Zonovergoten nationale ATB wandeldag Aalsterse Serviceclubs Zin in een avondje film, samen met KWB-KAV of Davidsfonds-Erembodegem? organiseren 8ste kledijophaling Magistraal bouwkundig unicum De Voorpost - 22.3.1991 - 3 hyperrealistische naar een stukje in dustriële archeologie in volstrekt ongerepte staat. Bij een onlangs ge houden beurs nog, was het voorzie ne open venster er zelfs totaal over bodig: het lekte er erg rekreatief als een lekker ouderwetse gieter. Achteraan staat iedereen perpleks bij een sterk staaltje van heden daagse renovatie, het blauwe spek takelfabriekje. De totaliteit van die drie-eenheid is van een fascineren de schoonheid, harmonieus in el kaar overvloeiend... Nu de kapel op het fraaie parkeer terrein in één van de talrijke kom- Aalst. Na de ATB wandeling kan een koffiekoek heerlijk smaken (a) merciële aders van ons warm win kelhart werd gedeklasseerd - de H. Geest weet waarom - is ongetwijfeld het ogenblik aangebroken om in plaats daarvan de keizerlijke tempel van handel en amusement in dit lan delijk klassement te doen opnemen. Het ware inderdaad misdadig in het vooruitzicht van het magische jaar 2001 de historische kans te laten voorbijgaan om dit magistraal bouwkundig unicum van ons patri monium bij voorbeeld als Achtste Wereldwonder te laten registreren. C.A.T. Zondag organizeerde ATB De Na tuurvrienden en Bergtijgers afde ling Aalst voor de negende keer een Nationale Wandeldag. Liefst 350 deelnemers lieten zich inschrijven voor deze wandeltocht doorheen het Aalsterse landschap. De ATB De Natuurvrienden be staat al 62 jaar in Aalst. Van ouds her wordt er gewandeld, weer of geen weer, de afdeling is steeds pa raat om de natuur in te trekken. De Bergtijgers hebben voor hun Natio nale Wandeldag een route uitge stippeld die men de Louis-Paul Boonwandeling heeft genoemd. Het gaat om een historisch-kulture- le wandeling, zo stond te lezen in de wegbeschrijving die de deelnemers mee kregen. Dwars doorheen het stadscentrum van Aalst, ging het naar het Osbroeck, de groene long van de stad. De wandelaars kregen meteen een idee van het vele groen dat Aalst nog bezit en vooral dat Aalst veel meer is dan een karnaval- stad alleen. Een andere tocht ging door de Faluintjesgemeenten Baar- degem, Meldert, Moorsel en Her- dersem. Simon Van Extergem, de verantwoordelijke voor de wandel tochten, zorgde ook nu weer voor prachtige en rustige wandelwegen. Na afloop van de tocht werden spe ciale prijzen uitgereikt aan de jongs te en de oudste deelnemer en aan de grootste deelnemende groep. Programma Op het programma van ATB De Natuurvrienden Aalst staat er maandelijks een vergadering. Die heeft plaats de derde dinsdag van de maand om 20.00 uur in de gemeen teschool van Teijoden, Ninove- straat. Op het verdere programma staan nog volgende aktiviteiten dinsdag 16 april voorbereiding op de trek tocht naar Alte Via met een dia voordracht. Van 9 tot 12 mei zit men in Fontainebleau. Op dinsdag 21 mei heeft de basiskursus kletters- teig plaats. In de maanden mei en juni wordt dan een klettersteig weekend georganizeerd in de Ar dennen. Van 1 tot 6 juli is er een trektocht in de Ardennen of in het Zwarte Woud. Van 10 tot 22 juli komt Alte Via aan de beurt. Op dinsdag 17 september is er een na beschouwing over de trektocht naar Alte Via. Dinsdag 15 oktober volgt er een oefentocht als voorbereiding op een oriëntatieloop. Dinsdag 19 november wordt het programma voor het nieuwe werkjaar opge maakt en op dinsdag 19 december wordt een terugblik geworden op het afgelopen jaar. (da) Aalst. Majestueus paviljoen, volstrekt ongerepte industriële archeologie, het bbuwe spektakelfabriekjeunieke drie-eenheid (a) Verleden jaar telden de KWB-KAV Lourdesbedevaarten ongeveer 9000 deelnemers. Geen spektakulaire cijfers, geen programmastunts die kran tekoppen haalden... maar wel 9000 