Aalst keek nationaal mee naar sterrenhemel Naar fusie van Kamers voor Handel en Nijverheid van Dendermonde en Aalst Verkeerslichten Bosstraat Mere goedkoper dan verwacht Weekblad wm Dender» Dunne- en Scheldestreek e&n two ysjw umeeRGen Po BOUWEN EN WONEN BEURS V! Schaalvergroting moet leiden tot meer professionalizering Voor wie iets beter zoekt De Voorpost fflIJDAG 29 MAART 1991 44e JAARGANG NR. 1> - 46 F oC V. De Kamers voor Handel en Nijverheid van Dendermonde en Aalst en Gewest worden in de toekomst een. Tussen beide kamers werd een overeen komst besloten waarin bepaald is dat de fusie in uiterlijk mei 1992 een feit moet zijn. Aan deze fusie gaat een nauwe samenwerking vooraf. De schaalvergroting wordt in de toekomst onvermijdelijk en wil men een rol van betekenis spelen in de nabije toekomst, dan moeten de beide Kamers hun dienstenpakket koördineren en de aktiviteiten gemeenschap pelijk aandienen. De overeenkomst werd maandag bezegeld door afgevaardigden van de direktiekomitees van beide Ka mers. De samenvloeiing moet lei den tot een professionalizering van de diensten, tot een versterking van het aanbod en tot een meer efficiënt gebruik van diensten, ruimte en initiatieven. In ons ladn zijn er 31 Kamers voor Handel en nijverheid aktief, waar van er 6 in de provincie Oost-Vlaan- deren, meteen de grootste koncen- tratie. De Kamers van Dendermon de en Aalst liggen nauwelijks 15 ki lometer van elkaar verwijderd. De Denderstreek die een vrij natuurlijk eenheid vormt, heeft dus 2 aparte organizaties met elk een onvermij delijk beperkt potentieel en uitstra ling. Bovendien is er tussen de beide Kamers een groeiende verstand houding en een samenwerking merkbaar zodat een verdere toena dering voor de hand lag. In de toekomst zal men spreken van de 'Kamers van Koophandel in de Denderstreek'. Beide Kamers wen sen te streven naar een versterking van de eigen struktuur, naar een professionalizering van de dienst verlening en naar nieuwe en toe komstgerichte produkten. Er komt een direktiekomitee dat vermoedelijk zal bestaan uit 9 le den, onder wie een voorzitter, twee ondervoorzitters, een penning meester, een algemeen sekretaris, twee leden en twee kantoorverant woordelijken. De Raad van Beheer zal uit 24 leden bestaan van wie 9 leden van het Direktiekomitee en 15 leden. Aalst. Blij met de belangstelling op de sterrenkijkdag (a) Heel wat belangstellenden stoor den zich niet aan de hinder, veroor zaakt door de aan de gang zijnde noodzakelijke aanpassingswerken aan de Capucijnenlaan te Aalst. Daar hadden in de lokalen, links van de Capucijnenkerk, twee Aal- «erse verenigingen van amateur- astronomen, hun telescopen opge steld en een begeleidende tentoon stelling georganiseerd. De nood zaak van "public-relations service" *erd door vzw Murzim en J VS kern Sirius Aalst duidelijk begrepen. Er *a$ dan ook voor gepaste rondlei ding gezorgd. het binnenstappen van de ten toonstelling werd men onmiddellijk inde sfeer gebracht door de kosmi sche schilderwerken van Roland De Coster (Esplanadeplein 14, Aalst). In verschillende sets werden achter eenvolgens de thema's weerkunde, terrekunde en ruimtevaart toege- icht. Het tentoongestelde materiaal i-v.ni. weerkunde was bereidwillig ter beschikking gesteld door de Na tionale V.V.S. Blikvanger was voor- *1 een getoonde videofilm waarin ten zwart-wit kopie gebracht werd yan een meteosatfilm waaruit o.a. het nationaal weerkundig instituut van een computerprogramma, af zijn dagelijks weerbericht puurt. Op komstig uit de V.S.A. werd duidelijk een overzichtelijke en interessante gemaakt hoe van elk punt uit de wijze werd een inleiding gebracht sterrehemel bijkomende informatie tot de sterrekunde. Met foto's en kan verkregen worden, documentatie werd een beeld opge- Zelfs ook bewegende beelden be hangen van het zonnestelsel en horen reeds tot de mogelijkheden, kreeg men een inzicht in de praktijk zoals bv. de overeenkomstige bewe- van de waarnemingen. Dal infor- gingen van de vier manen van de Aalst. Ook de computer heeft zijn intrede gedaan bij het sterrenkijken (a) Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie planeet Jupiter. Meer technisch geïnteresseerde be zoekers kwamen ook aan hun trek ken. Personen met optica als hobby, waren uitgenodigd om het lens- en spiegelslijpen te demonstreren. Er werd aangetoond, dat met zelf- bouwmateriaal heel wat kan verwe zenlijkt worden. Voor wat de teles coopbouw betrof, bracht clublid Ing. Jef Keymeulen een primeur on der de aandacht. Een telescoop zelf voorzien van een bewegingsmotor en videocamera vraagt natuurlijk wel meer technisch inzicht als van een doorsnee clublid mag verwacht Vervolg