Algemene, technische en kreatieve vorming in De Werf Ongeruste zaakvoerders na rellen in uitgangsbuurt te Aalst Internationaal Rederijkerskongres in Aalst Internationale kunsttentoonstelling in Aalst Rederijkerskamer Sint-Barbara speelt 'De ingebeelde zieke' Leon Engelen exposeert in het CC Abdij Affligem Jan De Wilde te gast bij Hofstaadse Chiro mmm Mindmapping, telefoneren, tijdmanagement, video, bloemen en computer Kursussen van Centrum Angelus De Voorpost - 29.3.1991 - 11 De schilderijententoonstelling in de Salons Verspaille is werkelijk een expositie van internationale klasse. Het ging om een rondreizende ten toonstelling die bestond uit een ver zameling van meer dan 150 schil derijen van Nederlandse, Franse en Engelse kunstenaars. Het samen stellen van deze kollektie heeft heel wat tijd in beslag genomen. Maar ze loonde dan ook de moeite. De kol lektie omvat naast de klassieke wer ken, ook meer moderne schilder ijen. De verzameling die in de Salons Verspaille werd getoond bood een overzicht uit klassieke en moderne schilderijen. De achterliggende idee van de organizatoren is dat men via deze tentoonstelling ook de financieel minder begoede liefheb- Aalst. Een beeld van de tentoonstelling in de Salons Verspaille (a) bers van kunst de kans wil bieden om zich een degelijk werk aan te tentoon gesteld in een passe-par- bepalen (da) schaffen. Alle schilderen werden toute zodat men zelf de kader kon De twee Aalsterse Rederijkerskamers, de Koninklijke Aloude Rederijkerskamer De Catharinisten en de Koninklijke Aloude Rederijkerskamer Sint-Barbara, ontvingen uit handen van het Verbond van Rederij kerskamers uit Vlaanderen en Nederland het vertrouwen en de opdracht tot het organizeren van het achtste Internationaal Rederijkerskongres. Dat zal plaatshebben in Aalst op zondag 28 april e.k. Het kongres geniet de steun van de Nederlandse Taalunie, de Provincie Oost-Vlaanderen en heeft plaats onder de auspiciën van de stad Aalst. Rondom het kongres organizeren beide Kamers tal van andere Rederijkersaktiviteiten, waaronder de inrichting van een Internationale Dubbeltentoonstelling met als tema 'Kunstschatten uit de Rederijkerij in Vlaanderen en Nederland'. Ook wordt door beide Kamers samen een internationaal wagenspelenfestival georganizeerd op de Aalsterse topdag 4 mei 1991, in de voortuin van het Oud hospitaal. Vorige zondag kwamen een aantal ongeruste zaakvoerders uit de uitgangs buurt rond de Hopmarkt te Aalst bij mekaar. Er wordt gevreesd dat de rellen, die zich vorig weekend in hun omgeving voordeden, zich zullen herhalen. Het zou om jongens van 17 tot 18 jaar gaan die voornamelijk afkomstig zouden zijn uit Liedekerke en Denderleeuw. Tijdens het voorbije weekend, na melijk in de nacht van zaterdag op zondag, werd de uitgaansbuurt rond de Hopmarkt opnieuw onvei lig gemaakt door een aantal vanda len. Ruiten werden uitgegooid, Kriegels en antennes werden van auto's gerukt en er belandden zelfs een drietal personen voor korte tijd in het ziekenhuis. Zelfs in de Nieuwstraat moesten een aantal voorbijgangers optreden om een warenhuisbrand te voorkomen. Er was namelijk rond halfdrie, voor het warenhuis Nida, een marktkraam in brand gestoken. Gelukkig kon het tijdig van tegen de gevel weggetrok ken worden en erger voorkomen. "Vroeger werd er gepatrouilleerd met politiehonden in deze buurt, maar dat is stopgezet. Omdat het politiekorps te weinig mensen in dienst heeft, kunnen de patrouilles niet meer verzekerd worden. Maar die agressieve sfeer en al die vecht partijen komen onze zaken niet ten goede "zegt een woordvoerder van de handelaars uit de buurt. Uiter aard werd op de gemeenteraad van dinsdag over deze kwalijke zaak ge ïnterpelleerd, hopelijk met afdoend resultaat. Op vrijdag 12 en zaterdag 13 april telkens om 20.00 uur en op zondag 14 april om 15.00 uur brengt de Ko ninklijke Aloude Rederijkerskamer Sint-Barbara 'Arbeid en Kunst' zijn versie van 'De ingebeelde zieke'van Molière. De opvoeringen hebben plaats in de schouwburg van het kultureel cen trum De Werf in de molenstraat te Aalst. Kaarten kosten 200 fr (buiten abonnement) en BAC Card en J. Card houders betalen 150 fr. Kaar ten kunnen telefonisch worden be sproken op het nummer 053/ 70.44.64. 