W.A.O.D.-veteranen te Laarne Denderland beheerst het podium Op zondag koersten W.A.O.D.-veteranen te Merelbeke Luc Haelvoet terug in PBO AC Hamme huldigde atleten Voor 100.000 rekreatietennis Ster der juniores Itfan Caethoven nu derde gerangschikt 28 - 29.3.1991 - De Voorpost ATLETIEK Steven De Smedt, de Oudegentse atletiekbelofte (xl) WIELRENNEN De overwinnaar van de D-categorie Karei Clerckx. Hij mocht de bloemen in ontvangst nemen van de uitbaatster van café Meerskant. Uiterst rechts herken nen wij WAOD-voorzitter dhr. Bloem Nestor. Voor de eerste maal dat in de wijk Meerskant een wielerwedstrijd werd ge organiseerd was het meteen roos want in totaal kwamen niet minder dan 88 renners hun rugnummer afhalen. Een vergelijking maken met andere vrije bonden gaat hier niet op want bij W.A.O.D.-veteranen rijden enkel ren ners welke de respectabele ouderdom van minstens 44 jaar hebben bereikt. De inrichters hadden een prachtig rond je uitgestippeld van een kleine 3 km maar door de koude, meestal zijdelingse wind, kon men spreken van een lastige koers. De categorie E, die steeds als eerste aan de beurt komt, was met 32 vertrekkers goed bevolkt. En inderdaad, wanneer sprake is van zijdelingse wind is het normaal dat de sterksten onvermijdelijk naar voor komen. Frans Nees is zo'n sterke bonk en ging vrij vroeg in de wedstrijd in de aanval. Daniel De Pauw zag de kans er achteraan te wippen. Zo ontstond druppelsgewijs een kopgroep van 6 renners. Na De Pauw kon ook John Verrezen aansluiten en even nadien het duo Wille, Mortier. Als laatste kwam Piet Van As de eersten vervoegen. Deze had diep in zijn krachtenarsenaal moeten putten om het gat dicht te rijden. Mauri ce Vandercruyssen probeerde ook nog aansluiting te krijgen maar ondertussen was de voorsprong van de 6 te groot, bijgevolg reed Maurice 3 ronden alleen en werd dan ingelopen door het peleton. Opvallend in het peleton, de goed rijden de Remi De Moor, die ook de goede ontsnapping had gemist. De zes gingen gezamelijk naar de aankomst en de spurt draaide uit op een overwinning van marcel Mortier, hij won voor Verre zen, Wille en De Pauw. Toch een woord van lof voor Marcel die spurtte met het ongelooflijk verzet van 55 x 12. Om dat verzet rond te draaien is er zeker macht vereist. Bij de E-plussers toonde Norbert De Wispelare zich de aanvallendste renner, maar tegen de hele bende was hij niet opgewassen. Frans Holbrecht was dat wel want een vijftal ronden voor het einde ging hij er alleen vandoor. De 68-jarige Lebbekenaar kon het tot de aankomst volhouden en kreeg meteen zijn eerste seizoenbloemen. Door de sprint van het peleton te winnen kreeg De Wispelare de tweede plaats. Speciale attentie voor voorzitter Henri Neyt die 3de werd. Om 14.45 uur werd een 20 D-renners het startsein gegeven. Eerste aanvaller werd Pierre Ryckewaert, dit werd hem nagedaan door Vic Wartel en Johan Van Slycke, vergeefse moeite ech ter. De goede ontsnapping kwam er onder impuls van Robert Gobert (na tuurlijk) en terug Victor Wartel. Als deze mannen aan de leiding gaan rijden is het uitkijken geblazen en wie nog iets in zijn mars heeft moet de sprong wagen. Dat deden Raoul Lampaert en Karei Clerckx. Ouderen onder ons zullen bij deze op somming duidelijk de namen herken nen als zijnde van oudrenners, maar deze oudrenners seven maar al e graas toe dat ze zich nu beter verzorgen dan in hun «jonge» tijd. Achter dit viertal