HK Waasmunster hoopt nog op een testwedstrijd Schitterend Ajax begeeft in propaganda-wedstrijd EV Aalst: Degradatie is nu een feit ITB Lokeren laat Stenant kansloos HANDBALKALENDER Enkel moeilijk in de eerste helft Te onstuimig Matig Robuco in de tweede helft 24 - 22.3.1991 - De Voorpost HANDBAL le Nationale 2e Nationale Na het dubbel kompetitieweekend waar in HKW - na weer goede prestaties - kansloos bleef tegen play-off kandidaat Merksem en leider HC Herstal, resten nu nog drie wedstrijden om te trachten de degradatie te ontwijken. Zaterdag tegen Beyne en daarna nog tegen Mon- tegnée en Hechtel kunnen vier punten opleveren en dan is het niet uitgesloten dat een testwedstrijd of zelfs testtornooi tussen drie ploegen uitsluitsel moet brengen. HKW geeft dus nog niet alle hoop op en waarom zou men, nu duide lijk gebleken is dat het jonge Waasmun ster in de terugronde het "ritme" van le Nationale zeker aankan. Zaterdag 16/3 Merksem 17 HK Waasmunster 13 Alhoewel Agneessens er niet bij was na een enkelkwetsuur, opgelopen tijdens de laatste training, kon HKW lange tijd het Merksemse "geschut" onder kon- trole houden. Jakic deed uitstekend werk in het midden van de verdediging en ook doelman De Grave haalde weer een heel hoog niveau. Maar ook in het Merksemse doel stond de Pool Golial zijn enorme mogelijkheden te bewijzen zodat het amper 1-2 geworden was na het eerste kwartier. HKW bleef de betere ploeg en met treffers van Borgers en Koels ging het naar 2-4 en 4-6 vooraleer Merksem net voor de rust opnieuw kon aansluiten. Rust: 6-6. Ook in het begin van de tweede helft bleef Merksem zwaar onder Waasmun- sterse druk staan en even zag het er naar uit dat de thuisploeg zou moeten afha ken. Het werd 8-10 na 40' maar dan kwam de routine en ook wel de schiet- kracht van Merksem op het voorplan. Samen met het feit dat HKW plots regel matig in ondertal diende te spelen zorg de dit voor het keerpunt van de wed strijd. Als Waasmunster dan ook nog twee 7-m worpen niet kon benutten was het Merksem dat met een 14-10 voor sprong de laatste 10' inging en dichter dan 15-12 raakte een zeer knap spelend HKW niet meer. Aan de rust had de score 6-10 kunnen geweest zijn en wellicht had Merksem het dan nog veel moeilij ker gekregen. HK Waasmunster: De Grave, Van Ren- terghem, Roels 7, Borgers 5, T. De Grave, Vermeulen, De Bode, Luypaert 1, De Clercq, De Vlieger, Jakic, De Groote. Beloften: Merksem 13 HK Waasmunster 13 Een zeer efficiënt afwerkende W. De Groote zorgde voor een 4-6 voorsprong aan de rust maar in een spannend wedstrijdeinde kon Merksem toch een gelijkspel in de wacht slepen. HK Waasmunster: Desseaux, Van Ren- terghem, C. Desseaux 1, De Meersch- man 1, Van Uden, Verhelst, De Groote 8, De Clercq 1, Goossens 1, Willaerts 1. Zondag 17/3 HC Herstal 24 HK Waasmunster 16 Ook tegen de leidersploeg speelde HKW een bijzonder verdienstelijke wedstrijd. Vooral het eerste kwartier bleken de Wapenmakers verrast door de meta morfose die HKW ondergaan heeft in de terugronde. Langs Roels en Luypaert nam HKW de wedstrijd in handen (0-2) en na een kwartier leidde De Vlieger en C° nog altijd met 4-6. De wedstrijd bleef bijzon der aantrekkelijk en na 20' stonden de ploegen nog altijd gelijk (7-7). De inge komen Van Renterghem liet zich gelden in het HKW-doe! maar kon toch niet vermijden dat Herstal met 12-9 leidde aan de rust. Ook in het eerste kwartier van de tweede helft bleef HKW opvallend goed meespelen (18-14) maar dan brak de veer toch, ook omdat de inspannin gen van de avond voordien tegen Merk sem nog niet helemaal verteerd waren. Via 20-15 8' voor het einde werd het nog een te zware 24-16 nederlaag maar bij HKW is men het erover eens dat dit Herstal de best