'De ingebeelde zieke' is het laatste werk van Molière, door de auteur- akteur en zijn gezelschap op 10 fe bruari 1673 voor het eerst opge voerd in zijn eigen teater, het Palais Royal. Niettegenstaande driehonderd ja ren verlopen zijn, blijft het tema van 'De ingebeelde zieke' nog aktueel. Patiënten vertrouwen blindelings hun dokter, terwijl dokters soms hun beperkingen niet kunnen toe geven en vooral, zich verbergend achter de wetenschap, nalaten een band met hun patiënt te kreëeren. Ondanks de onderliggende ernst van het onderwerp wilde Molière vooral een komedie brengen. In 'De ingebeelde zieke' trekt hij alle regis ters van het genre open. Komische gebaren die zelfs kunnen uitmon den in een heus kussengevecht, ver mommingen en woordspelingen, le veren een schat aan komische toe standen op. De rijke Argan beeldt zich in voort durend ziek te zijn. Zijn dokter Pur- gan, verdient aan hem dan ook een aardige stuiver. Om zijn gezond heidszorgen goedkoper te maken, wil Argan zijn oudste dochter Ange- lique uithuwelijken aan het neefje van Purgon. Angelique is evenwel verliefd op Cléante. Hoe zij er in slaagt haar vader om de tuin te lei den, verneemt men tijdens de voor stellingen. Het vormingsaanbod van De Werf voor het laatste trimester (april-mei-ju- ni) van dit werkingsjaar is zeer ruim en gevarieerd. We bieden U hierbij een erg beknopt overzicht van de mogelijkheden die door De Werf voor deze periode in petto heeft. Algemene Vorming "Mindmapping" is bedoeld voor mensen die moeilijk een boek of lezing kunnen samenvatten, ge dachten en informatie strukture- ren, een reis of een gesprek of een vergadering plannen, adekwate aantekeningen maken bij werk of kursussen of voor wie moeilijk kan brainstormen. Mindmapping maakt onthouden en leren veel eenvoudi ger. Het is een speelse, snelle en moeiteloze manier om een schema van zijn ideeën te maken. Karina Verhoeven, edukatief medewerker bij het Centrum voor Andragogiek, begeleidt deze kursus die loopt op woensdagen 22 en 29 mei van 19.30 tot 22.30 uur in Vergaderlokaal 2. Het kursusgeld bedraagt 800 fr. per deelnemer. Max. aantal deelne mers: 25; inschrijvingsnummer AV 69. "Efficiënter telefoneren" is een praktische kursus die in eerste in stantie bedoeld is voor onthaalper- soneel van organisaties, bedrijven, scholen e.d. omdat zij het eerste kontakt vormen met de buitenwe reld en eigenlijk funktioneren als "visitekaartje" van de instelling. Ook hier is Karina Verhoeven de begeleider. Deze kursus loopt op donderdagen 18 en 25 april van 19.30 tot 22 uur in Vergaderlokaal 1. Het kursusgeld (ekskluzief nota's) bedraagt 800 fr. Max. 15 deelnemers; inschrijvingsnum mer AV 62. "Tydmanagement" is meer dan welke andere managementtechniek ook een wijze van werken en leven. Men leert zijn individuele werk- planning te verbeteren om zo stress-situaties het hoofd te kunnen bieden en om prioriteiten in leven en werk te kunnen stellen. Pro bleemsituaties uit de eigen werk sfeer worden in kleine groepjes be sproken en doorgelicht vanuit de techniek van het positief denken. Karina Verhoeven zorgt voor de be geleiding op dinsdagen 4, 11, 18 en 25 juni van 19.30 tot 22 uur in Ver gaderlokaal 1. Het kursusgeld (eks kluzief nota's) bedraagt 1.800 fr. Max. 15 deelnemers; inschrijvings nummer AV 70. "WordPerfect 5.1" is in bedrijven een koerant