Twee counters volstaan Laatste kwartier op peil Het schoentje wringt in de Hamse middenlinie Eendracht Aalst: Niemand kon het verschil maken Eendracht Aalst Is de ontgoocheling al verwerkt I K.A.V.D. voor zware klus E. Aalst-FC Turnhout 0-2 I Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 VOETBAL De ontgoocheling in de Hamse voetbalkringen valt met geen pen te beschrijven. Vijf recente wedstrijden hebben amj>er een punt opgeleverd waardoor de titelkandidaat van weleer bijna tot de middenmoot is wegge zakt. Bestuur en trainer bespraken deze week uitvoerig de gang van zaken tijdens een vergadering die pas in het holst van de nacht werd opgeheven. De oorzaak voor de teloorgang wordt algemeen in de middenlinie gezocht, jongeren als Philip Joos en Bart Malfliet krijgen nu de gelegenheid tot het einde van de kompetitie om zich te manifesteren. Als zij het waar maken zal oefenmeester Daniël De Paepe in de toekomst ongetwijfeld op hen een beroep blijven doen. Sommige bestuurslui schuiven nog meerdere namen van jongeren voorop maar blijven het antwoord schuldig wanneer hen wordt gevraagd wie in de basis de plaats moet ruimen, «Het betekent niet dat wie nu kansen krijgt, volgend jaar automatisch een certitude zal zijn, stelt oefenmeester De Paepe. Bij te veel mensen in Hamme speelt het sentiment een rol. Ik begrijp best dat je op menselijk vlak een voorkeur laat blijken voor iemand, maar bij een selektie kan en mag deze faktor geen enkele rol spelen. Wanneer ik een keuze maak, hou ik enkel rekening met de belangen van de ploeg», zegt De Paepe. Zondag wordt in Herentals de match van die ontgoochelden gespeeld. Robbie Nardus werd uit de basis gewipt. Een paar spelers als Werner Struyf en Arnold Van Puyenbroeck zullen dezer dagen te horen krijgen dat er voor hen volgend seizoen in Hamme geen plaats meer is. De ploeg: De Pelsmaecker, Malfliet, De Paepe, De Borger, Van Der Stock, Van Caelenberg, Van de Velde, D'Hondi, Joos, Verbruggen, Van Houcke, Stalpaert, Van Hemelrijck en X. De thuisploeg huldigde vanaf het start sein het principe van de aanval en be heerste doorlopend het spelbeeld. Het bleef echter tijdens het eerste kwartier bij een steriel overwicht. Smaakmaker Chunga, slachtoffer van een aanval van windpokken, werd na een twintigtal mi nuten vervangen door Mariman. Faze- kas herschikte zijn team door Peeters als libero terug te roepen en Nijs op het middenveld in te schakelen. Aalst bleef drukken maar Mandiangu, uitstekend gelanceerd door Nijs, besloot op de 27ste minuut op doelman Van Gorp. Op de 35ste minuut zoefde een af standsschot van Peeters nipt over de deklat en 2 minuten later was een flukse reflex van de bezoekende doelman no dig om Nijs het scoren te beletten, mari man kreeg nog een valabele kans op de 4éste minuut, maar zijn eindschot stierf uit tegen het zijnet. En toen gebeurde het op slag van rust aan de overzijde van het terrein. Bij de eerste tegenaanval van de bezoekers vond bij een snelle aanval Ruts de vrijstaande Belmans en Turn hout kon met 0-1 gaan rusten. Na de kampwisseling zette Aalst weer een offensief in. De plaatselijke aanval lers liepen zich echter doorlopend vast in de overbevolkte bezoekende defen siezone en het bleef derhalve bij een steriel plaatselijk overwicht. De wed strijd kreeg tenslotte in het laatste kwar tier nog enige spanning. Eerst werd De Bruycker voor een fout op de doorgebro ken De Rijck uitgesloten. Op 8 minuten van het einde mocht Szabadi vanop de elfmeterstip aanleggen na handspel van Doms. De Hongaar besloot echter op de paal. Aalst zette in de slotminuten alles op alles maar kreeg het deksel op de neus na een goed uitgespeelde counter tussen Belmans en Ruts. Gevleide