werd nochtans duchtig gekoerst en 3 renners konden zich nog even losmaken maar werden na een paar ronden terug inge rekend. Deze toestand bleef ongewijzigd tot de laatste ronde want toen ging Karei Clerckx aan de haal. Met een kleine voorsprong bereikte de sympatieke man uit Ekeren de aankomst voor de spur tende drie. Spurt gewonnen door Wartel voor Lampaert en uiteraard strijkijzer Gobert, Het peleton diende te spurten voor de overige ereplaatsen. Hier was August Van Woensel sneller dan Karei Alen en Amede Van Geyt. Bij de C-renners konden we terug enke le nieuwe gezichten verwelkomen waar onder Roger Beelaert, Jef Van Miert en Etienne Lievens (naam te onthouden). Er mag gezegd worden dat er keihard werd gefietst, reken daarbij de strakke zijdelingse wind, met als gevolg dat en kele renners moeite hadden het tempo te volgen. Een uitval van Bourgois en Lievens was van korte duur. na ongeveer 20 min. wedstrijd werd de goede ont snapping genoteerd van: Vic Van Den Eynde, Andre Claeys, Beelaert, Jacobus Tolhoek, John Heyndrickx en uiteraard Lievens. Deze 7 konden stelselmatig hun voorsprong opbouwen niettegen staande in het peleton nog mannen zaten als Michiels, Van Lierop, Van Miert, Bourgois en anderen die reden voor wat ze waard waren maar toch niets van hun achterstand konden afknagen, Pronostiekers schoven de naam van Be elaert naar voor als overwinnaar maar zij zaten er volledig naast. Hij was een lengte sneller dan Van Den Eynde en Beelaert. Nog een goede 20 renners maakten deel uit van het peleton welke moest spurten voor de 7de plaats. Hier toonde Van Miert dat hij zijn snelle benen nog niet had verloren, hij won voor Mare Michiels en Willy Roels. De uitslagen Cat E -I-1) Holbrecht Frans (Lebbeke), de 50 km in 1 uur 25 min. 2) De Wispelare Norbert 3) Neyt henri, 4) Pie- ters Gilbert, 5) Van Heule Maurice, 6) De Smet Maurice, 7) Truyens Rene, 8) Van Wijnsberge Robert, 9) Van den Bor- re Walter, 10) Van Durme Marcel. Cat E: 1) Mortier Marcel (Zomergem) de 50 km in 1 uur 22 min., 2) Johan Verrezen, 3) Jerome Wille, 4) Daniel De Pauw, 5) Petrus Van As, 6) Frans Nees, 7) Lieven Troch, 8) De .Vos Sylvere, 9) Maurice V'erbeke, 10) Walter Coussens. Cat D: 1) Karei Clerckx (Ekeren) de 53 km in 1 uur 21 min., 2) Victor Wartel, 3) Lampaert Raoul, 4) Robert Gobert, 5) August Van Woensel, 6) Karei Alen, 7) Amede Van Geyt, 8) Pierre Ryckewaert, 9) Johan Van Slycke, 10) Roger Verhelle. Cat C: 1) Etienne Lievens (Haaltert) de 56 km in 1 uur 26 min., 2) Vic Van Den Eynde, 3) Roger Beelaert, 4) Jacobus Tolhoek, 5) Julien Roegiers, 6) John Heyndrickx, 7) Andre Claeys, 8) Jozef Van Miert, 9) Mare Michiels, 10) Willy Roels. Het rekreatietennis kent dit jaar een primeur voor het Vlaamse land: voor het eerst in de geschiede nis van de tennissport wordt een tornooi georganiseerd met een prij- zenpot van 100.000. Het tornooi wordt georganiseerd door 'Abanderado' uit Sint-Niklaas i.s.m. de Vlaamse Tennis Vereniging en met de steun van belangrijke co- sponsors. Op 27 maart werd het initiatief aan de pers voorgesteld. We hopen er volgende week uitgebreid te kun nen op terugkomen. Reeds 3 jaar na elkaar zijn de WAOD- renners te gast te Merelbeke-Flora, waar ter gelegenheid van de jaarlijkse kermis wielerwedstrijden worden georgani seerd. Deze wedstrijden geven gelegen heid aan alle categorieën om hun hobby te beoefenen. Uit ondervinding weten we wanneer