Berlaarse balletschool Terpsichore bereidt zevende schooljaar voor Hamse Zwarte Panters verbroederen met Lloret de Mar Leeuw keek even vanop Berlaarse schandpaal Overmeerse Chiromeisjes deden breugheliaanse tijd herleven Meerhof-Willebroek wint, t VAL-Buggenhout blijft t leider SW start met dienst opvangge zinnen Tweejaarlijks sjoeltornooi van VFSG Bond Moyson Appels Kwisverbond Debat over Vlaams welzijnsbeleid in Sint-Gillis Dendermonde 32 - 22.3.1991 - De Voorpost Berlare. De meisjes van de balletschool Terpsihore (Berfo) Om uitgerekend elf minuten over elf hebben zondag de leden van de bekende karnavalgroep De Zwarte Panters onder voorzitterschap van Pierre Van den Branden een bijeenkomst gehouden in hun lokaal. Op die bijeenkomst worden niet alleen alle feestvierende karnavalisten uitgeno digd, maar ook heel wat vooraanstaande politie. De Berlaarse balletschool Terpsi chore is ontstaan uit de kuituur- kring. Jozef Vanderschot, de huidi ge voorzitter van de balletschool, lanceerde de idee voor de oprich ting ervan. Dat er belangstelling was voor ballet, bleek na een voorstel ling van het Ballet van Vlaanderen dat in 1984 in Berlare te gast was. Er volgde na het optreden een mini- kursus die druk werd bijgewoond. De basis voor een balletschool was meteen gelegd. Het eerste school jaar startte kort daarop in de poly valente zaal van de sporthal. Jaar na jaar groeide de belangstel lingvoor de balletschool. Via diver se manifestaties kreeg Terpsichore ook naam en faam, zowel binnen als buiten de eigen gemeentegrenzen. Er werden stages gevolgd in andere scholen en in 1985 organizeerde men zelfs in eigen midden een dans- stage die werd gegeven door Ben Berghmans. In 1985 en het jaar onder het voorzitterschap van Jozef Vanderschot, die wordt geassi steerd door Nicole Moens (sekreta- riaat) en Mieke De Weer (penning meester). Christine D'Hooghe is verantwoordelijk voor de artistieke leiding. Ook Patrick Van Malderen en Luc Vercruyssen maken deel uit van het bestuur. Het vertrouwen in de school is weer helemaal hersteld en de doorstroming moet de keur- groep weer op een hoog peil bren gen. De kursus jazz-dance voor volwas senen kende dit jaar een zeer groot sukses. Elke woensdag van 20.30 tot 22.00 uur geeft Corry Vanden- broeck met zeer veel entoesiasme les aan haar leerlingen. Zij geeft ook les op zaterdag van 11.15 tot 13.15 uur en dan komen de jongeren aan de beurt. Carine Vermeulen ontfermt zich over de klassieke opleiding en maakt de kinderen van het eerste, daarop zorgde Kiwani's Dender- tweede, derde en vierde jaar weg- monde er voor dat er balletoptre- wijs in de balletopleiding. An- dens kwamen. Bovendien leverde nouchka Van Dun geeft les aan de Terpsichore een belangrijke bijdra- gevorderden, zowel klassiek ballet ge tot de suksesvolle opvoering van het Witte Paard op het Donkmeer. Men werkte ook mee aan een video clip in Brussel, enz. Ondertussen kwamen meerdere sponsors zich melden: Kiwani's, Pewe, Krediet bank en HSA en anderen droegen ertoe bij dat Terpsichore een grote re manifestatie kon uitbouwen. Na de interne problemen in 1989, die geleid hebben tot een halvering van de elitegroep, kwam een nieuwe bestuursgroep tot stand. Die staat als jazz ballet. De nieuwe balletstudio die door het gemeentebestuur ter beschikking werd gesteld zal ongetwijfeld een bijdrage betekenen voor de toe komst en de groei van de school. In de nabije toekomst zal men nogver- beteringswerken uitvoeren aan de akkommodatie. En op 1 juni wordt de opendeurdag georganizeerd, het hoogtepunt van het zevende school jaar van Terpsichore. (Berfo) Voorzitter Van den Branden on derstreepte in zijn toespraak de in zet van velen die hun steentje heb ben bijgedragen tot de uitbouw van de Zwarte Panters. 