226 deelnemers aan de start! 'Het is niet al goud wat blinkt' V.W. F.-wielrennen in Beveren Praten met 'verzorger' Robert Kosynski Logisch verdict 26 - 22.3.1991 - De Voorpost JSUSi.OT bundyj BÜSt.OTi [otinovi 8US1.0I. punov VWF-wielrennen. Gino De Munck won in Beveren de A-reeks (xl) SUStOT 8!ST#8 fvti^Perm OtAfJÖV WIELRENNEN VWF-wielrennen. Wereldkampioen Patrick Van Renterghem is nog niet helemaal in vorm, maar zijn konditie is nu reeds beter dan vorig jaar in dezelfde periode (xl) C- en D-reeksen: 86 deelnemers Gaston Van Den Hoecke (C) en Christian De Gusseme (D) Het mooie weer en de talrijke renners lokten een massa volk. Het prachtige parcours zorgde ervoor dat de ganse meute zonder kleerscheuren de rondjes kon draaien. Reeds van bij de start werd er tegen een geweldig tempo gereden en daar de C- en D-renners samen reden vielen al snel de eerste gelosten te note ren. Ondanks die hoge snelheid bleef het vooraan toch bijeen en hoewel een Serge Van Assche geweldig uitpakte en er menigmaal de beuk ingooide kwam al les weer samen. Ookjean Geerinck stak zijn neus aan het venster en De Baets, Droesbeke en kampioen De Pessemier, terwijl Moerenhout enkele premies meepakte en daardoor misschien zijn scherpte wat verloor voor de eindspurt. Ook de D-renners Carmeliet, A. en J. Van Renterghem en Serafien Loverie lieten reeds blijken zien van goede vorm ter wijl de plaatselijke Gerry Steenssens nog wat te kort kwam om zijn gevreesd eindschot te kunnen plaatsen. Het werd tenslotte een massaspurt met Van Den Hoecke die van zeer ver over René Droesbeke, die de spurt had ingezet, ging en meteen het ganse pak met brio versloeg. Daarmee rijfde hij zijn eerste zege van het seizoen binnen, vóór een verrassend snelle Raoul Verbraeken en ouwe taaie Frans Van Looveren. Bij de D-renners werd Christiaan De Gusseme verrassend winnaar vóór Leon Van der Linden en de Van Renterghems. Carme liet was knap vijfde en Loverie zesde, terwijl de lokale renner Steenssens ze vende werd. A- en B-renners: Gino De Munck (A) en Luc Peeters (B) 140 deelnemers bij de A- en B-renners! Reeds van bij de start hielden ze er een tempo van jewelste op na en vrij vlug waren er de eerste gelosten. Vooraan een pak kleppers die de ene demarrage VWF-wielrennen. Het vertrek van 86 C- en D-renners (xl) Robert Kosynski is de man die we u als eerste van het pas begonnen wielerjaar willen voorstellen. Kosynski klinkt wel als een vreemde naam maar Robert is een echte Belg, een 'Flandrien' in wie- Iertermen, geen wielrenner maar een wielerkénner. Ex-prof Oscar Dierickx is één van de velen die van nieuweling tot prof is 'gewreven' door Robert himself. Ook Flup Van Den Brande (nu gestopt) be hoort tot de lijst van Roberts poulains. Toch meent hij dat van die lange lijst Dirk De Wolf (Tonton Tapis) de beste is geweest. Ook Werner van der Fraenen was ooit vice-wereldkampioen, al was het dan bij de amateurs cyclo-cross. 'Spijtig, zegt Robert, dat deze jongen gestopt is'. Rudy Van Der Haegen en Peter Van Impe zijn nog altijd aktief en ook onder han den van deze soigneur, die zo'n 25 jaar ervaring heeft, waarvan ongeveer tien jaar bij de toenmalige profploeg Safir. Hij is dan ook geen man die men een kat in een zak kan verkopen. Jonge kereltjes die met smoesjes als 'slechte benen' komen aankloppen om toch maar iets te krijgen, staan voor blok want Robert is echt fier op het feit dat hij tidjens die 25 jaar lange loopbaan geen enkele renner heeft gehad die doping gebruikte of die althans positief werd bevonden. Op de vraag hoe het komt dat het Bel gisch wielemiveau niet meer de hoogste toppen scheert, stelt hij dat de begelei- Wielrennen. Robert Kosynski heeft 25 jaar ervaring en windt geen doekjes rond zijn mening over de huidige renners (da) ding een grote rol speelt. 