S^aAt Zaterdag 25 mei 1991 Keizershallen Aalst LUC STEENO fll 12 29.3.1991 - De Voorpost Bromfietster verongelukt onder vrachtwagen Maandagmiddag, omstreeks 16.15u. werd de 16-jarige bromfietser, Sonja Moreau uit Schonegem 46, Erpe- Mere, die na schooltijd naar huis terugkeerde, aan de hoek van de Boudewijnlaan met de* Gentse steenweg in Aalst, gevat door een uit de richting van de Boudewijn laan komende vrachtwagen, be stuurd door Lucien Stassijns (64), Kulstraat in Erpe-Mere. Het meisje kwam onder de voorwielen terecht en overleed ter plaatse. Door het ongeval op het drukke kruispunt ontstond er heel wat verkeersstrem ming. Kleuteropvang tijdens de Paasva kantie Kinderen van 2Yi tot 6 jaar, die HELMUT LOTTI woonachtig zijn in of buiten Aalst, w doch ingeschreven in een school ELS SAT*JA van Aalst, kunnen tijdens de Paas vakantie terecht in de stedelijke dagverblijven: getuigschrift van beëindiging van speelpleinwerking. - Binnenstraat 157, Aalst; 't Klap- het 2e jaar of van het einddiploma Het gaat hier om een tijdelijke aan- roosje, Oude Gentbaan 36, Aalst; der Provinciale leergangen in de stelling voor een periode van 1 tot Grote Baan 209, Herdersem; Ker- Bestuurswetenschappen. en met 15 april 1991. De bezoldiging rebroek 114, Aalst; Hoveniersstraat voor klerk: houder zijn van een di- is op basis van de weddeschaal van 86, Aalst. Zij worden er opgevangen ploma of getuigschrift van tenmins- onderbureauchef. door een team van ervaren kinder- te lager secundair of daarmede ge- Gegadigden dienen wel houder te verzorgsters. Het tarief van de op- lijkgesteld onderwijs ofwel een zijn van een pedagogisch diploma, vang bedraagt 100 fr. per dag/kind. schriftelijk bewijsstuk kunnen voor- Personen die voor deze functie van 50 fr. per halve dag/kind. Bovenver- leggen waaruit blijkt dat men met pedagogisch begeleider interesse meld tarief wordt niet toegepast vrucht drie opeenvolgende jaren hebben, nemen best contact op met voor mensen die het bestaansmini- heeft voltooid in het lager secundair Schepen P. De Smedt, Kattestraat mum genieten. Een middagmaal of daarmede gelijkgesteld onder- 33 Aalst. Tel. 77.11.11, toestel 280: en/of drankje kan verkregen wor- wijs. den tegen betaling. De dagverblij- - slagen voor een getrapt vergelij- ven zijn dagelijks geopend (niet op kend examen zaterdag en zondag) van 7 tot - de uiterste datum voor het indie- 18.30u. Inlichtingen Dienst Welzijn nen van de kandidaturen wordt en Gezin, Kattestraat 33, Aalst, tel. vastgesteld op 31 maart. 053/77.11.11 (245) De speciale formulieren 'Kandidatuurstelling' alsmede de Gratis men mg tegen Poliomyelitis v0|ledige voorwaarden kunnen - Kinderverlamming schriftelijk of telefonisch aange- Door het stadsbestuur worden vraagd worden aan de Personeels- Relaxatietraining Tijdens de maand april start het centrum voor levens en gezinssvra- gen, Withuisstraat 3 te Aalst met een kursus relaxatietraining die loopt over 8 sessies die doorgaan op woensdag van 19.30 en 21 uur; De Bloedgevers aanvangdatum is voorzien op 17 april. Voor meer informatie kan men Eierophaling De misdienaars komen om eieren op Paaszaterdag vanaf 10 uur. Dit is op Baardegem een zeer oude tradi tie. Er zijn meer dan 25 misdienaars die ieder minstens eenmaal per week de mis dienen. Wij zijn hen daar erkentelijk voor en bieden hen dan ook op Tweede Pinksterdag een reis aan naar één of ander pret park. K.B.G. Op dinsdag 2 april wordt het jaar lijks paasfeest gehouden. Te 15 uur eucharistieviering voor overleden leden. Daarna koffietafel met paas eieren en tombola. En omdat dan sen onze regel niet is, deze keer zang en moppentappen. Koninklijke Harmonie St.Cecilia Op 13 april wordt een