Een familiezaak in Zandbergen..! V.W. F.-wielrennen Raf Van Eyck 'Koersen is mijn hobby' Tweede zege voor Gaston Van Den Hoecke en eerste palm voor schoonzoon Ronny Mettepenningen De Voorpost - 29.3.1991 - 27 WIELRENNEN en we rijden zo de verkeerde weg op. Toen we rechtsomkeer maakten reden we achter het peloton in plaats van ervoor en ja, het was juist de nummer één van het V.W.C.L.-orgaan die het ganse peloton op sleeptouw nam en het voor ons onmogelijk maakte om de terugkeer te verwezenlijken. Dit alles op zichzelf heeft niets om het lijf, maar wat ik flauw vind is dat in de rubriek «Wist U dat?» van het ledenblaadje van de V.W.C.L.-ers te lezen stond: '...dat na 300 meter wedstrijd de eerste geloste genoteerd werd en dat diezelfde renner kampioen is bij de V.W.F.'. Zo'n soort uitlatingen aan mijn adres verdien ik niet. Over het feit dat er 'gewandeld' wordt bij de V.W.F. kan ik alleen maar stellen dat de wereldkampioen van alle bonden, zowel bij de B.W.C.L. en V.W.F. wedstrijden won en verloor!!» De goedlachse Raf voelde zich toch even vernederd en dan verdween zijn eeuwige glimlach, gelukkig niet voor lang. (h.d.g.) In een greep uit de zovele wielerliefhebbers hebben we het gesprek aange knoopt met V.W.F.-wielrenner Rafaël Van Eyck. Deze 38-jarige Aalstenaar begint pas aan zijn derde seizoen en nu met de V.W.F kan hij in een kategorie rijden, aangepast aan de kwaliteit van de renner. Raf heeft echter niet veel tijd j)m te trainen, want in de reusachtige zaak van broer Benny is het altijd tot H9 uur 's avonds te werken en zo blijft er weinig tijd over om te trainen. Toch kon hij vorig jaar nog zes overwinningen boeken waaronder het Belgisch kampioenschap reeks C en D. Dit seizoen startte onze gebrilde kampioen uitstekend. Bij de openingswedstrijd in Goeferdinge (10 maart) met 76 deelnemers en aan een gemiddelde van 40,2 km./u. won Raf de spurt van een 16-koppige groep! Een overwinning die goed van pas kwam, want een weekje tevoren had hij bij de openingswedstrijd van de V.W.C.L. een blauwtje opgelopen. Raf over dit incident: «Van bij de start gaan Van Londersele en ik aan de haal. Als we aan een wegsplitsing komen, zien we tot onze ontsteltenis dat er geen seingever staat VWF-wielrennen. Een tweede palm voor Van Den Hoecke (xl) VWF-wielrennen. Jozef Watteny won in Zandbergen de B-reeks (xl) BUStOTj punovl Zaterdag in Zandbergen Opnieuw 197 renners aan de startlijn, een massa volk, sfeer en prachtkoersen over een parcours van 10 km. D-reeks: Aloïs Carmeliet Zeienaar Alois Carmeliet heeft niet lang gewacht om zijn forme te gelde te ma ken. Na een knappe vijfde plaats in Beveren kon hij nu in een formidabele eindspurt de kroon op het werk zetten en kleppers als Gabriëls en Steenssens achter zich houden. Reeds van in de start werd er zeer snel gereden en vroeg noteerden we de eerste gelosten. Voor aan reden de Van Renterghems de pan nen van het dak en daarna ging Marcel Doeraene er op zijn eentje vandoor, gevolgd door een snedig fietsende Love- rie. Naar het einde toe kregen we een waakzame Chris Michiels die een paar pogingen verijdelde en tot slot een spur tje met een Carmeliet, die de snelste pedalen achter zich liet zoals 'fabriek' Steenssens, Kesteloot en A. Van Renter- ghem. C-reeks: Gaston Van Den Hoeke, twee koersen, twee palmen! Een geweldig vlug gereden koers met reeds van in de eerste ronde slachtoffers van de hoge snelheid. Toch waren er pogingen van een zeer bedrijvige Moe renhout, Duquesne en de snedig fiet- meet tipte men op vlugge jongens als Stammeleer, Luc Peeters (ook winnaar in Beveren), Wandels en Gust van Lae- them. In die laatste ronde ging men echter nog fel te keer en waren de demarrages legio. Na drie pogingen ging Watteny weg voor de vierde en goede keer. Gerard De Vleeschouwer reageer de nog maar kwam iets te kort om de ontketende Watteny bij te halen. Zo werd De Vleeschouwer tweede en de spurters werden een neus gezet. 