Bestuursleden als hooligans M .T. S .A. -Liefhebbersvoetbal I Opnieuw op peil Mario Zaman in de kijker De kous is af Basketbalkalender Verdienstelijke jeugd De Voorpost - 22.3.1991 - 23 Zaterdagmiddag deed zich een en ander voor op het veld van Nieuwe Wijk, waar Camu Hofstade zijn thuiswedstrijden speelt. Het bedreigde Leeuwerik uit Lede kwam er op bezoek om de kampioenen partij te geven, l iteraard dacht de thuisploeg dat ze een gemakkelijke zege zou behalen maar niets bleek minder gaar In een mum van tijd werden die zegekansen de nek omgedraaid. Scheidsrechter Bovendaerde. die bekend staat als een autoritair en vakkundig heerschap hield de teugels strak want er werd bijwijlen op het scherp van de snee gespeeld. Incidenten konden niet uitblijven en een eerste onruststoker werd terecht uitgesloten. Dat verscherpte de reeds gespannen sfeer. Opmerkingen en scheldwoorden aan het adres van de scheidsrechter zorgden ervoor dat er een tweede rode kaart verscheen. De oorzaak van dit alles waren de Camu-bestuurs- letlen die. in plaats van hun spelers tot kalmte aan te manen, het vuur nog hoger deden oplaaien met als resultaat een derde uitsluiting. Met acht tegen elf kon ie thuisploeg nog even de neus aan het venster steken maar ze kon toch niet verhinderen dat de verdiende zege naar de Ledenaars ging. Bij het affluiten van ie match kreeg de nochtans uitstekende scheidsrechter een nekslag van een Camu-bestuurslid in trainingspak. Alsof dit nog niet genoeg was vormde zich een erehaag aan het scheidsrechtershokje om hem spitsroeden te laten lopen. De bezoekende afgevaardigde ontfermde zich over de spelleider en kon hem na veel trekkenen duwen in de kleedkamer loodsen. Men kan zo de gevolgen raden als het geschreven verslag van de refop de bond zal arriveren. Ontkennen wordt onmogelijk want een resem neutrale toeschouwers zullen de tesis van de scheidsrechter bevestigen. hu het nu toch eindelijk lukken voor Excelsior, dat al een paar keren naast de titel greep." De ruime zege tegen achtervolger Snas wijst duidelijk in die richting en ook de andere achtervolgers verloren of leden puntenverlies zodat het nu met ruime voorsprong aan de leiding staat. In tweede afdeling zorgde Blauwwit voor een ruime zege tegen een ondermaats akterend Cobilas. Leider Giwo liet Endoka op eigen veld niet in de wedstrijd komen en zette de thuisploeg schaakmat. Vrij Denderleeuw moet definitief de rol lossen na een zware opdoffer tegen het bezochte N. Hofstade, zodat Reynaerds nu stevig de tweede plaats bezet na ruime winst bij Blauwe Vlam. In derde afdeling is Bouw nog niet zeker en kan nog geen feest vieren want achtervolger Honda sf>eelt momenteel de pannen van het dak en krijgt een lekkerder menu voorgeschoteld dan de leiders die nog de moeilijke wedstrijd moeten betwisten bij Bode Duivels Denderleeuw. In de zondagafdeling zijn de prijzen nu vrijwel gedeeld want Rode Roos is op weg om zichzelf als kampioen op te volgen. Adelaars, een van de oudste klubs van het MTS A is in nood. Het moest voor de tweede maal forfait geven. Het reglement voorziet dat wie driemaal in hetzelfde seizoen forfait geeft uitgesloten wordt. Opletten geblazen. Liefhebbersvoetbal. Excelsior-Snas 2-1. Snas kwam eerst op voorsprong maar in de tweede helft zorgde de thuisploeg voor een verrassing (da) Camu-Leeuwerik 2-3 Wat er tijdens de wedstrijd allemaal gebeurde werd reeds uitgebreid verteld. In de wedstrijd zelf kwamen de bezoe kers uit Lede sterk voor de dag en ze konden de uitgebluste Hofstadenaars op de knieën