Lentekoncert gegeven o.l.v. P. De Block. Dit heeft plaats in zaal Ons Huis, Hoogstraat te Baardegem. deuren 19.30u. en begin te 20 uur. Toegang 10 fr. De zoemende nacht TD De jaarmarktgroep "Die skept de zoena's" organiseren op 13 april "De zoemende nacht TD" geleid door DJ Celleken. Dit gaat door in het Parochiehuis te Baardegem. Aanvang 20 uur. Oudheidkunde over "heksen en heksenprocessen in onze streek" Organisatie Oudheidkundige Kring Wieze. Op 5 april met Robert Ruys in het Muzieklokaal Dorp Wieze. Aanvang 20 uur. GRATIS inentingen tegen polio- dienst, Keizerlijk Plein 21 te Aalst, steeds telefonisch terecht op het myelitis georganiseerd. De inentin- tel. 77.11.11, toestel 312. gen hebben plaats in het stadhuis, Het inschrijvingsgeld bedraagt 300 Grote Markt 3 te Aalst in de lokalen fr. per kandidatuurstelling, van de dienst Volksgezondheid (binnenkoer) en dit op elke laatste Elisa Waut goes heavy nummer 053/77.61.61. Poezie uit de Denderstreek Rik Van Mulders schreef voor Het Nieuwsblad 28 portretten van re- Oinnnlp cphriiliurp an i-i ..U .1 Moorsel verwacht ook Baardegem op zondag 7 april op zijn volgende bioedinzameling. Dit gaat door in de turnzaal van de Kloosterschool in Moorsel van 8.30 tot 11.45u. woensdag van de maand tussen 14 Met het verschijnen van de nieuws- Kiona|e schrijvers en dichters Hie" en 15 u. Een dokter is steeds aanwe- te elpee "Wood Nymph Blonde" door Hendrik De Schrijver prachtig zig. De volgende inenting heeft gaat Elisa Waut opnieuw de hort op werden gefotografeerd. Met deze plaats op woensdag 27 maart. langs de Vlaamse podia. Informatie: dienst Volksgezond- "Wood Nymph Blonde" werd om- heid, Grote Markt 3, Aalst. Tel. schreven als muzikaal fluweel en 77.11.11 toestel 267-271 een tinteling voor het oor. Naast de §„ag't 35,fr tèTtortM op'Sening Vacature tijdelijk bijzonder ge- 3?&k&5S'fhean" ?7«72®80-93. Nadien is het boet schoolde redder te k°°P all(i daSblad en boek- Deze vacature geldt voor een perio- are good" en "We sail home'toge- hTtopl! apriidoór WllTveriieïe de voorlopig tot 9/12/1991 (kan ver- therS. ?oor y Verhe8ge lengd worden). De toernee "Elisa Waut goes ha- Voorwaarden: vey" barstte los in Aalter en kreeg - minimum 18 jaar oud zijn onmiddelijk het etiket "uitmun- - diploma of getuigschrift van lager tend" opgeplakt, secundair onderwijs of daarmede Elsje Helewaut en companen heb- gelijkgesteld onderwijs bezitten ben duidelijk lessen getrokken uit - brevet van redder bezitten de kritiek die ze kregen bij het vori- - vergoedbare werkloze zijn ge album en de jongste toernee. Het ke? worden bij de dienst Public Re- Kandidaturen kunnen ingediend geheel is muzikaal perfect geolied 'ations en organisatie, Keizerlijk krantenartikels als basis wordt nu een 60 tal pagina tellend boek uitge geven. De voorintekenprijs be- zal voorgesteld worden. Provinciale reglementen inzake huisvesting en bejaardenzorg De provinciale reglementen inzake huisvesting en bejaardenzorg zijn gewijzigd en kunnen steeds ingeke- Pyama party JMG Kerkstraatvrienden organi seert op 6 april zijn tweede Pyama Party. In zaal Ons Huis. Deuren 20u. Inkom: wk 50 en kassa 70 fr. Komen in nachtkledij levert gratis consumptie op. het Parochiehuis (Bovenzaal) te 20 uur. Aalsterse Wijnmakersgilde Vergadering: vrijdag 5 april te 19.30 u. in de Krypte. K.A.V.-Abdijreis naar Loppem en uitstap naar Brugge Deze jaarlijkse reis gaat dit jaar door op dinsdag 16 april a.s. In de voormiddag wordt de priory O.-L.