gelukkige en dankbare mensen. Waar vind je dat nog de dag van vandaag? Iedere Lourdesbedevaart biedt elke plaatselijke KWB-KAV Lourdesver- antwoordelijke, ieder KWB-KAV Lourdeskomitee, een intense kontakt- mogelijkheid met een groep leden die ze misschien niet zo dikwijls op andere aktiviteiten ontmoeten. De bedevaart geeft hen ook de kans om vanuit het devotionele, dat vele mensen naar Lourdes brengt, met deze groep levensbetrokken te gaan zoeken naar de evangelische boodschap voor hun leven. Dit mocht de bedevaart zinvol en de moeite waard om er in de plaatselijke KWB-KAV afdeling attent voor te zijn... In heel wat KWB-KAV afdelingen uit Aalst, Brugge, Gent, leper, Roe- selarc en Turnhout wordt nu alvast intens gewerkt aan de voorberei ding van de verbondsbedevaart van 1992 naar Lourdes. In het kader van de voorbereiding op deze bedevaart organizeert het KWB-KAV Lourdeskomitee van Erembodegem (Centrum) op vrij dag 22 maart om 20 uur in het Paro chiehuis een filmvoorstelling in het Parochiehuis, Termurenlaan Erembodegem. Op het programma staat «Bernadette», een vrij interes sante film van Jean Delannoy, geba seerd op waar gebeurde feiten. De film gaat over het leven van Berna dette van 1857, het jaar vóór de ver schijningen in Lourdes tot het ogen blik dat ze intreedt bij de zusters in Nevers. In de hoofdrol zie je Sydney Penny, Roland Lesaffre en Michèle de Lourdesbedevaarten kunnen die avond ook ter plaatse bekomen worden. Toegangskaarten aan 100 fr. zijn te verkrijgen bij Kindermans Florent, Weymeersch Angèle, Van Geert Jeanne, Bernauw Felix, D'Haese Gustaaf of bij de ingang van de zaal. Iedereen is van harte welkom! Davidsfonds-Erembodegem hoopt heel wat leden en sympatizanten te zaal Roxy. Deze zaal werd in 1950 naar de Hogeweg overgebracht en hield op te bestaan in 1962. De heer Witte maakte toendertijd zelf uit stekende lokale aktualiteitsfilms. Hij was er bij in 1944 tijdens de grote feestelijkheden in Erembodegem, vooral op «de Hoek, ter gelegen heid van de 100ste verjaardag van Maria Piron.. Op 9 september 1948 is zij overleden in de ouderdom van 104 jaar. Zij was de oudste vrouw van België! Ook de eerste jaarmarkt in Erembodegem, de toenmalige processies, huldigingen, volksspe len, wielerwedstrijden, de Heuvel en Kluizenkermis van weleer, het dorpsleven na wereldoorlog II... waren evenementen die hem erg hebben geboeid en die hij met ge noegen heeft vastgelegd op de ge voelige filmband. Ook aan de be kende Erembodegemse sportfiguur en renner Stafke Van Geyt, stichter tijdsbeeld. Op aanvraag van het bestuur van Davidsfonds-Erembodegem zal de heer Witte op zaterdag 23 maart '91 om 20 uur in het Parochiehuis «Erembodegem vroeger» nogmaals belichten; Een toegangskaart kost 100 fr. in voorverkoop (bij de Davidsfonds- bestuursleden) en 120 fr. aan de kas- overgeladen op grote trailers om sa- vervolgens tot bij de opkoper te Lions Club Dirk Martens, Lions Club Aalst en de Leo's, organiseren jaarlijks een kledijophaling, ten voordele van verschillende sociale werken in eigen streek. Dit jaar zal het, voor de 8ste keer, gebeuren op zaterdag 23 maart. De bedrukte ophaalzakken zijn reeds vorige week bedeeld. Zater dag zullen ze, vanaf 9 uur, aan huis opgehaald worden. Elk jaar stijgt de tonnage van de opgehaalde kledingstukken. Vorig jaar bracht de kledijinzameling zo'n 42 ton textiel bij mekaar, goed voor een bedrag van 546.000 fr. De serviceclubs zorgen zelf voor de nodige voertuigen en mankracht om de zakken op te halen. Elke ploeg krijgt een bepaalde sector toegewezen. Vrachtwagens zullen op 23 maart vanaf 9 uur de PVC- zakken afhalen in groot-Aalst, Le de, Erpe-Mere, Erondegem, Haal- tert, Heldergem, Kerksken, Hekel- gem, Essene, Wieze, Vlekkem, Ot- tergem en Burst. Zestien ploegen zullen het textiel naar Garage Van Der Haegen aan het Rond Punt te Aalst