Gouden punten voor KAV Dendermonde De Pelsmaecker voorkomt erger SK Lebbeke in problemen Voetbal uitslagen Derde provinciale in Erpe-Mere Robuco nooit in moeilijkheden J Knap verweer Liga-invallers Turnhout-E.Aalst 2-3 E. Aalst-digest Voetbal kalender Supportersklub Club Brugge 20 - 29.3.1991 - De Voorpost VOETBAL Putte - K.A.V.D. 2-4 i -«"te* f Oudegem-Hofstade 1-1. De Hofstaadse doelman plukt de bal uit de voeten van Van Langenhove (vh) Hamme - Dessel 0-2 Doelman Frankie De Pelsmaecker hield VW Hamme vorige week overeind. Tegen Dessel heeft hij dat niet gekund, al voorkwam hij erger. In de tweede helft verhinderde hij op zijn minst twee ge maakte doelpunten. Voor de bezoekers, in degradatiegevaar, werd het een meer dan verdiende overwinning. Hamme speelde een archi-slechte eerste helft. Een enige doelpoging kwam er langs Philip Joos, maar daarmee is ook alles gezegd. De bezoekers verwierven een voorsprong in het derde kwartier nadat de Hamse defensie zich voor de zoveels te keer op een slippertje liet betrappen. De tweede helft bracht geen aarde aan de dijk, al probeerde men van lokale zijde beter te gaan doen. In de kleedka mer heerste een bedrukte stemming. «Ik heb geen verklaring voor het feit dat we amper één punt uit vijf matchen hebben gepuurd, zegt Rik Van De Velde. Er wordt op eenzelfde manier getraind als in de heenronde. Onderling heerst de beste verstandhouding. Aan de lei ding valt niets te verwijten. De schuld ligt HANDBAL enkel bij de spelers. Ieder moet voor zichzelf uitmaken wat er schort. De onbeschikbaarheid van Guido Vergeylen hield een handicap in, maar ook daar moet de oorzaak voor het verlies niet worden gezocht. Mijn inziens falen we kollektief. In het verleden vonden we mekaar blindelings. Nu lukt ons dat niet meer. Ik hoop dat het tij keert, anders verloopt het kompetitieslot helemaal in mineur.» Daniël De Paepe zat helemaal in zak en as. «Hoe is het te verklaren dat we een ploeg als Dessel op eigen veld met 1 -6 verslaan en nu door datzelfde team met de rug tegen de muur worden geplaatst? De laatste weken zijn we niet in staat om tot scoren te komen. Iedere tekortkoming wordt afgestraft en kent een fatale af loop. Het gaat van kwaad naar erger. Heerst er een vertrouwenskrisis? Je zou het moeten veronderstellen.» (e.g.) Robuco Buggenhout Houtem 24 19 In een relatief zwakke wedstrijd haalde Robuco het veel gemakkelijker dan het eindresultaat zou laten vermoeden. In derdaad, Houtem kon enkel de schade beperken omdat de thuisploeg naar het wedstrijdeinde toe alle concentratie ver loor en zich geregeld liet "pakken" in snelheid. Nu niet dat er bij Houtem snelheidsdui vels op het plein stonden, maar in die periode bleef men bij Robuco te gemak kelijk "hangen" zodat Houtem ruim de gelegenheid kreeg alleen voor doelman Van Sinay op te duiken. Wellicht begon het al te gemakkelijk voor Buggenhout dat met zijn twee eerste aanvallen al tweemaal raak trof (2-0) want daarna gebeurde het al dat de bezoekers de VOLLEYBAL overmoedige thuisspelers verrasten. Het werd 2-3 en het duurde tot de 20e minuut (6-5) vooraleer Buggenhout echt op zijn normaal niveau ging spelen. Dit was genoeg om er 13-5 van te maken vooraleer de rust aanbrak (13-6). In de tweede helft leek de