Nog een strohalm Bart Van Goethem Een zeer diep dal c Traten met...' Daniël Hubleau wint eerste lenterit Claude De Bodt met de botte bijl Leedse wielerwedstrijden Zwakke bezoekers In extremis Met Van Liedekerke Logisch verdikt '®Sij BASKETBALKALENDER De Cabooter in roze leiderstrui Liefhebbers in Elene Peter Van Peteghem snelste modderduivel O.V.W.B.-wielrennen 26 - 29.3.1991 - De Voorpost BASKETBAL EREMBODEGEM - GREMBERGEN75 - 53 De bezoekende coach Franky Jacobs had problemen. Spelmaker Vermeulen was afwezig. Hij werd vervangen door Van Lembergen, die alleszins topscorer werd en de taak aan kan. Maar de ploeg was dan zwakker op de vleugels. Aan de rust stond er reeds 38-25 op het bord. Grembergen kon de lokale af- standshotters Van der Kelen en De Smet niet aan banden leggen. Het resultaat was navenant. Het verschil liep op tot 20 punten. Punten; Erembodegem 25, De Smet 22, Lede gen 4, Van Dooren 10, Geerinckx 12, Vermoesen 2. GrembergenBlancquart 12, Crick 4, Van Lembergen 19, Van Wambeke 5, De Kimpe 7, Van Doorselaer 4, De Winne 2. BENO DENDERMONDE - SPHINX RON SE85 - 81 De thuisploeg kwam maar met de hak ken over de sloot aan de zege. Het beperkt spelerseffektief dreigde roet in het eten te strooien. In de eerste helft kwam er op geen enkel moment enige afscheiding, de tussenstanden per 5 mi nuten zijn er duidelijk over16-10, 24- 29, 33-34 en een 38-39- Het ging mis in het begin van de tweede helft met 44-54. De lokalen voelden het gevaar en ging beter Bulteel aanspelen. Het werd 60-60. De bezoekers namen opnieuw het initiatief met 67-70 en 69-77. Ronse probeerde het gevaar Bul- teel te neutraliseren. Het werd 80-79- Van den Bossche was attent onder de korf en bezorgde zijn ploeg de zege. Punten Dendermonde Van den Bossche 2-8, Van Kerckhove 5-5, Van Wauwe 18-4, Bulteel 10-28, Willockx 3-2, Piron 0-0. SphinxCastelein 6-11, Gelas 4-9, Bou- ters 6-6, Kerckhove 2-2, Lagae 14-8, Martens 7-4, Van den Daele 0-2. BENO AKRON RONSE - HEMACO DENDERMONDE98-77 In de heenronde klopte de Collegeploeg Akron na een verlenging en een knappe prestatie van Van Liedekerke, die af en toe nog eens de Hemacoshirt aantrekt. Dit keer lukte het niet. Dendermonde kon zijn spelmaker beter gebruiken in de rechtstreekse konfrontaties met de andere degradatiekandidaten. In de eerste helft konden de bezoekers langs P. Vermeulen, Platteau, baten de schade berperken. Via 26-18 en 39-30 In de tweede helft liep het verschil half weg op tot 73-54 en daarmee was de kous af. Punten AkronBieseman 18, De Mulder 6, Keerstok 29, Verhellen 9, Van Houcke 23, Castelein 13- Hemaco Van Acker 6, Baten 15, Plat teau 18, P. Vermeulen 23, J. Vermeulen 5, De Cocker 6, Van Liedekerke 4. BENO werd het halfweg 50-38. Panters Baasrode-Ganshoren: 59-64 De ontgoocheling in de Panters-rangen is bijzonder groot. De ploeg kan thuis zelfs de laatstgeklasseerde ploeg niet aan. Het draait vierkant, daar is men vast van overtuigd. Beterschap komt er niet echt. Onregelmaat blijft troef. De betere periode in de wedstrijd was er als Vermeersch en Zaman, in de eerste helft, boven het ploegpeil groeiden. De rest was erbarmelijk zwak. De Breucker met een 1 op 9 in de eerste twintig minuten en Van Ilulle, missen duidelijk preciesheid. Ook Roger Veldeman, die het grootste deel van het seizoen de ploeg moest schragen, heeft het nu