- Vrouw van Betanië te Loppem be zocht: kennismaking met het leven van de zusiers, de abdij, deelname aan het middaggebed en nuttiging van het middagmaal. Na de middag wordt o.l.v. een gids Brugge verkend en kennisgemaakt met de paters van Zevenkerken. Nadien kan er over dit alles nog wat rustig nagepraat worden. De prijs van de reis bedraagt 750F. Dit omvat de busreis, de fooi aan de chauffeur, het middagmaal, de gids en de verzekering. Vooraf inschrijven bij de K.A.V.- kernleden of bij Steyleman Linda, Hogeweg 124, Erembodegem, tel. 053/77.59.62. Bedevaart naar Tongeren en de ab- d(j van Postel Deze bedevaart wordt georgani- zeerd op zondag 26 mei a.s. Vertrek aan de O.-L.-Vr.-Hemelvaartkerk om 7 uur, terug rond 20 uur. Deel name in de onkosten: 355 frank. Vooraf inschrijven bij Kindermans Christiane, Leuvestraat 54, Erem bodegem of bij Mevr. Henninck, Nieuwstraat 7, Erembodegem. Parochiefeesten O.-L.-Vr. Hemel vaart - Kaarten worden thans te koop aangeboden tegen de prijs van 290F. voor volwassenen en 160F. voor kinderen. - Menu: je kan kiezen uit varkens gebraad in jagersaus met frieten of kalkoenfilet in kappertjessaus met frieten. - Wanneer: op zaterdag 20 april van 17 tot 21 uur en op zondag 21 april van 11 tot 15 uur (Er zijn geen warme maaltijden meer voorzien op zondagavond!) in het Parochiehuis. - In de Krypte kan u op dezelfde uren (zie hierboven) genieten van een kop koffie met een wafel of pannekoek tegen de prijs van 80 frank. Eindelijk is de kogel door de kerk. 20 jaar na de eerste kwisavond zal gestart worden met een serie van drie kwisavonden. De bedoeling is opnieuw de kwis met wijkploegeii van Meldert te spelen. Een gamma van theoretische vragen en prakti sche proeven moet het geheel tot aangename en leerrijke avonden maken. In het najaar zal het hele spektakel van start gaan. Jotam Het jeugdkoor is aangevuld met nieuwe krachten, waaronder een aantal volwassenen die zich bij het koor hebben aangesloten. Voor het eerste zal Jotam in deze samenstel ling de muziek en de zang verzorgen in de kerkdiensten tijdens de Goede Week. Gastheren parochiecentrum Voor het wepkend van 30-31 maart, wordt U ontvangen door Freddy en Nicole Peirlinck. Eetfestijn Op zondag 31 maart wordt een eet festijn ingericht ten voordele van de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia, Men is welkom van 11.30 tot 15 uur in de zaal van het café "Bij Herman". Wielerclub "De Bergbeklimmers" Op zaterdag 30 maart wordt een wielerwedstrijd voor liefhebbers ge organiseerd. Vertrek om 14.30u. aan het café "Bij Herman". Af stand: 120 km en 24.000 fr. prijzen. Thor Kokerij Op 30,31 maart en 1 april wordt een paastornooi georganiseerd voor scholieren, kadetten, miniemen en preminiemen uit gans de streek. Supporters op post! worden op de Personeelsdienst, en smaakt naar meer. t.a.v. de heer A.E. Bogaert, Sche- Naast de nieuwste nummers zullen pen van Personeel, Keizerlijk Plein de vroegere hits als "Don't Get 21 te Aalst - Mad, Get Even" "After Today" en het ontroerende "Sailors Don't Cry", soms in een nieuw kleedje, fonkelen als nooit tevoor. Het stadsbestuur van Aalst legt een qjj COncert zal niet alleen de echte Aanleggen van een wervingsreserve door het stadsbestuur van Aalst wervingsreserve aan van: - opsteller - klerk De geldigheidsduur van de wer vingsreserve is 2 jaar. Alle geslaag- £on'spreidt.' den worden opgenomen in deze j)e Werf-Aalst. fans van La Waut bekoren maar zelfs de grootste scepticus zal niet kunnen weerstaan aan de vocale kracht die deze Vlaamse diva ten dient na te komen... - boodschappen moet doen... Plein 21 B Aalst (2C verdieping). Stedelijke kinderopvang voor beperkte duur In de Nieuwbeekstraat 3 te Aalst is de stedelijke kinderopvang voor be perkte duur gevestigd. Deze dienstverlening richt zich tot U, ouder die: - dringend naar de dokter moet... adminstratieve verplichtingen een bezoek wenst te brengen