brengen, waar de opgehaalde zakken worden Het wordt beslist een erg gezellige avond! D.B. voeren. De actie wordt onder steund door verschillende sponsors die vermeld staan op de ophaalzak ken. De netto-opbrengst van deze ophaling gaat naar de sociale wer ken van de drie serviceclubs. Lions Club Aalst besteedt zijn 35% voornamelijk aan Levensvreugde en de kerstpakkettenactie voor de minderbedeelden. Dit jaar wil men ook een theaterproduktie van het Mechels Miniatuurtheater orga niseren. Lions Club Dirk Mariens spendeert jaarlijks zo'n 300.000 fr. aan com munity-service. De club onder steunt via de opbrengst van een kerstkoncert, de kledijophaling en nu ook een autozoektocht op 21 april o.a. het gezinsvervangend te huis Zonnedauw, het tehuis voor geplaatste kinderen Termuren en het Don Boscoinstituut in de Sint- Kamielstraat. De Leo's komen tegemoet aan de financiële noden van het gezinsver vangend tehuis Ravelingen te Ne- derhasselt. Hun geldelijke midde len puren ze uit een nieuwjaarsbal, de kledijophaling en een autozoek tocht. Na de ophaalactie kunnen nog tex- tielgoederen afgeleverd worden, bij Levensvreugde, Botermelkstraat 201 te Aalst. Tel. 053/78.12.22. Simonnet. Meer inlichtingen over steenweg te Erembodegem de film mogen begroeten op de boeiende van <je Veloklub «De Vliegers», be- "E zieler van de Omloop der Denders treek en een tijdlang uitbater van het gekende café «Sportvriend» heeft de heer Witte goede herinne ringen behouden: zo'n veertig jaar geleden volgde hij sportief en en- toesiast «de koers van Stafke Van Geyt» en maakte en een geslaagde film van. Al deze aktualiteitsfilmen van toen heeft de heer Witte enige tijd gele den gemonteerd tot een historisch filmavond «Erembodegem vroeger» - aktualiteitsfilmen van toen, be reidwillig gemonteerd tot een histo risch tijdsbeeld door de heer Karei Witte (uitbater van de vroeger cine ma Roxy) - zaterdag 23 maart om 20 uur in het Parochiehuis op de Ter murenlaan. Misschien herinnert U het zich nog? Op 7 februari 1938 stichtte de heer Karei Witte, op de Brusselse Voor de achttiende keer organi zeert de Koninklijke Harmonie Sin- te-Cecilia uit Hekelgem haar Paas- koncert. Dit keer wordt gekoncer- teerd in de schouwburgzaal van het zoals steeds komen op het program ma werken van bekende komponis- ten voor. Zowel klassieke als he dendaagse en uitgesproken muziek voor muziekmaatschappijen wer- kultureel centrum De Werf te Aalst den vlijtig ingestudeerd de voorbije op paasmaandag om 16.00 uur. maanden. Tijdens het koncert De Harmonie staat onder leiding wordt hulde gebracht aan Victor van dirigent Pierre Weemaels en Van Frachen. Vermelden we ook dat voor de sym patizanten van de Harmonie vanuit Hekelgem e.en autobus ter beschik king staat. Die vertrekt om 14.30 uur en is gratis. Het zal de doorsnee-burger wellicht niet opgevallen zijn dat vorig jaar in dit nijver stadje de laatste hand werd gelegd aan een uniek architek- turaal drieluik dat tot ver buiten onze enge landsgrenzen zijn weerga niet vindt. Nooit tevoren, waar ook ter wereld, werden met een aan waanzin gren zende genialiteit heden en verleden I zo kunstig in elkaar geknutseld als precies hier bij ons in de buurt. In de zomer van 1990 werd het voor gebouw van dit kunstwerk voltooid. Gooi vooral de infobrochure van dat jaar niet weg, waarop dit parel tje van moderne architektuur in al zijn glorie is afgebeeld. Want in de realiteit wordt dit kompleks immers aan het menselijk oog onttrokken door een majestueus paviljoen, dat de bezoeker tegen de gure grillen van ons bar klimaat moet bescher men. Via glanzende glazen deuren stapt men binnen in een gebouw dat funktioneel is uitgekiend in een dui zelingwekkend gamma van eigen tijds koloriet. Vervolgens wordt de bezoeker met verstomming geslagen door de adembenemende overgang van het

De Voorpost | 1991 | | pagina 3