 1-0 voorsprong. Na de rust kwam Eisden sterker aan bod, mede door het feit dat op het middenveld en op de flanken enkele Aalsterse auteurs niet meer de volle kracht konden opbrengen. Eisden draaide met een fraai afstandsschot van Mesotten bij en nadien kreeg Eendracht het zelfs nog warm om het gelijkspel veilig te stellen, Ook vooraan bleek bij Aalst niemand bekwaam om nog een vuist te maken. Chunga, bijwijlen hogeschoolvoetbal demonstrerend, haalde nochtans briljante dingen uit zijn trukendoos maar predikte duidelijk alleen in de woestijn. Oefenmeester Fazekas was duidelijk ontgoocheld met het 1-1 eindresultaat. De Hongaar was kort met zijn kommentaar: 'Tijdens de eerste helft werden een paar valabele kansen verkwanseld om Eisden al vroeg voor een voldongen feit te stellen. Na een uur deemsterde ons middenveld weg en hierdoor kregen de Limburgers de volle gelegenheid om nog langszij te komen. Indien zondag a.s. tegen Turnhout enkele spelers tekenen geven van enige verzwakking, zal ik zeker moeten ingrijpen', aldus Fazekas. trole en vooral gebrek aan kommunika- tie deden ons afglijden naar de oude situatie. Gelukkig konden we terugval len op een grote schare medewerkers die ons trouw bleef. Eenmaal volop in beweging, heeft een klein groepje men sen onder leiding van Wim Vergeylen zich gebogen over de studie van de ideale strukturen en als konklusie drong het aanwerven van een full-time mana ger zich op'. Door de aanwening van een manager gaat Eendracht Aalst duidelijk de profes sionele toer op Bij het uitvoeren van zijn taak zal deze manager worden bijge staan door algemeen sekretaris Jean- Pierre Van Droogenbroeck, die Een dracht kent als zijn binnenzak, de jeugd- koördinator Paul Van Liefferinge, Paul Van Peteghem, van beroep politie-offi- cier, die belast is met de veiligheid, een departement dat meer en meer aan beiang wint, vooral onder druk van de autoriteiten en Willy De Kerpel, onder voorzitter van Eendracht Aalst, die zich speciaal zal bezig houden met de infra- struktuur, pleinen, gebouwen en mate rialen. Patrick Orlans (35). oud-voetballer en -trainer is thans nog steeds in dienst als manager bij bevorderingsklub RC Heir- nis Gent, waar hij dergelijke funktie reeds vijf jaar uitoefent. Waarom koos Patrick Orlans, gekontak- teerd door Anderlecht, Sint-Niklaas en Lokeren, nu juist voor Aalst? Hij zegt: 'Ik heb vastgesteld dat Aalst een voetbalgekke stad is en over prachtige akkommodaties beschikt. Er is een goe de struktuur aanwezig, alsmede meer dan honderd medewerkers die zich be langloos inzetten voor hun klub. Boven dien ontdekte ik er een bestuursploeg die veel mogelijkheden biedt. Ik wil een manager worden tussen de mensen om na een half jaar te bewijzen dat ik het goed meen met Eendracht Aalst'. Lamin verscheen uiteindelijk voor de wedstrijd tegen Eisden toch niet in de basis. Hij liep een verwonding op tijdens een match schoolvoet- bal. tijdens de maandagtraining las oefenmeester Fazekas zijn pou- lains de levieten omwille van hun zwak vertoon tegen Eisden. Voor de wedstrijd tegen Eisden ont dekten suppoosten aan de ingang van het Eendr'achtstadion valse vrij kaarten, een copie van kaarten die worden uitgereikt door het klubbe- stuur en dit tot ergernis van klubse- kretaris Jean-Pierre Van Droogen broeck, jvd De thuisploeg zette Eisden onmiddellijk tmcie onder druk maar in het eerste kwartier muh vielen slechts een drietal slecht gerichte isiri schoten te noteren van Szabadi, Chunga 