'Neem nu onze jongeren, zegt hij, vanaf hun eerste ja ren staan ze te pronken gelijk een echte prof. Er is geen schoen, helm, broek, trui of fiets goed genoeg of het ligt daaraan dat niet presteren. Allemaal flauwe kul!, verdomme. Tegen de tijd dat ze echt moeten gemotiveerd worden met het beste materiaal bij de profs, zijn ze het al beu gezien en tenslotte is het toch de man die het moet doen. De ingesteldheid van velen is onder maats want na een wedstrijd of training wordt het 'soigneren' gewoon verwaar loosd en wat wil je dan? Karakter ont breekt in grote hoeveelheden. Afzien, pijn hebben en toch nog doorzetten, hoeveel zouden er weten wat dat is? Roger De Vlaeminck zei het onlangs nog op de teevee: 'Als ik niet geleden had, dan had ik niet gekoerst', zei hij. Als ik naar een wedstrijd ga, aldus Robert, en ik zie sommige renners zich klaarma ken, dan vraag ik mij dikwijls af of ik in een modeshow ben terechtgekomen. Neem nu het voorbeeld van Merckx. Die gaat op gebied van materiaal terug in de tijd maar anderzijds laten ze die felle kleuren toe op broeken, schoenen en kousen. Dat ze dat dan ook maar eens terugschroeven en alle renners verplich ten om witte sokken te dragen met een zwarte broek en zwarte schoenen, verdorie'! Natuurlijk moest ook deze vraag gesteld worden: Wat vind je van de 'pot'? R.K.: 'Amai, wa's da?'(lange stilte) 'Kijk, als ze het echt voor de veiligheid doen, als dat inderdaad zo is, dan kan ik ermee instemmen want volgens de testen die ik op televisie gezien heb, lijkt die 'pot' toch enigszins veiliger. Maar wat in gods naam met die brillen? Is dat veilig? Dat ze dat maar onmiddellijk afschaffen. In de tijd van Jan Raas en de Kneet zouden ze er alles voor gedaan hebben om die bril kwijt te spelen en nu rijden ze in weer en wind met die 'klodden' op hun gezicht. Nee, het is niet zoals vroeger toen alleen de uitslag telde. Nu moeten ze in de eerste plaats mooi zijn en presteren komt pas nadien. We zullen nog lang moeten wachten voor we nog eens een 'crack' hebben. Hopelijk brengt de nieuwe generatie ons wat blijdschap en tevredenheid want er zijn mannekes bij die het ver kunnen bren gen, Ze moeten echter beseffen dat het niet al goud is wat blinkt!' na de andere plaatsten en zo de wed strijd keihard maakten. Willy De Backer werd de eerste premiewinnaar en na dien zou B-renner Jozef Watteny al de premies van de B's op zak steken. De enige ernstige en gevaarlijke ontsnap ping kwam er van Benny Beoey, Amer- linck, Gino De Munck, D. Dennis, R. Govaerts, Alex Ackermans en als enige B-renner weer de taaie Jozef Watteny. Hoewel dit selekt groepje tot amper 19 sekonden kon uitlopen moest men ach teraan toch rondenlang fietsen om die mannen terug te grijpen en dat kostte heelwat moeite. Renners zoals Gino D'Hondt, Willy De Backer, Jozef Devits, Theo Van Handenhove, R. Mettepennin- gen en Kerremans moesten zeer diep gaan en ook Willy Van Dijck en De Miets met kopman en wereldkampioen Pa trick Van Renterghem moesten het on derste uit de kan halen om de vluchters tot de orde te roepen. Meteen ging een kompakte groep de laatste rond in. Amerlinckx deed nog een kamikazepoging maar hij werd in volle spurt ingelopen. Willy De Backer gaf lange tijd de indruk het te zullen halen maar een ongelooflijk jumpende Gino De Munck ging in de allerlaatste meters nog over de man van Berlare. Roger Belaert werd derde, Devits vierde en de Grembergenaars Theo Van Han denhove en Rony Mettepenningen