4 Aaigem blijft het zwarte beest voor leider Herzele Robur Moerzeke: vogel voor de kat? Voetbal kalender Overdreven cijfers Eten met S.K. Terjoden m Selekties 18 - 22.3.1991 - De Voorpost SK Lebbeke-Ronse 0-5. Van Hecke omspeelt zijn tegenstander en schiet doi naast (vh) VOETBAL Aaigem Herzele Het wüs onmiddellijk merkbaar in deze topper tussen Aaigem en Herzele: de leiders waren hun thuisnederlaag tegen Aaigem nog niet vergeten. Dit was ook niet moeilijk want tot op heden moet Herzele zich niet veel misstappen heu gen. De ploeg verloor nog maar éénmaal en dit met 2-3 tegen datzelfde Aaigem dat in de heenronde zelfs met 0-3 leid de. Herzele kwam dan ook met het nodige respekt voor zijn tegenstander aan de aftrap. Van onderschatting kon nauwelijks sprake zijn. Het grotere ta lent dat bij Herzele aanwezig is, kreeg het niet onder de markt. Trainer André De Blanc had zijn ploeg herschikt en trachtte zo de lokale middenas te ver lammen. Koen Bambust speelde echter vlot en zorgde met enkele goede diepte- passen voor het nodige gevaar. Voorin heeft Aaigem met Peter De Vadder ie mand lopen die steeds voor een doel- puntje kan zorgen. In de eerste helft was het echter Herzele dat zijn luttele kan sen verkwanselde om dan reeds het verschil te maken. Een doelpuntloze en voorzichtige eerste helft lijkt ons de beste kernachtige zin die deze wedstrijd periode kan omschrijven. Na de rust werd de doelpuntenhonger van het talrijke publiek echter vlug ge stild. Peter De Vadder zorgde met een raak afstandsschot voor een lokale voor sprong. Een mooi doelpunt werd het. Herzele stond er even sip van te kijken maar wist vlug te reageren, Verstuyft bracht de leiders weer langszij en toen werd het duidelijk dat beide ploegen best vrede konden nemen met een pun- tendeling. Zo'n half uurtje gebeurde er weinig al speelde Hildebrand De Vuyst, de Aaigemse portier, zich vaak in de kijker. Hij ging er sterk tegenaan. Zon der echt groots te spelen bleef Herzele wel de gevaarlijkste ploeg maar Aaigem werd zelden echt bedreigd. Koen Bam bust wist een kwartier voor inrukken de bal voor de kooi te gooien en opportu nist Peter De Vadder was er om aan de tweede paal binnen te knikken. Hij dien de nogal wat kracht achter zijn bal te zetten maar het bleef voldoende. In de slotfase wou Herzele nog wat forceren en zagen wij ook de doelman geregeld in de voorlinie. Zonder resultaat al leverde dit nog enkele sensationele standjes op. Natuurlijk was de ideale man aan Aai gemse zijde Peter De Vadder die met zijn twee doelpunten een ruim aandeel had in het succes van zijn ploeg tegen Herze le, dat enkel tegen Aaigem zijn wil niet kan doorzetten. De Vadder: 'Herzele speelde op het veld van Aaigem beter dan op eigen veld tegen ons. Wij voelden ook vandaag dat Herzele sterker is maar wij hebben ge tracht om dit voldoende te kompense- ren door onze defensie te versterken. We lieten Herzele het spel bepalen maar loerden steevast op de counter. Dit is één van onze sterkste punten. Als we vanuit een gegroepeerde achterlijn kun nen vertrekken zijn we echt gevaarlijk. Ook was het duidelijk dat Aaigem van daag supergemotiveerd was om die par tij tegen Herzele tot een goed einde te brengen. In de loop van de week was dit reeds merkbaar. Ikzelf wou ook als oud-speler van Herzele iets bewijzen. Vandaag is dit weer gelukt. Tegen andere ploegen zijn we soms minder geconcentreerd'. De Herzeelse trainer André De Blanc toonde zich natuurlijk een ontgoocheld man maar begon alvast met een positieve noot. De Blanc: 'Voor eerst wil ik stellen dat ik mijn spelers gefeliciteerd heb voor hun prestatie op het veld van Aaigem. Vooral Filip De Bondt en Andy Tomme leverden goed werk. Wij speelden geen onaardige