'We hebben in het verleden al deelgenomen aan optochten in Spanje, zoals in Lloret de Mar en Playa de Aro', aldus de voorzitter die eraan toevoegde dat men wil gaan verbroederen met de vooral met het feit dat ook zijn vrouw een Oostvlaamse titel wist binnen te halen. De Prins van België van zijn kant, stelde dat het behalen van de Oost vlaamse prinsentitel altijd een hele gebeurtenis is. Dat deze titel door iemand van Hamme werd behaald, is goed, want in Hamme weet men Even kon de leeuw, die binnen af- wat af van karnavalvieren. Hij dank- zienbare tijd de schandpaal aan het gemeentehuis van Berlare moet tooien, een blik nemen op wat hij te zien zal krijgen. Ontwerper Medard Adam zette het plaatseren beeld op de paal om na te gaan of de verhou dingen wel klopten. Het ontwerp is nog niet volledig af. Er wordt momenteel nog gezocht naar wat werkelijk op het schild karnavalisten van Lloret de Mar, de te schepen De Geyter voor de grote Spaanse karnavalstad bij uitstek, inspanningen die hij levert om kar- Deze verbroedering wil men in de naval in zijn gemeente verder be- nabije toekomst gaan uitwerken, staansrecht te geven. Daarom reikte men aan schepen En schepen De Geyter merkte ter- Michel De Geyter een fotoboek loops op dat het College van Burgc over deze stad aan, als een eerste meester en Schepenen nu voor drie stap naar de grote toenadering toe. dagen alle macht heeft overgedra- Andere kontakten zullen later vol- gen aan de karnavalisten. Toch be- gen. loofde hij al zijn invloed aan te wen- stond dat de leeuw vasthoudt. De De Oostvlaamse prins Beelaert was den opdat het karnaval in de opper- ontwerper zette er voorlopig het ook present op de feestviering, beste stemming zou kunnen verlo- wapen van groot-Berlare op. Men evenals de prins en de Prinses van pen. 'Ik kijk trouwens met spanning vermoedt dat op het originele het België en de Belgische Jeugdprin- uit naar wat de Zwarte Panters dit schild van de familie de Castro sen. Voor de Zwarte Panters een jaar zullen brengen in de kavalkade' stond, die lange tijd het gebied rond aldus de schepen die eraan toevoeg- de dat de groep in het verleden al tijd voor een topprestatie heeft we ten te zorgen. (HVC) hele eer. De Oostvlaamse prins, een Hammenaar, zei in zijn kortetoe- spraak dat hij biezonder verheugd was met het behalen van zijn titel en Berlare in bezit had. Eens hierover uitsluitsel bestaat, gaat het ontwerp naar het atelier van beeldhouwer Thienpont, waar het in arduin zal gekapt worden. Vooraleer het beeld erop komt, zal ook iets worden gedaan aan de wa- terinsijpeling in de paal om te ver hinderen dat de paal verdere scha de zou oplopen, (nk) Berlare. Overmere nam uitgebreid afscheid van pastoor De Schutter (mt) De zevende kwisavond in eerste afdeling van het Appels Kwisverbon (AKV) bracht nauwelijks wijzigingen in de tussenstand. Meerhof wo VAL-Buggenhout blijft stevig leider en onderaan blijven Volgend Jai Beter en Unaniem de met degradatie bedreigde ploegen. Met nog tw avonden te gaan blijven er dus toch nog twijfels. In zaal 't Peirt stelde het Schoon- Unaniem stond enigzins verrassenLn aardse Tiem de vragen en al na de vierde en leek de rode lantaarn eerste reeks van tien bleek Meerhof kunnen doorspelen naar Volgen uit Willebroek in goede