wer den vijfde en zesde. Verder op de tiende plaats wereldkampioen Van Renterg hem, die wat stilviel in de spurt. Bij de B-renners won Luc Peeters, vóór een sterk verbeterende Eric Becqué en Ben ny De Vleeschouwer was derde. Deze twee renners komen uit de C-reeks en laten zich nu reeds van hun beste kant zien in de B-reeks. Deze mannen laten beslist nog van zich horen. Verder was Ronny De Wilde vierde en José Sterckx knap vijfde. Jozef Watteny, de man van de B-koers, eindigde nog op de 16de plaats met een hoop premies en de wetenschap dat hij de te kloppen man wordt in de volgende wedstrijden. Volgende wedstrijden Zaterdag 23 maart in Zandbergen aan het station, café Sportecho. C D starten om I4u00 voor zes ronden over 60 km. A B starten om I6u00 voor 7 ronden over 70 km. Omloop kategorie 1. Zondag 24 maart in Wevelgem, Gulle- gemstraat, café Molenhof. C D starten om I4u00 voor 17 ronden over 55 km. A B starten om lóuOO voor 20 ronden of 64 km. Omloop Kategorie 1. Uitslagen A-reeks, 86 deelnemers 1. Gino De Munck, 2. Willy De Backer, 3. Roger Beelaert, 4. Jozef Devits, 5. Theo Van Handenhove, 6. Rony Mettepennin gen, 7. Roger Schouppe, 8. Benny Be- noey, 9- Willy Van Dijck, 10. Patrick Van Renterghem. B-reeks, 54 deelnemers 1. Luc Pieters, 2. Eric Becqué, 3. Benny De Vleeschouwer, 4. Ronny De Wilde, 5. José Sterckx, 6. Cor De Keyser, 7. Gilbert Paridaens, 8. Pascal Cornand, 9. Mario Bauwens, 10. Jozef De Wolf, 16. Jozef Wielrennen. De mannen van Slagerij Martin zijn klaar voor het grote werk. II zien v.l.n.r.: Van Dijck, Van Renterghem, De Cabooter, Sterckx en De Mits (x C-reeks, 42 deelnemers 1. Gaston Van Den Hoecke, 2. Raoul Verbraeken, 3. Frans Van Looveren, 4. Hector Van den Heede, 5. René Droesbe ke, 6. Julien Simoens, 7. Edgard David, 8. Serge Van Assche, 9- Paul De Geynst, 10. Jean Geerinck. D-reeks, 43 deelnemers 1. Christiaan De Gusseme, 2. Leonce Van der Linden, 3. Alois Van Renterghem, 4. Julien Van Renterghem, 5. Alois Carme liet, 6. Serafien Loverie, 7. Gerry Steens sens, 8. Albert Kesteloot, 9- Justin Ga briels, 10. Marcel Doeraene. VWF-wielrennen. In Beveren won Gaston Van Den Hoecke deze fraaie spurt ij de C-reeks (xl) VWF-wielrennen. Gaston Van Den Hoecke, winnaar van de C-reeks (xl) VWF-wielrennen. De aankomst van de A-reeks in Beveren (xl) Leiedal Moerzeke Tegen hekkensluiter Moerzeke deed het bedreigde Leiedal een goede zaak. Daar hadden bedreigde clubs als Hemaco en St.-Niklase geen boodschap aan. Het trio Van den Bossche - De Lathouwer - Piron kon via 15-6, 22-13, 35-27 tot de rust 45-37 de schade enigszins beperken. In de tweede helft liep de thuisploeg weg naar 64-46. Van dat moment af waren de bezoekers uitgeteld en met tussen standen als 72-51 en 84-59 was er van een echte wedstrijd geen sprake meer. Punten: Leiedal: De Clercq 22, Comhaire 14, Van de Gehuchte 29, Van Laecke 12, Jouret 18. Moerzeke: Van Loey 8, Van den Bossche 18, Verstappen 9, De Lathouwer 17, Pi ron 12, Van de velde 5, Van Broeck 4. Terlindenboys Aalst Dendermonde Met een shottersduo van het kaliber Bulteel - Van Wauwe in de rangen ver grootten de zegekansen enorm. In de eerste helft klampten de Aalste- naars langs Impens, Lenoir, Dherdt en De Graef nog tot 39-41 aan. De laatste 20 minuten stond er geen maat op de bezoekende trefkracht. Hel verschil liep steeds hoger op en Dender monde klimt ook steeds hoger in de klassering. Punten: Terlindenboys: Dherdt 14, De graef 14, Impens 22, Bonner 6, Lenoir 14, Borms 10. Dendermonde: Van den Bossche 7, Van Kerckhove 9, Van Wauwe 29, Bulteel 35, Willockx 10, Goedgezelschap 4, BENO

De Voorpost | 1991 | | pagina 26