zege voor Turnhout. Bij Aalst is men sinds enkele weken op zoek naar iemand die vooraan het verschil kan maken. Scheidsrechter: Vermassen Toeschouwers: 2500 Aalst: De Schrijver, De Wolf, Derijck, Peeters, Nijs, Mandiangu, Chunga (21' Mariman), Lathouwers, Godtbil (73' De Bruycker), Droeven, Szabadi. Doelpunten: 44' Belmans 0-1; 85' Ruts 0-2. Gele kaart: De Rijck, Martens. Rode kaart: De Bruycker (75') Eendracht Zele - VK Ninove 2-0 Eendracht Aalst maakt duidelijk een moeilijke tijd door. Na een schitterende tweede periode komen de poulains van Fazekas nog nauwelijks aan een gunstig resultaat. Voorzitter Goethals: 'Het is amper te begrijpen. Uit de jongste rijf wedstrijden puurden we slechts twee punten, terwijl de weken vooraf alles gesmeerd liep en we op de tweede plaats eindigden bij het afsluiten van het tweede periodekampioenschap'. Oefenmeester Fazekas was na de wedstrijd zeer boos over de houding van zijn spelmaker Chunga: 'Ik kan de beslissing van Chunga niet begrijpen. Tijdens de opwarming verklaarde hij o.k. te zijn en te kunnen spelen maar na 20 minuten was hij duidelijk al ieeggespeeld. Ik had nochtans Kanu opgeroepen om desnoods in te vallen. Al bij al is de houding van Chunga onbegrijpelijk. Als beroepsmens moest hij beter weten', aldus Fazekas. Maar goed, in deze wedstrijd is nog maar eens bewezen hoe moeilijk Eendracht het momenteel heeft om een doelpunt te scoren. Over gans de wedstrijd beet de Eendrachtaanval de tanden stuk op de Tumhoutse defensie. Vooraan was echter niemand te konstateren met de gepaste ideeën en zeker niemand die het verschil kon maken. Het staat nu wel vast dat Fazekas zal ingrijpen. De Hongaar is zeker niet stekeblind voor wat er schort in zijn team. Het zit er dik in dat tegen R.C. Mechelen zaterdagavond a,s. een element als Eeckhout weer in de A-kem opgenomen zal worden. Er moet alleszins iets worden ondernomen. Zo kan het niet verder. Eendracht Aalst gaat zaterdagavond op bezoek bij RC Mechelen en staat meteen opnieuw voor een moeilijke opdracht. Tijdens de heenronde werd datzelfde Racing al na een kwartier met een 3-0 voor een voldongen feit geplaatst en werd voor Eendracht een periode van hoogkonjunktuur ingeleid. De kaarten liggen nu wel enigszins anders. De jongste weken blijven de gunstige resultaten dermate achterwege dat een deelname aan de eindron de, ook al omwille van het feit dat andere ploegen duidelijk aan een remonte werken, deerlijk in het gedrang is komen te staan. Oefenmeester Fazekas moet niet lang zoeken naar de oorzaken: «Indien maar een vierde van de kansen waren afgewerkt, dan konden we de rest van de kompetitie met een geruster gemoed tegemoet blikken Nu wordt het blijkbaar knokken tot op de eindmeet.» Voor sekretaris Van Droogenbroeck valt het af te wachten of de manschap pen de jongste ontgoocheling voldoende zullen verteerd hebben. In ieder geval zal Fazekas, zoals hij trouwens een paar weken geleden al aankondig de, sleutelen aan de samenstelling van de ploeg. Alles staat uiteraard ook wel in het teken van afwezigheid van de ziéke Chunga en de terugkeer uit schorsing van Limpens. Fazekas zal wellicht uitpakken met Eeckhout als spits en ook de naam Kanu wordt geciteerd in de Eendracht-katakomben. Van hem wordt verwacht dat hij meer snelheid brengt op de rechterflank. (BAD) De Voorpost - 29.3.1991 - 17 De Dendermondse vierdeklasser krijgt zondagnamiddag het sterke Bomem op bezoek. Voor paarsblauw wordt dat een biezonder zware opgave en eigenlijk zijn er weinigen die geloven dat de boys van Willy Meersman een kansje maken. Bornem behoort tot de toonaangevers. volgt leider Kapellen op de voet en wil als de mogelijkheid zich voordoet, naar derde doorstoten. KAVD