organisator Michel De Rouck zich voor de kar spant het werk af is. Deze man heeft zijn hart aan de wielers port verloren en met zijn zoveelste orga nisatie kan niets mislopen. Omdat er destijds politieverbod kwam om de Hun- delgemsesteenweg te berijden was hij verplicht een ander circuit uit te zoeken. Dan maar een omloop die wat kleiner uitvalt, maar dat heeft ook zijn voorde len, denk maar aan het aantal seinge vers. Vermits na de veteranenwedstrijd nog een tweede koers moest worden gereden dienden alle categoriën samen te rijden. Het was op die manier niet gemakkelijk om een juist beeld te krij gen van wat er zich eigenlijk afspeelde. In ieder geval een woord van lof voor de afgevaardigden, dhr. Gyselinck, Mathijs en Van Hyfte bijgestaan door de man aan de fotofinish Donie, die alles in goede banen wisten te leiden en een correcte uitslag konden afleveren. De startvlag werd geheven en 53 ren ners-veteranen namen de start. De ou dsten, namelijk de E-plussers lieten zich wijselijk afzakken en reden op die ma nier een aparte koers. In die reeks was het Norbert De Wispelare die de zege wist te behalen. Na het gekrakeel van daags voordien was Norbert een gelukkig man met die zege. Tweede werd Rene Truyens voor Maurice Van HeuIe.Marcel Van Durme, die het meeste werk afleg de, werd slechts 4de. Er dienden voor de overige renners 35 ronden te worden afgelegd en na iedere onde was een premie voorzien wat van aard was het tempo hoog te houden. Van de E-categorie konden zich 2 ren ners in de hoofdgroep handhaven, dit waren Victor Wartel (voor de gelegen heid gestart bij de E-cat) en Jerome Wille. Zij werden respectievelijk nr. 1 en 2. Op 1 ronde werd Andre Van Oost 3de en Walter Coussens 4de. Van deze cate gorie slaagden er toch 2 renners in een premie te pakken: Vandercruyssen Maurice en Van De Meerschaut Valere. Er werden ook nog 6 D-renners geteld in de hoofdgroep die onder elkaar moesten strijd leveren voor de overwinning. Hier was het Raoul Lampaert die aan het langste eind trok door in de spurt Pierre Ryckewaert en Robert Gobert te ver slaan. Niet 1 enkele renners slaagde erin een premie op zak te steken. De voornaamste premiejagers bij de C- renners waren Vic Van Den Eynde, Mare Michiels, Modest Smet en uiteraard de 2 renners die er in slaagden een 12-tal ronden voor het einde op de loop te gaan: Ghislain Van Lierop en Julien Roe giers. Voordien was er eigenlijk weinig te noteren, geen enkele renner slaagde erin een volledige ronde alleen te rijden. Van Lierop, die op een schitterende konditie kan bogen, knapte het meeste werk op en won oververdiend deze wed strijd. Roegiers werd beloond met een 2de plaats terwijl Roger Beelaert de spurt won voor de 3de plaats voor Jaco bus Tolhoek en Gerry Denecker. In de voorbereiding van de eindspurt werd nog een spijtige valpartij genoteerd waarbij Johan Van Sfycke, Herman Van Laer en Michel Van Der Beken betrok ken waren. Echter zonder erge gevolen. Volgende wedstrijden op zondag 31.03.91 te Lochristi: le start om 14.00 uur (cat. E en E Op maandag 1.04.91 te Laarne (voetbal plein) le start om 13.30 uur. De uitslagen Cat E 1) Norbert De Wispelare (Asse- broek), 2) Rene Truyens, 3) Maurice Van Heule, 4) Marcel Van Durme, 5) Gilbert Pieters, 6) Georges Jailssens. Cat E: 1) Victor Wartel (Merelbeke) 50 km in 1 uur 13 min., 2) Wille Jerome, 3) Andre Van Oost, 4) Walter Coussens, 5) Vandercruyssen Maurice, 