Electrabel-Intergem breidt aardgasnet uit De Voorpost Plechtigheden in Priester Poppejaar te Moerzeke Rijkswacht verkoopt geen zelfklevers HEBT U EEN HUIS TE KOOP Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht >j0\gende week in TV-Ekspres 16 - 29.3.1991 - De Voorpost SttN In Opdorp en Sint-Gillis Dendermonde wordt het aardgasnet uitgebreid. Dat is goed nieuws en met deze uitbreidingen wordt meteen voldaan aan de wens van velen. Tijdens een perskonferentie zette Chris Vandeputte, verantwoordelijke van Electrabel-Intergem regio Dendermonde, uiteen welke werken er voor dit jaar voor de boeg staan. In Opdorp, de deelgemeente van Buggenhout, wordt 7 miljoen geïn vesteerd voor het plaatsen van de toevoer van de aardgasleidingen en voor de distributie. Er zal gewerkt worden in twee fazen. In een eerste plaats worden toevoerleidingen tot in het centrum van Opdorp ge bracht en dat zal gebeuren in de maanden april en mei. Dan volgen de distributieleidingen en die wer ken zijn voorzien in de maanden mei, juni en juli. Tevens worden dan de woningen aangesloten. Voor de winter in aantocht is, zullen de in woners van Opdorp dus beschikken over een aardgasnet. De Dries, de Lijneveldstraat en de Hogeweg tot Dendermonde. Regio verantwoorde lijke Chris Vandeputte (foto Piet Her mans) Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21,40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.300 F 6 maand 1.150 F 3 maand 575 F los nummer 46 F Bankrekening: 442-8601481 -36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 aan de grens met Malderen zijn reeds voorzien. Ook de Vierbun- derstraat krijgt aardgas en de lei ding wordt ook aangebracht in de Damstraat, de Vekestraat en de Veldstraat. In deze laatste drie stra ten wordt rekening gehouden met de bebouwing en eventuele aanvra gen. De werken gaan gepaard met een startpromotie. Gedurende zes maanden kunnen kandidaat klan ten genieten van uitzonderlijke voorwaarden. Zo zal een aanslui ting op het net slechts 6.000 fr kos ten en voorziet de gasmaatschappij nog een aantal aankoopremies 5.000 fr voor een centrale verwar ming; 3.000 fr voor een warmwater toestel; 2.000 fr voor een gaskachel en 2.000 fr voor een kookfornuis. Propaan- of butaantoestellen wor den meestal gratis omgebouwd. En wie een bestaande centrale verwar ming wil ombouwen naar aardgas kan rekenen op een renteloos kre diet tot 100.000 fr. Bovendien kan men aardgaskachels huren aan zeer gunstige voorwaarden. In Sint-Gillis Dendermonde komen twee verkavelingen aan bod. De Hemelstraat met 49 kavels en waar voor de uitvoeringstermijn is voor zien in mei-juni en de verkaveling Elsbos met 94 kavels waar de wer ken zijn voorzien voor juni en juli. Hier gaat het om een investering van 5,3 miljoen. Ook voor Dendermonde centrum staan er werken aan het aardgasnet op het programma. Men gaat syste matisch overschakelen naar een 100 milibar distributiedruk. Van de ge legenheid wordt gebruik gemaakt om de kwaliteit van het bestaande net grondig te kontroleren. De wer ken zullen weinig of geen hinder vormen, maar zonder grondwerken zal het evenwel niet kunnen. Mo menteel wordt het stadsgedeelte tussen de Noordlaan en de Dender onder handen genomen. Daar moe ten nog een 100-tal aansluitingen worden vernieuwd. Na de vakantie komen dan de Brussefsestraat en de Oude Vest aan de beurt, waar een 500-tal aansluitingen worden aan gepast. Verfraaiing van straatbeeld Zijn er werken aan de aardgaslei dingen, ook het elektriciteitsnet ontsnapt niet aan aanpassingen en verbeteringen. In Hamme bievoor- beeld wordt in de Kerk- en de Hoogstraat een grondige herinrich ting van het straatprofiel voorzien. Intergem wil van die gelegenheid gebruik maken om de bestaande straatverlichting door een mooiere en meer efficiënte te vervangen. In Buggenhout worden in de