Van boogschutters tot WTC Ottergem Wielertoeristen in Erp-Mere Erpe-Mere zoekt monitoren Sportraad zoekt kwissers NCMV organizeert kursus over nieuwe huurwet Lede subsidieert leraren De Voorpost - 22.3.1991 - 5 Erpe-Mcre. vrienden va 1990 in En De eerste jaren was er trouwens geen gestruktureerd bestuur maar in 1975 werd hier een mouw aange past. Op alle vlakken moest deze WTC een evolutie meemaken. In het begin telde de club wel een 20- tal leden maar weinigen woonden in Ottergem zelf, bij zover dat de club meestal uit Erpenaren bestond. Maar toch kwam daar na verloop van tijd enige verandering in. Elk seizoen komen ongeveer een vijftig tal wielerliefhebbers zich te Otter gem inschrijven om lid te worden of te blijven van de Beekkantvrienden, de naam die zij gekozen hebben om zich van de andere clubs te onder scheiden. Reglement Zonder enige vorm van struktuur was er in feite ook geen geldig regie- vijftig frank beboet werd. Deze ment. Het is pas als een vereniging maatregel baatte echter niet en op een goede basis gestruktureerd toen heeft men drastisch moeten is dat men bepaalde regels kan op- optreden en onder druk van sank- stellen om ze daadwerkelijk te doen ties de spurten definitief kunnen af- navolgen in de praktijk. Bij WIC schaffen. Het lag trouwens in de Ottergem kwam er hoofdzakelijk bedoeling van de Beekkantvrien- een reglement tot stand om er geen den om werkelijk als een model discipline in de groep aanwezig was groep over de wegen te rijden, en op bepaalde ogenblikken liep het Langzamerhand is men ook in die werkelijk uit de hand. Toen heeft opzet redelijk geslaagd, men ingezien dat het niet zo verder Een paar andere punten van het kon, vooral het uit de hand liep reglement van innerlijke orde be- tijdens de fietstochten en hierdoor paalt dat men minstens met zeven de verantwoordelijkheid van de or ganisatoren te groot en te gevaarlijk werd. Als voorbeeld stellen we hier dat er na elke zondagsrit bij de aan komst nog eens een felle spurt uit geperst werd, ondanks dit door het bestuur verboden was en zelfs met Jean Ktngoir, medestichter van wielertoeristenclub De Beekkant- van Ottergem en tevens twaalf keer clubkampioen en sportlaureaat in Erpe-Mere (JV) clubleden op een zondagsrit moet aanwezig zijn om te kunnen starten. Hierbij houdt men dan vooral reke ning met de eventuele slechte weer somstandigheden opdat niemand zou benadeeld zijn voor het behalen van de titel van clubkampioen. De club staat toe dat men van twaalf jaar af al mag deelnemen en in Ot tergem heeft men zo een vijftal jeugdige leden maar daarnaast zijn er toch ook nog een drietal 60-plus- sers, die echter een toonbeeld zijn voor de jongeren. Het bestuur ver wacht van alle aangesloten leden dat ze met goed en degelijk materi aal aan de start komen maar deze eis niet erg noodzakelijk te stellen omdat er op het gebied van de fiets een zekere rivaliteit bestaat, vooral bij de jongeren die wel eens naar een -dure- merkenfiets met ronken de naam durven grijpen maar uit eindelijk komt het er toch op aan 'goede benen te hebben en regelma tig te trainen', stelde Jean Ringoir. Boogschutters - Wielertoeristen Van de club der boogschutters, de grondleggers van WTC Ottergem, blijven maar weinig leden meer over. Sommigen van de huidige le den weten zelfs niet hoe het alle maal begonnen is en interesseren zich slechts aan de huidige situatie. Nochtans zou men moeten beseffen dat bepaalde mensen zich reeds ge durende twintig jaar ingezet hebben opdat de club optimaal zou draaien en dat men nu een bloeiende ver eniging geworden is, te danken aan de talrijke opofferingen van enkele mensen die zich trouwens nog altijd inspannen om een homogene groep in stand te houden. Erpe-Mere.De wielertoeristen van Beekkantvrienden Ottergem van wie er enkelen zich dit jaar aan een trip r Oostenrijk zullen wagen. Zij rekenen op een meevaller zoals de vorige tocht naar Lourdes (jv) In het kader van de vakantiespeel- zijn van'een brevet van monitor of- pleinwerking wil het gemeentebe- wel respektievelijk 