moeilijker. Hij kwam niet verder dan een 0 op 8. Ondertussen kon de ploeg zich niet doorzetten. Na 6-10 en 12-12 kon Zaman toch via 22-16 voor een 30-24 ruststand zorgen. In de tweede helft bleef het wel span nend: 40-39- Er kwam op geen enkel moment enige afscheiding. Aan de 15c minuut: 52-51. De Brusselaars lukten een 0-6. Binnen de Panters-ploeg zat er geen matchwinnaar. Dit betekende dat Baasrode zelfs niet meer in staat is om tegen de hekkensluiter te winnen. Punten: Panters Baasrode: Van Hulle 4-7, Ver meersch 6-9, Zaman 12-4, De Bruecker 6-2, Versmessen 0-3, Veldeman 0-0, Esseldeurs 2-1, Goossens 0-3. BENO B.C. Zele-Tielt: 80-79 Alle hoop om volgend seizoen nog in vierde te spelen is nog niet verloren voor de Zeelse ploeg. Ze hebben echter hun lot niet in eigen handen. Een testmatch zit er nog in als Zele de laatste match wint bij het laatst geklasseerde St.-Jan Antwerpen en als Scheldejeugd Temse thuis verliest van Bornem. Dan moet een extra confrontatie tussen Zele en Temse uitmaken wie blijft en wie zakt. In ieder geval, de jonge Zeelse ploeg gecoacht door Joost De Burchgrave, heeft een metamorfose ondergaan en blijft er in geloven. De eerste tien minuten bleven beide ploegen zij aan zij. De tussenstand 19- 18 is er duidelijk over. Het waren de bezoekers die het eerst op voorsprong kwamen: 19-24 aan de 12" min. De thuisploeg, onmiddellijk bij de pinken, en het werd 27-28. Het werd voor Zele moeilijker aan het kwartier, toen Tielt uitliep tot 27-34. Benjamin Thomas Christiaens was paraat om via een 4 op 4 en met de steun van De Moerzeke - Wasocub Waasmunster: 71-89 Beule, aan de rust de schade tot 39-42 te beperken. In de tweede helft zorgde De Decker voor 49-44. Vanuit die positie werd het een spannende bedoening. Aan de 17" minuut stonden de lokalen nog altijd twee punten voor: 72-70. Een opdoffer was de 0-8 die de Westvlamingen plaat sten en 72-78. De 20s" minuut was in Hitchcock-stijl. De stand: 75-79- Topscorer De Decker liep tegen zijn vijfde fout aan. Met de moed der wanhoop bleef Zele kampen. David De Beule scoorde een driepunter. De tegenstander scoorde niet. Dat deed Piet Boeykens in de slotseconden wel. Vreugde in het Zeelse kamp. Punten: Zele: De Beule 25, Van de Putte 6, De Decker 27, Boeykens 5, De Pieker 5, Van Acker 2, Christiaens 10. Tielt: Frank Maenhout 12, Philip Maen- hout 16, Vercouter 31, Van de Walle 16, Boone 4. BENO Ook het streekderby kon Moerzeke niet winnen. Het begon nochtans goed als De Lathou wer - Van den Bossche - Van Loey voor 12-4 zorgden aan de 6' minuut. De bezoekers replikeerden met een 0- 12. De thuisploeg kon de eerste helft na 15-16 de schade nog enigszins beperken met een 30-35 ruststand. Na 8 minuten in de tweede helft waqren de lokalen uitgeblust: 50-57. Wasocub hield een driepunterfestival langs Gerlo en Peter Van Damme, die de Moerzeekse zone stukshotten. Aan de l6e 62-80 was de match gespeeld. Punten: Moerzeke: Van Loey 11, Van den Bos sche 15, Verstappen 8, De Lathouwer 18, Piron 7, Van Broeck 4, Van Cleemput 8. Wasocub: Gerlo 22, Couseyns 2, Hof man 16, Peter Van Damme 25, De Vos 20, Van Hecke 2, De Smet 2. BENO Klubmakkcr Rubb- WIELRENNEN Bart, 15 jaar jong en ambitieus, is een van de vele jongeren die voor de wielersport koos, aanvankelijk als hobby, maar in zijn dromen ziet hij het heus anders, eventueel een