Lebbeke kan Buggenhouts geschenk niet appreciëren r Volleyballers, vergeet deze data niet Kangoeroes-heren blijven winnen Ook tegen ATB Sint-Niklaas lukte het niet Bezoekers op hun best Hamse Volleyballiga Eten voor het blok Volleybalkalender Snuffel-scholieren De Voorpost - 29.3.1991 -25 VOLLEYBAL Volleybalklub Buggenhout-heren nodigt uit Op zaterdag 30 maart '91 organiseert het heren-volleybalteam van Buggenhout zijn eerste «EETFESTIJN» en dat in zaal Torenhof in Bugenhout-Opstal. Men heeft er de keuze tussen pensen, satés of boterham met kop. Omdat volleyballen geld kost, rekenen de heren van Volleybalklub Bugenhout op de sportliefhebbers van Bugenhout en omligende gemeenten voor een steuntje. Zaterdag kunt u er terecht vanaf 17 uur in zaal «Torenhof». DAMES Eerste provinciale 30/3 - 20.15 u. Sigivok St.-Gillis-W.-VC Oudegem 18.15 u. Rumbac Waasm.-Appelterre 31/3-18.15 u. Snuffel Gremb.-White Star Tweede provinciale A 30/3 - 19.45 u. Madavoc Hamme-VC Berlare Tweede provinciale B 30/3 - 18.00 u. Kangoeroes Aalst-Wetteren Derde provinciale A 30/3 - 15.00 u. VC Temse-Ertvelde 20.00 u. Real Testa Lokeren-Oostakker Derde provinciale B 30/3 - 18.00 u. Nazareth-Gilvoc Dendermonde 31/3 - 16.00 u. Gilvoc Dendermonde-Oudenaarde Derde provinciale B Moderna Lebbeke 3 VOS Wetteren 0 (15-8, 15-10, 15-8) De Lebbeekse reserven hebben een mooie overwinning behaald. Ze wisten de wedstrijd naar zich toe te trekken met 16-14,15-12 en nogmaals 15-12 en alzo de volle punten toe te eigenen. De hardwerkende Stefaan Roels, die voor zijn inzet tegen Wetteren een eervolle vermelding verdient. Wat de hoofdwedstrijd betreft moest deze door Lebbeke gewonnen worden, want Lokeren, de naaste konkurrent voor de tweede plaats voor Lebbeke, had de dag voordien een 3-0 overwinning ten geschenke gekregen van leider Bugen hout. De spelers van Real Testa konden hun ogen niet geloven. Die van Lebbeke ook niet. De eerste set verliep voor de thuisploeg zonder problemen. Met een sekure re ceptie kon spelverdeler Erik De Smedt alle kanten uit, maar hij zocht zijn heil vooral in de snelle aanvalskombinatie. Jo Buyl, die als middenman werd uitge speeld, hamerde hierdoor de bezoekers in de vernieling. Door wat koncentratieverlies en een beetje pech bij de afwerking bij Mode rna, kon Wetteren in de beginfase van de tweede set een paar punten uitlopen. Een rotatiefout en het daaropvolgend geharrewar in de hand gewerkt door een onbeholpen scheidsrechter die deze grove fout toeliet, lieten de bezoekers toe een 4-10 kloof te slaan. Eenmaal de rust in de rangen van Lebbeke was terugekeerd, begonnen de Moderna- boys aan de achtervolging. De bezoekers konden zowaar geen enkel punt meer skoren en de gasten moesten tegen een ontketend Lebbeke de duimen legen met 15-10. Tijdens de derde set ging Lebbeke op zijn elan verder en zonder problemen werd de laatste set met 15-8 binnenge haald. De aanhang van Lebbeke is tevreden over de prestatie van Bart De Pauw, die momenteel in de basis wordt getest omdat Dirk Van Kerckhoven onder de wapens is geroepen. De teams uit Lede blijven het goed doen. Ook dit weekend werd het weer een dubbele zege. Ging het voor de dames heel vlot, voor de heren daarentegen ging het niet zo goed, maar na de wedstrijd kon men zegen dat de opdracht volbracht