gebruikt woord. Bedrij ven op zoek naar administratieve medewerkers stellen vaak hoge ei sen op tekstverwerkingsgebied. Frekwent wordt gepeild naar de kennis van "wordperfect", het meest geavanceerde tekstverwer kingsprogramma dat vandaag op de markt is. Vandaar dit erg praktische aanbod gericht op het bijbrengen van een maksimale informatie om brieven, dokumenten te schikken, op te slaan, te printen Dhr. Dan ny Philips van bvba Acap is de bege leider bij deze kursus die loopt op ma 6, di 7, ma 13, di 14 en do 16 mei van 19 tot 22 uur in Vergaderlokaal 1. Het kursusgeld (eksklusief nota's) bedraagt 5.800 fr. Het aan tal deelnemers is beperkt tot 14; inschrijvingsnummer AV 65. Technische Vorming Op dinsdag 30 april geeft dhr. Dan ny Philips van bvba Acap in Verga derlokaal 1 van 19 tot 22 uur een "Computerkursus MS-DOS". "Dos" (Disk operating system) kun je definiëren als een programma dat de rol van vertaling tussen de ge bruiker en de computer waarneemt. Dos zorgt er met andere woorden voor dat computerprogramma's funktioneren en dat de computer gebruiker een kontrole heeft over het hoe en het wat van de computer. Deze kursus beoogt als doelgroep elke PC-gebruiker die zich de ba sisprincipes van het operating sy stem eigen wil maken, het gebruik van zijn andere toepassingen wil op timaliseren en zich een ideee wenst te vormen omtrent de werking en de basisprincipes van de PC. Het kur susgeld (ekskluzief nota's) bedraagt 700 fr. per deelnemer. Aantal deel nemers beperkt tot max. 25; in schrijvingsnummer TV 64. Met de kursus "Initiatie tot de vi deotechniek" richt De Werf zich naar de amateurfilmer en de niet- professionele kineast. De bedoeling ervan is een beter inzicht te ver schaffen in de opbouw van een film, het werken met beelden en het ver werken van bijkomende aspekten. Om dit op een zo efficiënt mogelijke manier naar voren te brengen, zal de link gelegd worden naar de pro fessionele sektor en zal er gewezen worden op het feit en de mate waar in de amateur rekening moet hou den met de spelregels uit de be roepswereld. De kursus zal niet zo zeer gericht zijn op zuiver techni sche aspekten, doch wel op het in houdelijke en het kreatieve, of hoe techniek ten dienste staat van de kreatie. Video is meer dan alleen maar op een knopje drukken! Deze kursus wordt gegeven door dhr. Guido Keymeulen op dinsda gen 16, 23 en 30 april, woensdag 8, zaterdag 11 en dinsdag 14 mei van 20 tot 23 uur (za. van 10 tot 18 uur) in Vergaderlokaal 2. Het kursus geld bedraagt 1.500 fr. per deelne mer (inkluzief nota's) broodjes en koffie voor de zaterdagsessie. Het aantal deelnemers is beperkt tot 15; inschrijvingsnummer TV 60. Kreatieve Vorming Niet minder dan zes avondsessies worden besteed aan de kursus "Bloemen, een kunst om ze te schik ken". Bloemschikken is een kunst die in alle tijden en door alle kuituren werd en wordt beoefend. Geen an- Tijdens het Paasweekend en ook nog nadien exposeert de Vlaamse landschaps- en dierenschilder Leon Engelen in het Kultureel Centrum Affligem. Leon Engelen werd in 1943 geboren te Bree. Sedert gerui me tijd woont hij te Aken, in de Koningsveldstraat 25. Hier is ook zijn atelier gevestigd. Leon Engelen ontwikkelde een unieke metode van schilderen, gebaseerd op de tech niek van de oude meesters. Het re sultaat is een realisme dat de toe schouwers treft in zijn eenvoud en eerlijkheid. De tentoonstelling van Leon Enge len in het Kultureel Centrum Affli gem, Abdijstraat 6B, is vrij toegan kelijk tijdens de weekends van 30 en 31 maart en 1 april en 6 en 7 april van 14.30 tol 20u. PH Op 5,6 en 7 april organizeert Chiro Sint-Goedele uit Hofstade in het parochiaal centrum haar jaarlijkse Lentefeesten. Op vrijdag 5 april wordt begonnen met een optocht doorheen Hofsta de met de verschillende jeugdbewe