'iiili tn Godtbil. In die eerste periode kwam Tie Eisden slechts één keer de neus aan het juister steken. Het gekraakt schot van f «ndecaetsbeeck stierf echter uit in het zijnet. Op de 23ste minuut kreeg Een- dracht opnieuw een valabele kans maar de laterale voorzet van Szabadi kon door Mandiangu van dichtbij niet benut wor den. Aalst bleef de situatie beheersen maar bakte er weinig van. Op Chunga na was de opbouw slordig en de afwerking al evenzeer. Ook Eisden ontgoochelde tij dens de eerste helft op aanvallend vlak mede door het feit dat de spitsen Amariz en Mesotten stevig in de greep zaten van hun respektievel ij ke bewakers Derijck en De Wolf. Op vijf minuten van de rust zou het plaatselijk overwicht (7 hoek schoppen tegen 1) dan toch beloond worden. Een harde voorzet van Droeven zoefde door de Limburgse muur en Szabadi kon de bal doen deviëren. Doel man Mertens was totaal verrast. Onmiddellijk na de hervatting kreeg La thouwers een unieke kans om de cijfers te verdubbelen na een uitstekende diep tepas van Chunga. Hij reageerde iets te laat en liep zich vast op doelman Mer tens. Eisden besefte dat het iets moest ondernemen en deed dit ook. De Lim burgers herstelden het evenwicht op het middenveld en kwamen een kwartier voor het einde niet onverdiend op gelij ke hoogte via een afstandsschot van de totaal ongedekte Mesotten en onbereik baar voor doelman De Schrijver in de rechterbovenhoek. Eisden trok zich op aan dit doelpunt en Aalst onderging op het middenveld het recht van de sterkste. Bij de thuisploeg bleef het uitkijken of Chunga, die onder tussen in de spits was gaan spelen, nog iets uit de mouw kon schudden. Uitein delijk bleef het bij een gelijkspel tot groot ongenoegen van de Eendrachtsup- porters die hun ontgoocheling duidelijk lieten horen na de wedstrijd. Scheidsrechter: Adriaensen Toeschouwers: 2.500 E. Aalst: De Schrijver, De Wolf, Derijck, Peeters, Limpens, Mandiangu (64' Nijs), Lathouwers, Godtbil, Droeven, Chunga, Szabadi (79' Eeckliout). Doelpunten: 40' Szabadi 1-0; 73' Mesot ten 1-1. Gele kaart: Brebels. E. Aalst-P. Eisden 1-1. Invaller Gino Nijs zal tussenkomen (da) E. Aalst-P. Eisden l-l. Lathouwers in aktie (da) Totaal onverwacht is de 18-jarige Zeelse junior in Sint-Gillis-Waas winnaar ge worden van de 2de rit in de Ster der Juniores. Meteen mocht hij ook de mooie roze trui over zijn schouders draperen. Een dubbelslag die kan tellen. In Wetteren hadden de mannen van KSV Deerlijk, de enige deelnemende West- vlaamse ploeg, alles gepakt wat ze maar konden. In het Waasland liep het totaal anders af. Het begon allemaal met een vroege ontsnapping van twaalf renners waarin het kollektief zo sterke Deerlijk niet vertegenwoordigd was. Reeds na amper vijftien kilometer waren de twaalf er vandoor gegaan. Er waren toen twee van de elf af te leggen ronden voorbij en niemand dacht dat deze vroege vluch ters het zouden volhouden. De voor sprong steeg echter voortdurend en ze begonnen er zelf in te geloven. Bij die twaalf zat ook Iwan Caethoven en o.m. de lokale renner Kurt Van Landeghem. Ze losten elkaar gezwind af en toen ze na 20 kilometer al 49 sekonden voorsprong hadden, waren er drie virtuele leiders in het groepje: Jan Moerman, Iwan Caetho ven en Gerdy Goossens. Op dat moment was Peter Rubrecht leider-af en dat was nog een reden om nog wat straffer op de pedalen te gaan staan. Na 40 kilometer was de voorsprong al gestegen tot 1 min. 40 sek. Tot dan duurde het voor er enige reaktie