Lppels verliest ivan aartsrivaal ■Neerlandia Wedstrijd te Zele voor internationale liefliebbers WAOD-veteranen in Massemen Frank Van den Broucke Alain Mijnsberghe de sterkste te Strijpen Philip De Baets, beste van dozijn Tweede grote prijs De Bus-De Lantaarn-Verz. VDS Juniores in Schoonaarde O.V.W.B.-wielrennen Willy Deloor wint eerste lenterit Louis Hardicquest overleden Liga-invallers Eisden-Aalst 0-2 Liefhebbers Liefhebbers in Berlare De Voorpost - 22.3.1991 - 27 WIELRENNEN VOSS Robert Gobert die eerste werd bij de D's. KORFBAL Op zaterdag 23 maart om 15 uur vertrekt in Zele een koers voor internationale liefliebbers. Er zijn voor 27.500 fr prijzen en premies voorzien. Er worden 13 ronden van 10 km gereden langs volgend parcours: Kloosterstraat. A. De Reulelaan. Kon. Astridplein. Spoorwegstraat, Elststraat. Driesstraat, Eekstraat. Heikant, Kamershoek. Meerskant. Avermaat. Scheldestraat. Langestraat, Oud burgstraat. C. Meeusstraat, Markt. Kloosterstraat Vorig jaar was Patrick Van den Hauwe de winnaar, vóór Gunther Van Steelandt en wijlen Dirk De Cauwer. Voor de jonge organisatoren was het een schitterend sukses. Bij een stralend zomerweer was er zoveel belangstelling dat dit deed denken aan de beroepsrennerskoers van oktober, georganiseerd aan het Gildenhuis. Bovendien kwamen er 164 renners het wedstrijdblad tekenen. De afstand van de ronden is opgevoerd van 6 naar 10 km. Dit betekent een minder bochtig parcours en veel kans op een nog spannender koersverloop Het bestuur: voorzitter Geert Thienpondt. sekretaris Mark D'Heer, Arnold en Ludwig Beirens, Kris Van de Wielle, Francois Spanoghe en Ronny Westelinck. Men kan inschrijven vanaf 13u30 en prijsdeling in Café Snack De Lantaarn. de eerste klasse van het veldkorfbal werd vorige zondag, met het oog op een eventuele promotie naar ereklasse, ieuwsgierig uitgekeken naar het treffen tussen de twee Oostvlaamse tenoren van het korfbal: Neerlandia Gent en Appels De Dcndermondenaars moesten de dui men leggen tegen de Gentenaars, voor ppels geen drama wat eventuele pro- iotiekansen betreft, vermits ook Rivie- verloor, maar toch zullen de Dender- ondenaars vanaf nu in grote mate zelf slissen over al dan niet promoveren, pels zal het geenszins makkelijk heb- n, het heeft immers nog een zware kalender voor de boeg. Atlantis Lebbeke bleef vorige zondag ver der tappen uit het vaatje dat het de vorige weken aangeslagen heeft: minder goed spelen en toch winnen. Op het veld van Kalmthout werd een 3-9 overwin ning behaald. Neerlandia-Appels KC: Verdiende thuisoverwinning Een verdiende overwinning van Neer landia. aldus Ann Schuddinck. Ze kom- bineerden, vooral in de tweede helft, heel wat beter dan wij dat deden. Speel den agressiever ook. Neerlandia liep weliswaar tot 2-0 uit. maar Appels slaagde erin gelijk te stel len. Tot 5-5 ging de wedstrijd overigens gelijk op. In de laatste vijf minuten van de eerste helft werd de Appelse verdedi ging echter op twee dekkingsfouten be trapt. waarvan de thuisploeg gretig ge bruik maakte. Stand bij de rust: 7-5. In de tweede speelhelft wordt het zelfs 8-5. Appels krijgt dan een strafworp toegewezen, maar verzuimt hem om te zetten. Eén minuut later moeten de Deiideniiondenaars op een vierkorven- achterstand aankijken. Op dat moment was de wedstrijd reeds gespeeld. Appels slaagde er nog wel in de achterstand tot twee korven te'herleiden, maar Neer landia hield de boot slim af en zette in tie laatste minuut nog een mooi uitge speelde kans om. Eindstand: 11-8. Een ramp voor Appels, deze nederlaag, gezien in het kader van een eventuele promotie naar ereklasse? Opnieuw Ann Schuddinck: Het viel nog mee. Riviera moest ook aan het kortste eind trekken. Loko