Ti p Top Moens OPENDEURWEEKEND MET PASEN nu ook ALLES voor de BABY -Gillislaan 75.7c DENDER/Viom 1052/27.77^98 zaterdag - zondag - maandag (ingang via nr. 75) Een kijkje in de baby-afdeling Dendermonde Een kijkje in de baby-afdeling Een blik op de speelgoedafdeling ruime keuze van Buggy's 1oodu^ra^deèn 9-12/13.30-19 uur 10-12/14-17 uur 9-12/13.30-19 uur 10 - 29.3.1991 - De Voorpost Tip Top Moens, St.-Gilhslaan 75-79, Wie zaterdagavond uitgenodigd was op de St. Giliislaan te Dendermonde bij Tip Top Moens, is getuige geweest van een randiose opening van de nieuwe ba- yafdeling van Fernand en Malou Moens-Teugels. Gasten waren onder andere de neer Patrick Meulebroeck, schepen van Cultuur en de heer Hubert Maes, oud-schepen die hun bewonde ring voor de nieuwe zaak uitten in een speech. Wellicht is het hier van belang om even de geschiedenis en de pijlsnelle evolutie te schetsen van de zaak van Fernand en Malou, die op zeer korte tijd zaakvoer ders geworden zijn van één van de grootste kleinhandelszaken van de streek. Fernand, die vroeger werkzaam was in de centrale verwarming, gooide het in 1981 over een totaal andere boeg en vestigde zich in de speelgoedzaak CORNELIS (een gevestigde waarde in de regio). Het enorme werk - want de speelgoedzaak was hopeloos verou derd-schrikte hem niet af, en op enkele jaren tijd en vele liters verf later, was de winkel niet meer te herkennen. Aan de oorspronkelijke inrichting werd weinig veranderd, maar het geheel werd voor iedereen aantrekkelijker gemaakt door nieuwe verlichting, verwarming, kasten en rekken... alles eigenhandig uitge voerd. Met het assortiment werd aan vankelijk geëxperimenteerd: voor tuin meubelen bleek de ruimte veel te be perkt en die verdwenen bijgevolg al vrij snel uit de toonzaal. Naar schoolbeno- digdheden en stationary bleek veel vraag te zijn, en het gat in de markt diende opgevuld te worden. Op die manier werd een nieuwe afdeling school- en kantoorbenodigdheden ge- kreëerd met alles erop en eraan. Vrijwel onmiddellijk bleek dit een succes te zijn: de afdeling neemt nu een belang rijke plaats in en biedt een ruime keuze aan het jonge schoolgaande volkje, dat zich gretig de laatste nieuwe snufjes aanschaft. Met het verdwijnen van de tuinmeube len kwam er ruimte vrij op de bovenver dieping en aangezien de voorganger, Mr. Cornelis, op die plaats ooit een bloeiende baby-zaak had, rees de mo gelijkheid om dit verloren gegane assor timent fris leven in te blazen. We schrijven nu 1/1/1988. Het aanbod van speelgoed, babyartikelen en kan toor- en schoolbenodigdheden groeit gestadig en de winkelruimte is dringend aan een face-lift toe. Fernand neemt het besluit de hele inrichting volledig eigen- handigom te bouwen volgens een origi neel concept, overzichtelijk voor de klant en mooi-ogend. Ter ere van deze ommezwaai wordt in september 1988 Tiptop Moens breidt uit: De familie Moens-Teugels: een harmonisch team De openingsrecepties van Moens-Teugels wor den stilaan legendarisch een feest gevierd tot in de late uurtjes. Aansluitend op de vernieuwingen op verbouwingen, krijgt de win kei een toe passende naam: TIP TOP Moens is ge boren en wordtjgedoopt door een spet terende knalfuif: Het effekt van de recente verbouwin gen is vlug duidelijk: het kliënteel waar deert de geleverde inspanningen en binnen de kortste tijd barst de baby-af deling uit z'n voegen. Het eertijds opge doken probleem laat ook nu niet lang op zich wachten, en al gauw is duidelijk dat ook de toonzaal op ae eerste verdie ping veel te beperkt blijkt te zijn. Alle beschikbare ruimte is echter opgebruikt en uitbreiding lijkt hier niet meer moge lijk te zijn. Een onmiddellijke oplossing ligt niet voor hand, tot plots de buren, de gebroeders Vereecken, beslissen om met hun kleinhandelszaak te stoppen. Hier komt zomaar eventjes een ruimte van 400m2 vrij, vlak naast de oorspron kelijke Tip Top! De familie Moens is er als ae kippen bij om het handelspand te huren, en op 1/1/1991 wordt de bres geslagen tussen de St. Gillislaan 75 en 79; ae scheidingsmuur wordt gesloopt en de verbouwingswerken worden in sneltempo gestart. Opnieuw nemen Fernand en Malou alles in handen en in een rekordtijd, na drie maanden wer ken van 5 u. 's morgens tot 11 u. 's avonds, is de ruimte gebruiksklaar. Het resultaat is ronduit prachtig: nieuwe wanden werden opgetrokken, plafonds gelegd, blokken getimmerd, en meer aan 100 rollen behangpapier geplakt. De ruimte van 400 m2 is een prachtige toonzaal geworden voor alle Daby-arti- kelen; van fopspeen en papflessen tot Sc hepen Patrick Meulebroeck was als familielid natuurlijk dé gastspreker de meest luxueuse kinderwagens. Alle grote merken zijn tentoongesteld: Bé- béconfort, Poricles, Torek, Herlag, Gensscher, Maxicosi, Monbébé, So- brinca, Maclaren, Chicco, Plum Plum, Caramello, Bébjou, Storchemuhle. Ook voor het pre-school speelgoed van Duplo, Playmobil, Chicco, Fisher Price, Playschool, Kiddikraft, Anbitoys, Ba- chet, Tony... is plaats genoeg. Tip Top is gespecialiseerd in geboorte lijsten en babykleding van nul tot 9 maand, en biedt hele. speciale voor waarden voor aanstaande ouders. Voor allen die willen kennismaken met dit paradijs voor ouders en kinderen, zul len de opendeurdagen van zondag 31 maart en maandag 1 april een welgeko men kans zijn: open van 10 u. tot 12 u. en van 4 u. tot17 u.8 Een ruime parking is voorhanden op het Kerkplein, op am per 100 m van de winkel. Geluid Télévallé publi-reportage DC

De Voorpost | 1991 | | pagina 10