gssasss. fe weinig geduld fin aanval De deur blijft op een kier VDB Robuco-dames winnen van de leiders EV Aalst begeeft in slotfase ITB Lokeren rukt op naar de tweede plaats Leider Denderbelle wint en verliest punt tegen HBC Dendermonde Attila Temse omzeilt laatste klip flODERN Paasmaandag: 4e jeugdtornooi HK Waasmunster Kadetten - play-offs De Voorpost - 29.3.1991 - 29 HANDBAL Ie Nationale HK Waasmunster 16 Beyne 22 ellicht hielden wij onze wensen voor irkelijkheid want voor de wedstrijd hadden wij het gevoel dat HKW de pun ten kon pakken. Zowel tegen Sasja als tegen Hasselt, op dit moment sterker dan Beyne, had HKW goede prestaties gelukt en de uitslagen van de wedstrij den lieten de jongste weken vele vraagte kens open. Maar eens te meer bleek dat HKW nog niet opgewassen is tegen de .tiedruk want tegen Beyne werd het een matige prestatie waarin vooral tvallend te weinig geduld werd opge bracht. De jonge thuisploeg liet zich het ilpatroon van de bezoekers opdringen en enkel defensief was de prestatie nor maal te noemen. Het ontbreken van de ikwetste Agneessens en Vermeulen in geen echte verzachtende omstan digheid worden genoemd en het vele balverlies, inderdaad te wijten aan de lerige zaal, gold ook voor Beyne. HKW begon nochtans goed en leidde met treffers van Luypaert en Borgers met 2-0 na 6'. Maar na zowat 20' spelen had HKW reeds vijf 2' straffen - niet altijd terecht - opgelopen en werd de eerste van de vijf gemiste strafworpen reeds genoteerd. Beyne was ondertus sen op voorsprong geraakt (4-6) maar twee opeenvolgende treffers van De Bo de zorgden toch voor 6-6 na 25'. Men merkte toen ai op dat HKW zelfs in ondertal te onberedeneerd ging aanval len en via de daaruit voortvloeiende tegenaanvallen kon Beyne gaan rusten met een 8-11 voorsprong. De tweede helft begon met een 7-m misser van de thuisploeg en het Joegoslavisch duo Vu- jic-Delic zorgde ervoor dat Beyne uitliep naar 12-17 na 45'. Met vijf jeugdspelers op het terrein, waaronder een goede Desseaux, naderde HKW dan nog tot 15-18 na 51' maar twee nieuwe P-mis- sers zorgden dan voor een 15-22 achter stand vooraleer een ook al matige W. Roels de 16-22 cijfers vastlegde. Wil HKW nog een testwedstrijd afdwingen moet het nu winnen tegen Montegnée en Hechtel en mogen de Walen samen met Eynatten geen punten meer halen. De kans op het behoud wordt kleiner en kleiner. HK Waasmunster: W. De Grave, Van Renterghem, T. De Grave, Desseaux 1, W. De Groote 1, Luypaert 4, Roels 4, Borgers 4, Jakic, De Vlieger, De Bode 2, De Meerschman. Beloften: HK Waasmunster 14 Beyne 24 Bij HKW debuteerden nog maar eens drie beloftevolle 16-jarigen nl. K. De Nil, J. De Wolf en doelman Polfliet en in de eerste helft deden De Groote en C° het bijzonder goed. Via 5-3 na een kwartier werd het 10-8 aan de rust. In de tweede helft ging het echter totaal fout, ook al omdat het gebrek aan kracht en ervaring zich toen ging manifesteren en uit het veelvuldige HKW-balverlies puurde Beyne nog een ruime 14-24 overwin ning. HK Waasmunster: Maes, Polfliet, De Groote 5, Desseaux 2, De Wolf, De Nil 1, Willaerts 1, De Meerschman 2, Goos- sens 1, De Clercq 2. EVA 4e Afdeling Handbal. Benny De Hauwere scoorde zesmaal voor de Ajaxbeloften tegen Uilenspiegel (foto guy) DAMESHANDBAL - 3e Afdeling 2e Nationale Met een overwinning tegen de Bras- schaatse leidersploeg wordt voor Robu- co plots alles weer mogelijk. Inderdaad, met amper