verzekerde zich hiermee ook nog een waterkansje op promotie. Wat Ap pels betreft zal het niet makkelijk zijn, vooral omdat we nog een moeilijker programma dan Neerlandia af te werken hebben. Veel zal afhangen van de uitslag van de inhaalwedstrijd Riviera-Neer- landia. Wij zullen in elk geval onze wedstrijden tegen Espero en Deurne moeten winnen en dan krijgen we nog tweemaal Voorwaarts en Riviera voorge schoteld. Het kan dus eigenlijk nog alle kanten op. Kalmthout-Atlantis Lebbeke 3-9 En maar strafworpen missen! Het eerste kwartier van de wedstrijd zagen we van Lebbeeksc kant niets dan geklungel in het aanvalsvak. aan de overkant bouwde de thuisploeg midde lerwijl een 2-0 voorsprong op. Carmen Henckens werd verrast onder dc korf en Damien De Roucks tegenstander plaat ste een afstandsworp in de korf. In dezelfde minuut echter gaf Damien De Rouck lik op stuk, via een doorloop bal. Opnieuw slaagde de thuisploeg erin een tweekorvenkloof te slaan, dankzij een afstandsworp van de rechtstreekse tegenstandster van Sandra Van Rossem. Achteraf zou blijken dat we het laatste eksploot van de kant van Kalmthout gezien hadden. Dankzij een prachtige beweging tussen Steven Callaert en Franky Cornelis bracht laatstgenoemde de stand op 3-2. Via een afstandsworp van Sandra Van Rossem stonden de bordjes op acht minuten van het einde van de eerste speelhelft gelijk. Nog voor de pauze zou Damien De Rouck, vanop de strafworp- stip, Atlantis voor het eerst op voor sprong brengen. Een tweede strafworp werd, door overigens dezelfde speler, naast geworpen. Na de rust nam Atlantis een blitzstart met konen van Frank Veldeman (af stand) en Carla Van Rossem (afstand). Steven Callaert miste op zijn beurt een strafworp. maar Sandra Van Rossem dikte de voorsprong tot 3-7 aan via een doorloopbal. In de twintigste minuut zou Damien De Rouck voor een tweede keer vanop de strafworp falen. Cindy Meersman van haar kant faalde niet en skoorde vanop afstand. De laatste Atlantiskorf vertrok uit de handen van Damien De Rouck, hij skoorde vanop afstand. Zondag krijgt Atlantis Ekerse op bezoek. Pierre Van Rossem Wielrennen. Liefhebber Alain Mijnsberghe uit Denderleeuw kan het uit schreeuwen. Hij wint na 120 km harde strijd, vooral met zichzelf, de koers te Strijpen (nic) Wielrennen. Bij de amateurs in Strijpen werd de spurt voor de derde plaats gewonnen door Johan Verhaegen (nic) 77 deelnemers is een zeer mooi cijfer voor de junioreskoers in Schoonaarde. De start was nog maar pas gegeven of de eerste vluchter diende zich aan: Kris De Neve. Zijn poging duurde niet lang maar toen Gunther Van Goethem en Denis Van der Sypt weggingen was De Neve opnieuw van de partij. Dit trio wroette zich naar een halve minuut voorsprong maar het kreeg toch geen loon naar werken. Men moest wachten op de be slissing tot in de voorlaatste ronde en Groot feest in Berlare want er kwamen liefst 165 amateurs aan de start van de veertien ronden tellende koers. Een der gelijk groot aantal renners is natuurlijk een gevaar voor de veiligheid. Alleen Eddy De Kesel moest naar het hospitaal met een schouderkwetsuur. In de eerste twee ronden waren er enke le onbeduidende schermutselingen maar in de derde ronde brak het peloton in twee stukken. Het eerste stuk omvatte liefst 35 renners met enkele slreekren- ners zoals Johan De Lathouwer, Ronny Westelinck en Marc Bracke. Die werden nog vergezeld van enkele kleppers zoals Toms Steels, Philip De Baets, Hendrik Caethoven en Jo Planckaert. Er was dus voldoende talent aan boord om de rest op veilige afstand te houden. Op een bepaald moment hadden die koprijders zelfs een voorsprong van 2'30". Ze konden het echter niet vol houden en gestaag verminderde