3de Stammeleer, 4de Luc Peeters. Luc De Coen won de spurt van het peloton, vóór Bart Pieters, Cor De Keyzer en Guy De Bock. A-reeks: Ronny Mettepenningen Met een pleiade van 'vedetten' aan de start, werkelijk het neusje van de zalm en met een sprankelend koersvertoon, konden de verstokte wielerfanaten weer hun hartje ophalen. En of er gefietst werd! Reeds na één ronde ging Gino D'Hondt aan de haal. Hij kreeg gezel schap van G. De Jonghe en van kam pioen Carlos Verstraeten. Hoewel ze ge weldig te keer gingen, was na drie ron den alles te herdoen. Toen ging Mare De Peuter er alleen vandoor. Achter hem viel het peloton in twee stukken maar toch werden de rangen weer gesloten en ging Marco Smet zijn kans wagen. Zo VWF-wielrennen. De aankomst van de C-renners in Zandbergen met als eerste Gaston Van Den Hoecke, voor Van Craeynest en Moerenhout (xl) Smet en André Kerremans voerden de B-reeks forcing. Vrij vlug zonderden zich zes 1- Jozef Watteny, 2. Gerard De Mee renners af: Smet, Decant, Van Broeck, schouwer, 3. Dirk Stammeleer, 4. Luc Devits, Van Handenhove en Kerremans. Pieters, 5. Hugo Tuypens, 6. Eddy Wan- Deze renners sloegen de handen in dels, 7. August Van Laethem, 8. Walter eikaar en vergrootten meer en meer Beerens, 9- Luc D'Haeseleer, 10. Noëi hun voorsprong ondanks felle reakties Derder. van een elftal renners waaronder vier C-reeks B's: Courtens, Watteny, De Vleeschou- 1. Gaston Van Den Hoecke, 2. Hubert wer en Mare Hendrickx. Daarachter Van Craeynest, 3- Herman Moerenhout, volgde de rest van het peloton, dat nog- 4. .André Stammeleer, 5. Julien Simoen, maals in twee stukken brak. Vooraan 6. Guy De Wulf, 7. Patrick Verlee, 8. bleven de zes samen ondanks een po- Edgard David, 9- Christophe Surgeon, ging van Yves Decant. De zes stormden 10. Ronny Leemans, op de meet af en gingen in een hand- D-reeks doek over de meet. Marco Smet haalde Aloïs Carmeliet. 2. Justin Gabriëls, 3. het zeer nipt voor Decani, Van Broeck, Gerrv Steenssens, 4. Albert Kesteloot, 5. Devits, Van Handenhove en Kerremans. Alois Van Renterghem, 6. Marcel Doe- Bij de achtervolgers met de 4 B's viel raene. 7. ju|ien Van Renterghem. 8. Mare Hendrickx nog weg met een lekke Herman Lison, 9. Chrisliaan Michiels, band en Benny De Vleeschouwer loste in jq. Serafien Loverie VWF-wielrennen. In Wevelgem won Serge Van Assche de C-reeks en Albert Kesteloot de D-reeks (xl) sende Stammeleer. Dan Droesbeke, Da vid en een met zijn krachten woekeren de kampioen De Pessemier. Tenslotte nog tempobeul en man-in-vorm Serge Van Assche. Ongelooflijk hoe die jongen aan de kop sleurt en steeds weer aan het demarreren slaat. Wat Serge mist is iemand die ten gepasten tijde achteraan even temporiseert, dan is er van terug komen geen sprake meer. Toch moesten we tot de voorlaatste ronde wachten op de beslissende aan val, een wedstrijdeinde om de vingers van af te likken en spannend tot op de meet. Weer ging Serge Van Assche er vandoor met René Droesbeke in zijn wiel. Droesbeke kon slechts aanpikken, zo hard ging Serge te keer. Op honderd meter volgde een niet afgevend peloton met als orkestmeester kampioen De Pessemier. Op 4 km van de streep sprong Van Migroet als eerste naar de twee koplopers en op 1 km pikten ook Van Craeynest, De Wolf en Simoens hun wagentje aan. Op 400 meter sloot ook Van Den Hoecke nog aan. Droesbeke trok de spurt op gang maar Van Den Hoecke pakte direkt de kop en alleen Van Craeyenest kwam een beetje terug. Gaston won met een lengte voorsprong zijn tweede palm in twee koersdagen. B-reeks: onstuitbare Jozef Watteny Ouwe taaie Watteny wordt dit jaar beslist de boeman van de B-reeks. Zoals de echte Flandriens kijkt hij op geen trap en ook nu weer stond hij van bij de start in de vuurlinie. Zonder op- of omkijken sleurde hij zijn medevluchters mee en wie niet op de goede trein zit, moet hemel en aarde bewegen om nog te kunnen terugkeren. Na pogingen van Watteny, Stammeleer, Wandels, Tuy pens en andere Beerens, ging men de laatste ronde in met tien renners. Aan de kregen we bij het ingaan van