3 of 5 jaar erva- stuur speelkansen geven in een ei- ring hebben binnen de jeugdwer- 'n een verloop van twintig jaar is al gen vertrouwde omgeving en een king. Men kan uiteraard ook een heel wat gepresteerd en is er ook op oplossing bieden aan opvangpro- kursus volgen om dit brevet te beha- bepaalde vlakken wat veranderd. In blemen. Men is er echter van over- len. de beginjaren heeft men gedurende tuigd dat men alleen dit speelinitia- De vakantiespeelpleinwerking, die enkele maanden met twee verschil- tief kan verwezenlijken op voor- opnieuw zal georganiseerd worden lende groepen gereden, nl. een A- waarde dat men beroep kan doen in de gemeenteschool van Burst, P'oeg die sneller reed en een fl op een degelijke en permanente lei- heeft een beperkte periode- van ploeg die het rustiger aandeed. Eén ding en begeleiding. Met de opge- maandag 8 juli tot vrijdag 23 a'ugus- dane ervanngvan vorig jaar wil men tus 1991, dit iedere werkdag van 9 u voor de komende vakanties een op- tot 16 uur met een bijkomende op timale werking waarborgen en vang van 8 tot 9 u. en van 16 tot 17 u daarom wil het gemeentebestuur Wie in aanmerking wil komen om overgaan tot het aanwerven van als monitor aanvaard te worden monitoren. dient zich in te schrijven via een Om in aanmerking te komen moet formulier aan te vragen bij het Col- men aan bepaalde voorwaarden lege van Burgemeester en Schepe- voldoen en die bestaan er o.a. in ten nen in het Administratief centrum Steenberg bij de Sportdienst-Speel- pleinwerking. Meer inlichtingen zijn ter plaatse verkrijgbaar of ook telefonisch op het nr. 053-62.71.11 minste 16 jaar te zijn om aanspraak te maken op de funktie van monitor. Voor hoofd-monitor moet men de leeftijd van 18 jaar bereikt hebben. Daarenboven moet men in het bezit Zoals elk jaar zal de sportraad van Erpe-Mere ook dit jaar een sportkwis organiseren op 12 april a.s. Alhoewel de deelname en de inkom gratis is. zal men toch kunnen kwissen voor een prijzenpot van 36.000 fr. waarvan er 10.000 fr. voorbehouden wordt voor de winnaars. Aan de tweede wordt nog 7.000 fr. toegekend en aan de derde 5.000 fr. De deelnemende ploegen moeten zowel praktische als theoretische proeven afleggen en alle vragen hebben uiteraard betrekking op de sport. Alleen de bij de sportraad aangesloten verenigingen mogen met een ploeg van vier tot zes personen deelnemen. De kandidaturen moeten uiterlijk op 1 april gericht worden aan de secretaris van de sportraad: Jozef De Sutter, Honegemstraat, 15, 9420 Erpe. Vermits men voor de praktische proeven over de nodige akkommodatie moet «schikken gaat deze kwis door in de sporthal aan de Sint-Bavoweg te keer per maand reden ze te samen maar het systeem liep uit de hand en men heeft naar een andere formule moeten zoeken die voor iedereen het meest bevredigend was. Het probleem stelt zich vooral bij elke WTC waar de snelheid een van de belangrijkste diskussiepunten vormt want voor de enen ligt de snelheid te hoog en voor de anderen te laag. Zo komt men natuurlijk moeilijk tot overeenstemming maar vele is toch afhankelijk van de oefe ning, iets wat sommigen durven ver waarlozen met als resultaat dat clu bleden na enkele tijd al afhaken. Toch zoekt men de laatste jaren wat meer de vlakkere ritten op wat dan weer niet erg naar de zin van de jongeren die op hun beurt niet altijd gemotiveerd zijn en soms maar een paar keer meerijden of onregelma tig deelnemen en dan zelf niet meer kunnen volgen. Bij de keuze van het trajekt heeft men nooit een bepaald doel voor ogen. Alleen tracht men een par cours uit te stippelen dat het meest geschikt is op gebied van verkeers veiligheid. Een 'verkenner' - die dan ook gelcgenheidsbaankapitein is - is verantwoordelijk voor de keuze van de rit en deze funktie wordt prak tisch elke week afgewisseld. Palmares Na twintigjaarwielertoerisme kun nen de Beekkantvrienden al een uitgebreid palmares voorleggen. Nochtans is het pas de laatste vijf jaar dat men naast de traditionele zondagsritten ook langere tochten op het programma gezet