spelende ploeg uit de kompetitie is. HK Waasmunster: De Grave, Van Ren terghem, T. De Grave, Luypaert 3, Ver meulen, Roels 7, Borgers 4, Jakic, De Vlieger 2, De Bode, De Meerschman, De Groote. Beloften: HC Herstal 15 HK Waasmunster 9 In een goede eerste helft hield HKW goed stand (rust 10-7) maar in het tweede wedstrijdgedeelte kwam men erg moei lijk tot scoren. HK Waasmunster: Maes, Van Renter ghem, Leunis, De Meerschman 1, Van Uden 1, Verhelst 3, De Groote 2, De Clercq, Goossens 1, Willaerts 1. EVA Na de overwinning een week vroeger tegen Hoei, behield EV Aalst nog een waterkansje om de degradatie te ontlo pen. Dit weekeinde - zaterdag tegen Kraainem en zondag in La Hestre- moesten er dan vier punten gesprokkeld worden maar het werd er maar één. Het zat Aalst duidelijk niet mee maar nu kan enkel een mirakel hen nog in tweede nationale houden. Het op de 12e plaats gerangschikte Hoei telt 8 punten voor sprongen wij zien niet in hoe Eendracht deze achterstand nog zou kunnen goed maken. Zaterdag 16/3 Kraainem 21 EV Aalst 21 Een gemotiveerd Eendracht nam de wedstrijd in handen vanaf het beginsig- naal en met collectief knap aanvalsspel werd het 1-3 na 11'. Maar dan ging het toch even fout als er twee 7-m worpen werden gemist en Kraainem kon de leiding overnemen net voorde rust. Rust 10-9. In het begin van de tweede helft kon ook doelman Mertens - hij stopte nochtans zeven 7-m worpen - niet ver helpen dat de thuisploeg een 14-11 voorsprong nam maar dan was het op nieuw Aalst dat het initiatief overnam. Hard werkend in verdediging naderde Eendracht tot 16-15 en 9' voorliet einde kon Trienpont zijn ploeg opnieuw op voorsprong brengen (17-18). In een enorm spannend wedstrijdeinde bleef Aalst 20-21 voor tot 5 seconden voor het einde maar een bal die in een doelge bied lag werd - uiteraard - foutief opge nomen door een Kraainemse aanvaller en uit die fase volgde de gelijkmaker die Eendracht de das omdeed. EV Aalst: Mertens, Podevijn, R. Bayens 5, Van der Borght 2, T. Wellekens 1, F. Van Eygem 1, W. Bomon 5, Trienpont 2, De Troch 4, B. Arijs 1, Van den Stock, K. Bomon. Beloften Kraainem 13 EV Aalst 9 Eendracht werd in de eerste helft op een 8-4 achterstand geplaatst en kon in het tweede wedstrijdgedeelte enkel gelijke tred houden met de thuisploeg. EV Aalst: Podevijn, Mertens, P. Van der Borght 1. Steenhout 1, Bosman, K. Bo mon 2, Vinck. Van den Stock, B. Arijs 2. EVA La Hestre-EV Aalst Na een gelijkopgaande eerste helft (rust 7-7) zag het er naar uit dat Aalst de punten zou pakken. Een allesgevende Trienpont (7 doelpunten!) bracht zijn ploeg 10-12 voor maar La Hestre bleef onverwacht aanklampen (14-14 na46'). Plots "brak" het dan bij de Aalstenaars die al hun inspiratie verloren tegen de ver uitstappende thuisverdediging. Ook een attente doelman Mertens kon de situatie niet meer redden en het werd 19-14 (56e minuut) vooraleer Aalst nog eens scoorde. De vraag is nu hoe de oudste Oost-Vlaamse club de terugval zal verwerken. EV Aalst: Mertens, R. Bayens 2, Van der Borght 1, W. Bomon 4, Trienpont 7. De Troch 1, Wellekens, K. Bomon, Arijs, F. Van Eygem. EVA Het dubbel kompetitieweekend heeft Ajax Lebbeke wellicht definitief terugge wezen van de tweede plaats die recht geeft op promotie. Maar zondag, tegen leider Eupen, was de wedstrijd beslist het beste wat wij de laatste jaren van Ajax te zien kregen. Het werd uiteindelijk een dubbeltje op zijn kant die in de laatste minuten in het voordeel van de leiders kantelde, het had net zo goed andersom kunnen zijn. De prestatie van Ajax tegen Eupen deed wel nog meer vragen rijzen over hetgeen wij zaterdag tegen Kapekla te zien kre gen. Dan won Lebbeke weliswaar maar het niveau van die wedstrijd was