doen. Zij Jaar Beter. haalden moeiteloos de zware Kan- Het werd na de pauze niet makkei dehar-afdeling in Garmisch en ker met turnster Sabrina Roberifn' raakten ook uit de polynia, de wa- de Amerikaanse gezant Habib, hoehl tervlakte midden in het noordpool- denloper Akibua, architekt Gibt w> ijs. Entity, dat met de filibuster de en de Noorse mythologische figui eerste solo binnenreef, bleef voor- Forsetie. Entity haalde een tweei lopig het dichtst in de buurt. De solo met de wetenschapper Kil( tweede vragenreeks was voor leider choff. Meerhof (100 punten) woni 'er VAL. Ook het buitenverblijf avond en Fiasco, tweede met 971an (Checkter) van de Britse premier kon nauwelijks iets goed maken on had voor de ploeg uit Buggenhout geen geheimen. Wodeismedoade plaatste als enige ploeg de Njam- njam bij de kannibalen uit Afrika. Wodeismedoade zou op de avond trouwens het behoud in eerste afde ling verzekeren. Halfweg hingen de ploegen dicht bij elkaar. De Romeinse goden Faunus en Flora hadden ook al geen ver schil kunnen maken. Meerhof bleef op kop, Fiasco en VAL bleven als de twee resterende titelkandidaten dicht in de buurt. VAL (94 p.). De ploeg van Georgi fee Eraly heeft de titel nu binnen hanijch bereik. Unaniem slaagde er niet in Volgen |e Jaar Beter de laatste plaats op I dringen. Die zekere degradati plaats wordt de inzet van de achts kwisavond in eerste afdeling op z terdag 23 maart om 20 uur in 1 Vlassenbroekse Huize Geertnre Het Aalsterse Loco stelt dan de vra gen aan de gezellen. Voor de tweede keer met sukses organizeerden de Chiromeisjes van Overmere een Breughelfeest, dit keer in de zaal van de meisjesschool. Lang voordat het feest officieel van start ging was het al moeilijk een plaatsje te vinden in de Schoolstraat om je wagen op een ordentelijke manier kwijt te geraken. Berlare. Dat de Chiro de glimlach had, is te begrijpen. Wie zou er niet tevreden zijn met dergelijke massale opkomst (mt) Ook nu weer zorgden de Chiromeisjes voor een naast per- fekte organizatie. Men had meer dan 500 kaarten verkocht en dat was nog maar een begin. Het werd trou wens voor heel wat gegadigden aan schuiven tot er een plaatsje vrij kwam. In een voor de gelegenheid aangebouwde tent werden de breugheliaanse spijzen klaar gehou den. Maar eer men aan de maaltijd kon beginnen, was er nog een toe spraak. En dan kon het feest hele maal beginnen. Het was aanschui ven om bediend te worden, over vloedig bediend te worden en het waren al flinke eters die er nog in slaagden om de allerlaatste lekker nij, dikke bruin gebakken worsten, naar binnen te werken. Onder de vele gasten ook pastoor Van den Winkel en de zusters. En ook zij lieten het zich opperbest smaken. De opbrengst van dit eetfestijn kun nen de meisjes en de jongens van Chiro Sint Gerolf best gebruiken. Zij verdienen ten volle deze belang stelling van zovele sympatizanten. (mt) Op zondag 24 maart organizeert de Lenssens van welzijn en gezin CVP afdeling van Sint-Gillis Den- OCMW voorzitter Arthur Cool dermonde in het Gildenhuis een schepen Therese Van Gucht, g< praatcafe met als tema 'Het Vlaams meente.