aan een familielid in het ziekenhuis, enz. Uw kind van 3 maand tot 6 jaar ten genieten - in regel zijn met de dienstplicht wetten - geschikt bevonden worden bij een feneeskundige onderzoek ouder zijn: weryingsreserve. Tentoonstellingsruimte, niveau 1, De kandidaten, zowel vrouwelijke 5 aprjj om 21 Uur als mannelijke, moeten voldoen aan Toegang: 200 fr (voorverkoop en wordt opgevangen op kindvriende- de volgende voorwaarden: 250 fr (Eassa)) lijke wijze en door ervaren kinder- - Belg zijn Reservatie053/76.13.12 verzorgsters. - tenminste 18 jaar en ten hoogste Voorverkooppunten De bijdrage is 50 fr./u - 30 fr /lo- 50 jaar oud zijn CC De Werf (Aalst), Stedelijke pend half uur. - van goed zedelijk gedrag zijn en jeugddienst (Aalst), Center Er kan 8 u. per week gebruik ge- de burgerlijke en politieke rech- D\alst), Solbemol (Aalst), Discover maakt worden van deze opvang. De (Dendermonde), Fnac (Gent), Fo- voedings- en verzorgingsprodukten notheek (Lokeren), La Folie du Vi- voor uw kind(eren) dient U mee te nyl (Ninove), Charlie's Music (Wet- brengen. teren), Musikladen (Zottegem). Openingsuren: maandag, dinsdag, Paasvakantiespeelpleinwerking 17°30 if nc*erc*a£' van tot voor opstellen een diploma of ge- Het College van Burgemeester en vrijdag: van 9 tot 18.30 u. tuigschrift van tenminste hoger se- Schepenen wenst over te gaan tot zaterdag: van 9 tot i3 u. cundair of daarmede gelijkgesteld het aanstellen van een pedagogisch onderwijs ofwel houder zijn van het begeleider voor de paasvakantie- Stille tocht en wake Goede vrijdag Meer dan ooit blijft protest waarde vol tegen het lijden dat mensen el kaar aandoen: onderdrukking, golf oorlog, diskriminatie. In dit lijden van mensen zien we het lijden van Jezus. Met het gedenken van zijn lijden willen we stilstaan bij het lij den van mensen. Meer dan ooit wil len we mensen, vooral jonge men- j sen, oproepen tot 'getuigenis' dat lijden niet langer hoeft. Dat mensen i lijden bij elkaar kunnen wegnemen. Daarop wordt opgeroepen om deel te nemen van deze Stille Tocht en Wake op de markt op Goede Vrij dag. Bijeenkomst op vrijdag 29 i maart om 18.30 uur aan de Begijn hofkerk. Wake op de markt van 19.00 tot 19.30 uur. Tocht en wake zijn een deel van de Goede Vrijdag liturgie, die daarna plaats heeft in Aalst. Na de Faluintjes jogging in Moorsel kon er wel een verfrissing af en Begijnhofkerk om 20.00 uur. daarvoor moest men bij deze ploeg terecht (a) Turnlessen voor kinderen Na lang wikken en wegen hebben de KVLV en de BGJG besloten om een reeks van vijf turnlessen in te richten voor kinderen vanaf 3 jaar. Slechts 5 omdat men eerste wil na gaan of er wel voldoende interesse bestaat. De bedoeling is om te wer ken in drie groepen: Groep 1: van 3 tot 6 jaar. Groep 2: van 7 tot 12 jaar en groep 3: van 13 tot 18 jaar. De turnlessen zullen doorgaan op vrijdagavond in de turnzaal van de Gemeentelijke Bas isschool en dit vanaf 19 april '91. Groep 1 van 17.30u. tot 18.30u., groep 2 van 18.30 tot 19.30u. en groep 3 van 19.30 tot 20.30u. Leden betalen 275 fr. en niet-leden 325 fr. Inlichtingen en inschrijving: De Ge- yselaert-Vastenavond, tel. 052/ 35.55.99; Mannaert-De Croes, tel. 053/77.98.71; Matthijs-Pieters, tel. 02/452.37.41. Brand bij familie Callebaut Reeds heel wat mensen hielpen bij de opruimingswerken van het door brand vernielde woonhuis van de familie Callebaut. Voor de weder opbouw ervan is echter nog heel wat hulp welkom. Daarom doen we een oproep tot alle bereidwillige men sen die een handje willen komen toesteken. Gelieve hiervoor contact op te nemen met Pia of Roger, Ho- ringstraat 4, tel. 053/35.52.58. Opnieuw kwis in het P.C. Tussen 197Len 1975 kende Meldert gedurende 5 winters