was, zij het met het kleinste verschil. De dames van Lede die met geen gerust gevoel naar Ronse waren afgereisd, gin gen daar in de eerste set vrij vlot naar deelwinst af. De bezoeksters bleven daar steeds op kop en wonnen uiteindelijk met 8-15. Ging het te goed in de eerste set, maar in de tweede was het nu de thuisploeg die de toon aangaf en Lede tot het uiterste dwong. Ronse dat nu ook in aflegers zijn toevlucht zocht, kon de set in de wacht slepen met 15-10. De Leeuwerik-Meisjes waren nu meer op hun hoede en in de derde set waren het nu weer de bezoekers die vlot af stand namen. Met goede aanvallen en een degelijk blok van Els Van den Bosch, werd de thuisploeg vlug op achterstand gespeeld en Ronse was niet meer in staat nog een vuist te maken. Setwinst met 7-15. Ook de vierde set leverde geen proble men op. Lede was aanvallend de betere ploeg en ook in receptie waren ze niet te pakken, zodat deze set met 9-15 naar de bezoekers ging. Lede blijft met deze zege uitzicht houden op de titel. CD Roeselare VC Zele (15-8,13-15,15-10,15-10) In de eindronde voor de degradatie heeft Zele de eerste slag verloren. De Rodenbachploeg bewees dat ze waar dige Ereklasser zijn. Tijdens de ope ningsset keek Zele tegen een 10-0 ach terstand aan omdat de aanvallen van de thuisploeg niet konden worden gestopt. Slechts in de tweede set kon Arents en Stoian een ernstige vuist maken. Hun inzet stond dan ook borg voor een set winst. De gasten kenden tegenslag wan neer in de vierde set Arents met een voetverzwikking uitviel bij een 3-5 tus senstand. Door het uitvallen van Arents werd een ander slachtoffer gezocht en gevonden in de persoon van Guy De Beer. Het viseren van De Beer kende sukses. wat het verlies van Zele in de hand werkte Nu de periode is aangebroken voor de transfers wordt ons gevraagd of we niet op de hoogte zijn van de uiterste datum voor het indienen van de vrijheidsaan- vragen en voor de andere transfer-data. We geven dan de verschillende data die U kunnen aanbelangen. Knip het zeker uit. Indienen van vrijheidsaanvragen: tussen 1 maart en 30 april. Het aantekenen van verzet tegen de vrijheidsaanvragen: 1 mei tot 31 mei. Vrijheidsaanvraag voor spelers ouder dan 35 jaar en jonger dan 14 jaar. Met een aangetekend schrijven tussen 1 maart en 30 april. Overgang met onderling akkoord tussen klubs: voor één jaar en definitief: van 1 mei tot 15 juni. (André) Heren tweede provinciale Volleybal. Kangoeroes Aalst-Buggenhout (da) Eerste provinciale dames Volleybal. Kangoeroes Aalst-Buggenhout (da) De heren van Kangoeroes Aalst blijven aan de winnende hand: 3-0 (15-10,15-7 en 15-12). Ook de ploeg van Zottegem kon Kangoeroes niet verslaan. De eerste set kwamen ze wel tot 10 punten, maar een dreiging waren ze zeker niet. Aalst bleef steeds aan de leiding: 6-3, 12-7 en 13-101. De tweede set was er een van korte duur. De set duurde slechts 17 minuten en de klus was geklaard. De derde set leek dan loch eentje voor de bezoekers: 2-5 en flames tweede provinciale De dames van Kangoeroes Aalst konden het tegen Buggenhout niet waarmaken: 0-3 (12-15, 2-15 en 8-15). HEREN Eerste provinciale 31/3 - 20.00 u. Adec Baasrode-Borsbeke Tweede provinciale A 30/3 - 16.00 u. Thunderballs Berlare-Deurle Tweede provinciale B 3/3 - 18.00 u. Kangoeroes