Titelkansen voor KSV Zottegem enorm gestegen Eerste provinciale in het Aalsterse Tweede provinciale in het Aalsterse Eendracht Nieuwerkerken nog ongeslagen... 18 - 29.3.1991 - De Voorpost VOETBAL Voetbal. Eendracht Nieuwerkerken aan de leiding in vierde provinciale (da) Van alle provinciale afdelingen is Nieu werkerken de enige ongeklopte ploegen dat is een unicum. Vorige zondag stond het absolute derby tegen FC Aalst op de affiche. FC Aalst, zevende in de rangschikking, heeft 27 punten. Het begon bij de sei- zoensaanvang met acht nieuwe spelers: jan Van Mulders, Danny Van den Bos sche, Jurgen Wellekens, Jan Verhulst, Eddy D'Haese, Mare De Sadeleer, Peter en Pascal Van Britsom. Na vijf wedstrij den had men amper een 1 op 10 behaald en dat was te wijten aan allerlei ongun stige omstandigheden. Gelukkig keerde het tij. Sinds november werd niet meer verloren zodat de vooropgestelde t punten reeds werden bereikt. De eerste helft was zeer gelijkopgaawl met voor beide teams enkele doelkan sen. Aan de rust stond het scorebord not steeds blank. In de tweede helft zorgdi de leidersploeg ervoor dat ze de twfl punten mee naar huis kon nemen, (da1 en met een grote inzet. Natuurlijk was de openingstreffer via Sepp Bousard net voor de koffie voor ons van goudwaarde. Wij hadden die treffer zeker verdiend maar voor ons kon hij niet beter vallen. Sint-Lievens-Houtem werd er duidelijk de pas door afgesneden. Enkel een kwartiertje na de hervatting hadden wij het even moeilijk om onze voorsprong te bewaren maar twee treffers van Wou ter Mussche zorgden voor de veilige marge. Zijn totaal komt nu op 24 doel punten terwijl Marc Uyttenhove met zijn 25 rozen nog steeds iets produktiever blijft. Samen zijn ze dus goed voor zowat 50 doelpunten. Hopelijk worden wij te vens de produktiefste ploeg in provincia le afdeling zodat wij een premie van 100.000 frank kunnen opstrijken. Dit zou een mooie bekroning zijn voor deze groep die vandaag met veel discipline een schitterend resultaat bij elkaar voet balde.». Zonder Uyttenhove De belangrijkste afwezige op het veld van Sint-Lievens-Houtem was natuurlijk de aartsgevaarlijke Mare Uyttenhove. Een aderlating toch, vooral als men weet hoe hij op zijn eentje een wedstrijd kan doen keren. Nu zat hij echter een gele straf- zondag uit en dit uitgerekend tegen zijn ex-clubmakkers. Lucien: «Mare missen is natuurlijk geen leuk vooruitzicht. Zeker niet voor een topper zoals deze. Ook Carl Bourdeaud'hui viel gekwetst uit. In die zin diende ik mijn taktisch plan even te herzien. Zo liet ik Wouter Mussche een zaam in de spits fungeren en kreeg Wouter de ondankbare taak op zijn schouders om van de ene kant van het veld naar de andere te hollen. Nu echt geen werkje voor een talent als Mus sche, maar hij heeft het ronduit schitte rend gedaan. Tevens scoort hij nog twee doelpunten, men kan dus moeilijk meer verwachten. Hij kreeg dan ook terecht zijn applausvervanging. Daar we ook Devenijn met een kwetsuur aan het scheenbeen verloren in de eerste helft, was het toch even uitkijken. Zijn vervan ger Didier Gillis deed het gewoon zeer Geraardsbergen 0 Jong Lede 2 Jong Lede heeft een enorm belangrijke overwinning weten binnen te rijven op het veld van het gereputeerde Geraards bergen. Een schitterend resultaat na een wedstrijd die nooit een aanvaardbaar niveau haalde. Toch doet Lede geen echt goede zaak in de rangschikking. De ploeg blijft op een voorlaatste plaats en deelt die weinig komfortabele plaats met Ertvelde en Eine. Het wordt dus serieus pompen voor Jong Lede om in de kom ende vijf weken het hoofd boven water te houden. Gelukkig werd onverwacht op het veld van Geraardsbergen gewonnen anders was het een regelrechte ramp. Kurt De Luyck hield een zwalpend Lede in de eerste helft overeind toen Denis De Haene en Steven De