Eerste provincialers in het Aalsterse Tweede Provincialers het Aalsterse in Derde provincialers in Erpe-Mere A Voetbal uitslagen 4b "5Tri JS VOETBAL De Voorpost - 22.3.1991 - 21 'el een Jong Lede 0 Destelbergen 1 Destelbergen, dat zowat halfweg de klas sering staat geposteerd, heeft in Lede de volle buit weten weg te kapen. Voor Lede is dit een gedachte die alleen als schrik wekkend overkomt. Het degradatie spook heeft weer zijn vaste plaats gevon den aan de Openveldstraat. Voor het derde jaar in rij stevent Lede naar een degradatie toe. Wat een opmerkelijke maar alvast geen leuke vaststelling is. Die partij tussen Lede en Destelbergen leed duidelijk onder het belang van de nog de gelijkmaker verkwanselde. Voor het behoud dient Lede in de clinch met Eine en Ertvelde maar vooral met zich zelf. E. Meldert 1 Oudenaarde 0 Een wedstrijd die volledig in het teken stond van het prestige. Vergeet toch maar niet dat Meldert werkelijk aan een schitterend seizoen bezig is. De ploeg staat op een onbedreigde derde plaats na kleppers als Zultse en Ronse. Die lijken tevens onbereikbaar voor Eendracht maar dat is maar normaal. Het vijfde uitslag, die vooral voor Lede best positief geklasseerde Oudenaarde heeft de was. Beide ploegen namen een start die sterkte van Meldert ook maar eens aan als krampachtig kan beschreven wor den. In de eerste helft was er nauwelijks wat te zien dan een vroeg en mild lentezonnetje, dat deed mijmeren over de grote dagen toen Lede in eigen huis vaak furore maakte. Hij lijkt alweer een eeuwigheid geleden. Eén mooie actie was die eerste helft rijk maar doelman Bracke had een goede save in huis. Hij borstelde een gevaarlijke bal hoog uit het kader weg. Na de rust wist Lede beter te voetballen. De ploeg wierp alle angst en schroom weg maar de kansen werden gemist. Zo kwam De Smet in de gelegenheid om de openingstreffer te netten. Aan de over zijde was het wel raak via Kris De Bruy- ne Eerst had doelman De Luyck al een poging van diezelfde De Bruyne moeten verijdelen maar even later diende hij zich gewonnen te geven na een drops hot. Baten trachtte de bal nog van de lijn weg te keren maar de bal was over de doellijn. Het Leedse lot was alweer beze geld terwijl Wim Meysman in de slotfase den lijve ondervonden. Callebaut en Ver- meir staken in de tweede minuut reeds een goede actie in elkaar en meteen was het raak. Rossignol drukte af en Meldert zat al meteen op rozen. Roelands en Schiette- catte probeerden voor de rust de voor sprong nog uit te diepen maar het bleef zonder resultaat. Doelman Tonnelier werd in die eerste periode éénmaal seri eus bedreigd maar hij duwde de vrije trap van Lodens in hoekschop. Na de rust werd Oudenaarde meer in balbezit opgemerkt maar het geluk was niet aan hun kant. Spitaels trof de dwarsligger en Duyck kopte een bal in het zijnet. Aan de overzijde kwam het grootste gevaar van Roelands. Zijn kopstoten kenden geen succes. Meldert hield de zege wel vast en dit was niet onverdiend te noemen. Met nog zes wedstrijden voor de boeg lijkt de derde plaats steevast in het bereik. NICOLLE 2de nationale E.Aalst-P. Eisden 1-1 3de nationale A Zele-Hoeselt 3-1 Bevordering B Duffel-K.A.V.D. 2-1 Hamme-Denderhoutem 0-0 1ste Provinciale Robur-Olsene 2-3 Lede-Destel bergen 0-1 SK Lebbeke-Ronse 0-5 Meldert-Oudenaarde 1-0 2de Provinciale C Baasrode-TK Meldert 1-1 Bambrugge-Meerbeke 4-1 SK Aalst-R.Lebbeke 2-1 3de Provinciale D Aaigem-IIerzele 2-1 E. Houtem-Erpe 0-2 Terjoden-Appelterre 3-0 Mere-Doggen 2-0 Kerksken-Burst 2-3 3de Provinciale E Heusden-Baardegem 1-1 Buggenhout-C.Melle 1-0 W.Moorsel-Oudegem 0-0 Hofstade-Schoonaarde 8-0 Gijzegem-Heikant 1-3 Overmere-Edeboys 2-0 Serskamp-Schellebelle 1-0 3de Provinciale F KI.Laar-Lutterzele 1-0 Zelzate-Grembergen 1-0 4de Provinciale D Erembodegem-Schendelb. 3-1 Woubr.-Edixvelde 2-0 Iddergem-FC Aalst 0-2 4de Provinciale E Boonwijk-Massemen 1-3 Wichelen-S.Moorsel 2-1 Vlierzele-Opstal 1-1 Herdersem-Appels 0-1 Wieze-Opdorp 6-1 Erondegem-Westrem 2-0 St.