6) Chamonin Marcel, 7) Willy Daem, 8) Leon De Rick. Cat D: 1) Lampaert Raoul (Gent), 50 km in 1 uur 13 min., 2) Pierre Ryckewaert, 3) Gobert Robert, 4) Gevaert Gerard, 5) Roger Vermeersch, 6) Johan Van Slycke, 7) Freddy Rotsaert, 8) Dirk Dechamps. Cat C: 1) Van Lierop Ghislain (Lovende- gem) 50 km in 1 uur 12 min., 2) Roe giers Julien, 3) Beelaert Roger, 4) Jaco bus Tolhoek, 5) Gerry Denecker, 6) Jose Bourgois, 7) Marc Michiels, 8) Vic Van Den Eynde, 9) Jacobus Merrienbour, 10) Gerard Goossens. M.V.A. De overwinnaar van de E-plussers Norbert De Wispelaere die samen met Mevr. Roels op de foto ging. BADMINTON Het voornaamste nieuws van de PBO bestuursvergadering is zeker de terug keer, na drie jaar afwezigheid, van Luc Haelvoet, als sekretaris. Naast deze taak zou Haelvoet ook de tucht- en klachten commissie voorzitten. Meteen een pak minder werk voor voorzitter Jacques Van Daele, die trouwens net als penning meester Kathleen Schoonvliet herver kiesbaar is. Dat moet dan gebeuren op de algemene vergadering die op vrijdag 10 mei waar schijnlijk zal doorgaan in het Audito rium van het Provinciaal huis aan de Goevernementstraat te Gent. Nieuwe funkties ook voor Marti ne Ver hellen, reglementencommissie, Patrick De Schrijver overweegt ter vervanging van de recreanten de jeugdcommissie op zich te nemen en Willy Van Delsen zal zich wat meer met de propaganda bezig houden. Zo zal Van Delsen het badminton pro moten op de Sportbeurs te Gent. Het weekend van 24,25 en 26 juni zullen de 11-jarigen uit alle Oostvlaamse scholen de PBO stand in de Flanders Expohal bezoeken. Men denkt er ook weer aan om jaarlijks op de algemene vergadering de beste speler en speelster van het seizoen te huldigen. Het voorstel van Jacques Van Daele om vanaf november '91 de ter ziele gegane jeugdinterclub te binden aan de Carltoncup, werd algemeen aan vaard. De jeugd C en C 2, later alleen nog D spelers, zou dan na de twee uur training evenveel tijd besteden aan indi viduele wedstrijden. Telkens zou een individueel- en clubklassement worden opgemaakt. Een som van minimum 10.000 fr. zou op het finaletornooi wor den verdeelt onder de sterkste clubs. Interessant was ook het voorstel van Gilbert Reyniers om voor de provinciale kompetitie een optie te nemen voor het seizoen '92-'93. Om te komen tot een betere regelmaat, en met de ervaring dat de tornooideel- name afneemt, wat dan weer gunstig kan zijn voor de kompetitie, opteert de PBO voor een minimum aan reeksen. De optie die wordt genomen zou er uit bestaan de vijf nu bestaande gemengde reeksen te herleiden tot drie reeksen van telkens minimum tien ploegen. De mannenkompetitie blijft onaangeroerd. Nieuw is ook dat de wedstrijden steeds zullen moeten worden aangevat tussen 19 en 20 uur. Voor geïnteresseerde initiators in spe, kondigt Van Daele een nieuwe cursus aan, in september of oktober '91. Alle inschrijvingen moeten aan zijn adres worden gericht. (L.C.) De bestuursploeg van A.C. Denderland wil een welgemeende hulde brengen aan haar kampioenen en podiumbezet ters van 1990-91. Vorige week reeds (we zijn dan zondag 10 februari) kwamen we een eerste maal in de pers met een derde plaats van Davy Blanckaert op de regionale kampioenschappen voor ka- detten in Zottegem. Amper een week later (16 februari) op de regionale kampioenschappen te Overmere moet de naam Denderland bij verschillende mensen de trommelvlie zen wel doen