Smedt in zijn buurt verschenen. Geraardsbergen liet echter voor de koffie de kansen liggen om de wedstrijd in zijn voordeel te beslechten. Na de rust diende Lede niet lang op de openingstreffer te wachten. De Winne schoof de bal onder doelman De Taeye door. Na een uur werd de Leedse voor sprong zelfs verdubbeld. Vanop afstand scoorde Peter Meysman en bezegelde het lot van Geraardsbergen dat nog wei nig weerwerk kon bieden. Olsene 4 E. Meldert 0 Meldert speelde een goede eerste helft maar wist zijn overwicht niet te konkre- tiseren. Doelman Boxstaele speelde zich zeker in de kijker. In die eerste periode was er weinig weggelegd voor de thuis ploeg maar in de tweede helft stond alles nog te gebeuren. Rond het uur ontplofte Eddy T'Kindt, eerst nadat hij bediend werd door Dekie, Na een solo-aktie wist hij zelfs de Olsene-voorsprong te ver dubbelen. Meldert probeerde nog zijn vel te redden maar de risiko's waren Laarne 1 Bambrugge 1 Het voorlaatste gerangschikte Laarne deed het lang niet slecht tegen Bam brugge dat goed uit de verf komt in zijn eerste jaar in tweede provinciale. De inspanning van Laarne werd op de koop toe toch half beloond. Het eerste doel punt was voor de thuisploeg. Rond het halfuur scoorde Gratiën Scheire een schitterend doelpunt en voor de koffie wist Bambrugge daar maar weinig te genover te stellen. Na de rust ging het beter met de bezoekers en dit vond Laarne zeker niet leuk. Vijf minuten voor affluiten diende Laarne toch een puntje prijs te geven. Na een hoekschop wist Wijnendaele de gelijkmaker te sco ren en dat was achteraf gezien niet zo onverdiend ten oemen. TK Meldert 0 Dyn. Beervelde 2 Meldert had het meeste balbezit maar Dynamo counterde gevat. Heel wat kan sen gingen bij TK verloren. Vraag het vaak te groot. Dit deed zelfs Eendra volledig de das om. Met doelpunten* Dekie en T'Kindt werd de eindsco 1 overdreven opgedreven. 5Nicolli maar aan Segers, Libbrecht, Van Eksa de en Crockaert. In het slotkwart kende Vispoel meer sukses en zelfsi tweemaal toe. Het lot van Meldert w I meteen bezegeld. Het vijfde geklasse 1 de Meldert maakte dus een sled I beurt. Meerbeke SK Aalst Aalst verliest een kostbaar puntje in li titeldebat. Misschien wel een uiterst! langrijk punt. Nochtans speelde Aalst die moeilijke uitwedstrijd een hoofdt Meerbeke heeft zijn reputatie van plo die in de slotfase nog een wedstrijd® te beslechten weer alle eer aangeda Met nog tien minuten te gaan kwarne hoekschop van Lievens via Van ft Houte bij Beerens die inschoot. Al moest nu nog meer druk op de kfi zetten en het was bang afwachten. T# lukte het nog toen Matthijs zijn afgew ken bal in doel zag belanden. (Nicoll Voetbal. FC Aalst is tevreden met het voorlopig bereikte resultaat (da) Met niet geringe belangstelling werd er natuurlijk uitgekeken naar het treffen tussen Sint-Lievens-Houtem en Zotte gem. Voor Zottegem was dit natuurlijk een match van de waarheid. Nu Aalst ook een moeilijke tegenstrever voor de voeten kreeg geschoven, zouden wij na afloop van beide partijen veel wijzer moeten worden inzake de titelstrijd. Die mening werd aan Zottegemse zijde door iedereen gedeeld en zeker niet in gerin ge mate door trainer Lucien Ghellynck. Hij bleef erbij dat Zottegem vooral zijn lot in eigen handen heeft en zich daar ten volle van bewust is. Na de partij op het veld van Sint-Lievens-Houtem is dat ook duidelijk gebleken. De ploeg speel de gedisciplineerd met een ruim ver diende 0-3 overwinning tot gevolg. Na afloop zagen we een ontspannen en natuurlijk uiterst tevreden Zottegemse coach. Alleen leider Vijf wedstrijden voor het einde van de kompetitie is het Zottegem dan toch gelukt om Aalst van zich af te schudden. Voordien wilden de Aalstenaars van geen wijken weten maar nu is het eindelijk gelukt. Lucien «Voor Zottegem kon het toch