Buggenhoutse su prematie zich te zullen doorzetten want zonder echt groots te moeten spelen werd het 22-13 8' voor het einde. Maar, wij zegden het reeds, plots deemsterde Robuco volledig weg en meteen kon Houtem de schade beperken tot 24-19 aan het eindsignaal. Robuco had zowaar de tweede helft verloren met 11-13! Robuco Buggenhout: Van Sinay, G. Mannaert, Scholliers, F. Mannaert 10, J. Van Damme, D. Mannaert 1, Segers 3, Thijs 5, St. De Swaef 1, P. Mannaert 3, P. De Smedt 1, Verbestel. Eerste provinciale dames Oudegem - WS St.Amandsberg 1-3 De thuisploeg speelde een beste wed- wil opdrong en met beste aanvallen strijd tegen het vierde geklasseerde uitpakte. Ook met een prima opslag St.Amandsberg. In de eerste set slaagde drongen ze de thuisploeg terug maar Oudegem er in om de bezoekers achter Oudegem had de grote verdienste dat zich te houden die er maar niet in het nooit onder de voet gelopen werd slaagden enig weerwerk te bieden aan de door het Gentse team. Oudegemse aanvallen. In de volgende André sets was het dan St.Amandsberg dat zijn Aalst: Schippers (45' Possé), De Waegeneer, Van Driessche, De Bruycker §30' Germanis), Lom- baerts, Heyman, Schockaert, Mari- man (30' El Fahem), Van Boven, Eeckhout, Kanu. Doelpunten: 12' Van Gael 1-0, 40' Rebsch 2-0, 58' Eeckhout 2-1, 80' Van Driessche 2-2, 89' Eeckhout 2-3. Moses Chunga, ziek door windpok ken, kreeg een volle week rust toe geschreven. Voor de wedstrijd tegen RC Mechelen zal hoogstwaarschijn lijk Eeckhout, die de jongste weken ophef maakt bij de reserven, in de spits van de aanval uitgespeeld wor den. Ook Kanu, als vierde buiten lander sporadisch in de A-kern zal, omwille van de gedwongen afwezig heid van Chunga, weer een kans krijgen voor het fanionteam. 2de nationale RC Mechelen-E. Aalst 3de nationale A E.Zele-Berchem Bevordering B Herentals-VW Hamme K.A.V.D.-Bornem 3de provinciale D E. Houtem-Aaigcm 4de Provinciale D Wel Ie-FC Aalst 4de Provinciale E Westrem-S.Moorsc! Hcrdcrsem-St.-Gillis Vriendschappelijke wedstrijden Zottegem-Lcdc Backacrt Masscmen-Oordcgcm TK Meldert-Hofstade Dcbuysscher D.Bccrveldc-Schoonaardc De Wilde Robur-Herdcrsem De Decker Delombaerde Ancion Op de Beeck Meesschaert Deruyck Herrcgodts Debelie Busman 2de Nationale E. Aalst-Turnhout 0-2 3de Nationale A E. Zele-Ninové 2-0 Bevordering B Putte-KA.V.D, 2-4 VW Hamme-Dessel 0-2 1ste provinciale Olsene-E.Meldert 4-0 Melscle-Robur 0-1 Lebbeke-Ertvelde 0-5 Geraardsbergen-Lede 0-2 2de provinciale C TK Meldert-Beervelde 0-2 Haaltert-Baasrode 4-0 D'leeuw-R. Lebbeke 3-1 Meerbeke-SK Aalst 1-1 Laarne-Bambrugge 1-1 3de provinciale D Erpe-Hillegem 0-0 Lebeke-Aaigem 1-1 Burst-Doggen 2-1 Appelterre-Mere 2-2 Winnik-Terjoden 2-2 3de provinciale E Schellebelle-Heikant 1-1 HO Kalken-W.Moorsel 0-1 Baardegem-Buggenhout 1-2 Serskamp-Overmere 0-0 Schoonaarde-Gijzegem 3-1 Oudegem-Hofstade 1-1 3de provinciale F Grembergen-Tielrode 1-4 Lutterzele-St.Gillis-W 3-0 4de provinciale D Edixvelde-Steenhuize 4-1 FC Aalst-Nieuwerkerken 0-2 Esse-Erembodegem 1-2 4de provinciale E Opstal-Herdersem 1-0 S.Moorsel-Smetlede 0-1 Bavegcm-Wichelen 2-4 Massemen-Si.Gillis 0-1 Boonwijk-Westrem 3-3 Opdorp-Erondegem 5-1 Appeis-Wieze 4-1 4de provinciale F Doorslaar-VK Hamme 1-1 Valentino's-St.Pauwels 1-2 