een lange en boeiende serie kwisavonden. Reeds meerdere keren werd de vraag ge steld dit opnieuw te organiseren. Bloedgevers Op zondag 7 april organiseert het Nationaal Verbond der Vrie Bloed transfusiediensten van België, kort weg Centrum Louis Steels, een bioedinzameling te Moorsel, De plaatselijke vriendenkring heeft reeds ruini honderd inzamelingen achter de rug en kan terugblikken op grote successen. Tijdens de ja- nuaricollecte '91 werden er zomaai eventjes 310 bloedgevers gcregP strccrd. Zoals U weet is er dagelijks een grote vraag naar bloed om de nodige heelkundige ingrepen te kunnen uitvoeren. De wetenschap is de laatste decennia met rcuzes- chrcden vooruit gegaan, maar tot op heden is er nog geen enkel mid del uitgevonden dat blocdgevcn overbodig maakt. Bloedgeven is cn blijft bijgevolg levensnoodzakelijk. Het bestuur hoopt U te mogen ver welkomen op zondag 7 april tussen 8.45 en U.45u. in de Kloosterschool in de turnzaal, Kloosterstraat te Moorsel. Dansklub Klubvergadering: vrijdag 29 maart te 20 uur in de grote zaal van het Parochiehuis. Eetfestijn K.F. 'Niets zonder Arbeid - Trouw en Eendracht' llc eetfestijn van de Koninklijke Fanfare 'Niets zonder Arbeid - Trouw en Eendracht' Erembode gem op Paaszondag 31 maart 1991, van 11.30 u. tot 16 u. en op maandag 1 april 1991 van 11.30 u. tot 20 u. in Feestzaal 'Gerstenhof, Gersten straat 12, Erembodegem. Menu: biefstuk-natuur, champig nons proven§aal, pepers met frieten of brood. Prijs: 325F; kindermenu: 190F. KAV.B.-Paasfeest Op het programma: maandag 1 april: te 17.30 u. in de O.L.Vr.-He- melvaartkerk: Eucharistieviering. Nadien te 19 uur in het Parochie huis: gezellig samenzijn met een kaas- of vleesschotel, gevolgd door een quiz. Inschrijven vooraf bij Jo- han De Sadeleer, André De Bruyne of bij Bernard De Mol! B.G.J.G.-Erembodegem-Terjoden Hobbyisten of kunstenaars uit Erembodegem-Terjoden en Haal- tert-Terjoden en onmiddellijke om gevingdie aan de 'Kunst- en Hobby tentoonstelling die B.G.J.G.-Terjo- den in de tweede helft van 1991 op zet, willen meewerken, worden ver zocht kontakt op te nemen met AI. De Bleser, Kloosterstraat 2, 9320 Erembodegem-Terjoden, tel. 053/ 83.32.78. B.G.J.G.-Eierzoektocht Maandag 1 april '91: eierspeurtocht B.G.J.G.-Erembodegem in de Ge- rstjens. Tussen 7.30 u. en 8 uur wor den de deelnemers opgewacht in de Krypte en wordt het gewenste menu genoteerd. Daarna start een wande ling door de Gerstjens. Te 9.30 wordt het ontbijt opgediend in de Krypte (gewenste menu). Kinderen brengen een mandje mee! Bijdrage in de onkosten: 100F. vol wassenen en 75F kinderen. Vooraf inschrijven bij Mare Appel mans, Alfons Van de Madestraat 85, Erembodegem, tel. 053/77.45.17. Al Anon Vergadering: dinsdag 2 april in het Parochiehuis (Wachtzaal) te 20 uur. A.A. groep Om Mekaar Aalst. Deze kamavalwagen, de old-timer van AKV Pertotal staat netjes in de Vergadering: woensdag 3 april in tij zoals het hoort en wacht op betere tijden, zeg maar karnaval (a) Koninklijke Fanfare De Jonge Garde Het bestuur en de muzikanten nodi gen U uit op hun Lentekoncert on der leiding van dhr. Adolf Brey- naert. Presentatie mevr. Jos Floru. Op zaterdag 30 maart '91 om 19.30u. in de zaal Breughel, Aalstersesteen- weg 12, te Moorsel. Toegang gratis en na het koncert is er gezellig sa menzijn. Moorselse Maffia Party Met gangster DJ Gina Van Vlaan deren. Op zaterdag 27 april om 20 uur. In "Guduls Palace" in Moorsel City. Liefst met Borsalino Hoed en dikke sigaar. Jeugd KDC De Schroevers - Moorsel Organiseren hun paas-TD in de Ka tholieke Kring op zaterdag 30 maart '91 met DJ Max. Begin 19,30u, en toegang 50 fr. Trekking tombola om 24u.

De Voorpost | 1991 | | pagina 12