Mari- collenweg de bovengrondse leidin gen ondergronds gebracht en dat zal ook gebeuren in de Buisstraat en de Cleophas Heyvaertstraat te Sint-Gillis Dendermonde. Naar 40 zenders En voor de televisiefreaks is er het nieuws dat men eerlang de keuze zal hebben uit 40 verschillende zen ders. Althans wanneer het op de kabel brengen van deze zenders geen extra kosten meebrengt voor de konsument. In elk geval is het kabelnet in het gebied boven de Schelde (Hamme, Moerzeke en Grembergen) al geschikt gemaakt voor het doorgeven van 40 effektie- ve zenders. Het net van Buggenhout wordt volledig ingericht en na de vakantie volgt Dendermonde. Het is dan wachten op de komst van de programma's. Van de aanpassings- werken zal de konsument geen hin der ondervinden. Elke dag opnieuw wordt er voor gezorgd dat de klant een storingvrij beeld ontvangt. Nog nieuws van het kabelfront is dat men nu de mogelijkheid heeft om een meervoudige aansluiting te installeren. Dat gebeurt met een speciale verdeler die toelaat dat in een gezin tegelijkertijd en storing- vrij naar 2, 3 of 4 TV programma's (naar gelang het aantal TV-toestel- len dat men heeft) kan kijken. De prijs van een dergelijke aansluiting, inbegrepen versterker en de nodige materialen, zou variëren van 6.300 tot 7.800 fr naargelang het aantal toestellen dat men wil aansluiten. Men moet slechts 1 abonnements vergoeding betalen. Nog betere dienstverlening Intergem heeft altijd een punt ge maakt van de dienstverlening. Een sprekend bewijs van die service vor men de 'Klantenburo's' waar men elk uur van de dag terecht kan voor een degelijke en vakkundige hulp verlening. Maar er is meer. Men heeft nu ook een 'Energie-Gids 91' op de markt gebracht. Het is een mooi geïllustreerde katalogus die weergeeft wat Intergem te bieden heeft. Informatie over allerlei on derwerpen werd er overzichtelijk in opgenomen. En voor de nieuwbouwers bestaat nog steeds de 'Bouwmap' die de kandidaat-bouwer een heleboel wij zer maakt op het vlak van verlich ting, verwarmingssystemen, isola tienormen, en nog veel meer. Inter gem biedt trouwens nog veel meer service aan kandidaat-bouwers. In het 'Klantenburo' aan de Grote Markt te Dendermonde verneemt U daar en over nog veel andere dingen meer. Dendermonde. De verantwoordelijken voor de verschillende Intergem die sten in Dendermonde (foto Piet Hermans) Regelmatig worden stickers met de naam van rijkswacht te koop aange boden. Ook worden handelaars, in dustriëlen, scholen en personen met een vrij beroep gekontakteerd om advertenties te plaatsen in pu- blikaties bestemd voor het perso neel van de rijkswacht. Daarbij wordt aan de burger soms voorgespiegeld dat zijn inschikke lijkheid hem door de rijkswacht ter gelegener tijd op 'positieve' wijze zal worden aangerekend. Er wordt zelfs gesuggereerd dat voormelde initiatieven van de rijkswacht zelf zouden uitgaan. Het Algemeen Kommando van de rijkswacht wijst erop dat de rijks wacht dergelijke initiatieven uit drukkelijk afkeurt. Deze zijn het werk van reklamebureaus, aange steld door de syndikale organizaties van het rijkswachtpersoneel, door de verantwoordelijken van het tijd schrift 'De veteren van de rijkswacht' of door sport- en kultu- rele kringen van het rijkswachtpers oneel. Als zelfstandige instanties beharti gen deze organizaties eigenmachtig hun specifieke belangen en deze van hun leden en hebben zodoende ook een eigen financieel beheer. Het werven van advertenties dient deze belangen, door de financiële steun die ze meebrengen. Het Algemeen Kommando heeft in het verleden deze organizaties met aandrang verzocht alles in het werk te stellen om bij het publiek ten alle prijze elke mogelijke verwarring te vermijden, tussen enerzijds de rijks- wachtaktiviteiten en anderzijds de aktiviteiten van hun organizaties of hu aangestelden. De minste