Moerbeke-Berlare 1-5 KAV Dendermonde behaalde twee be langrijke punten op het veld van recht streekse konkurrent Putte. Paarsblauw liet vooral in de tweede helft een gunsti ge indruk. Philip Seghers werd toen de auteur van een derde doelpunt. Hij vormde overigens het onderwerp van gesprekken in de paarsblauwe voetbal- korte tijd later de auteur van een tweede keer tot scoren gekomen waardoor de doelpunt worden. zege vaste vorm kreeg. Toen Alain De reaktie van de lokalen, die meer dan Moens een kwartier voor tijd uit het veld KAVD in rechtstreeks degradatiegevaar werd gestuurd, en we numeriek in de verkeren, bleef niet uit en nog voor het minderheid terechtkwamen, hebben we einde van de eerste helft verscheen de het even moeilijk gehad. Ik voerde toen gelijkmaker op het bord. enkele verschuivingen door, kwestie van «Tijdens de rust hebben we onderling ten allen prijze de voorsprong te behou- kringen nadat bekend werd dat hij een van gedachten gewisseld en werden en- den. We zijn daar overigens ook in verbintenis heeft onderschreven met VW Hamme. Philip verlaat dus na afloop van deze kompetitie KAVD waar hij zo'n drie seizoenen degelijk heeft gepresteerd. Nadat hij met Hamme was overeengeko men, beloofde hij Willy Meersman en de Dendermondse klubleiding dat hij zich tot de laatste wedstrijd voor honderd procent zou inzetten, wat hij trouwens ook heeft gedaan in Putte. In Dender monde vindt men het opstappen van Philip Seghers wel jammer maar men brengt er alleszins toch wel begrip voor op. Paarsblauw startte in Putte in geen al te goede omstandigheden. Een slecht uit verdedigen werd door de thuisploeg af gestraft. Halverwege de eerste helft werd een overtreding op Jan Heirman begaan die door de spelleider met een straf schop werd gesanktioneerd. Heirman zelf zette die met sukses om en zou Supportersklub «De Luc Beyens- vrienden» met lokaal café Corner, Leo De Bethunelaan te Aalst, orga niseert haar vierde sportavond. Dit op maandag 8 april 1991, met aan vang te 2ÖU.30 in de Sint-Annazaal. Presentator van de avond is de be kende Luc Verschueren (BRT-2, Sportkaffee). Eveneens is er een jaaroverzicht door animatie-pop pentheater. Met verzekerde deelna me van volgende Brugse spelers: Luc Beyens (peter van de suppor tersklub), Franky Van Der Eist (gouden schoen 1991, laureaat van Sportverdienste Jan Ceulemans. Verder Fouke Booy, Vital Borkel- mans, Rudy Cossey, Peter Creve, Laszlo Distl, Pasval Plovie, Danny Verlinden en Lorenzo Staelens. De inkom is gratis. (d.a.) kele klemtonen gelegd», zegt Willy geslaagd waardoor de rangschikking er Meersman. nu weer wat gunstiger uitziet.» «In de tweede helft werd een degelijke (e.g.) verrichting geleverd. We zijn toen twee Lebbeke - Ertvelde 0-5 Voor de tweede opeenvolgende keer kansen langs M'Rabet en Frankie Van werd SK Lebbeke op eigen terrein met Heek. Scoren is voor ons echter het forfaitcijfers verslagen. Deze maal werd grote zorgenkind. Een vaststelling die de Konkelgoedploeg door het bedreigde overigens niet van gisteren is. Ertvelde afgemaakt. De Lebbeekse voet- Na de hervatting misrekende onze doel- balkringen zaten zondagavond in zak en man zich bij een tussenkomst. Er volgde as. een doelpunt. Even later maakte Michel «De situatie is weinig