krijgen. J. Korte en D. Cor- nand hadden met twee treffers de thuis ploeg doen blozen en die werkte haar frustraties af op de scheidsrechter die drie lokale spelers uitsloot. Even kon Camu herademen toen J. De Man net voor de rust de aansluitingstreffer lukte: 1-2. De bezoekers, die de punten brood nodig hebben, lieten niet betijen en konden in de tweede helft langs J. Van Caelenbergh een ruimere voorsprong krijgen. D. Van Paepeghem zorgde, on danks de numerieke minderheid nog even voor spankracht maar de bezoe kende portier werd geen derde keer te grazen genomen. Excelsior-Snas 3-0 De nummers één en twee uit de rang schikking stonden op de Osbroeck te genover elkaar. Het werd een spannende wedstrijd waarin ook scheidsrechter Im- pens in de kijker liep door een gave prestatie. De talrijk opgekomen voetbal liefhebbers beleefden een aangename namiddag met een stralende zon als bondgenoot. Bezoekende doelman De Vriendt, die dit seizoen nog maar weinig werd gepasseerd, schrok zich een aap toen hij de thuisploeg zijn doel zag belegeren en met sukses besluiten. S. De Petter (2) en P. Corthals zetten hun ploeg op rozen. Er deed zich een klein incident voor toen de scheidsrechter een bal keihard tegen het hoofd kreeg en bewusteloos door de knieën ging. Na een paar minuten kon hij de wedstrijd ver der leiden. Bij thuiskomst werd het echter wazig voor zijn ogen en zijn echtgenote meldde later dat het om een lichte hersenschudding ging. Spoedig herstel! Zwaanvrienden-Houtinarkt 3-0 De Uitbergenaars maakten er een span nende wedstrijd van en lieten de bezoe kers vrijwel niet in de match komen. Scheidsrechter Van Den Steen zag hoe de lokale spitsen als jonge hinden door de bezoekende verdediging sprinten zo dat doelpunten niet konden uitblijven. R. De Cock, S. Keppens en I. Van Gijseg- hem duwden de Aalstenaars nog dieper in de put zodat deze gevaarlijk met BASKETBAL degradatie bedreigd worden. R. Sportief-OC Aalst 0-1 De thuisploeg in haar type-opstelling zag een moeilijk te maneuvreren bezoe kend elftal aan de aftrap. Mooi voetbal werd er niet geproduceerd, daarvoor speelden de bezoekers te terughoudend want zij moesten het niet maken. Als men de thuisploeg gaatjes laat dan maakt zij daarvan direkt gebruik. De bezoekers wisten dit en hadden hun les goed geleerd. Toch waren het de gasten die op voorsprong kwamen toen Tem- buysscher de lokale doelman op het verkeerde been plaatste. Deze voor sprong werd met hand en tand verdedi- digd. De in puntennood verkerende .Aal stenaars waren tevreden met het resul taat. Octopus, dat zeker niet veilig is, deed toch een goede zaak. Het versloeg het bezoekende Edo verdiend met 3-1. G. Temmerman (2) en A. Van Impe troffen raak. In de slotminuten werd Edokapitein Wilfried Baten nog met een rode kaart bedacht. Tot ieders verrassing werd Waterval op eigen veld met 1-3 verslagen door een vinnig Alexander. Beste man op het veld was ongetwijfeld Boudelet die zonder gele kaarten te tonen zijn gezag liet gelden. Apostelken legt zich nog niet helemaal neer bij de degradatie en blijft volhouden. R Espag- nol speelde moeizaam een gelijkspel uit de brand. Het werd 1-1 met doelpunten van L. Cleemput en R. Braem. Ook AZ'77-Melckebeek eindigde onbeslist. Endoka-Giwo 0-3 De thuisploeg kon de leiders van tweede afdeling tot aan de rust van een doelpunt houden. Na de verfrissing was er aan de bezoekers geen houden meer. De lokale verdediging zag alle kleuren van de re genboog zodat W. Van den Hauwe, D. Anné en M. Van Nuffel met plezier kon den afronden. K. Hofstade-V. Denderleeuw 