op blz. 4 Het gebeurt niet elke dag dat een gepland projekt goedkoper uitvalt dan men voorzien had. Maar toch de wonderen zijn de wereld nog niet uit want dit is nu het geval met de verkeerslichten die men zinnens is te plaatsen aan het kruispunt van de Bosstraat en de Oudenaardsesteenweg te Mere. Dankzij een nieuwe wending in het ontwikkelingsproces zal het uit te voeren werk aan de gemeente Erpe-Mere zo een half miljoen minder kosten vermits dit bedrag door het provinciebestuur zal gedragen worden. In de gemeenteraadszitting van juni vorig jaar was reeds bepaald dat de verkeerslichten er zouden komen en hierbij trad het gemeentebestuur als opdrachtgevend bestuur op. Op voorstel van het provinciebestuur wil men de opdracht van schouder verwisselen en zal het provinciebe stuur zelf als opdrachtgever in deze zaak optreden. Dit brengt met zich dat zij zullen tussenkomen in de kosten voor het plaatsen van de ver keerslichten waarbij de gemeente Erpe-Mere maar liefst 500.000 fr. kan besparen. Raadslid J. De Vuyst, die de vorige keer al een ander voorstel gedaan had om deze lichten aan de op- en afritten van de autosnelweg te plaatsen, nam thans opnieuw een negatief standpunt in en stemde, samen met zijn fraktie, tegen de wij ziging van het gemeenteraadsbe sluit. Politie gaat krachten bundelen Aan de raadsleden werd ook een voorstel gedaan om principieel te beslissen tot het inrichten van een permanentiedienst bij de gemeen tepolitie. Hierbij verwijst men naar een omzendbrief inzake aanvullin gen op de gemeentewet waarbij de politiedienst in staat moet zijn om tussen te komen telkens de bevol king beroep doet op een interven tie. Dit brengt met zich dat er een permanente wacht- en interventie- dienst van dag en nacht vereist is. Dit heeft tot bevolg dat een ge meente op zichzelf dit niet alleen kan rooien en daarom stelde men voor om een samenwerkingsver- bond op te richten met de gemeen ten Haaltert en Lede. Voor het herinrichten van de lokale politie is er een heel nieuwe struk tuur vereist en moeten de versnip peringen vervangen worden door een samenbundeling van krachten. Men wil een volwaardige politie dienstverlening verstrekken maar één gemeente op zichzelf is daartoe niet in staat. Dit heeft tot gevolg dat er bepaalde wijzigingen in het kader moeten gebeuren want de korpsen worden tot stand gebracht met 40 tot 60 personeelsleden. Daarnaast moet er ook een nauw kontakt met de bevolking gewaarborgd worden en men zal het bestreken gebied in zones verdelen opdat de korpsen hun taken voor het hele grondge bied kunnen vervullen. Men voor ziet dat, om ten dienste te blijven van gans de bevolking, elke ge meente van een zone op zijn minst één politiepost moet bevatten. Binnen een zone zal het mogelijk zijn een korps te organiseren en uit te rusten dat voorbereid is voor het geheel van de politietaken van loka le aard. Een 24-uren wacht - en in- terventiedienst is een vereiste, om de oproepen van burgers steeds te kunnen beantwoorden. Men zal in staat zijn aangepaste en moderne uitrusting aan te kopen. Er zal de mogelijkheid zijn voor politiemen sen om zich toe te leggen en te spe cialiseren in specifieke probleem gebieden (verkeer, jeugd, milieu, enz...). Het korps zal in staat zijn om preventieprojekten te ontwerpen en te ontwikkelen. Kortom, de nationale overheid wenst dat men in staat is op het grondgebied van een zone die mo derne politie dienstverlening te ver zekeren, waar de afzonderlijke korpsen vandaag bij gebrek aan middelen niet of onvoldoende toe komen. Vervolg op blz. 4 KEIZERSHALLEN AALST PAASDAGEN Ingericht door VZW INFOBO AALST J. Met medewerking van het stadsbestuur Aalst Y en van de Kamer van Ambachten Neringen Vrijdag 29 maart van 19 tot 21 uur Zaterdag 30 maart van 14 tot 21 uur j Zondag 31 maart, Maandag 1 april van 10 tot 21 uur Dinsdag 2 april van 16 tot 21 uur GRATIS TOEGANGSKAART De Inrichters zijn niet verantwoordelijk voor eventuele ongevallen i Vorige zaterdag combineerden JVS Kern Sinus Aalst en Murzim vzw, de matica en sterrekunde heel wat Nationale Sterrenkijkdag, met een begeleidende tentoonstelling rond raakpunten kunnen hebben, werd sterrenkunde, weerkunde, ruimtevaart en aanverwante wetenschappen, in een aansluitende stand duidelijk Zegooiden ook de deuren van hun waarnemingspost, achter het Capucy- gemaakt. Zo kunnen bv. de bouw oenklooster, open. Tot voorbij middernacht kon iedereen een blik werpen van sterrebeelden en actuele stand door de telescopen naar maan en planeten. Overdag stonden zonnewaar- van de verschillende planeten visu- nemingen op het programma. eel gemaakt worden. Aan de hand

De Voorpost | 1991 | | pagina 1