Jongste stunt door FC Liliane Boys bevestigd Afwerkers gevraagd... RC Boonwijk op totaal nieuwe weg Walivo Er zat meer in voor de thuisploeg: De Voorpost - 29.3.1991 - 23 VOETBAL Sinds het vorige weekend zijn de toe standen in sommige reeksen enigszins gewijzigd. Aan de basis daarvan lagen een aantal al dan niet verrassende resul taten. Tevens de bevestiging van het onbere kenbare in het voetbal en de attraktivi- teit der kampioenschappen, wordt er alleen maar door opgedreven... In de zaterdagse eerste afdeling skoorde FC Puivelde het resultaat van de week. Het versloeg leider DV1 Avanti dat meteen ook de tweede nederlaag van het seizoen inkasseerde. Daarvan heeft FC Corner echter niet volledig kunnen pro fiteren. De achterstand is slechts met een puntje afgenomen door het feit dat de Hammenaars bij RC Raap, niet ver der dan een drawn geraakten. Voor VK Den Bos wordt de situatie een beetje gunstiger. Door de eerder moeizame winst tegen FC Milano hebben de geel zwarten de kloof tot drie punten kunnen dichten en met één match minder ge speeld. In de eerste helft was FC Milano nochtans duidelijk de betere ploeg en een vijftal serieuze kansen, werden toen onbenut gelaten. In die periode had VK Den Bos toch al tweemaal geskoord met Frank Van Goethem en Dirk Lissens. Na de rust bleef FC Milano nog verder aandringen met tenslotte nog een late aansluiting door een strafschop van Rik Taffeiren. Opschudding ook onderaan in de rangschikking. Van een viertal ernstig bedreigde ploegen skoorde alleen FC Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK Aalst ontvingen hun leeftijdsgenoten van Eendracht en dat is altijd iets speciaals (da) Jeugdvoetbal. De duiveltjes van SK Overmere speelden gelijk tegen Schellebelle. (mt) Milano geen punten. De voetballers uit Sint-Gillis-Waas komen daardoor op de laatste plaats want PW Hemelaer, ver wierf een duidelijke winst bij FC Portaels Sport. Ook FC Hof van Grembergen be vestigde de jongste gunstige resultaten en won thans bij het tiental van FC Temsica in Walivo's match van de week. Bij VK Siera veroverde ook VKW 70 nog een kostbaar punt voor het behoud. Voor FC Oud Geel zijn de kansen op een vijfde plaats in de eindstand, enigszins afgenomen. Die ploeg kon bij FC Bond- galm niet skoren en dat deed deze laat ste wel na het uur met tweemaal Ferdi Van Hese. De eindstand ook trouwens want in de slotminuten, miste Dirk D'Hondt nog een strafschop voor FC Oud Geel. In de zaterdagse tweede afdeling A verloor FC Stille Vrienden nogal onver wachts een punt bij het tiental van FC Wazoo. Daardoor zijn de kansen op een aansluiting voor FC Sportarena weer gestegen. Tegen een moedig FC Tripoli met tien, behaalde FC Briel bijna de dubbele cijfers en tamelijk afgetekend, was ook de winst van RC Grembergen in de Denderderby bij AVC De Vlasbloem. Na een reeks van vier drawns heeft VK Leopoldstad tenslotte ook nog eens ge wonnen. In Hamme moest FC Pauls Videoklub de punten afgeven en met een klein verschil, werd VK Trappen Steels daartoe ook gedwongen tegen SK Moer- heide. Onlangs skoorde FC Liliane Boys nog een opmerkelijke winst bij titelkandi daat FC Sportarena. Een doelpunt op strafschop was daar toen voldoende om de stunt van het weekend te bereiken. Dat gunstig resultaat werd nu ook beves tigd bij FC Wijnveld, waar een drawn werd gespeeld. In de zaterdagse derde afdeling werd het een gunstige dag voor VK Woodstock 66. Tegen het negental van FC Novelty werd een monsterskore bereikt maar het