5-0 De bezoekers waren naar Hofstade afge reisd met de bedoeling de volle buit mee te nemen. De thuisploeg was echter in een superdag en stuurde de gasten met een forfaitscore huiswaarts. Dit keer lukte alles en meteen bewees Hofstade dat het nog kan voetballen. T. De Bruc- ker (2), D. De Swaef, L. De Coninck en D. De Ridder sloegen alle verdere illu sies stuk zodat de Denderleeuwenaars moeten afhaken en Reynaerds de twee de plaats bezet. Dit won onbedreigd met 1-4 bij een ondermaats spelend Blauwe Vlam. Sukses voor de voorzitter van Bamboe die zijn modieus kostuum moest ruilen voor een voetbalshirt en zijn ploeg aan een nipte zege hielp tegen Eekhoorn: 0-1. Patrick Van Impe was in de wolken met zijn winnende treffer. Blauw Wit-Cobilas 7-1 De bezoekers moesten het gelag betalen tegen een sterk voor de dag komende thuisploeg, die met haar derde opeen volgende zege heelwat ploegen achter zich laat. Eens was het anders, toen bengelde ze aan de start van de rang schikking. G. Cornand, D. Van de Velde. W. Huylebroeck, M. De Cock (2) en D. Van Boxlaer deden de bezoekers de das om. G. Roelandt redde de bezoekende eer. Bartan kreeg op eigen veld het deksel op de neus toen P. Wigi van het bezoekende Galop de netten bol zette. JongTimarcha zag een vlot kombinerend Groen-Wit met de verdiende 1-3 zege aan de haal gaan. Honda-Wembley 11-1 Dit is zeker geen drukfout. De bedrijfs- ploeg speelt immers de pannen van het dak en zou nog wel eens gevaarlijk kunnen worden voor leider W Bouw. Tot aan de rust konden de bezoekers de schade beperken: 2-1. In de tweede helft waren de Hondabatterijen echter opge laden en werden de totaal verraste be zoekers in de vergetelheid gespeeld. L. Carael (3), Verdoodt (3), Guns 52), De Munck (2), P. De Rijck en M. De Bruyn bombardeerden de Wembley-doelman met zwaar geschut. WTTA-Rode Lantaarn 0-2 De thuisploeg was fel gemotiveerd en met de schaarse middelen waarover ze beschikt maakte ze het de bezoekers niet gemakkelijk. Lang hield ze stand en enkel het grotere talent van de bezoe kers kon het verschil maken. J.P. Ste- ghers en E. De Boeck zorgden voor het onverhoopt sukses van hun ploeg zon der veel glans. Bouw-Saf 1-0 De thuisploeg bezit ongetwijfeld de sterkste verdediging van de reeks. Ze moest nog maar iets meer dan een handvol doelpunten inkasseren, maar vooraan is het zwoegen om te kunnen scoren. Toch zit de ploeg geheid in elkaar en daardoor voert ze de ranglijst aan. De bezoekers zorgden voor heelwat weerwerk en probeerden de 0 op het bord te houden. Het mocht echter niet baten want J Adam deed de gasten buigen. Moeilijk gaat ook. waren de woorden van de thuisaanhang. Torenboys stuurde het bezoekende Pie Boys met een half dozijn treffers naar huis. G. Van den Bogaert (2). Haentjens. P. Temmerman. C. De Poorter en Cop- pens lukten onder het waakzame oog van ref Garcia deze doelpunten. Half Maantje zetten Sneeuwwitje met 4-0 opzij. Van Lippevelde (2). G. Meuleman en Cooremans tekenden verantwoorde lijk. Tiger Pub lukte bij Melody een verdiende 2-0 zege. De Mil en Legrand waren de gelukkigen. Animalia won ver diend met 2-0 van Drievelden en Dres- sel-Breughels eindigde onbeslist. Amapola-Star Boys 3-0 Of het de schuld was van de scheids rechter dat de bezoekers de boot in gingen lijkt te betwijfelen. De bezoekers, die nochtans goed voetbal produceren komen zeer moeilijk tot scoren en wie dat niet kan wordt dikwijls afgestraft. De lokalen vonden de weg en boekten een overdreven winst. J. Diaz, V. Pedragosa en Standaert zorgden