wed strijd maar Aaigem scoorde tegen 100% zodat de nederlaag onafwendbaar was. Ook misten wij de nodige kansen om een wedstrijd als deze in ons voordeel te beslechten. Na de 2-1 waren onze beste pijlen verschoten en Aaigem bleef ons verdedigend goed opvangen. Eric Van Der Poorten werd achteraan gehouden wat de zaken nog gecompliceerder maakte. Nu wij viermaal thuisspelen moeten wij echter in staat zijn om deze nederlaag vlug te vergeten. Toch zal het niet gemakkelijk zijn tegen Borsbeke. Aan huis hebben wij het niet altijd ge makkelijk. Toch moeten wij ons tegen Borsbeke volledig trachten te herstellen. In dit derby moeten wij gewoon probe ren om weer onszelf te worden'. (Nicoile) Robur-Olsene: 2-3 De kans dat Robur Moerzeke na de nederlaag op eigen terrein tegen Olsene een eerste provincialer blijft, is nu wel erg klein geworden. Zelfs de tot voor kort steeds optimistisch ingestelde klub- leiders beginnen daar nu ernstig aan te twijfelen. 'Wij moeten ons zelf niet een rad voor de ogen draaien', meent Freddy De Maere. 'De toestand is dermate ernstig dat er zich een wonder moet voltrekken willen we in extremis het behoud veilig stellen. We geven nog niet alle hoop op. Wiskun dig is het allemaal nog mogelijk, maar of dat ook in de praktijk zo zal zijn, is een levensgroot vraagteken. Vorige week hadden we met zijn allen gesteld dat we toe waren aan de match van de laatste kans. Een betere afloop hadden we beslist verdiend, al wens ik geen afbreuk te doen aan de verdienste van de bezoekers die in de eerste helft duidelijk meester waren van de situatie. De 0-2 voorsprong aan de rust kon je als logische weergave bestempelen. Naast de twee doelpunten, hebben de gasten trouwens een paar keer onze Vermassen Heptia D'Anibrosio Goethals keeper stevig op de proef gesteld. Kort na de hervatting lukte Van Den Eede de aansluitingstreffer. Eigenlijk maakte de bezoekende doelman hier een slippertje. Het doelpunt werkte in elk geval stimulerend. De gelijkmaker volgde even later, en toen dacht ieder een dat we in extremis toch nog twee punten zouden kunnen bemachtigen. Er werd trouwens een offensief ingezet maar kansen zijn daar niet of nauwelijks uit voort gekomen. Wat niemand nog verwachtte, gebeurde in de slotseconde. Een bezoekende 2de Nationale E. Aalst-Tumhout 3de Nationale A E. Zele-Ninove Bevordering B Putte-K-VV.D. VW Hamme-Dessel lste provinciale Olsene-E.Meldert Debuvsscher Melsele-Robur Marchand Lebbeke-Ertvelde Van Extergem G'bergen-Lede Detollenaere 2de provinciale C TK Meldert-Beervelde Weyn Haaltert-Baasrode Balthazar D'Ieeuw-R. Lebbeke De Greef Meerbeke-SK Aalst Vandeputte Laame-Bambrugge Fierens 3de provinciale D Erpe-Hillegem De Wilde Lebeke-Aaigem Van Damme Burst-Doggen De Bleser Appelterre-Mere Delmotte Winnik-Terjoden Wattez 3de provinciale E Schellebelle-Heikant OTeugels HO Kalken-W.Moorsel Boone Baardegem-Buggenhout VD Stylen Serskamp-Overmere VD Straeten Schoonaarde-Gijzegem Verlielst Oudegem-Hofstade Reyniers 3de provinciale F Grembergen-Tielrode De Beelde Lutterz.-St.Gillis-W De Kocker 4de provinciale D Edixvelde-Steenhuize Bauwens FC Aalst-Nieuwerkerken Delille Esse-Ercmbodegem Van den Berghe 4de provinciale E Opstal-Herdcrsem Lesire S.Moorsel-Smetlede Duynslager Bavegem-Wichelen Bovendaerde Massemen-St.Gillis Stevens Boonwijk-Westrem Callebaut Opdorp-Erondegem Bloeykens Appels-Wieze Van den Berghe 4de provinciale F Doo'rslaar-VK Mamme De Potter Valent.