-Gillis-Bavegem 2-0 4de Provinciale F VK Hamme-Moerbeke 0-2 Berlare-Valentino's 1-0 Voetbal. De mannen van Rapide Lebbeke (da) Bambrugge 4 SR Aalst 2 Meerbeke l R. Lebbeke l Bambrugge heeft tegen het hoger In de eerste helft vielen er geen geklasseerde Meerbeke bewezen dat het doelpunten te noteren en daar was het geen toeval is dat Racing in zijn eerste uitstekende optreden van beide jaar tweede provinciale zo goed doelmannen niet vreemd aan. Zowel meedraait. De ploeg heeft zich, na een Van Der Steen als Janssens lieten zich ietwat moeilijke start, zeer goed van hun beste kant zien wat vroeg succes aangepast aan het voetbal in die reeks, verhinderde. SK Aalst ging in de tweede Nu ging Meerbeke voor de bijl en dat is helft nog nadrukkelijker op zoek naar doelpunten en slaagde daar ook in. niet niets. Rond het halfuur zette kapitein Chris Gabriëls Bambrugge op het goede spoor vanop de stip. Er was eerst een fout aan voorafgegaan toen Wijnendaele door Janssens werd neergehaald. Laatstgenoemde hield er Zowat halfweg de tweede helft werd Aalst bevrijd met een treffer van Bruno Cooman. Janssens verkeek zich even op die fase. Hij verwachtte een inzenden maar het werd een schot dat pardoes in zelf een rode kaart aan over. Bambrugge het doel viel. Hij stond er wat beteuterd op voorsprong en met een numerieke meerderheid; het zag er dus goed uit. Toch kende Meerbeke nog een stuiptrekking even na rust. Lievens wist toen gelijk te stellen maar met doelpunten van tweemaal Wijnendaele en De Coster werd het lot van de bezoekers «zwaar bezegeld. bij te kijken. Van De Sompel maakte de Lebbeekse hoop op puntengewin evenwel weer levendig, na een eerste poging via Vercauteren zorgde Van De Sompel voor een doelpunt in de rebound. Aalst moest alweer oprukken richtingjanssens en dit bleef niet zonder succes. Met een afstandsschot van Swinnen werd de thuiszege een feit. Aalst blijft aan de zijde van Zottegem dat met 7-0 zwaar uithaalde naar SK Beervelde. Nu Zottegem voor een moeilijke opdracht staat met zijn uitwedstrijd op het veld van Sint-Lievens-Houtem en Aalst naar Meerbeke moet zijn we volgende week weer wat wijzer inzake de titelkansen van beide ploegen. Het belooft er te stuiven. NICOLLE SK Aalst-Rapide Lebbeke 2-1. SK Aalst verstevigde zijn leidersplaats (da) "(da) Ubbeke 2"L Rapide had "n s,e' le"ke supporters meegebracht Mere 2 Doggen o Mere blijft meer dan ooit titelkandidaat. Na de tweede nederlaag van Herzele op het veld van Aaigem wordt de achterstand op de leider gehalveerd. Het verschil is nog twee punten en alles is weer speelbaar, dit met zes wedstrijden voor de boeg. Tegen de Doggen liep alles naar wens en Van Den DrieSsche vertolkte zipi rol als sluipschutter naar behoren, Bij balverlies in de bezoekende achterlinie wist hij iedereen achter te laten. Het was meteen raak. Na de rust was alle cohesie bij de Doggen zoek. Mere had gewonnen spel en een doelpunt van Ruvssinck nam dan ook nog alle twijfels weg. Voor zover er nog twijfels bestonden. Mere permitteerde zichzelf nog om een strafschop via De Luyck niet te benutten. Van weelde gesproken. De Doggen zijn duidelijk over hun hoogtepunt heen en bollen reeds volkomen uit. Kerksken 2 Burst 3 Burst speelde een moedige wedstrijd op het veld van Kerksken daar de bezoekers tweemaal op achterstand kwamen. Burst verloor er geenszins de moed bij en wist zelf de partij in eigen voordeel te beslechten. Lodts en Van Der Hoeven hadden de Burstenaars tweemaal op achtervolgen geschoten maar telkens was er Dirk Perreman om gelijk te stellen. In de slotfase bezorgde Wim Eecklioudt de bezoekers zelfs de overwining zodat Burst nu naar een comforatabel seizoenseinde kan uitkijken. Het degradatiegevaar lijkt nu volledig uit de hoofden gebannen. E. Houtem 0 Erpe 2 De prijs van de moedigsten moet eigenlijk naar Erpe gaan. Reeds jaar en dag wordt de ploeg voor het behoud in derde provinciale afgeschreven maar toch blijft Oranje een vuist maken. Dit mocht nu ook E. Houtem ondervinden dat hierdoor voorlaatste wordt. Houtem heeft nog wel een inhaalwedstrijd te goed maar'tegen Aaigem valt er allicht niet veel te sprokkelen. Geert Poleyn zorgde voor een vroege Erpse voorsprong terwijl hij ook het laatste en late doelpunt voor zijn rekening nam. De derde seizoenszege was meteen binnen. NICOLLE SK Aalst-Rapide Lebbeke 2-1. Pas in de laatste minuut scoorde leider Aalst de mnmng-goal tegen Rapide Lebbeke (da SK Aalst-Rapide Lebbeke 2-1. Toeschouwers vertelden ons dat een gelijkspel billijker zou geweest zijn (da) Voetbal. Gaat S.K. Aalst de oude positie in eerste provinciale opnieuw bezetten? (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 21