voor de treffers. Pano-Rode Roos 0-5 Pano. in een totale off-day. zag de leiders vlot naar de zege gaan. M. Rombaut (2), C. Ottoy, G. Bombeeck en een own-goal nekten de thuisploeg, die zeker meer dan een eerreddertje verdienden. Over al de andere zondagwedstrijden hebben we weinig gegevens zodat we u deze onthouden. Enkel de vlotte 0-4 winst die Park behaalde bij een uitgeblust Gipak is merkwaardig. R. Familial zette met 1-5 Poreistampers opzij. Sportkring won zonder overtuiging tegen staartploeg Ka- staars en Sunset hield het bezoekende Koszen van de zege met 2-2. Belangrijke wedstrijden voor het weekend van 23 en 24 maart Zaterdag Houtmarkt-Octopus Hofstade OC Aalst-Melckebeekvr. Osbroek B R. Espagnol-Excelsior Bergenkouter Snas-R. Sportief Ten Rozen Honda-Rode Duivels Wijngaardveld Georges Liefhebbersvoetbal. Excelsior-Snas 2-1 (da) 80 73 Een plaats in de top drie zit er waar schijnlijk niet meer in. De thuisploeg zit opnieuw op de goede golflengte. Na 12-6 drukten Blancquaert en Vermeulen door tot 27-16. Na 38-29 kende Grem- bergen de laatste vijf minuten van de eerste helft een lichte terugval met een 46-40 tussenstand. Tussen de 5e en 10e minuut van de tweede helft kende de thuisploeg op nieuw een sterke periode. Van Lember- gen - Crick - Van Doorslaer hielden het Hemaco Dendermonde 79 Hermes St.-Niklaas 93 Tot op 10 minuten van het einde was de College ploeg nog altijd in de run voor de overwinning, die nog een laatste mini male behoudskans inhield. Het scenario 2e Afdeling Heren 20.00 u. (23.3): .Aarschot - Okapi Aalst 3e .Afdeling A 16.00 u. (24 3): Panters Baasrode - Ganshoren 4e Afdeling A 20.15 u. (23.3) Zele - Tielt 20.15 u. (23.3) Ossepot Antwerpen - Scheldejeugd Temse 4e Afdeling B 16.00 u. (24,3): Erpe Mere - Oxaco 16.00 ii.: (24.3): Ginz Aalst - Danny Lede le Provinciaal Heren 20.15 u. (23.3): Hermes St.-Niklaas - Gentson 20.00 u. (23.3): Beveren - Deinze 20.30 u. (23-3): The Tower - Leiedal 20.00 u. (23.3): Moerzeke - Wasocub Waasmunster 16.00 li. (24.3): St.-Niklaas - Bavi Gent 20.00 u. (23.3): .Akron Ronse - Hemaco Dender monde 2e afdeling A 18.00 u. (24.3): Erembodegem - Grembergen 15.45 u.: (24.3): Sportief Temse - Tissac 2e Afdeling B 20.30 u. (23.3): De Pinte - Terlindebovs 20.30 u. (23.3): Lokeren - Laarne 16.15 u. (24.3): .Assenede - Melsele 20.00 u. (23.3): Dendermonde - Sphinx 20.30 u. (23.3): Eksaarde - Wezenvrienden 3e Afdeling 10.30 u. (24.3): Haantjes III - Waasland 20.30 u.: (23.3): Kruishoutem - Buggenhout 17.15 u.: (24.3): .Akron 111 - Bolas 11.00 u. (24.3): Witte Sterren - Cibo verschil intact (64-58). Er kwam naar het einde toe nog spanning. Uiteindelijk kon de thuisploeg bij 72-69 Zelzate af remmen en nog vlot winnen; Punten: Grembergen: Blancquaert 14-4, Crick 0-8, Van Lembergen 8-8, Van Wambeke 6-2, De Kimpe 4-0, Vermeulen 10-0, Van Doorslaer 4-12. Zelzate: Verspeeten 0-2, Doorns 9-8, De Grijse 14-10, Van der Pluym 9-7, Jans- sens 4-2, Van den Deeren 4-4. BENO blijft zich herhalen. De veer breekt en de kracht om weerwerk te bieden in de laatste minuten is er niet meer. Baten - Platteaux namen een goede start en 22-13 halfweg de eerste helft. De bezoekers beperkten via 28-23 de scha de tot 39-33 aan de rust. In de tweede helft zorgden de broers Van Acker er voor dat Hemaco tot 59-57 voor bleef. De bezoekers reageerden met vijf driepunters langs Vermeulen, Polfliet De Bruyne en bij 69-76 haakte de thuis ploeg definitief af. De nederlaag bete kent dat de Collegeploeg volgend seizoen in tweede provinciaal speelt. Punten: Hemaco Dendermonde: Peter Van Ac ker 0-7, Tom Van Acker 4-6. Baten 12-7, Platteaux 11-11, Vermeulen 3-3, Mel- ckenbeeck 4-4, Grysolle 7-3- Hermes St.