zal naar alle waarschijnlijkheid gekonfronteerd worden met een team dat offensieve wapens inzet en zonder komplexen een stormloop zal ontketenen. Of de Dendermondse defensie overeind kan blijven, is natuur lijk een open vraag. Feit is dat er zich problemen stellen. Deze week liet Mare Cooreman weten dat hij ingevolge griep niet zal aantreden. Voor Willy Meersman is dat meteen de vijfde opeenvolgende keer dat hij de funktie van laatste man aan een ander dient toe te vertrouwen. «We moeten in onze kansen in elk geval geloven», dixit de Dendermondse coach. «Het is evident dat we het niet makkelijk zullen krijgen. Moeilijk moet echter ook gaan. Met een gelijkspel zal ik niet ontevreden zijn. Bomem is mijn inziens althans, de meest komplete ploeg van de reeks. Ik veronderstel dat zij de grootste kans maken op de titel. Bij ons zullen zij dan ook niets aan het toeval overlaten. In de huidige omstandigheden kun je veronderstellen dat ze meteen offensief zullen van stapel lopen. Het komt er voor ons in eerste orde op aan om attent te blijven en ons niet van in de beginfaze te laten verrassen. In dat geval zouden we het wel eens biezonder lastig kunnen krijgen, De bereidheid om te knokken is aanwezig. Op mentaal vlak is KAVD sterker dan je wel denkt. De verstandhouding onder de spelers is uitstekend. Het was een van de eerste vaststellingen die ik deed toen ik zo'n anderhalve maand geleden verzocht werd om het roer in handen te nemen.» De ploeg: Van Meirvenne, Moens, Rijdant, Van Troos, De Coninck, De Kinder, Kusto, Van Roy, Wygonic, Seghers, Van Nieuwenhuyse (Robbrecht, Goemaere, Van De Perre. l.Zele-Ninove 2-0. Bordeaud'huiprobeert naar doel (vh) Frank Van Den Broeck, duidelijk op de sukkel met een letsel aan de achilles pees, blies vroegtijdig de aftocht nadat hij de maats eerst op weg had gezet naar de negende seizoenszege. Ook Moha- med Toujani haakte af. Hij kwam onge lukkig ten val en bleef na de rust in de kleedkamer met een dubbele hand breuk. Daardoor kregen zowel Geert Christiaens en Fabrice De Beule een nieuwe speelkans en de beide invallers trokken behoorlijk hun streng. Opval lend was ook de sterke tweede helft van Filip Fiers. De jonge Lokeraar hield er enkele merkwaardige infiltraties op na maar kreeg bij de afwerking geen loon naar werken. «Ondanks dit zwak vertoon slaagden we erin ons objektief te verwezenlijken», aldus Rudy Haleydt. «Over de oorzaak ervan blijf ik het antwoord schuldig. Duidelijk was het tekort aan beweging in de ploeg. Misschien speelde ook de stress in ons nadeel alhoewel we de wedstrijd goed hebben voorbereid en gekoncentreerd aangevangen. Ninove verraste ons evenwel in de aanvangsfaze met een sterk bezet middenveld en dit noopte me tot enkele wijzigingen aan het spelkoncept. De slotfaze leverde ons nog een aantal doelkansen op zodat de derby niet helemaal in mineur eindigde. Alhoewel we nog niet gered zijn levert deze vier op vier goede perspektieven op. Dit betekent niet dat we tegen Ber- chem op onze lauweren mogen rusten ook al wordt het aantal beschikbaren in de spelersgroep biezonder klein. Elk punt dat we nog kunnen pakken bete kent winst en meer zekerheid.» (a.j.z.) E. Zele-Ninove 2-0. Gevaar voor het Ninoofse doel met Fiers in de hoofdrol (vh) Eendracht Aalst-Turnhout 0-2. Gino Nijs in aktie (da) De derby met Ninove bracht te weinig animo tussen de lijnen maar leverde de tricolores opnieuw twee belangrijke punten op met het oog op het behoud. Deze laatste vaststelling vergoedt veel alhoewel de Zeienaars tijdens het laatste kwartier een behoorlijk peil haalden. Eendracht Aalst-Turnhout 0-2. Derijck en Nijs kunnen even pauzeren (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 17