Aalst-Steenhuize Derde provinciale B 30/3 - 20.00 u. Wontergem-Leeuwerik Lede 19.00 u. Wetteren-VC Buggenhout 19.00 u. Moderna Lebbeke-VC Drongen 20.00 u. Real Testa Lokeren-Wetteren 13/3 - 19-45 u. VC Oudegem-Leeuwerik Lede 8-11. Maar dan kwam Kangoeroes terug opzetten tot 12-12. De kous was af voor de bezoekers. Al met al een zeer goede wedstrijd van de thuisploeg, die de twee volgende (laatste) wedstrijden zal kun nen winnen. Op 30 maart thuis tegen Steenhuizen en op 13 april tegen Mi- chelbeke ook thuis. De laatste wedstrijd van het seizoen en misschien niét zo gemakkelijk. De reservewedstrijd werd ook door Kangoeroes met 3-0 gewon nen: 17-15, 15-6 en 15-9- Men was er in Aalst niet zeker van deze wedstrijd tegen Buggenhout te kunnen winnen. De uitslag gaf de Kangoeroes- supporters gelijk. Zelfs nu Buggenhout geen goed spel naar voren bracht was Kangoeroes niet in staat een vuist te maken om te trachten deze match te winnen. De eerste set kon men nog spreken over een sterk verdedigend Aalst: 6-8,9-14 en 12-14. Maar de over winning was voor de bezoekster: 12-15. In de tweede set stond Buggenhout al leen op het terrein. Kangoeroes was er duidelijk niet: 2-15. Ook de derde set Snuffel Grembergen 1 ATB Sint-Niklaas 3 Nadat de reserven op een bijzonder vlotte manier hun wedstrijd wonnen met 3-0 (15-7, 15-9, 15-11), begon Snuffel aan de hoofdmatch met heel wat inspiratie. De thuisploeg ging verbluf fend sterk van start, Christel Claes kon dankzij een goede receptie naar harte lust het bezoekende blok verschalken en de aanvallers misten nauwelijks. Zo werd het 12-2 en 14-6 maar plots viel het totaal stil bij Snuffel en coach Van Aerschot moest nog alle hens aan dek roepen om via 14-13 met een service van K. Baert de eerste deelzege binnen te halen. In de tweede set gingen de bezoekers het best uit de startblokken (0-3) maar Depouillon-C. Claes zorgden voor 7-7 en 8-9- Maar dan gebeurde het weer. Snuffel stapelde de persoonlijke fouten op en in een ruk won Sint-Ni klaas de set met 8-15. Een nog aangesla gen thuisploeg werd in de derde set op 0-6 geplaatst vooraleer het rasterwerk opnieuw geolied begon te draaien. De opbouw verliep weer voortreffelijk en goed blokwerk van het duo Depouillon- Stuyven samen met sterk aanvalsspel van N. Verheyden, zorgden voor 12-13. Na bijna twee volledige rotaties was het dan de thuisploeg die een beslissende recepticfout maakte en Sint-Niklaas won deze, naar ons gevoel, beslissende set. De veer was gebroken bij Snuffel en in de vierde set werd het 3-13 vooraleer de thuisploeg nog een valabele aanval kon opbouwen (7-15). Met nog drie wedstrijden slinken de behoudskansen van de Grembergse ploeg zienderogen. Het kan nog, maar een uniforme lijn aanhouden in een wedstrijd lijkt nog altijd niet te lukken, zou dit kunnen wijzen op een gebrek aan maturiteit? was er niet een van de moeilijkste voor de bezoekers. Aalst kon geen weerstand opbouwen: 4-4 en dan 7-12 en 8-14. De derde set werd verloren met 8-15. Met nog twee wedstrijden voor de boeg zal Aalst uit een ander vaatje moeten tappen om nog een overwinning te smaken. Op 30 maart tegen Wetteren thuis en op 6 april uit tegen Steenhuizen. De reservewedstrijd werd door Kangoe roes gewonnen met 3-0: 15-8, 15-5 en 15-4. Jeugdvolley Iliet tC StOppCIl VoUeybal. De