heeft. De grote avonturen begonnen in 1986 met een onvergetelijke fietstocht naar Lourdes, van ongeveer twee weken. Het zou geen organisatie van Ottergem geweest zijn zonder originaliteit. Vóór de start van de Lourdesbedevaart per fiets woon den de negen deelnemers een eu charistieviering bij in de Sint-Pau- luskerk waar alle stoelen bezet wer den door familie en nieuwsgierige sympatisanten. Na deze mis werden de fietsen nog eens extra gezegend om van ongelukken gespaard te blij ven. Voor de 'officiële' start had men beroep gedaan op het oud-ge- meentehuis van Ottergem van vóór de fusie, dat nog eens in volle ornaat enkele van hun vroegere dorpsge noten kwamen aanmoedigen. Bij hun terugkeer was er opnieuw een enorme belangstelling, vooral om op de hoogte te zijn van de gebeurt enissen onderweg en dergelijke meer. Zo heeft men de laatste jaren elke zomer een uitstap van meerdere dagen georganiseerd met o.a. een vierdaagse naar Duitsland en een tweedaagse trip in eigen land met bestemmingen Poperinge, Hoei, e.a. Ook tijdens de winter heeft men aktiviteiten georganiseerd maar dit lukte toch.enigszins minder. Toch was de driedaagse op rollen, in sa menwerking met de WTC's van Er pe-Mere, een groot sukses. In de zaal Sint-Anna te Bambrugge mochten zes wielertoeristen van elke club deelnemen en Ottergem won met het beste koppel, nl. Germ. Van Der Donckt en Patr. Rottiers. Dat de Ottergemse wielertoeristen tot de beste sportmannen behoren werd nogmaals bewezen in een voetbaltornooi dat zij eveneens wonnen. Toch kwam er een einde aan de gezamenlijke aktiviteiten die sindsdien niet meer hernomen wor den. In twintig jaar zijn er mensen die na enkele jaren afgehaakt hebben maar toch worden de leemten elk jaar opgevuld door nieuwelingen zodat het aantal clubleden altijd tussen de veertig en de vijftig schommelt met een rekordaantal in 1989 toen het bestuur 52 wielertoe risten mocht inschrijven. Van de oorspronkelijke formatie zijn er echter nu nog een vijftal die aan de ritten deelnemen: Mare De Corte, J. Ringoir, W. Duym, W. Van Der Biest, Osc. Rottiers, en eventu eel W. Van Waeyenberg. Kampioen Het bestuur is thans samengesteld bekroning zijn voor de trouwe club leden die praktisch elke zondag aan de ritten deelnamen. Daarom heeft men in 1978 besloten om kampioe nen te huldigen. Dit zijn dan wieler toeristen van de Ottergemse club die met veel inzet gedurende een heel seizoen praktisch het maxi mum aantal kilometers meegere den hebben. Het vergt wel een zeke re opoffering van de personen in kwestie maar toch zijn er elk jaar enkele die voor. de eer in aanmer king komen. Het wordt beschouwd als een erkenning en een beloning om van maart tot september bijna elke zondagvoormiddag op te offe ren om in konditie te blijven. Backer, A., L. en Kris Redant. Meestal komen een paar namen elk jaar terug maar het kopstuk is toch Jean Ringoir die sinds het in voege brengen van het clubkampioen schap in 1978, sindsdien altijd gelau werd werd en deze man kan als voorbeeld gesteld worden voor alle wielertoeristen aangezien zijn reeds respectabele leeftijd. De wielertoeristenclub van de Beekkantvrienden te Ottergem is levendiger dan ooit en deze zomer zullen wij ze volgen tijdens hun tocht die ze samen ondernemen met hun buren van SONA Bam brugge. JV Het NCMV gewest Aalst organi zeert in samenwerking met zijn plaatselijke afdelingen een studie cyclus over de nieuwe huurwet. Telkenmale is een deskundige inlei ding voorzien door een gewestelijk advokaat aan de balie (Dirk Gielen en Mare Thienpont) waarna ruime gelegenheid wordt geboden tot vraagstelling. De studiecyclus wordt gegeven in Aalst op maandag 25 maart om 20.00 uur in de Borse van Amster dam, Grote Markt 26 te 9300 Aalst (053/21.15.81.). De lessen worden ook gegeven in Zottegem op maan dag 22 april om 20.00 uur in de Katolieke Kring, Markt 4 (091/ 60.07.30); Geraardsbergen op vrij dag 26 april in hotel-restaurant Geeraard, Lessensestraat 36 (054/ 41.10.73) en Ninove op dinsdag 9 april in het oud-stadhuis aan de