gingen. Deze optocht start om 18.00 uur. Om 20.00 uur is er een reuze belotting met liefst 10.000 fr voor uit. Verder is er die dag nog een kaas- en wijnavond. Op zaterdag 6 april om 15.00 uur is er een kindernamiddag. Om 18.00 uur volgt er een eucharistieviering in de kerk en om 20.00 uur start de befaamde Lente TD met bodega. Zondag 7 april is de slotdag van het jaarlijkse Chiro hoogtepunt. Om 12.00 uur staat er een receptie op het programma. Tussen 12.00 en 14.30 uur wordt er een gelegenheid srestaurant georganizeerd en om 15.00 uur worden alle jeugdbewe gingen verwacht voor een groot scheepse spelnamiddag. Er zijn dan ook pannekoeken en koffie te beko men. Het absolute slot bestaat uit een optreden van Jan De Wilde. Kaarten zijn te verkrijgen bij Krist'l Vereecken, Steenbergstraat 4a te Hofstade (053/77.82.42) en Carla Van Caekenberghe, Hoogstraat 45 te hofstade of in het Jeugdcentrum Pallieter en bij de leidersploeg. (daa der materiaal zorgt voor zo'n per soonlijke en kleurrijke toets bij het dekoreren van een interieur. Niet zelden hangt het sukses van een etentje samen met de juiste tafel schikking, waarbij de subtiele kleur schakering van ruikers een onmis bare bondgenoot vormt. In de loop van de kursus verwerft men vaardig heid in het ontwerpen van bloem stukken voor diverse gelegenheden, leert men verschillende materialen verwerken en ervaart men hoe per soonlijkheid een inspiratiebron kan zijn voor het vervaardigen van een bloemenkunstwerk. Deze kursus zal, door het uitwisse len van ideeën, een verrijking in houden voor de deelnemende bloe- menfanaten. Kursusleider is mevrouw Heleu- Van der Weeën; de lessen gaan door op dinsdagen 16 en 23 april, maandagen 3 en 10 juni en dinsda gen 8 en 15 oktober; dit in Verga derlokaal 1. Het kursusgeld be draagt 1.500 fr. per deelnemer (in kluzief nota's). Max. aantal deelne mers: 25; inschrijvingsnummer CV 61. Lichamelijke Vorming "Indien slapen je wakker houdt" is een kursus, gegeven door dhr. Wil- fried Van Craen, psychoterapeut en gedragsterapeut. Je kunt de slaap niet vatten, waar door je nog meer gespannen ge raakt en in een vicieuze cirkel be landt. De cirkel kan ook gestart worden door te piekeren in bed. Tenslotte kan een fout gelopen slaappatroon de slaapstoornis in stand houden: door de slaapmoei- lijkheden voelt men zich moe over dag en neemt men zijn toevlucht tot dutjes of uitslapen in het weekend, wat het slaapritme op zijn kop zet. In deze kursus wordt niet ingegaan op de (eventuele) onderliggende oorzaken van de slaapmoeilijkhe- den. Wat men in deze kursus wel leert, zijn een aantal zelfkontrole- technieken zoals die ook toegepast worden in sommige universitaire onderzoekscentra, de zogenaamde slaaplabo's. Volgende metoden worden aangeleerd: een specifieke relaksatiemetode, zelfhypnose- technieken, gedachtenstop-meto- den en anti-angst technieken; daar enboven wordt een uitgebreid slaapprogramma opgesteld. De kursus wordt gegeven op woensdagen 22 en 29 mei en 5 juni in het Hobby- en Vergaderlokaal 5 van 19.30 tot 22.30 uur. Het kursus geld bedraagt 2.100 fr. per deelne mer. Max. 14 deelnemers; inschrij vingsnummer LV 60. L. Het Centrum Angelus aan de 19.00 uur. Er is ook een kursus Esplanadestraat 8 te Aalst organ!- handlijnkunde en die heeft plaats zeert een aantal kursussen. Iedere op donderdag 18 april en de don- eerste en derde vrijdag van de derdagen 2, 16 en 30 mei. Aanvang maand zijn er medicaties. In het telkens om 19.00 uur. 'a er van de esoterische scholing Voor ane inlichtingen en inschrij- start er een kursus intuïtieve tarot. vingen kan mcn terecht op het „J. De lessen hebben plaats op de mer 053/21.31.61 of 053/83.16.07. dinsdagen 16 en 30 april, 14 en 28 mei en 11 en 25 juni. Telkens vanaf

De Voorpost | 1991 | | pagina 11