wielerloopbaan als broodrenner. Een droom zoals iedere nieuweling er een heeft, een droom die toch haalbaar moet zijn als er genoeg karakter en wilskracht is, optimale verzorging en niet bang zijn om de handen uit de mouwen ste steken. Wel, onze vriend Bart is er eentje die al deze regels strikt naleeft en zo tot het kruim van de nieuwelingen wil doorstoten. Hij had voordien nooit gesport en met zijn vrienden, na een partijtje straatvoetbal, werd er overleg gepleegd of ze het niet eens op de fiets zouden proberen, want in zijn buurt waren er twee rennertjes die het al goed hadden gedaan bij de nieuwelingen. Waarom zouden zij het ook niet kunnen? De verroeste toeristenfiets werd van stal gehaald maar het vehikel was té oud om nog zonder gevaar de weg op te gaan. Zo werd vader Ronny «geraadpleegd» (financieel) om een nieuwe fiets aan te schaffen. Goed en wel, maar eerst moest er bevestiging komen dat deze aankoop niet nutteloos was en Bart probeerde het bij de wielertoeristenklub «De Stangzangers», met sukses trouwens. Want kenners durfden zeggen dat het voor de kleine geen probleem zou zijn of worden om bij de nieuwelingen te rijden. Zo werd Bart dit jaar nieuweling en heeft hij reeds vier wedstrijden betwist met o.a. een mooie zesde plaats in het klubkampioenschap van Aalst. In de andere wedstrijden te Schoonaarde, Impe en Meldert haalde hij moeiteloos het einde en spurtte zich enkele keren in de belangstelling. Als eerstejaarsnieuweling doet hij het uitstekend en volgens sekretaris Robert Smetrijns wordt hij de man voor volgend seizoen in de Ronde van de Denderstreek! (h.d.g.) Van bij de aanvang begon Frans Van Eyck te demarreren maar de andere deelne mers waren daarmee blijkbaar niet ak koord. Half wedstrijd ging Daniël Hu bleau er vandoor maar hij werd kort nadien terug bijgehaald. Toen hij het opnieuw probeerde, lukte het wel on danks een felle achtervolging van Frans Van Eyck, Francesco Scarlata, Willy De loor en Petrus Sergoris, van kortbij ge volgd door Marcel Delanghe en Giusep pe Salesse. De andere renners mochten er een kruis over maken. Alle deelnemers reden voor één uitslag en één eindrangschikking Uitslag I. Daniël Hubleau, 2. Francesco Scarla ta, 3- Willy Deloor, 4. Frans Van Eyck, 5. Petrus Sergoris, 6, Willy De Bruyn, 7. Julien Logier, 8. Giuseppe Salesse, 9. Omer Van Molle, 10. Marcel Delanghe, II. Michel Michiels, 12. Jean Spenders, 13. Jean Merella, 14. Jaak Goossens, 15. Romain Pascal. Zaterdag 30 maart 1991: BEKER VAN DENDERMONDE 11.00 u.: Dendermonde-Hemaco 13-30 u.: Panters Baasrode-Grembergen 17.00 u,: Bolas D'monde-Res. Pan. Baasr. 18.45 u,: Troosting. 20.30 u.: Finale. Rangschikking na twee ritten 1, Willy Deloor (19), 2. Frans Van Eyck (14), 3. Giuseppe Salesse (13), 4. Daniël Hubleau (10), 5. Petrus Sergoris (9), 6. Marcel Delanghe (8), 7. Willy De Bruyn (7), 8. Julien Logier (6), 9- Omer Van Molle (4), 10. Michel Michiels (3), 11, Jean Spenders (2), 12 gelijk: Jean Merel- la, Jaak Goossens, Romain Pascal en Paul Janssens (1) Het is duidelijk dat de organisatie van de sterritten bij de juniores heel wat aan trekkingskracht uitoefent op de wieler- klubs en hun renners, De jonge wielren ners leren er zichzelf beter kennen en kunnen zich dan ook in verschillende ritten en onder diverse omstandigheden met elkaar meten. Onder Ons Parike is ondertussen