- en OCMW raadslid Ja. Berlare. En de leeuw zag dat het goed welzijnsbeleid'. Moderator Maurits Mannaert en OCMW raadslid Pau was (gvdw) Van den Eede, voorzitter van de-Van Damme ondervragen. Nadiet afdeling, zal er tussen 11.30 en 12.15 volgt een middagmaal, uur gemeenschapsminister Jan Als vrouwenorganizatie van de Socialistische mutualiteit ontplooit SW relaksen. Er wordt eveneens eei talloze aktiviteiten op het vlak van de kinderopvang en de preventieve verzekering afgesloten door dl gezondheidszorg voor het jonge kind en de gezondheidsvoorlichting aan dienst van het SW waar men oo jonge ouders. Met het opstarten van een dienst opvanggezinnen wil SW a"e nuttige informatie kan beko een oplossing bieden aan het 'nog altijd' prangende probleem van de men: Noordlaan 21 te 9200 Dendei kinderopvang. monde (052/20.00.30) SW vraagt dan ook onthaalmoe- doende ruimte beschikken, zorgen 1 1 ders in de regio Dendermonde- voor afwisselende voeding en aan- Lebbeke-Buggenhout en de regio dacht besteden aan de ontwikkeling Temse-Hamme-Waasmunster om van het kind (spel, taal, sociale om- kleine kinderen van 0 tot 3 jaar bij gang). De dienst biedt een wettelijk hen thuis op te vangen tijdens de vastgestelde vergoeding die mo- werkuren van de ouders en of kleine menteel 432 fr per dag en per kind kleuters tussen 3 en 6 jaar naschools bedraagt. Deze vergoeding wordt en gedurende de vakantiedagen op njet als bedrijfsinkomen beschouwd te vangen. en er zijn bijgevolg geen belastingen Een onthaalmoeder kan 1, 2 of op verschuldigd. De onthaalmoe- maksimaal 3 kinderen opvangen. <jers WOrden begeleid. Ze kunnen SW verwacht van de onthaalmoe- mei een begeleidster praten over ders dat zij verantwoord kunnen hun problemen en ervaringen. omgaan met kinderen, over vol- Berlare. Het eindstation: lekkere pensen mooi bruin gebakken (mt) Dit jaar organizeert de Vlaamse Fe deratie van Sociaüsitsche Gepen sioneerden opnieuw een groots op gezet sjoeltornooi. Het heeft plaats op zaterdag 23 maart in het gebouw van de Bond Moyson aan de Noord- laan 21 te Dendermonde en vangt aan om 14.00 uur. Meer dan 120 leden van VFSG uit de regio Den dermonde, spelers en supporters zullen aanwezig zijn. Naast de wisselbeker voor de win nende ploeg, momenteel nog in be zit van de afdeling Hamme, voorziet de VFSG extra prijzen voor de best geklasseerde ploegen. Voor de be ste vrouwelijke en mannelijke sjoe- ler is er eveneens een beker voor zien. Alleszins wordt het een spannende wedstrijd en een boeiende namid dag, temeer daar er verschillende Daarnaast wordt een jaarlijkse vormingsavond georganizeerd ter ondersteuning van de onthaalmoe ders. De dienst stelt materiaal ter beschikking zoals bedjes, parken, sjoelers aanwezig zijn die het best geklasseerd staan in hun eigen afde ling. Een jury staat in om de scores op te tekenen en treedt op als arbi- trageraad bij eventuele betwis tingen. Na de eerste sjoelronde kunnen de spelers pauzeren. Tij dens deze pauze zijn de meeste aan wezigen toe aan een versnapering en begint de fameuze tombola. Spaghetti-Lasagne-avond Jeugdatelier Iris organiseert op zatei dag 23 maart, in de vroegere gemeente school van de Briel, een Spaghetti- 0 Lasagne-avond. Er kan worden gesmuli vanaf 17 u. Muzikaal koncert De Koninklijke Fanfare "De Een dracht" organiseert op zondag 24 maai in zaal 'De Vlinder' een muzikaal kon eert. De eerste noten worden vans 19.30 u. de zaal ingeblazen. Nestkasten ineentimmeren Wielewaal 's-Heerenbosch timmert 0| zaterdag 30 maart, in de lokalen va Blijdorp langs de Beukenstraat 355 Buggenhout, nestkasten ineen. Geïnteresseerden om een handje toe steden verzamelen te 14 u. bij de ingani van 'Blijdorp'. Volleybal eetfestijn De Buggenhoutse herenvolleybalklii richt op zaterdag 30 maart, vanaf 17 in zaal 'Torenhof op den Opstal cei 'eerste Eetfestijn' in. Kaarten kunnen worden bekomen t> Eddy De Vos (052/35.41.87).

De Voorpost | 1991 | | pagina 32