Oudstrijdersplaats. Men moet een week vooraf inschrij ven bij het Gewestelijk NCMV se- kretariaat, Dirk Martensstraat 67 te 9300 Aalst (053/21.57.78 of 78.11.50.De toegang is geheel gra tis. In het kader van het gebruik van de financiële middelen die ter beschik king worden gesteld door het Fonds voor de Kansarmoede, werd in Le de gezocht naar een bestemming. En het gemeentebestuur vond die ook de leerkrachten van de lagere schoien van Lede krijgen een ver goeding van 407 fr per uur uitbe taald voor huiswerkbegeleiding van achterop geraakte leerlingen. Het geld zal verdeeld worden in verhou ding tot het globale aantal leerlin gen van de verschillende lagere scholen. De oppositie vond deze re geling totaal onzinnig. Volgens de oppositie moeten de individuele ge vallen behandeld worden en na goedkeuring van het dossier gesub sidieerd worden. Veronderstel dat een 'grote school' maar enkele leer lingen heeft die achterop zijn ge raakt en huiswerkbegeleiding nodig hebben, toch krijgt die school subsi die in verhouding tot het aantal in geschreven leerlingen. Wat gaat ge beuren met het overschot van dat geld? Daartegenover krijgt een school met minder leerlingen, maar bievoorbeeld met meer probleem leerlingen minder subsidie. Wie zal hier bijleggen of wie zal selekteren als de vraag te groot is tegenover het financiële aanbod? Ook stelde de oppositie zich vragen over andere aspekten. Als er geen bijkomende beperkingen in het reglement wor den opgenomen, kunnen ook leer lingen van buiten lede, die naar Leedse scholen gaan, van deze 'subsidiëring' genieten; daartegen over kunnen probleem-leerlingen die school lopen buiten Lede daar van niet genieten. Dat vond de op positie zeer onrechtvaardig. Zij ging dan wel akkoord met het prin cipe van het voorstel, maar wou be perkingen en nauwkeurig omschre ven kriteria in het reglement ver werkt, die erop neer moeten komen dat alle lagere schoolkinderen van Lede met l.eerachterstand, onge acht waar zij school lopen, van de subsidie kunnen genieten. De meerderheid had geen oor naar de ze opmerkingen. Het voorstel werd in zijn oorspronkelijke vorm aange nomen. Het klinkt misschien wat ongeloofwaardig maar de wielersport in Ottergem begon in feite bij de boogschuttersclub. Het boogschieten werd er wekelijks beoefend maar bij een paar mensen groeide de idee om daarnaast wat meer aktief ook een andere sport te beleven. Bij de aanvang maakten de boogschutters er een gezinsuitstap van maar vrij lang hield deze formule niet stand want de vrouwen hielden hel niet lang vol, vooral omdat de jongeren uit de groep meer en sneller willen rijden. De gewone rally's voldeden niet meer aan de wensen van de jongere generatie en daardoor stevende men regelrecht op een wielerclub af met de stichting van de Beekkantvrienden. In 1972 ging men definitief tot de stichting van een wielertoeristenclub over. Aan de basis van deze nieuwe sportvereniging lagen o.a. de thans 82-jarige ere-voorzitter Alfons Redant, die zelfs tot ongeveer 1975 mee pedalleerde. Hij werd toen bijgestaan door G. Ringoir en W. Van Waeyenberg, en toen huisden ze in het lokaal bij H. Mertens. Inmiddels heeft men al een paar keer, door diverse omstandigheden, van lokaal moeten veranderen om uiteindelijk in de Dievenput een thuishaven te vinden. uit enkele mensen die zich sinds jaren inzetten voor de WTC Otter gem, dit onder voorzitterschap van Willy Duym, samen met mensen van het eerste uur als Jean Ringoir, ondervoorzitter, Patr. Rottiers, se- kretaris, Oscar Rottiers, penning meester en Germ. Van Der Donckt, feestleider. Na enkele jaren vonden de be stuursleden dat er ergens moest een In 1988 heeft men volgende kam pioenen gehuldigd: J. Ringoir, W. De Vreese, A. Rijdant, W. Van Der Biest, J. Van Der Biest, W. Duym. M. Janssens. In 1989 waren dit J.P. Hendrickx, H. De Backer, A. Rij dant, D. Bloem, J. Ringoir, M. De Corte en L. Rijdant. Vorig jaar lau werde men J. Ringoir, W. De Vreese, M. Van Der Eecken, O. Rottiers, W. Van Der Biest, H. De

De Voorpost | 1991 | | pagina 5