heren van Kangoeroes speelden tegen Zottegem (da) Snuffel Grembergen 3 Nieuwkerken B 0 Indien het juist is dat rechtstreekse konkurrent Nieuwkerken A het voorbije weekend verloor van Kruibeke is Snuffel nu al zeker van de titel. In ieder geval, het ploegje van coach G. De Ridder toonde zich zondag weer oppermachtig en met nog twee wedstrijden te spelen zien wij niet goed in wie hen nog van de titel kan weghouden. De resultaten te gen Nieuwkerken B spreken voor zich zelf, 15-5, 15-7 en 15-0. (eva) Tweede Provinciale - Dames BGJG 3 VC Topfloor 2 (8-15, 9-15,15-3,15-13,15-9) Topfloor heerst tijdens eerste twee sets. Topfloor zonder aanvaller Peter Arijs, moest nieuwkomer Jo Van Bockstael in de ploeg inpassen. Tijdens de eerste twee sets was dit geen enkel probleem. Hetgeen Van Bockstael deed viel steeds in de goede plooi zodat Topfloor in de openingsset vlug een eerste kloof kon slaan van maar liefst vijf punten. Deze kloof kon door de tegenstander niet meer gedicht worden. In de tweede set eenzelfde scenario. Met weinig aanvallende fouten en een goede receptie werd vlot een 0-2 setstand ge noteerd. Was het de vermoeidheid die de Topfloor parten speelde, zodat de koncentratie wegebde? De tegenstander kon tijdens de derde set vlug afstand nemen om nadien de derde set naar zich toe te halen met groot verschil. In de vierde set kon Topfloor tweemaal een achterstand wegwerken. Bij een 13-13 gelijke stand floot de scheidsrech ter een balhandeling af van Topfloor, de enige maal dat de man zijn fluitje ge bruikte voor een technische fout, daar waar BGJG technisch bijzonder zwak was. Deze konsternatie bij de Topfloorploeg was voldoende om de tegenstander laten gelijk te stellen. Tijdens de ti-break was Topfloor volledig uit het lood geslagen, hoewel nog tot 8-7 kon worden aange klampt. Daar waar een 3-1 werd onthouden lijdt Topfloor zijn zoveelste nederlaag, hoe wel het spelpeil zienderogen verbetert. Kangoeroes Aalst-Buggenhout: 0-3 De Buggenhoutse dames speelden een prima wedstrijd te Aalst, wat hun een drie-nul zege opleverde. De thuisploeg speelde in de eerste set goed mee. Wan neer Buggenhout tot 2-7 was uitgelopen, kon Kangoeroes tot 6-7 terugkomen. Dit was vooral het werk van de aanvalsters, die nu de goede richting hadden gevon den. Buggenhout moest dan éven orde op zaken stellen en na een time-out vlotte de aanval beter bij de bezoekers en liepen de bezoekers uit tot 10-14. Met een ace-opslag van Liliane Breuckelaers werd de eerste set voor de bezoekers binnengehaald. Een trage start van de tweede set, waar bij heel wat balwissels werden geno teerd, maar geen punten. Buggenhout liep dan toch tot 0-4 uit en Aalst kwam er nu nog heel weinig aan te pas, want Buggenhout schoof op naar 1-9. De time-outs van Aalst brachten geen aarde meer aan de dijk en Buggenhout haalde de tweede set met 2-15. De derde set kreeg een gelijke start tot 4-4, waarbij wij voor Aalst goede opsla gen kregen van C. Mattens. Buggenhout pakte dan weer uit met een beste aanval en kon uitlopen tot 4-8 en 4-12. Aalst kwam terug dankzij een beste Mattens, 7-12. Maar de zege ging naar de bezoe kers die met een goede service de thuis- receptie in de problemen bracht: 7-15. André Derde Provinciale Ronse-Leeuwerik Lede: 1-3

De Voorpost | 1991 | | pagina 25