dan weer beschamend laag, zodat niet on terecht gesteld werd dat Ajax dit seizoen te weinig conform met hun mogelijkhe den presteerde om nu al de promotie naar 's lands hoogste reeks af te dwin gen. Zaterdag 16/3 Ajax Lebbeke 21 Kapekla 16 Wat Ajax bezielde tijdens de eerste 30' is onbegrijpelijk. De Lebbekenaars lieten zich het spelpatroon van de bezoekers opdringen, verwaarloosden hun techni sche suprematie aan te wenden en wer den dan ook afgestraft door een noch tans rudimentair spelend Kapekla. Een weer knappe doelman Van Rossem kon ook niet vermijden dat de bezoekers na 10' gingen leiden met 1-4. Na een kwar tier (3-5) werd het duo De Proft-De Man van de bank gehaald en even leek het erop dat Ajax orde op zaken zou stellen. Het werd 5-6 na 22' maar opnieuw ging Ajax de fysieke krachtmeting aan met de bezoekers en dit resulteerde in een 5-9 score 4' voor de rust. Twee treffers van De Proft konden de schade aan de rust beperken tot 8-12. Direkt na de rust milderden De Man en Cristiaens tot 11-13 maar dan volgde een slordige 10' waarin Ajax twee 7-m worpen miste en B. Van Ransbeeck uitgesloten werd na een te licht toegekende derde 2' straf. Het zag er dus niet goed uit voor de thuisploeg maar de ingekomen D. De Bruyn hield toch zijn netten ongeschon den en met treffers van Pultau, De Decker en Cristiaens raakte Ajax voor het eerst op voorsprong 10' voor het einde (14-13). De Proft en De Man zorgden dan voor 17-14 en het had 22' geduurd vooraleer de bezoekers nog eens hadden gescoord. Daarom had men bij Kapekla de aan de arm gekwets te P. Van Wezemael opnieuw op het terrein gezet maar ook hij kon het nu eindelijk vlotter spelend Ajax niet meer afremmen. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 4, Vlassenroot 1, Cristiaens 5, Pultau 1, Bosman 1, De Man 4, Van Ransbeeck 2, De Decker 2, Cleymans, De Hauwere. Zondag 17/3 Ajax Lebbeke 18 Eupen 20 Het werd een schitterende partij hand bal tussen een verrassend sterk Ajax en de Eupense leidersploeg. Beide ploegen speelden technisch en taktisch erg sterk en fysiek was er een enorme inzet die door een goed leidend scheidsrechters- duo gekanaliseerd werd naar een spor tief vertoon. In de eerste helft toonde Ajax zich langs zijn allerbeste zijde. Geen enkele Ajaxied viel uit de toon en B. Van Ransbeeck dirigeerde en scoorde zoals wij hem het te weinig zien doen. Pultau speelde zijn beste wedstrijd sinds hij bij Ajax is en alle spelers haalden ook ver dedigend een bijzonder hoog niveau. Eupen liet echter niet begaan, toonde zich een terechte leider maar kon toch niet vermijden dat een sprankelend Ajax bestendig de leiding in handen hield. Via 3-1 na 7' leidde Ajax met 6-4 na een kwartier en een werkelijk hoogstaande eerste speelhelft sloot Ajax af met een 11-8 voorsprong. De tweede helft begon met een Eupens balverlies maar toch ging het fout voor Ajax dat plots de gecreëerde kansen niet meer kon afwer ken. De bezoekende doelman speelde zich in vedette, stopte drie open Ajax- kansen en bleef gedurende de ganse tweede helft een obstakel voor het noch tans vlot spelende Lebbeke. De Ajax- aanvallers bleven teveel hun doelwor- pen langs de grond uitproberen en dat is zowat het enige negatieve dat van Ajax kan gezegd worden. Als Van Ransbeeck dan aanvallend even naar zijn tweede adem zocht, raakte Eupen langszij en via 12-13 stonden de ploegen gelijk een kwartier voor het einde langs een alles gevende W. De Proft (14-14). Met een nogal licht toegekende 7-m worp raakte Eupen 14-16 voor maar 5' voor het einde leidde Lebbeke toch op nieuw met 18-17. In een bijzonder spannend wedstrijdeinde moest Ajax dan opnieuw de leiding afstaan, ook al omdat bij een 18-18 score 3' voor het einde Ajax iets te vlug ging afwerken in overtal. De doelworp van De Man be landde op de doellat en uit tegenaanval kon Eupen er 18-19 van maken één minuut voor het einde. De pressing over het hele terrein bracht Ajax niet meer terug. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 2, Vlassenroot. Cristiaens 2, Pultau 2, Bosman. De Man 1, Van Rans beeck 8, G. De Decker 1. Cleymans 1, De Hauwere. Beloften: Ajax vrijwel zeker van de titel Met nog7 wedstrijden te spelen tellende Ajax-beloften zes punten voorsprong op de tweede geklasseerde en het zou er al raar moeten aan toe gaan mochten zij de titel nog verspelen. Toch was men er dit weekend niet helemaal gerust in. Ajax moest tweemaal het terrein op mei een erg gehandicapte ploeg. B. Van den Borre, F. Verheyden, J. Van Biesen wa ren gekwetst en aangezien A. Verl inden moest vervangen worden in het fanion- team werd de kern wel zwaar belast. Toch wonnen de Ajax-beloften zowel tegen Kapekla (11-6) als tegen Eupen (14-12). Zaterdag zorgden Vlassenroot (1), De Hauwere (1), N. De Decker (4), De Bruyn (1), Heyvaert (1), A. De Man (1) en Cleymans (2) voor de doelpunten en zolidag waren Bosteels (1), N. De Dec ker (1), De Bruyn (2), Heyvaert (2), A. De Man (1), Cleymans (2) en De Hau were (5) de scoorders. EVA 3e Afdeling ITB Lokeren 23 Stenant 17 Lokeren, opnieuw met K. Verhofstadt, liet het vooral op routine terende Ste nant geen enkele kans. Na 10' leidde de thuisploeg met 4-2 en met doelpunten van De Smet (5) en Van Hille (3) ging het, via 9-3 na 20', naar 12-7 aan de rust. In de tweede helft trachtte Stenant, met een heel wat ruwere aanpak, de bakens te verleggen maar ook hierdoor liet een met vertrouwen spelende thuis ploeg zich niet van de wijs brengen. K. Versele liet blijken geen hinder meer te ondervinden van zijn zware kniekwet suur, zorgde voor 15-9 na 43' en 10' voor het einde leidde een collectief sterk Lokeren met 19-11. De thuisploeg nam daarna wat gas terug, wat wel aangevoeld werd in verdediging en Stenant kon via 21-16 de schade nog beperken tot 23- 17. Met deze nieuwe overwinning blijft Lokeren de eerste aanspraakmaker op de tweede plaats die eventueel nog pers pectieven kan openen. ITB Lokeren: Van Vaerenbergh, Baert, Bocklandt 2, Versele 5, De Smet 6, Van Hille 6, Verguit 1, Wouters, Van Cauwen- berghe 3, K. Verhofstadt 2, Van den Berghe, Jamei. Reserven ITB Lokeren Stenant Bij de Lokerse reserven ontbraken en kele belangrijke pionnen waardoor lei der Stenant het niet echt moeilijk kreeg. J. Van den Berghe werd van nabij be waakt en ondanks zijn 7 treffers kon hij de 13-20 nederlaag niet afwentelen. Rust 7-13. ITB Lokeren: Baert, De Smet, Jamei 2, Van den Berghe 7, Scheir, Aerts, Van Driessche 4, Van den Bossche, Mouton, Baetens, Vervaet. EVA 4e Afdeling HEREN le Nationale Zat. 23/3 te 17.30 u.: HK Waasmunster-Union Beyne 2e Nationale Zat. 23/3 te 20.30 u.: Uilenspiegel-Ajax Lebbeke Zat. 23/3 te 20.15 u.: Maasmechelen-EV Aalst 3e Afdeling Zond. 24/3 te 17.30 u.: Melveren-ITB Lokeren 4e Afdeling Zat. 23/3 te 17.30 u.: Brabo Denderbelle-HBC Dendermonde Zat. 23/3 te 18.00 u.: Robuco Buggenhout-P. Houtem PROVINCIAAL Reeks A Zat. 23/3 te 18.30 u.: Berlare-HK Waasmunster 3 Zat. 23/3 te 15.45 u.: Kortrijk 3-Woluwé Zond. 24/3 te 14.30 u.: Kosa Aalst-Rekkem Zond. 24/3 te 19.00 u.: Eeklo-Attila Temse Reeks B Zat. 23/3 te 16.45 u.: HBC Dendermonde 2-Gr. Bijgaarden 2 Zat. 23/3 te 17.05 u.: P. Gent 2-Robuco Buggenhout 2 Zond. 24/3 te 18.30 u.: VDK Zwijnaarde 2-Merchtem 2 DAMES 3e Afdeling Zat. 23/3 te 19.30 u.: Robuco Buggenhout-H. Brasschaat 16- II Brabo Denderbelle 25 Damme 14 Het werd geen aangename wedstrijd tus sen de leiders en het rumoerige Dam me. De twee jonge scheidsrechters