de af stand met de achtervolgers. In de tiende ronde was het zo ver. Nu werd er nerveu zer gereden en reeds in de elfde ronde lagen er zeven renners op kop: Guy Van Hese, Patrick Heirwegh, Mario Van Vlimmeren, Gary D'Hauwe, Guido Smet, Eddy Van Kerckhove en Mare Bracke. De kloof was nooit echt diep en in de voorlaatste ronde kwamen nog vijf ren ners aansluiten: Gino Primo, Filip De Baets, Eddy De Poorter, Sammy Royaert en Patrick Van Passel. Met twaalf kregen ze een voorsprong van een halve minuut bijeen en ze bleven buiten schot. Filip De Baets en Eddy Van Kercklioven sprintten lichtjes voor de anderen uit en de man uit Lovendegem won vrij gemakkelijk. De Nederlander Peter Heeren klopte Gilbert Kaes en nog een vijftig anderen in de spurt van het peloton. Er waren 26 deelnemers opgekomen aan de start te Zellik voor deze eerste van zes lenteritten, georganiseerd door de OVWB. Willy Deloor toonde zich de snelste van een kopgroep van vijf man Uitslag 1 Willy Deloor. 2. Giuseppe Salesse, 3 Marcel Delanghe, 4. Frans Van Eyck, 5. Petrus Sergoris, 6. Willy De Briiyn, 7. Julien Logier, 8. Omer Van Molle, (1ste I)), 9. Francesco Scarlatta, 10. Michel Michiels, 11 Jean Spenders, 12. Jaak Goossens, 13. Alexandra Scarlatta, 14. Stefaan Vonckx, 15 Emiel Van Veer. 16. Jean Janssens, 17. Maurits De Meers man, 18. Paul Claeyssens, 19- Julien Pascal, 20. Emiel Putzeys. Vorige maand overleed Louis Har dicquest, winnaar van de Omloop der Vlaamse Gewesten in 1934 en van dq Ronde van Vlaanderen in 1936 bij de beroepsrenners. Hij is 76 jaar geworden. OVM een uitval van Van Ruymaeckers. Een attente Frank Van den Broucke zag dat het menens was en haakte zijn karretje aan. Dit stel bleef vooruit en op enkele kilometers van de streep liet Van den Broucke zijn medevluchter achter om nadien nog 45 sekonden voorsprong bijeen te rijden. Gunther Van den Bos sche was de snelste van acht achtervol gers en Jan Bauters was de sterkste van de groep die meer dan een minuut was teruggeslagen. E. Aalst: Schippers (70' Posse), El Fahem, Van Driessche, De Bruv- cker. De Lathouwer (25' Germa- nis). Lombaerts, Roelandt. Scho- ckaert. Heyman, Eeckhout (55' Trog). Kanu. Doelpunten: 20' Eeckhout 0-1; 54' Eeckhout 0-2. de omloop kent weet alvast dat het moeilijk slechtlopend parcours is met heel wat bedrieglijk vals plat. We onden ons niettemin verheugen in een ot aantal renners, nl. een totaal van vertrekkers. die 78 vertrekkers waren 29 E-ren- ers. Al gauw kwam een breuk in het leton. geen nood echter want de bes- zaten voorin. De 2de groep werd fdzakelijk bevolkt door E-plussers. r wie het niet weet: de E-categorie renners die ouder zijn dan 60 jaar de E-plussers zijn dan de minder klasrijke renners van deze reeks zodanig hier renners kunnen aansluiten die sport willen doen op minder hoog ni veau. Verschillende demarrages werden noteerd van o.m.: Daniel De Pauw, me Wille, John Verrezen, Remi De Moor maar geen enkele van hen hield een ronde vol. Dat het Wille zijn gje was bewees hij door na 40 min. wedstrijd nog maar eens het hazepad te kiezen en onmiddellijk kreeg hij een medewerker in de persoon van Marcel Mortier. De 2 vluchters wisten een mooie voorsprong op te bouwen en zouden spurten voor de bloemen. Het was Wille, die toch moest vechten tot op de meet, die het haalde voor Mortier. Bij de E-plussers, die braafjes waren sa mengebleven, was het Rene Truyens welke sneller was dan Gilbert Pieters. Bij de D-renners, waarbij de 2 tempo beesten (Robert Gobert en Victor War tel) elkaar aan het commando aflosten moesten al gauw een 7-tal renners afha ken. Bij de 10 overgebleven renners vooraan had Van Slycke af te rekenen met bandenpech. Gobertis nu wel zo