belangrijkste, werd echter het punt dat FC Welkom Sport bij FC Familia verspeelde. In een spannende match tussen twee evenwaardige ploegen, bleef het daar tenslotte gelijk en dat werd het eveneens tussen FC Nelis en FC Venco. Hetzelfde resultaat zoals in de heenron de trouwens en de Zeienaren, moeten daardoor de derde plaats in de klasse ring afstaan aan FC De Nieuwe Sport vriend. In de zondagse eerste afdeling zijn de Valentino's Overmere 1 regioploegen voor de titel allang uitge- sint.Pauwels schakeld. Die werden er ook weinig of SIIU ™uwe,s nooit bij betrokken en het behoud, werd De afwezigen hadden weer eens onge- vooral nog het belangrijkste. Dat werd lijk. Het werd een spannende wedstrijd Voetbal. Het nieuwe bestuur van RC Boonwijk ziet de toekomst rooskleurig tegemoet (vh) Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK en Eendracht Aalst (da) ondertussen ook al duidelijk gereali seerd en bij FC Bondgalm, werden de meeste punten thuis veroverd. Op die rekening kwam er nu ook nog eentje bij tegen PW Hemelaer en in een derby tegen VK Siera, nam VK Den Bos die alle twee. Deze ploeg skoorde ook tweemaal met Mario Covatti en Leon Baert terwijl Mario Meert voor VK Siera het tegenpunt bestelde. In de zondagse tweede afdeling A werd leider FC Portaels Sport in be dwang gehouden door Jong KWB Elver- sele. Daardoor blijft de afstand tussen die twee behouden en alleen VK Siera met een nipte winst tegen FC 1000 Appels, heeft hiervan kunnen profite ren. De Hammenaars nemen nu terug de tweede plaats en voor de titel van vice-kampioen, is dat uiterst belangrijk. Een gunstige periode is het ook al voor SK Belsele. Tijdens de laatste vier mat chen skoorde die ploeg een acht op acht en de jongste winst, werd nog bij FC 't Klokhuis behaald. In deze reeks ook nog een drawn tussen FC Geywa en FC Briel. Elke ploeg skoorde er driemaal en in verband met de gele kaarten, werd het echter een duidelijke winst voor FC Geywa... Kim Jeugdvoetbal. De juniores-B van SK Overmere staan tweede. Mocht H.O. Kalken een steekje laten vallen dan konden deze knapen wel eens kampioen worden (mt) voelbal. De Uvermeerse Valentino's mogen terugblikken op een mooie prestatie. De mannen van Sint-Pauwels zullen de trip naar Overmere niet licht vergeten, (mt) zelfs provinciale werking kan uitge bouwd worden. We zien wel wat het wordt. Voetbal. Frans De Caluwé en Patrick Van Huychem zetten hun schouders onder RC Boonwijk. Antoine Kamania wordt hun nieuwe trainer (vh) Dinsdagavond werd in het lokaal van RC Boonwijk het nieuwe bestuur voorge steld. De ploeg van voorzitter Jan Fierens werd uitgebreid met Frans de Caluwé, Patrick Van Huychem en trainer Antoine Kamania. Deze drie Waaslanders heb ben een vzw opgericht ten bate van de voetballers in de provinciale afdelingen. RC Boonwijk is dus een testcase, want het is de eerste klub, waaraan de vzw deelneemt. Men koos RC Boonwijk om dat het bestuur er openstond voor ver nieuwing en progressieve gedachten. De nieuwe bestuursleden beweren dat zij op korte termijn en dankzij een adekwate jeugdpolitiek niet alleen een financieel positief beleid kunnen voeren maar ook de eerste ploeg van RC Boon wijk naar hogere regionen helpen. Voorzitter Fierens staat volledig achter zijn nieuwe bestuursploeg en gelooft tenvolle in de toekomst van zijn klub. De heren de Caluwé, Van Huychem en Kamania willen in de eerste plaats de jeugd aantrekken en hun bijzondere zorg zal dan ook naar die jonge spelers uitgaan, die van