-Niklaas: Vermeulen 0-6, Lintacker 6-0, Bredael 2-14, Polfliet 5-8, Van Extergem 4-10, Oelbrandt 2-0, De Wilde 6-0, De Bruvne 0-8, De Loose 8-14. BENO Waregem Panters Baasrode De Westvlaamse ploegen liggen Panters bijzonder goed. De twee clubs leverden acht punten op. Tegen Waregem verkeerde de ploeg, on danks de afwezigheid van Guido Verstap pen in één van die begenadigde dagen. De voortrekker van het succes was Ma rio Zaman, die de overgang van eerste provinciaal naar derde afdeling goed heeft verteerd. Hij toonde dit te Ware gem aan, met een stevige dertiger, uit een 14 op 17 shotprestatie en 8 op 8 vrijworpen. De coaches instructies werden goed na geleefd. Carlo Van Hulle was er op het terrein het verlengstuk van. Het draaide collectief goed. Zaman stuwde de ploeg de eerste twintig minuten naar een hoog niveau met de steun van De Brucker en Vermeersch. Het score-verloop geeft duidelijk de waardeverhouding aan. Van 6-11 over 13-30 naar 16-43. Aan de rust stond er 26-54 op het scorebord. 57 In de tweede helft verslapte de concen- 91 tratie niet. Versmessen hielp mee aan het 32-63 verschil aan de 25e minuut. Coach Van llecke wilde een overwinning met afgetekende cijfers. Hij gaf noch tans spelgelegenheid aan de volledige spelersgroep. Panters domineerde in al le onderdelen. Het pakte 36 verdedigen de en 12 aanvallende rebounds. Het lukte 35 korven uit 74 pogingen en scoorde 16 op 22 vrijworpen Een presta tie die voor eigen publiek voor herhaling vatbaar is, Punten: Waregem: Aubroeck 2-0, Mathijnsens 0-7, Castelain 0-3, De Rouck 4-10, Rogge 0-3, DeLabif 2-2, Beers 0-3, Chanterie 13-9, De Wispelaere 5-2. Duboux 0-2. Panters Baasrode: Van Hulle 0-6, Ver meersch 7-3, Zaman 24-10, De Brucker 14-3, Versmessen 3-11, Veldeman 2-2, Esseldeurs 4-0, Muylaert 0-0, Goossens 0-2. BENO Ger. Bornem Zele Ondanks de moeilijke omstandigheden waarin de wedstrijd werd gespeeld heeft de ploeg zich bijzonder goed verdedigd. Het was in rouwstemming dat de Zeelse ploeg aan de opworp stond. Daags voor dien was voorzitter Roger Van Hecke, voor wie het basketbal een stuk van zijn leven was geworden, aan een hartstil stand overleden. De 59-jarige Zeelse sportmecenas zal voor de sport in het algemeen en de basketbalsport in het bijzonder een grote leemte nalaten. Langs deze weg bieden we aan de familie onze deelneming aan. Op het terrein wilde de ploeg als aanden ken aan haar overleden voorzitter voor een extra prestatie zorgen. Winst zou tevens de laatste kans op behoud ge weest zijn. Na 8-8 en 11-11 kwamen de lokalen aan de 9e minuut met 23-13 voor. Die schade bleef aan de rust tot 46-37 beperkt Een knappe start in de tweede helft langs De Beule en De Dec ker zorgde aan de 23e minuut voor aansluiting 48-47. Bij 56-53 aan de 26e minuut plaatste de thuisploeg langs De Witte, Kerremans en Vervloesen een 0-9. Zele was opnieuw op achtervolgen aan gewezen. Bij 71-60 aan de 33e minuut persten de bezoekers er nog eens alles uit. Met driepunters van Christiaens sloten de bezoekers opnieuw aan maar daar hadden ook Boeykens en De Pieker hun aandeel in. Het werd 73-72. Het ontbeerde de bezoekers aan een tikkeltje meeval om er over te geraken en bij 87-84 moesten ze definitief het hoofd buigen. Punten: Bornem: Jan Kerremans 4-11, De Witte 15-16, De Doncker 6-0, Van Ranst 6-4, Denotte 9-0, Van Steelandt 6-0, Vervloe sen 0-12. BENO

De Voorpost | 1991 | | pagina 23