IV Internationaal Paastornooi van Jeugd Eendracht Sint-Gillis Degradatie onafwendbaar Robur blijft er in geloven Amper vier punten sinds nieuwjaar Lutterzele weer mee op kop RAVI)-jeugd tevreden over voorbije seizoen Spanning tot in de slotminuut De Voorpost - 29.3.1991 - 19 i j&£ h i .V VOETBAL Het gaat goed met vierde voetbalprovin- cialer Eendracht Sint-Gillis. Het eerste elftal blijft zes speeldagen voor het einde van de kompetitie dé aanspraakmaker op de titel en ook de jeugdelftallen doen het meer dan behoorlijk. Tijdens de Paasdagen verwacht Eendracht toppers uit eigen land en jeugdploegen uit het buitenland op het 21e Internationaal Paastornooi. Het jeugdtornooi is dit jaar voorbehou- voor duiveltjes, preminiemen en I miniemen. Zij spelen op zaterdag 30 maart en op maandag 1 april telkens vanaf 13u.30 op de terreinen aan de sporthal van Sint-Gillis. Maandag wor- I den de finales betwist en wordt tussen- I door ook de eerste BBL-penaltycup ge- I organiseerd met Dendermondenaar Dirk Rosez van Standard Luik in het doel. I De bezetting van het tornooi is dit jaar j steviger dan voorheen. Naast de eigen duiveltjes ziet men ook de kleinste i voetballertjes van RWDM, VK Hamme, I Baasrode, Opstal, KAV Dendermonde, Beerschot en het Nederlandse Zaltbom- mel aan het werk. Bij de preminiemen strijdt Eendracht tegen Baasrode, Beer- I schot en Zaltbommel en bij de minie men zitten naast Eendracht ook Beer schot, Lutterzele en het Italiaanse Como in de kompetitie. Voor de preminiemen van trainer Gas ton zit er tijdens het lange Hemelvaart- weekeinde van woensdag 8 mei tot en met zaterdag 11 mei nog een trip naar het Franse Mulhouse in. De jonge Een- drachters nemen het in het tornooi van Mulhouse op tegen o.a. Paris-Saint-Ger- main, Metz, Straatsburg en Como. De kinderen en hun supporters en begelei ders verblijven in een plaatselijk kollege. Het programma Zaterdag 30 maart DUIVELTJES: 6 tot 8 jaar terrein 13.30 RWDM - Hamme C F.C.E. - Baasrode C 14.00 Zaltbommel - Opstal C Beerschot - KAVD C 14.30 RWDM - Baasrode C F.C.E.-VK Hamme C 15.00 Zaltbommel - KAVD C Opst^J - Beerschot C PREMINIEMEN: 8 tot 10 jaar 13-30 Baasrode - Beerschot A 14.45 F.C.E. - Zaltbommel A Schoonaarde - Gijzegem 3-1 ploeg. In de eerste helft kregen we kan sen maar lieten die onbenut. Na de hervatting kwamen we drie keer tot scoren langs Van Hauwermeiren, Chris- Ondanks de overwinning tegen Gijze gem is voor Juventus Schoonaarde de degradatie naar vierde provinciale onaf wendbaar. «In het begin van de kompetitie hebben we te veel punten verloren, meent se- kretaris Oscar Beuckelare. Die 0 op 14 in de eerste zeven matchen is er te veel aan geweest. Opvallend is dat we de meeste wedstrijden met amper een goal verschil verloren. Enkel vorige week, in Hofstade, hebben we een katastrofe meegemaakt (8-0). Het is wel eigenaar dig dat precies diezelfde ploeg een week later het zoveel beter doet. Tegen Gijze gem waren we doorlopend de betere tiaens en Govaert. Het was heel lang geleden dat er zoveel produktiviteit aan de dag werd gelegd. Volgend jaai* in vierde roeien we met dezelfde riemen. We hebben niet de mogelijkheden om de spelers aan te werven. In Schoon aarde komt niemand met centen over de brug. We moeten het doen met eigen middelen. Andere mogelijkheden zijn voor ons niet ter beschikking.» (e.g.) MINIEMEN: 10 tot 12 jaar 13-30 Beerschot - Lutterzele B 16.00 F.C.E. - Como (It.) A Maandag 1 april DUIVELTJES terrein 13.30 Zaltbommel - Beerschot C VK Hamme - Baasrode C 14.00 K.A.V.D. - Opstal C RWDM - F.C.E. C PREMINIEMEN 13.30 3de - 4de plaats A 14.45 1ste - 2de plaats A MINIEMEN 13.30 3de - 4de plaats B 16.00 1ste - 2de plaats A B.B.L. PENALTYCUP (Preminiemen miniemen) Lutterzele-Sint-Gillis-W.: 3-0. Een doelpunt van