trillen hebben. We noteer den een derde plaats voor Steven De Smedt bij de benjamins in de eerste reeks. Karei De Wolf veroverde de pro vinciale titel in de tweede reeks. De verrassing kwam dan nog naar het einde van de namiddag toe met een kam pioenstitel van F-veteranen. Maurid Janssens, amper een jaartje aangeslote bij de club, weet deze all-round atlec door te dringen tot op het hoogste scha votje. Alsof we hiervan een voorgevoe hadden, was de spandoek «Alle/. Mauri ce» vooraf reeds voorzien. Maar ook tijdens de zomerperiode wer den we vergast met een kampioenstite op de halve marathon door Leo Brussel' mans behaald te Hazewinkel. Al de resultaten van deze atleten, maai ook de uitslagen die door de andert atlete(n)(s) die bijna wekelijks aantre den, behaald door inzet, zorgen ervoot dat A.C.DL. blijft nazinderen in de atle- tiekmiddens. Hoopvol kijken we uit naar de eerste resultaten van de meisjes en de dames die kunnen niet uitblijven. In het Gito werd zaterdag de winterklas- sementen van de AC-atleten geprogram meerd en gevierd. Het eindklassement zag er uit als volgt. Benjamins. Meisjes: 1. Joke De Clercq; 2. Tom Quintelier; 3. Eveline Van Ekert. Pupillen. Meisjes: 1. Isabelle Permen- tier; 2. Heidi Marien; 3- Amina Moreno; 3. Liesbeth De Clercq. Miniemen. Meisjes: 1. Kristel Van der Heyden; 2. Leen Van Praet; 3. Heidi Coppiers; 4. Joke Malfliet. Kadetten. Meisjes: 1. Katrien Van Hecke; 2. Peggy De Keyser; 3- Sarah Jacobs; 4. Sandra Goossens. Senior. Dames: 1. Romy Van Moerzeke. Scholieren, Meisjes: 1. Karen Quinte lier; 2. Annemieke De Keyser. Veteranen. Dames: 1Cecile Van Haver- maet; 2. Christine De Clercq; 3- Ingrid De Vogel; 4. Godelieve Mettepenningen. Benjamins. Jongens: 1. Jasper Moer- nout; 2. Raf De Keyser. Pupillen. Jongens: 1. Michel Ricca; 2. Jan Van de Velde; 3. Gert Verdonck; 4. Pieter Rottiers. Miniemen. Jongens: 1. Ben Quintelier; 2. Wesley Smet; 3- Bart Van de Velde; 4. Tommy Van Praet. Kadetten. Jongens: 1Stefan Verdonck; 2. Gert Van Herck; 3. Hendrik Van Ekert; 4. Frederick Lauwaert. Scholieren. Jongens: 1. Dirk Permen- tier; 2. Stefan Coppieters; 3. Nico Rons- mans; 4. Andy Poppe. Juniors. Heren: 1. Luc Permentier; 2. Jordi Lesaffer; 3. Patrick Van Praet; 4. Chris Lanotte. Seniors. Heren: 1, Patrick De Smedt; 2. Ghislain De Waele; 3. Noel De Walde; 4. Herman Van de Mergel. Veteranen. Heren: 1Jozef Claessens; 2 Antoine Van de Velde; 3. Herman Vat Moerzeke; 4. Jackie Van Brussel. Ondanks een 37ste plaats te Leeu- wergem, na een uiterst lastige wed strijd, kon Ivan Caethoven uit Zele zich toch handhaven op een mooie derde plaats in de rangschikking met 14 sekonden achterstand op leider Peter Decabooter. Ivan kreeg het bjijzonder lastig vooral in het laatste wedstrijdgedeelte. In het be gin van de koers had hij zichzelf wat overschat en meende het aan zijn roze trui verplicht dat hij het gebeu ren onder kontrole had. Dat wreek te zich naarmate de wedstrijd vor derde en uiteindelijk zou Ivan nog moeten afzien. In het puntenklas sement staat Ivan zesde met 30 punten. Volgende week heeft in Brakel de koninginncrit plaats en dat belooft opnieuw een spannende zaak te worden. Na drie ritten kregen we drie verschillende leiders, komt er nu nog een vreemde eend in de bijt of slaat caethoven andermaal toe. Het zal echter niet gemakkelijk zijn om de mannen van KSV Deerlijk te verschalken.

De Voorpost | 1991 | | pagina 28