allemaal moeilijk beter aflopen dan wat er nu gebeurd is. Ik was uiteraard reeds heel tevreden geweest dat wij gewoon die wedstrijd op het veld van Sint-Lievens- Houtem wonnen maar nu ik ook nog verneem dat Aalst een puntje laat in Meerbeke maakt mij dat natuurlijk dub bel blij. Eindelijk zal ik nu de mensen in de Merelbeekse straten kunnen positief antwoorden op hun prangende vraag: wanneer ga je nu Aalst kunnen afschud den. Wel, het is nu gebeurd en dit na een zware uitwedstrijd voor mijn ploeg. Ge woonweg fantastisch. We doen een schitterende zaak na een wedstrijd waarin wij op het veld van Sint-Lievens- Houtem nooit in de problemen kwa men. In de eerste helft waren wij door gaans de gevaarlijkste ploeg en onze tegenstrevers kwamen niet éénmaal in de buurt van Nuyttens. Na de oefengalop tegen Jong Lede was het merkbaar dat mijn ploeg klaarstond voor het grote werk. Er werd niet op een uiterst acade mische manier gespeeld, wel efficiënt Sint-L.Houtem-Zottegem. Seppe Bousard was een van de uitblinkers in deze topper (nic) goed. Mits wat meer inzet en karakter moet Gillis een grote worden. Hij heeft zijn lot echter in eigen handen. Met Devenijn, D'Hondt, De Vleeschauwer, Sprangers, Gillis, Bousard, Van Der Hae- gen en Van De Velde schreef Zottegem acht spelers in op het scheidsrechters- blad die eigen kweek kunnen genoemd worden. De ruggegraat van de ploeg echter zijn aangekochte spelers. W il SI.L.Houum-Zottegem. Steven Denijn (10) kijk,gespannen ,oe. Na een hc men in een provinciale reeks wedijveren moest hij echter met een kwetsuur aan het scheenbeen het veld verlaten met de besten, dan moet men automa tisch echt investeren. Kompleet teren op eigen talent is een onbegonnen zaak. Neem dat gerust van mij aan. Devenijn en Bousard waren duidelijk extra ge prikkeld daar ik ze duidelijk liet aanvoe len dat er meer van hen wordt verwacht dan datgene wat er de laatste wedtrijden van hen was te zien. Beiden speelden ze een beresterke wedstrijd. Ook Koen De Vleeschauwer liet zich in positieve zin opmerken. Maar het sukses lag alweer in het kollektief sterke optreden van de ganse groep.» Wanneer tegen SK Aalst Natuurlijk blijft er nog de topper tegen SK Aalst. Dit staat vast maar over de datum van de wedstrijd bestaat er nogal wat verwarring. Lucien: «Volgens de laatste berichten zou de wedstrijd tegen Aalst dan toch de allerlaatste in de rij worden. Aanvanke lijk was dat volgens de kalender ook voorzien maar de weermakers beslisten daar in de maand februari anders over. Nu is er uit het blok der afgelaste wed strijden reeds één partij betwist, name lijk de wedstrijd Baasrode tegen Dender leeuw. Volgens het bondsreglement kan het niet dat er tijdens de laatste twee speeldagen van de kompetitie een on volledig programma wordt afgehandeld. Zo ziet het er naar uit dat wij op de Sint-L.Houtem-Zottegem. Zottegem haalde een belangrijke uitzege (nic) slotdag toch tegen SK Aalst in het strijd perk moeten. We zien wel. Onze volgen de opdracht wordt alvast Laarne en dit lijkt op papier alvast een gemakkelijke klus. Toch zal ik er moeten over blijven waken dat de concentratie optimaal blijft. In dat geval kan er ons weinig overkomen. Wij zijn vertrokken voor de titel.» In Zottegem wordt er zelfs in stilte ge dacht aan de voorbereidingsperiode naar volgend seizoen toe. Zo kondigt men aan dat de kontakten met AA Gent een uitgekookte wedstrijd en reeds ver gevorderd zijn zodat de ki zeer groot is dat Zottegem, na And lecht, alweer een klepper uit eerstei tionale over de vloer krijgt. En 01 Anderlecht gesproken. Ook Aad de N deed een belofte naar Zottegem toe. gaat alles in het werk stellen om aan* zig te zijn tijdens de topper Zottegej Aalst. Hou wel de exakte datum ii gaten, Aad. (Nicolk 'mi t JL '¥"Cf 4 IJ"

De Voorpost | 1991 | | pagina 18