Ivo Van Keer (vh) vanaf 14.45 u.: terrein C en A Melsele - Robur 0-1 Robur ging Melsele in eigen vesting te grazen nemen met 0-1. De Moerzeke- naars waren duidelijk de dominerende ploeg tijdens de eerste helft en kwamen vlak voor rust aan de leiding met een doelpunt van Danny Van Hauwermei ren. In die eerste periode had diezelfde goalgetter al eens de doellat getroffen en kreeg Chris Ferket nog een valabele kans te verwerken, zonder resultaat evenwel. Niemand zag er dan ook graten in dat Robur de tweede helft kon aanpakken met een 0-1 voorsprong. Na de kampwisseling beheerste Robur nog ruim een halfuur de situatie en kwam slechts tijdens het laatste kwartier wat sterker onder druk te staan. Geluk kig was doelman Mare Laureys weer reuze toen hij een doelpoging van kort- Denderleeuw - Rp. Lebbeke 3-1 bij met een magistrale reflex onschade lijk wist te maken. Dat was werkelijk een fantastische redding. Het valt nu echter wel in slechte aarde dat de andere degradatiekandidaten ook weer punten wisten te grabbelen. De situatie is er aldus geen sikkepit op verbeterd. Trainer Jacques Vanden- bergh «Positief is het feit dat ondanks de zoge zegde uitzichtloze situatie, de spelers blijkbaar blijven geloven in het behoud in eerste provinciale. Het is langs de andere kant nu wel jammer dat in de eerste periode van de kompetitie zoveel punten werden verspeeld. Maar kom, zolang er leven is, is er hoop. al wordt het zeker uiterst zwaar naarmate de kompetitie vordert.» Er heerst een malaise in het Lebbeekse voetbal. Sinds de jaarwisseling behaalde Rapide amper vier punten. Vorige zon dag was het tegen het veroordeelde Den derleeuw niet eens in staat om een vuist te maken. «We hebben een schandalig slechte ver richting geleverd, zegt oefenmeester Frank Van Den Bergh. De match begon nochtans goed. Na amper vijf minuten opende Gino Ringoot de stand op een voorzet van Van De Sompel. Binnen de kortste keren stelde de thuisploeg gelijk. Vanaf dat ogenblik zijn we er niet of nauwelijks meer bij te pas gekomen. Op het einde van de eerste helft geraakten we zelfs op achterstand. Tijdens de rust verzocht ik de spelers om snel orde op zaken te stellen. Het waren woorden in de wind. In plaats van te verbeteren ging het van kwaad naar erger. We werden overigens gecounterd door een owngoal (Rudy Van Den Broeck) waardoor het hek meteen helemaal van de dam was. De komende weken moeten we drin gend een paar punten halen, anders geraken we in rechtstreeks degradatie gevaar. Tegen Bambrugge aan huis, zon dag over acht dagen, moet er hoe dan ook gewonnen worden.» (e.g.) Jeugdvoetbal - miniemen resultaat en willen we onze jeugd in de eerste plaats opleiden en leren voetbal len. Iets waarop door hogere bondsin- stanties ook meer en meer de nadruk wordt gelegd door o.a. het aanpassen van de reglementen voor volgend sei zoen. Zowel sportief als struktureel heb ben we deze toch grote overgang van gewestelijk naar provinciaal voetbal goed verteerd.» Ondertussen is men al volop bezig met de voorbereiding van het volgende sei zoen. Men is zeker van plan om op de ingeslagen weg voort te gaan. Als men weet dat het jeugdbeleid jaren is verwaarloosd en weinig naar waarde werd geschat, is het niet verwonderlijk dat medewerkers ontmoedigd geraakten en er de brui aan gaven zodat nooit een kontinuïteit ontstond. Het huidige jeugdbestuur, alhoewel be perkt, is nu al een paar jaar aan de slag en begint dan ook de vruchten te pluk ken van de nieuwe aanpak. Ook voorzit ter Jef Nijs heeft, mede met de uitbrei ding van het dagelijks bestuur, het be lang van de jeugdwerking weten in te schatten. Nu zowel op het A-terrein als op de jeugdterreinen de akkomodatie in orde geraakt is is het de bedoeling om binnen een paar jaar, liefst in