nabij zullen gevolgd en begeleid worden. Bij Boonwijk blijkt er plaats te zijn voor heelwat jeugdspelers en daarom hoopt men dat die zich in groten getale zullen komen aanmelden. Belangrijk is ook dat er een nauwgezette en rechtvaardige transferpolitiek zal ge voerd worden. Men wil van RC Boonwijk een bakermat maken van talentvolle spelers die dan nadien hun plaats kun nen zoeken in andere klubs. Indien het opzet lukt dan zal de vzw Voetbal. Antoine Kamania, de nieuwe allicht ook participeren in andere klubs trainer van RC Boonwijk (vh) zodat er uiteindelijk een regionale en aan de Kapelakker in Overmere, waar twee ploegen verbeten streden voor de punten. Gelukkig bleef alles sportief on der een goede leiding van ref Van Baste- laere. Dergelijke wedstrijden hebben we in vierde provinciale nog niet veel ge zien. Hoewel de thuisploeg tegen de wnd in begon stonden de waaslanders al na twee minuten op achterstand na een mooi doelpunt van De Smet. Sint-Pau wels was echter niet aangeslagen en ging voluit zijn kans. Hamerlinck kon dan ook op de elfde minuut de bordjes in evenwicht brengen: 1-1. Sint-Pauwels ging dan fors drukken maar achteraan stond een stevige thuis- verdediging met De Greef, Bauwens en Van Hee, geleid door doelwachter en kapitein Pennewaert. Zij trotseerden de storm, maar toen De Pauw op de zo veelste aanval van Sint-Pauwels een prachtige kopstoot plaatste in de rech terbovenhoek (29'), op aangeven van De Jonghe, moest de doelman toch bege ven. Waaslander De Jonghe had er blijkbaar zin in en even later toonde hij een mooi dribbelnummer, gevolgd door een schot dat rakelings naast ging. Pascal De Greef, de voorstopper van de Valentino's deed zijn werk uitstekend maar toch kon hij niet beletten dat Jobé een drietal spelers in de wind zette maar opnieuw kon keeper Pennewaert gepast tussen komen. De meest opvallende bezoeker was de aartsgevaarlijke Hamerlinck, die vanop korte afstand moest bewaakt worden. Daanoor zorgde Dirk Van Hee. Met een logische 1-2 stand ging men de rust in. Tijdens de rust vertelde Eddy Verstraeten, trainer van Valentino's: 'De laatste wedstrijden spelen we nochtans goed. Vorige week moesten we in Berla- re ook reeds één punt meegenomen hebben. Ook nu staan we 1-2 achter maar straks hebben we de wind in de rug'. De tweede helft was amper vier minuten oud of alweer Hamerlinck kwam alweer alleen voor doel maar hij miste die reuzekans. Toen kreeg de thuisploeg de bovenhand en de ene aanval na de andere rolde naar het Wase doel. Ronny Bracke miste op een haar na de gelijk maker en Frankie De Smet schoot bijna de lat aan diggelen. Al zag Sint-Pauwels sterrekes bij het voortdurend terug plooien, het bleef zijn 1-2 voorsprong met sukses verdedigen. Op de 40ste minuut moest de geweldig keepende doelman van Sint-Pauwels in de voeten van Bracke om hem van de gelijkmaker te houden. Toch zag men in de allerlaatste minuut nog een bezoe kend schot tegen de paal te pletter slaan. Een mooie match met een spannend einde. Sint-Pauwels dat nu tweede in de rangschikking staat is inderdaad een goed voetballende ploeg. De Valentino's van voorzitter Bonte en trainer Eddy Verstraeten hebben duide lijk plezier in het voetbal en we vermoe den dat hen nog een mooie toekomst wacht. (mt) Voet hal. Re mi, de onderhoudsman van het Overmeerse terrein doet zijn werk met hart en ziel tot grote vreugde van bestuur en supporters. Het aflijnen run het terrein is een precisiewerkje mt

De Voorpost | 1991 | | pagina 23