de laatste ronde negen leiders die zo'n 200 meter voor het peloton uitreden. Die negen kleppers losten elkaar goed af en de rest kon het vergeten. Op twee km. van het einde ging die sakkerse Marco Smet er opnieuw vandoor. De pienter uitkijken de en galant fietsende Ronny Mettepen ningen wipte gepast bij de leider en op 1 km van het einde kregen we twee leiders met 80 meter voorsprong. Het duo hield het vol en Mettepenningen haalde het vlot vóór Smet. Kort daarop won Benny Costermans de spurt van de eerste ach tervolgers, vóór Benny Benoey, Mare Claus, José Van Hoebeke. Sponsor A. Van Assche uit Zele was niet weinig fier met deze eerste zege van Ronny. Zondag in Wevelgem C- en D-reeksen: Serge Van Assche en Albert Kesteloot 69 deelnemers en reeds onmiddellijk een blitz-start. Daar de twee reeksen samen fietsten, kregen we algauw een hele sliert gelosten. Het was krachtpat ser Serge Van Assche die er vandoor ging met de plaatselijke vedette Surgeon. De ze twee legden er de pees op, ondanks geweldige reakties van Moerenhout, Si moens, Droesbeke en Van Mingeroet. Toen het peloton daarna terugkwam met een ontketende kampioen De Pes semier, kwamen er pogingen van Nor- bert De Grom, Frank Van Gestelen, E. Moorthamer, R. Verbraeken, De Baets, Cools en Rolus. Vooraan loste Surgeon en Serge Van Assche hield nog steeds stand. De spurt voor de tweede plaats ging naar Van Craeynest, vóór Van Den Hoecke en een verrassend goede Edgard David, die zelfs Moerenhout achter zich liet. Bij de D-renners verraste Albert Keste loot zijn tegenstrevers en won uiteinde lijk, na een paar mooie ereplaatsen, zijn eerste koers van het seizoen, vóór een goed in vorm zijnde Marcel Doeraene en Alois Van Renterghem. Gerry Steenssens liet het weer afweten in de spurt terwijl ook Gabriëls de rol opnieuw moest los sen. de laatste ronde. Luc Courtens haalde het in de spurt, vóór Jozef Watteny en behaalde zijn eerste zege van het sei zoen. Volgende wedstrijden Zaterdag 30 maart in Grambergen, Bak kerstraat café 'Pub Gigi'. C D start om I4u00 voor 9 ronden over 60 km; A B start om 15u45 voor 11 ronden. Zondag 31 maart te Grambergen, café pub 'Gigi', zelfde gegevens. Maandag 1 april te Grimminge aan de kerk, café Den Engel. C D start om I4u00 voor 9 ronden over 57 km; A B om I6u00 voor 11 ronden over 69 km. Deze drie wedstrijden worden begiftigd met een eindklassement waaraan voor 12.000 fr supplementaire prijzen voor zien zijn. Zaterdag in Zandbergen A-reeks 1. Ronny Mettepenningen, 2. Marco Zondag in Wevelgem A-reeks 1. Marco Smet, 2. Ives Decant, 3- Werner Van Broeck, 4. Joseph Devits, 5. Theo Van Handenhove, 6. André Kerremans, 7. DirkVan de Wille, 8. Freddy Goossens, 9- Gabriël Amerlinck, 10. Anloine De Cabooter. B-reeks 1. Luc Courtens, 2. Jozef Watteny, 3- Benny De Vleeschouwer, 4. Ronny De Wilde, 5. Luc Pieters, 6. Ferdy Messe- man, 7. Eric Van Landschoot, 8. Mare Vertongen, 9- Germain D'Hondt, 10. Pas cal Cornand. C-reeks 1. Serge Van Assche, 2. Hubert Van Craeynest, 3. Gaston Van Den Hoecke, 4. Edgard David, 5. Herman Moerenhout, 6. Mare Duquesne, 7. Julien Simoens, 8. René Droesbeke, 9- Alain Van Minge roet, 10. Patrick Verlée. D-reeks 1. Albert Kesteloot, 2. Marcel Doeraene, 3. Alois Van Renterghem, 4. Mare Bas- Smet, 3. Benny Costermans, 4. Benny sez, 5, Chrisliaan De Guisme, 6. RafVan Benoey, 5. Mare Claus, 6. José Hoebeke, Evck, 7. Julien Van Renterghem, 8. Mau- 7. Valère Van de Casteele, 8. Robert rice Verbeke, 9. Hugo De Kocker, 10. Geens, 9. Guy De Jonghe, 10. Willy Van Gerry Steenssens. Camp. Gaston Wielrennen. Amateur Peter Van Peteghem won in Elene zijn tweede wedstrijd van het nieuwe seizoen (nic) A- en B-reeksen: Marco Smet en Luc Courtens Met 72 deelnemers vertrokken de A- en B-reeksen te samen. Onmiddellijk ging men er stevig tegenaan en vooral Marco VWF-wielrennen. In Zandbergen won Aloïs Carmeliet de D-reeks en veroverde meteen zijn eerste palm van het jaar (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 27