had den het dan ook moeilijk om de wed strijd onder kontrole te houden en Bra bo bleef zowat de ganse eerste helft op achtervolgen aangewezen. Via 3-5 na 10' werd het 7-8 na 20' en pas net voor de rust kon de thuisploeg de leiding over nemen. Rust 10-9. In het begin van de tweede helft werd dan een Westvlaamse speler gediskwalificeerd maar dan leidde Bra bo toch al met 16-10. Damme kwam er nu nog nauwelijks aan te pas en via 18-11 10' voor het einde werd het 19-13 na 55'. In de laatste 5' trof Brabo dan npg zesmaal raak wat hen meteen nog een voor zichzelf sprekende 25-14 over winning opleverde. Brabo Denderbelle: Vermaesen, R. Van Keer, P. Vermeir 5, De Block 1, Dirk Van Goethem 1, E. Van Keer 2, Walrae- vens 5, De Batselier 4, Hendrickx 3, Van Damme 3, Dan. Van Goethem 1, M. De Proft. HBC Dendermonde 23 Middelkerke 15 Ook tegen Middelkerke bleek dat HBC Dendermonde een moeilijke periode doorworstelt. Gelukkig voor de ploeg van Eddy Van Geel leidt dit tot nu toe niet tot puntenverlies maar een 1-4 achterstand na 7' tegen het bescheiden Middelkerke spreekt voor zichzelf. P. De Swaef kon dan toch zijn ploeg motiveren en langs Vereecken werd het 6-6 na het eerste kwartier. Tot de rust bleef Middelkerke aanklampen (10-9) vooral omdat het vierkant draaide bij de thuisploeg. In de tweede helft trachtten de Westvlamin gen het tempo verder te drukken maar Wesemael, voortreffelijk in tegenaanval, gesteund door de ingekomen R, Cop- pens, zorgde voor 18-12 na 45'. Van Beveren en Vereecken maakten dan de klus af zodat het nog een ruime 23-15 zege werd voor de thuisploeg. HBC Dendermonde: Claessens, Cop- pens, Verhelen 4, Vereecken 4, De Mayer 1, P. De Swaef, Wesemael 8, Hoorelbeke 1, Van Beveren 4, Van Steen, L. Van Renterghem 1, Impens, EVA Desselgem 20 Robuco Buggenhout 24 Robuco liet zich duidelijk teveel het holder-de-bolder handbal van de thuis ploeg opdringen en dit is de enige reden waarom Desselgem zo lang kon blijven aanklampen. Positief is nochtans dat Robuco bijzonder kalm bleef onder een fantasierijke wedstrijdleiding en uitein delijk nog vrij gemakkelijk beide punten veroverde. Het duurde nochtans veel te lang vooraleer het rudimentair spelende Desselgem kon afgeschud worden. Vooral in de eerste helft had Buggenhout het hiermee moeilijk. Via 4-5 na 10' kwam het zelfs even op achterstand (7-6 na 25') maar een 9-9 ruststand liet toch veronderstellen dat Robuco geen pro blemen zou kennen als het zijn normaal niveau kon halen. Toch duurde het nog tot de 40e minuut vooraleer er een 11-13 voorsprong op het scorebord ver scheen maar daarna was toch de kous af voor de thuisploeg. Via 16-19 10' voor het einde stevende Robuco nog naar een 17-22 voorsprong. Robuco Buggenhout: Van Sinay, G. Mannaert, Scholliers 1, F. Mannaert 9, Van Damme, D. Mannaert 8, Segers, Moyersoon, Thijs 3, De Swaef 1, P. Mannaert 2, De Smedt. EVA Dameshandbal - 3e Afdeling Desselgem 12 Robuco Buggenhout 17 Robuco, zonder wisselspeelsters op de bank, had het vooral moeilijk met een weer fantasierijke wedstrijdleiding van de heer Van Doorne, Kommentaar hierop leverde hen tijd- straffen op waardoor zij 4-3 achter raak ten na 20' en pas voor de rust de leiding konden overnemen via een treffer van De Freyne. Rust 6-7. In de tweede helfl - ondanks veel 7-m worpen - was hel toch Buggenhout dat de lakens uitdeel de en via 10-12 langs de zusjes Calu- waerts een 11-13 score 5' voor het einde nog opdreven tot een 12-17 overwin ning. De laatste drie treffers in de laatste 2' kwamen er langs Bleyaert, Sanders en L. Caluwaerts. Robuco Buggenhout: Verschueren, Bouwmeester, Sanders 2, Bleyaert 1, Ilse Caluwaerts 4, L. Caluwaerts 8, De Freyne 2. EVA

De Voorpost | 1991 | | pagina 24