slim dat hij zich geen winstkansen moet toeschrijven als er met 9 renners moet gespurt worden, dus op 5 ronden van het einde trok hij dan maar alleen in de aanval. Hiermee behaalde hij zijn 2de seizoenzege. Voor de 2de plaats zagen we een geweldige spurt waarbij Van Craeynest zich de rapste toonde voor Wartel, Lampaert en Ryckewaert. Bij de C-renners telden we 30 vertrek kers, wat ons doet besluiten dat deze reeks aan belangstelling heeft toegeno men t.o.v. vorig jaar. Wat ons ook is opgevallen dat geen enkele renner met kop en schouders bovenuit steekt, deze renners zijn meer aan elkaar gewaagd. Dit is waarschijnlijk de reden dat ons notitieboekje lang mocht gesloten blij ven. We kregen wel enkele aanvallen van o.m. John Hevndrickx, Van Lierop, Webb en Peeters maar niemand hield het lang vol. Het peleton bleef gesloten en ieder een verwachtte zich aan een groeps- spurt. Dit was echter gerekend zonder enejuliaan Loodts, die op 2 ronden van het einde het hazepad koos. In het peloton werd naar elkaar gekeken en voor Loodts was het meteen raak. We konden ook hier ons terug opwarmen aan een formidabele spurt voor de 2de plaats, niet zonder moeite gewonnen door Mare Michiels voor Willy Roels, Vic Van den Evnde en Ghislain Van Lierop. Volgend weekend wordt gekoerst te: Laarne (Meerskant) op 23-3-91 om 13-30 u. (cat. E), 14.45 u. (cat. D) en 16.15 u. (cat. C); Merelbeke (Flora) op 24.3 91 om 14 00 u. (cat. E) en 15-15 u. (cat. C en D). MVA De uitslagen: Cat. C: 1. Loodts Juliaan (Turnhout) 48 km in 1 uur 13 min.; 2. Mare Michiels; 3. Willy Roels; 4. Vic Van den Eynde; 5. Ghislain Van Lierop: 6. André Claeys; 7. Mare Hendrickx: 8. Carlos De Clerck: 9- Willy Gilles: 10. Van Merrienboer Jaco bus. Cat. D: 1. Robert Gobert (Beernem) 45 km in 1 uur 09 min.; 2. Van Craeynest Hubert; 3. Wartel Victor; 4. Lampaert Raoul; 5. Ryckewaert Pierre; 6. Ver- meersch Roger; 7. Wijnants Richard; 8. Piet Marchand: 9- Gerard Gevaert: 10. Frans Van Dael. Cat. E: 1Wille Jerome (Zomergem) 43 km in 1 uur 09 min.: 2. Mortier Marcel; 3. De Pauw Daniel: 4. Verrezen John; 5. De Vos André; 6. De Vos Svlvere; 7. Van Oost André; 8. Leon De Rick; 9- Verbeke Maurice; 10. Raimond Pieters. Cat. E: 1. Truyens René (Beerse) 40 km in 1 uur 06 min.; 2. Pieters Gilbert; 3. De Wispelaere Norbert; 4. Van Heule Mauri ce; 5. De Smet Maurice; 6. Van Durme Marcel; 7. Van den Borre Walter; 8. Van Wijnsberghe Robert; 9 Neyt Henri. Links: Jerome Wille, winnaar van de E-categorie en rechts René Truyens, eerste bij de E-plussers. Meer dan honderd renners maakten hun opwachting te Strijpen voor de lief hebberswedstrijd die naar jaarlijkse ge woonte weer veel succes kende. Voor de renners lagen 120 km te wachten waar van er geen enkele vlak was. Een zwaar en selectief parcours dus, dit jaar even wel zonder wind en met een mild zon netje. In de eerste ronden gebeurde er als het ware niets maar aan het einde van de achtste van de dertien ronden wisten zowat dertig renners zich af te zonderen. Geen klein volk ook in die kopgroep met Jaak Eeckhaut. Kurt Eeck- haut. Peter De Frenne, Alain Mijnsber ghe en Gino Primo. De voorsprong van de kopgroep bleef schommelen tussen de dertig en de vijftig sekonden. Bij het ingaan van de laatste ronde wist Alain Mijnsberghe zich af te zonderen. Met luttele voorsprong van vijf seconden meldde hij zich bij het ingaan van de laatste ronde. Hij hield zijn inspanning vol al kreeg hij het in de laatste meters nog verduiveld lastig met de Nederlan der John Den Braber die in zijn wiel kwam sterven. Vijfentwintig seconden later werd Johan Verhaegen derde, voor Sébastian Van den Abeele, Guy Rooms en Ronny Assez. (nicolle)

De Voorpost | 1991 | | pagina 27