kwam uit het peloton. Een groepje van zes scheidde zich af maar geraakte nooit uit de greep van de groep. Zelfs bij deze achtervolgers geen spoor van de West vlamingen die in het roze en het groen reden. Tot in de laatste ronde schom melde de voorsprong rond de twee mi nuten op de zes achtervolgers en 2 min. 30 sek. op de groep. In de laatste kilometer gaf thuisrenner Kurt Van Landeghem alles wat hij geven kon, maar werd direkt gecounterd door Iwan Caethoven, die een gat van vijftig meter sloeg. Hij perste er alles uit en ging op de finish af. Toen hij het span doek in de gaten kreeg zette hij zich recht, trok zijn trui goed en wou de armen in de hoogte steken. Gelukkig voor hem keek hij even achterom en zag dat de elf anderen met een sneltrein vaart achter hem kwamen en als de bliksem greep hij zijn stuur om tijdens de laatste honderd meter nog hard te moeten knokken om enkele meters over te houden. Hij was meteen zeker van de begeerde roze trui. Wielrennen. De traditionele foto na de finish. Ivan Caethoven is nu ook leider in de rangschikking (Iv) Wielrennen. De zegevierende aankomst van Ivan Caethoven na de sterrit in Sint-Gillis-Waas (Iv) In zes dagen tijd behaalde prof Jerry Cooman uit Lede drie overwinningen. Na zijn overw inningen in Knokke en eigen Wanzefe was Cooman favoriet nummer één voor de Omloop van het Waasland. De rasspurter uit de SEFB-ploeg liet de anderen tijdens een groepsspurt lengten achter zich. Hoewel zijn ploegle den zoals Paul Haghedooren heelwat voorbereidend werk verrichtten, mag niet gezegd worden dat de profs blaakten van werklust en ijver. Net zoals in Wanzele was er een vroege ontsnapping, waaruit Paul Haghedooren dan nog eens mocht weggaan. Hij reed 120 km alleen en had op een bepaald moment zelfs 12 min. 15 sek. voorsprong. Het ging zo ver dat hij in de plaatselijke ronden bijna de groep dubbelde. Dat is geen koersen meer...De lieren profs laten zich gewoon een beetje meedrijven met de grote hoop en leggen er alleen in de eindfaze de pees op. Bovendien was er de grote misrekening van Paul De Baeremaecker die absoluut streekrenner Jan Bogaert naar de zege wou loodsen in plaats van zijn twee pionnen, die bij de ontsnapten zaten, de strijd te laten aanbinden niet de gevaarlijke Jelle Nijdam. Hij floot de ijver van zijn twee mannetjes vooraan terug en daardoor kon Haghedooren ontsnappen, iets wat ook al falikant had kunnen uitlopen. De 120 km lange solo had echter te zeer aan zijn krachten gevreten. Toen het uiteindelijk op spurten aankwam wasjan Bogaert nergens. Wie momenteel met Jerry Cooman naar de streep moet is gezien... Het lijkt wel alsof voor Cooman alles vanzelf gaat. Bovendien draait zijn ploeg bijzonder goed. Een ganse namiddag kon Jerry op rozen zitten, Telkens waren er mensen van zijn ploeg bij de schaarse akties betrokken en toen het op spurten aankwam werd hij ideaal gegangmaakt door Daniël Beelen, Bruno Geuens, Marnix Lameire en Benny Van Brabant. Cooman wil zich nu koncentreren op Dwars door België en de E3-prijs in Harelbeke. Ondanks de stille periode van de komende dagen gaat de SEBF-ploeg deelnemen aan een wedstrijd in Frankrijk en verder worclen er groeptrainin- gen gepland zoals op het parcours van de Ronde van Vlaanderen en van de Waalse Pijl. Voor jerry Cooman komt het er nu opaan om te zien of hij in de semiklassie kers de hellingen kan verteren. Indien dat positief uitvalt, wie zal hem dan kloppen in een spurt?

De Voorpost | 1991 | | pagina 17