rooskleurig, zegt Elskens een fout op Goethals die ge- klubleider Willy Meert. We zullen onver- sanktioneerd werd met een penalty, wijld nog een paar punten moeten ha- Hieruit volgde een tweede doelpunt. Van len, anders is de kans groot dat we naar toen af begon de miserie en werd de tweede provinciale degraderen. Na een nederlaag onafwendbaar, mooie heenronde is de huidige gang van We zijn risiko's gaan nemen in de hoop zaken meer dan een ontgoocheling. Een toch nog in extremis een punt in de aantal spelers zijn blijkbaar het kondi- wacht te slepen. In dat opzet zijn we tiepeil voorbij. Voorts is het een vaststel- grandioos mislukt. Een derde bezoeken- ling dat we te weinig talent aan boord de doelpunt vormde meteen een hele hebben. In de toekomst zullen we daar teleurgang. Voor bestuur en trainer be rekening moeten mee houden. Laat mij tekent de huidige gang van zaken een toe erop te wijzen dat de cijfers ietwat ontgoocheling van formaat. Deze week overtrokken zijn, al wens ik de verdiens- houden we beraad. Alle middelen moe- te van de tegenstrever geenszins in een ten worden aangewend om een degrada- ongunstig daglicht te stellen. tie te voorkomen», aldus de Lebbeekse In de eerste helft hebben we degelijk klubleider. gepresteerd. We kregen zelfs de betere- (e.g.) Appelterre Mere Mere verliest in zijn strijd met Herzele een belangrijk puntje. Herzele, dat Bors- Oudegem-Hofstade 1-1. Dit schot van Van derjeught Oudegem) ketst tegen de staander (vh) beke versloeg, telt nu opnieuw drie pun ten voorsprong. Rond het uur zette een own-goal van Neckebroeck de bezoekers nochtans op het goede pad. Appelterre, nog steeds in serieuze puntennood, sloeg echter kordaat terug. Eerst scoor de Van Oudenhove en nadien De Hand- schutter. Toch wist Mere nog iets mee te graaien. In de slotfase van de geani meerde wedstrijd werd de gelijkmaker terecht op het bord geknald. Erpe 0 Hillegem 0 Ondanks de magere eindscore werd de wedstrijd doorspekt door goede mo menten. Er was heel wat spanning. Zo knalde men aan Hillegemse zijde eens tegen de paal en wisten De Boeck en Gallé voor gevaar te zorgen. Geen doel punten echter en dit was het enige wat we mankeerden in die wedstrijd. Lebeke 1 Aaigem 1 Na zowat twintig minuten kwam Aaigem op voorsprong en het leek er even op dat de bezoekers, na hun winst tegen Herze le, rustig op hun élan zouden verder gaan. Toch kwam Lebeke weer in de wedstrijd en de ploeg wist voor het meeste gevaar te zorgen. Toch diende men lang op de gelijkmaker te wachten. Moock bediende Coppens en het was raak. Verdiend, dat zeker. Burst 1 Doggen 1 Ondanks Doggen zich de ploeg met de meeste routine toonde in het duel met Burst, werden de bezoekers verslagen. Burst speelde het dus heel slim en heeft zich nu op een veilige plaats in de klassering gespeeld. Olympic is dus klaar voor het seizoenseinde waarin nog alle kleppers moeten bestreden worden. Missotten scoorde in Burst de openings treffer maar Burst liet zich niet van de kook spelen. Di Lorenzo scoorde de gelijkmaker en na een strafschopfout op Perreman schonkJohan Vermeulen zijn (vh) ■Hofstade 1-1. Ook Hofman kan de bezoekende doelman niet bedreigen ploeg de overwinning. (Nicolle)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20