-St.Patiwels V Bastelaeere Moerbeke-Berlare Heirbaut doorbraak resulteerde in een derde goal. Ik hoef niet te beschrijven hoe groot de ontgoocheling wel was. Uit de drie voorgaande matchen puur den we vijf punten, maar doordat ande re bedreigden eveneens punten behaal den, bracht ons dat geen stap verder. Door de recente nederlaag zitten we nu helemaal aan de grond. Jammer, maar de realiteit is dat we momenteel met meer dan een voet in twee provinciale zitten. EG Robur-Olsene 2-3. Ferket schiet de bal voorbij doelman Haelterman en maak er 2-2 van (vh) Voetbalklub SK Terjoden organiseert een groot eetfestijn in de klubkantine in de Damstraat te Terjoden op zaterdag 6 en zondag 7 april. Op zaterdag kan men er terecht van 18u00 tot 21u00 en op zondag van lluOO tot I4u30 en van 18u00 tot 20u00. Naast soep als voorgerecht is er keuze tussen kipsauté 'fine champagne', gebraad met groenten of forel met roomsaus en snippcrgroenten. Alles wordt geserveerd met kroketten. Er is ook een kindermenu voorzien. De prijs bedraagt 300 fr. Lebbeke- Ronse 0-5 S.K. Lebbeke was tegen Ronse in het geheel niet opgewassen. De cijfers, al zijn die sterk overtrokken, spreken boekdelen. In alle linies lieten de bezoekers een duidelijk betere indruk, zegt clubleider Willy Meert. Na minder dan een halfuur keken we op tegen een 0-2 achterstand. Bovendien verhinderde onze doelman in die periode een gemaakt doelpunt. Pas in het derde kwartier zijn we boven water gekomen. M' Rabet en Frankie Van Heek hebben om beurten een vuist gemaakt. Mits een beetje bijval behoor de de aansluitingstreffer tot de mogelijk heden. Na de hervatting hebben we eni ge tijd goed kunnen wedijveren. Frans Peeleman trof zelfs de dwarsligger. Te gen de gang in viel aan de overzijde een derde doelpunt. Van toen afwas het kalf verdronken. Iedereen verloor de con centratie. In de laatste twee minuten kwamen de bezoekers evenveel keer tot scoren. Ongetwijfeld zijn zij verdiend eigenaar van de punten geworden. Het is dus niet zo dat we van het kastje naar de muur werden gerammeld zoals de cij fers doen uitschijnen. Komende zondag moet er tegen Ertvelde absoluut gewonnen worden, anders wachten ons bange weken, zegde oefen- meester Guy De Baere. De afwerking blijft het grote zorgenkind, waarmee ik zeker geen afbreuk wil doen aan de prestatie van de bezoekers. EG Bevordering B KAV Dendermonde Gino Goemaere is gekwetst. Freddy Jacobs stopt met voetballen. Mare Cooreman is opnieuw beschikbaar. De ploeg: Van Meirvenne, Coore man, Rijdant, Moens, Van Troos, Seghers, De Coninck, Van Roy, Heirman, Kusto, Wygonic, De Kin der, Van De Perre, Van Nieuwen- huyse. Eerste provinciaal SK Lebbeke Chris Muysewinckel is geschorst. Moens verdwijnt uit de basis maar Vermeulen en De Baere keren weer. De Ploeg: Vinck, Van Langenhove, Peeleman, Vermeulen, Pringels, Van Heek, Eeckhoudt, Verstraetenj De Baere, M'Rabet, Mangelschots (Triest, Elskens, De Ridder). Robur Moerzeke Patrick Verlielst vertrekt als titula ris. Croeze en Eddy Huylebroeck zijn gekwetst. De ploeg: Laureys, Vercauteren, Van Bogaert, Michiels, Van Den Eede, Patrick Verlielst, Benny Huy lebroeck, Van Hauwermeiren, Fer ket, Hans Vereist, Van Hyfte (De Graef x en x). Tweede provinciaal C FC Baasrode Mijneel, Verheyden, Van Hamme, Ivan De Man en Eric De Decker zullen in deze kompetitie niet meer aantreden. De ploeg: Baert, Michiels, Van Der Vreken, Michel De Man, Gijssens, De Schrijver, Van Dorpe, De Cock, Reid, Bancheri. (De Smet, Van Lancker, Wouters). RP Lebbeke Carlier en Matthijs zijn geschorst. Van Damme en Moens worden lid van de basis. De ploeg: Janssens, Heyvaert, Van De Velde, Van Puyvelde, Van Den Broeck, Van Damme, Ringoot, Ver heyden, Van De Sompel, Vercaute ren, Rogiers. (Gadeus, Moens, Van Beveren), Robur-Olsene 2-3. Hans Verlielst kan de bal meegraaien maar zal naast besluiten (vh) SK Lebbeke-Ronse 0-5. M'Rabet probeert het alleen maar ook dat mocht niet haten (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 18