dubbel zinnigheid hieromtrent is verwerpe lijk. Het al dan niet ingaan op het aan bod van reklamebureaus mag geen invloed hebben op de houding van de leden van de rijkswacht die steeds zonder vooroordeel de wet moeten toepassen. Het staat iedere burger vrij, klacht in te dienen bij de gerechtelijke overheden, de rijkswacht of andere politiediensten wanneer hij zich door dergelijke beïnvloeding bena deeld acht. Honderd jaar geleden werd priester Poppe geboren in Temse. Hij was gedurende langere tijd als jong priester werkzaam in Moerzeke, waar hij ook overleed. Om deze honderdste verjaardag van de ge boorte van deze jonge en vrome priester te vieren, werd in Moerze ke een Priester Poppejaar opge richt. In de Grafkapel van Moerzeke zijn er wekelijks eucharistievieringen. Op dinsdag en donderdag is dat om 7.45 uur, op woensdag om 17.00 uur, op zaterdag om 7.45 uur en dan is er ook biechtgelegenheid en ro zenhoedje van 17.30 tot 18.30 uur, op zondag is er een aanbidding van 16.30 uur (op de eerste zondag van 15.00 tot 16.00 uur). Voor de bede vaarders en bezoekers is er een eu charistieviering met homilie om 18.00 uur. In het kader van het Priester Poppe jaar worden er nog biezondere diensten voorzien op maandag 8 april wordt het uitgesteld feest van Maria boodschap gevierd. Er is dan een eucharistieviering om 18.00 uur gevolgd door een aanbidding van één uur. Op woensdag 1 mei wordt de verjaardag van de priesterwij ding van Poppe gevierd. Om 17.00 uur is er een eucharistie gevolgd door een aanbidding. Op zondag 5 mei heeft de grote bedevaart van het dekenaat Hamme naar de Schipperskapel plaats met om 14.00 uur een gebedswake aan de grafka pel en om 14.30 uur het vertrek van de processie naar de Schipperska pel. Om 15.30 uur wordt daar een mis opgedragen met evokatie van de figuur van priester Poppe. dinsdag 21 mei wordt de litureis sterfdag van priester Poppe (1921 herdacht met een interdiocesa bezinningsdag voor priesters enda kens. Er is een eucharistievierii om 10.00 uur. Op woensdag 29 m staat de diocesane kinderdag op hi programma met een eucharistievii ring om 14.30 uur en zaterdag 9jun daags voor de sterfdag van Popjx wordt de eucharistie gevierd o 18.00 uur gevolgd door een aanbid ding. DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st.-gillis-dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 21 maart: - I richting noord-zuid: 1. Andra' Vandaele en Nelly Van den Ab- beele; 2. echtpaar Christiaens; 3. Lucienne De Visscher en Al- bert Maes. richting oost-west1. Andre De Saeger en Bert De Caestecker; 2. Paul Veldeman en Werner Cornelis; 3. Mare De Decker en Hans Huybrecht. Bridgeavond elke donderdat om 20.00 uur in taverne 'De Drie Klokken', Van Langenho vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde. Konfrontatie Felice-Louis De Lentdecker Wat heeft Ann Petersen gemeen met katten Zeven levens De ziekte van Alzheimer totale aftakeling Samen leven met iemand die je niet meei herkent Rudy Dhaenens en zijn passies Er is méér dan wielrennen.. Silvy Melody i een meisje als duizenden Een onthullend onderons^ tussen kinderen De aardappel is niet zomaar 'ne petat' Een vorstelijke vrucht EKSP»"<i En natuurlijk dik volgende week in TV-Ekspres.. nog méér boeiende reportages, exclusieve interviews en héél veel aktueel nieuws plus volledige en overzichtelijke informatie over de tv-programma's van alle zenders plus handige tv-weekagenda's van alle films en tekenfilms, sportprogramma's, pop- en hitparades, voorzien van ruim 200 video-streepjeskodes plus tal van extra's, zoals een kursiefje van Jos Ghysen, een kruiswoordraadsel, een superpuzzel, de allernieuwste Suske en Wiske-strip... èn een grandioze gratis wedstrijd Win 125 000 frank aan ledermode Kies bij gratis uit de allermooiste lentekleding.

De Voorpost | 1991 | | pagina 16