wel van het strijdtoneel verdwenen maar dit mag de pret niet bederven. Na afloop van de derde sterrit in Leeuwergem werd er met evenveel belangstelling uitgekeken naar de nieu we leiderin de stand: Peter De Cabooter. Hij kan nu naar Brakel toe, waar dra de vierde sterrit wordt verreden, met de roze leiderstrui. Rubbrecht kreeg de groene trui en winnaar Yoeri Wandels mocht natuurlijk mee op de foto, Wielrennen. Claude De Bodt was de snelste in de groepspurt bij de amateurs in Elene (nic) Met zijn vijfenveertig gingen ze van start voor de liefhebberswedstrijd te Elene. De lichte regenval had de kasseistroken alweer spiegelglad gemaakt zodat wij ons opnieuw aan onvoorziene en spek- takulaire wielerstandjes konden ver wachten. In de wedstrijd zelf bleef het geruime tijd rustig als we alle kleine ontsnappingen vergeten. Bij het ingaan van de laatste ronde zagen wij nog een kompakte groep maar later werd ge meld dat tien renners zich lichtjes afge scheiden hadden. Stefaan Van Duyse, Claude De Bodt, Takachi, Van de Putte, Marnix Van Impe, Walter De Veerman, Gino Bos, Frank De Jonge, Patrick Waey- tens, Jaak Eeckhaut en Paul Van Hyfte. Deze groep kreeg nog ander gezelschap maar aan de finish was er geen konkur- rentie voor de man uit Aspelare, Claude De Bodt. Op enkele fietslengten werd Gino Bos tweede. Voor De Bodt was het in Elene meteen zijn eerste seizoensze ge. (Nicolle) De weergoden waren het wielergebeu- ren te Elene alvast niet goed gezind. Een koude wind en lichte regenval zorgden ervoor dat het wielerpeloton van de amateurs een moeilijke en zelfs gevaar lijke omloop onder de wielen kreeg geschoven. 59 renners namen de start maar er zou zwaar geschift worden in de groep. Naarmate de wedstrijd vorderde werden de renners onder het slijk haast onherkenbaar. In de spits van de wedstrijd lieten vooral Peter Saey, Peter Van Peteghem, Guy Rooms, Rufin De Smet, Johan Verhae- gen, Franky De Groote en Nico De Smet. Uiteindelijk wist Peter Van Petegem het pleit in zijn voordeel te beslechten. Hij liet de rest ruim het nakijken. Gewezen beroepsrenner Guy Rooms werd tweede voor Nico De Smet, Franky De Groote, Peter Saey en Rufin De Smet, Voor Van Petegem, die vroeger reeds klubkampi- oen werd, was dit het tweede schot in de roos. Ook in Etikhove was de zegetuil voor hem weggelegd. (Nicolle) Op zondag 7 april: juniores-BWB, georganiseerd door Wielerklub 'Jong en Moedig'. Vertrek om 15u00 aan café 'Oude Mol', Impe-dorp. Daar zijn ook de inschrijving, de aankomst en de prijsuitreiking. Kleedkamers: Feestzaal Hofsmeer, Langehaag 35 in Impe. Op zaterdag 20 april: '35ste Grote Prijs café De Grafmaker' voor juniores BWB. 13.500 fr aan prijzen 200 fr van de 21ste tot de 30ste. De afstand bedraagt 84 km, gespreid over 14 ronden. Start om 15u00 stipt. Inschrijving en aankomst: café De Grafmaker, Molenbergstraat in Lede. Gemeente Wanzele: woensdag 20 maart te I6u00, 'Tweede Grote Prijs Garage Philip Uyttendaele' voor liefhebbers. De afstand bedraagt 110 km. Een organisatie van de Wanzeelse Wielervrienden. da Wielrennen. Joeri Wandels won in Leeuwergem de Sterrit. recht was tweede (nic) VWF-wielrennen. Marco Smet won in Wevelgem de A-reeks terwijl Luc Cour- tens zich de snelste toonde van de B-reeks (xI) Wielrennen. Een vastberaden Bart Van Goethem (d.a.)

De Voorpost | 1991 | | pagina 26