samenwerking met de omliggende klubs, een optimale jeugdwerking uit te bouwen. Appels-Wieze 4-1. De Wieze-doelman tiaens té gevaarlijk kan worden (vh) 'ijpt gepast in voor thuisspeler Chris- drachters waren maar met tien man aktief op het terrein. In het laatste kwar tier was het veldoverwicht voor de be zoekers die algauw de bordjes op 2-1 zetten. Een vrijschop op aangeven van Van Renterghem geraakte tot bij Van Volsem, die hard de bal tegen de netten deed belanden. Schokhaert omzeilde de aangeslagen SK-spelers en bracht zo doende de bordjes in evenwicht. Een sportief derby met billijk eindresultaat voor beide teams en begeleiders. (d-a.) SK Aalst - Eendracht Aalst 2-2 Wat uiteindelijk voor de thuisploeg een vrij vlotte overwinning moest zijn, is door de wilskracht en het teamwork van de bezoekers geëindigd op een gelijk spel. De eerse helft was gelijkopgaand. Met betere afwerkingsmogelijkheden voor de thuisploeg. De openingstreffer werd gescoord door SK-speler Uytter- sprot. Middenvelder Cooman omzeilde op handige wijze twee Eendrachters en bracht de bordjes op 2-0. Even voor Cola-tijd kwam een botsende bal van Loeman op de paal terecht. De Een- Appels-Wieze 4-1. Van Boven van Sparta kan scoren met het hoofd (vh) Op een paar inhaalwedstrijden na zit de jeugdkompetitie er op. Voor het KAVD- jeugdbestuur alleszins het moment om het voorbije seizoen te evalueren. Dit seizoen kon na lange jaren weer op provinciaal niveau worden aangetreden. Het algemene bilan van dit eerste jaar is uitermate positief te noemen. In sommige persartikels werden de re sultaten van de jeugdploegen echter maar als pover beschreven, iets wat in KAVD-jeugdmiddens wel in het verkeerd keelgat is geschoten. Jeugdvoorzitter Theo Drieghe ziet het als volgt: «Als we de resultaten bekijken van onze provinciale jeugdploegen, dan klasseren zij zich allen in de midden moot, wat we eigenlijk niet hadden dur ven verhopen bij de aanvang van het seizoen. Enkel de juniors vallen op dat gebied wat uit de toon, maar hiet zijn heel wat verzachtende omstandigheden in te roepen. In ieder geval wordt er zeker even hard gewerkt als in de andere kategorieën. Als men deze resultaten vergelijkt met die van vorig jaar toen we maar in een «bijzondere reeks» speel den, dan hebben we nu enorm veel vooruitgang geboekt. Wij zijn daarom ook uitermate tevreden over onze jeugd trainers die heel wat hebben gepresteerd en onze jeugd onbetwistbaar op een hoger peil hebben gebracht. Anderzijds spelen we zeker niet in funktie van het Lutterzele - Sint-Gillis-Waas 3-0 FC Lutterzele voert samen met Kiel- drecht de leiding aan in derde F. De Waaslanders verloren een punt terwijl Lutterzele vrij vlot afstand nam van Sint-Gillis-Waas. «De match kende een bitsig verloop wat resulteerde in twee uitsluitingen langs bezoekende kant, zegt klubleider Paul Roels. De eerste helft was evenwichtig, ksi Halverwege bracht Ivo Van Keer ons op art voorsprong nadat de bezoekende doel man zich bij een tussenkomst duidelijk t«i had misrekend. Sint-Gillis probeerde ons met dieptepassen in verlegenheid te lecJ brengen. Ze waren echter te onnauw keurig zodat we zelden in de problemen kwamen. In de tweede periode namen we vaker initiatieven al bood de tegen strever zware weerstand. Na een tweede doelpunt was het hek van de dam. Toen de bezoekers met negen overbleven was er van hunnentwege nog nauwelijks reaktie. Na twee opeenvolgende nederla gen zitten we duidelijk weer op het goede spoor. Een aantal achtervolgers verloren punten waardoor de situatie aan de top er uitstekend begint uit te zien. De volgende match - tegen Zelza- te - mogen we opnieuw aan huis betwis ten.» Lutterzele-St.Gillis-W. 3-0. De Man kopt op doel. (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19