twee verliespunten meer dan Brasschaat kan Robuco nog een gooi doen naar de titel en dit was zeker niet meer verwacht na een falikant afge lopen heenronde. De wedstrijd begon nochtans slecht voor Robuco dat 0-1 achter raakte en dan al A. De Freyne zag uitvallen met een enkelkwetsuur. Maar Robuco speelde bijzonder goed gemotiveerd en langs Bouwmeester, Bleyaert en L. Caluwaerts werd een 4-1 voorsprong opgebouwd na 10'. Het werd nog 5-2 maar dan verloor Buggenhout toch even zijn greep op de wedstrijd want de bezoekers stelden ge lijk na 19' (6-6). Een nieuw non-stop offensief bracht de knap spelende thuis ploeg dan weer 10-6 voor alvorens Bras schaat via een 7-m worp de schade aan de rust kon beperken tot 10-7. Het werd 13-9 na 38' maar wanneer het bij Robu co opnieuw stil viel kon Brasschaat op nieuw aanpikken (14-13) 10' voor het einde. Met nog twee minuten te spelen raakte Brasschaat dan toch langszij (16-16) maar met een 7-m worp van A. Bouwmeester in de laatste seconden boekte Robuco een prestigieuse over winning die heel wat perspectieven opent. Robuco Buggenhout: Verschueren, Wouters, Bouwmeester 6, Sanders, Bleyaert 3, Heyvaert 1, Ilse Caluwaerts 4, L. Caluwaerts 3, De Freyne, Thomas, Philips. EVA Uilenspiegel 14 Ajax Lebbeke 15 Met een knappe overwinning tegen Ui lenspiegel houdt Ajax Lebbeke de deur naar le Nationale nog op een kier. Lei der Eupen blijft, ondanks verlies tegen Kapekla, buiten schot maar dan volgt een reeks van vijf ploegen die heel dicht naast elkaar liggen. Heusden lijkt wel over de beste papieren te beschikken maar komt op 6 april naar Lebbeke. In elk geval als Ajax zijn zes resterende wedstrijden wint zit de kans op de twee de plaats, die recht geeft op promotie, er nog altijd in. Tegen Uilenspiegel werd het, zoals verwacht, een dubbeltje op zijn kant. Ajax, nog altijd zonder de gekwetste Verlinden, ging sterk uit de startblokken en met treffers van Cristiaens, De Proft en Van Ransbeeck (2x) werd het 1-4 na 7'. Na een kwartier leidde Lebbeke nog altijd met 2-6 maar kende kort daarna een mindere periode die Uilenspiegel toeliet op gelijke hoogte te geraken na 26' (7-7). Toch ging Ajax rusten met een kleine voorsprong (7-8). In het begin van de tweede helft kreeg Ajax het even moeilijk als zowel De Proft als Cristiaens vrijwel gelijktijdig een 2'-straf moesten uitzitten maar met 4 tegen 6 kon Van Ransbeeck toch nog scoren zodat het 11-11 bleef na 42'. Een steeds meer verrassende G. De Decker zorgde dan voor een twee-puntenkloof (12-14) en vanaf dan stond Ajax de leiding niet meer af. Vijf minuten voor het einde leidde Lebbeke met 13-15, moest in ondertal toch nog een treffer toestaan (14-15) maar kon dan de wedstrijd uit spelen alhoewel doelman Dirk De Bruyn nog attent moest reageren in de slotfase toen een de tegenaanval lopende thuis- speler alleen voor hem opdaagde. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, De Proft 1, Vlassenroot, Cristiaens 4, Pultau 1, De Man 1, Van Ransbeeck 6, De Decker 1, De Hauwere, Cleymans 1, Bosman. Beloften: Uilenspiegel 11 Ajax Lebbeke 14 Alhoewel Ajax, met heel wat gekwetsten, moest beroep doen op de nog niet totaal herstelde De Maerschalk en coach Qui- dé om de spelerslijst aan te vullen, werden zij nooit echt bedreigd. Via 3-5 werd er gerust met 5-7 en 6' voor het einde stond er 9-12 op het scorebord. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Ros sem, Cleymans 3, Bosteels, Bosman 2, De Maesschalk 2, Parmentier, De Bruyn 1, De Hauwere 6, Quidé. EVA dracht weer naar adem happen en hier van maakte de thuisploeg gebruik om te gaan rusten met een 14-12 voorsprong. In de tweede helft, nog altijd met een bewaker bij R. Bayens, kon Eendracht nog een tijdje aanklampen. Toch werd het 23-18 een kwartier voor het einde en in de slotfase klapte de ploeg volledig in elkaar. Via 29-22 10' voor het einde werd het nog een te zware 35-24 neder laag. EV Aalst: Mertens, Podevijn, R. Bayens, Van der Borght 6, W. Bomon 4, Trien pont 6, K. Bomon 4, B. Arijs, F. Van Eygem 4, P. Van den Borght, Vinck. EVA Maasmechelen 35 EV Aalst 24 Voor Aalst wordt het dit seizoen de kelk ledigen tot het bittere einde. Toch kan van Eendracht niet gezegd worden dat zij de armen laten zakken. Ook in Maasmechelen bleek dat enkel het gebrek aan volwaardige wisselspe lers hen opnieuw de das omdeed. Nu waren De Troch, Van den Stock en T. Wellekens onbeschikbaar en dit liet zich fysiek duidelijk voelen in de slotfase want in de eerste helft lag Aalst beslist niet onder. Het leidde met 3-4 na 7' en via 6-6 na een kwartier kon het met collectief sterke spelen 10-11 voor gera ken 5' voor de rust. Maar nog voor het einde van de tweede helft moest Een- 3e Afdeling JEUGDHANDBAL Op Paasmaandag 1 april organiseert HK Waasmunster voor de 4e maal zijn jeugdtornooi, Wisselbeker Camille Verhelst genoemd. Het programma: 11 uur: pupillen Sasja-HK Waasmunster 12 uur: miniemen Geel-HK Waasmunster 13 uur: pupillen Neerpelt-HK Waasmunster 14 uur: miniemen HK Waasmunster-Neerpelt 15 uur: pupillen Neerpelt-Sasja 16 uur: miniemen Neerpelt-Geel De wedstrijden (2 x 20') worden gespeeld in sporthal Hoogendonck, Nijver heidslaan 48, Waasmunster. De prijsuitreiking is voorzien rond 17 uur. EVA Meiveren 19 1TB Lokeren 23 Na het verlies van Izegem tegen leider Kiewit is Lokeren opgerukt naar de twee de plaats in het klassement. Indien nu ook de achterstallige wedstrijd tegen Zandvliet nog tot een goed einde werd gebracht telt Lokeren, twee speeldagen voor het einde, 3 punten voorsprong op de op de derde plaats geklasseerde West vlamingen. Meteen zou de titel van vi- ce-kampioen en de daarmee gepaard gaande eventualiteiten zo goed als een feit zijn. In Meiveren kon ITB geen beroep doen op het gekwetste trio Verhofstadt-De Pauw-Zaman maar toch kwam de over winning nooit echt in het gedrang. Enkel tijdens het wedstrijdbegin konden de Limburgers even dreigen (4-3 na 7') maar de collectief sterk spelende Waa- slanders reageerden gepast om via 6-9 na 20' te gaan rusten met een 8-13 voorsprong. Ook in de tweede helft kon Meiveren niet echt gevaarlijk worden. Versele en De Smet zorgden voor het leeuwenaan deel van de Lokerse treffers en zelfs een korte recuperatieperiode van enkele ba sisspelers konden de Limburgers niet benutten. Het werd 15-20 10' voor het einde en Lokeren speelde de wedstrijd uit zonder risico's te nemen. ITB Lokeren: Van Vaerenbergh, Baert, Bocklandt 1, Versele 6, Verguit 4, De Smet 5, L. Van Cauwenberghe 2, Van Hille 4, Wouters,Jamel 1, Van den Ber- ghe, Van den Bossche. Reserven: Meiveren 14 ITB Lokeren 20 Na een gelijkopgaande eerste helft - rust 10-9 - liet Lokeren de thuisploeg geen schijn van kans meer. Van den Berghe en Van Driessche zorgden voor 13-16 na 40' en in de resterende speel tijd dreef Lokeren rustig de voorsprong hoger op. ITB Lokeren: Baert, Van Vaerenbergh, Jamei 1, Van den Berghe 7, Scheir, De Bondt, Van Driessche 6, Van den Bos sche 3, Mouton, Batens. EVA Brabo Denderbelle 14 HBC Dendermonde 14 Leider Denderbelle kroop door het oog van de klassieke naald tegen het op de vierde plaats gerangschikte Dender monde. Inderdaad, de bezoekers telden nog een 10-14 voorsprong 5' voor het einde en nu nog begrijpt men niet hoe een tot dan toe sterker HBC de zege liet ontglippen. Meteen won Brabo een punt waar men niet meer kon op hopen maar verloor een punt waardoor Zwijnaarde opnieuw langszij komt. Meteen worden het nog spannende weken en zoals de situatie zich nu voordoet stevend men regel recht af op een testmatch tussen de twee leiders al wacht er Zwijnaarde o.a. nog een moeilijke wedstrijd in Roeselare. Zaterdag kon men zich echter afvragen of Brabo wel die leidersplaats bezette. De ploeg van trainer-speler M. De Proft draaide gewoon vierkant en vooral in de eerste helft speelde HBC met de onher kenbare Brabo-ploeg. Na een kwartier leidden de bezoekers met 1-5 en op dat moment had HBC zowaar al vier open kansen gemist, alleen voor keeper Ver- maesen. Brabo kon nauwelijks dreigen tegen de stevige 6-0 defensie van de bezoekers en als de rust aanbrak met een 4-9 score had Denderbelle amper een veldgoal gelukt! P. Vermeir en E. Van Keer brachten Denderbelle dan toch op gang in het begin van de tweede helft (6-9) maar een outstanding spelende Van Beveren en ook P. Impens beletten de bezoekers nog veel hoop te koeste ren. Via 9-12 10' voor het einde werd het 10-14 na 55' en niemand wou nog een centiem inzetten op de Brabo-kansen. Maar plots ging HBC op een onbegrijpe lijke manier in de fout. Het leed besten dig balverlies tegen de nu voor een 2-4 opterende Brabo verdediging en 2' voor het einde kwam Denderbelle voor het eerst langszij (14-14). De bezoekers wa ren dermate aangeslagen dat hen nog ei zo na een nederlaag opleverde maar Brabo miste de kans op de winninggoal. Brabo Denderbelle: Vermaesen, R. Van Keer, P. Vermeir 2, De Block 1, Van Goethem 2, Guns, De Batselier 2, Hen- drickx 4, Van Damme 2, Dan. Van Goe them, M. De Proft. HBC Dendermonde: Coppens, Claes- sens, Verbelen, Vereecken 1, De Mayer 1, De Swaef 1, Bouteille 1, Impens 4, Hoorelbeke 1, Van Beveren 5, L. Van Renterghem, Van den Steen. EVA Eeklo Attila Temse Alhoewel het rekenkundig nog altijd kan mislopen, heeft Temse zondagavond de champagne reeds ontkurkt. Terecht zo menen wij want met vier punten voor sprong en nog wedstrijden tegen het relatief zwakke Rekkem, het niet-pro- motiegerechtigde Waasmunster en, ja, konkurrent Kortrijk, kan het eigenlijk niet meer mis gaan. Attila beschouwde de verplaatsing naar Eeklo als de sleutel match die hen definitief de titel kon opleveren en het was dan ook logosch dat de lokaalhouder en sponsor Van Hoyweghen van de firma T/S For Ever de flessen bovenhaalden. Zoals verwacht stuitte Temse in Eeklo op heel wat tegenstand. De ploegen kennen elkaar als hun broekzak en het was dan ook geen verrassing dat Eeklo vooral in de eerste helft het de would-be kampioen moeilij ker maakte. Maar Temse kon zondag weer rekenen op een outstanding spe lende E. Buytaert die zijn ploeg door deze moeilijke periode loodste. Met drie treffers zorgde hij voor een 3-3 stand die door Heirbaut uitgebouwd werd tot een 3-5 voorsprong en de in echt ploegver- band spelende Waaslanders leidden met 6-8 aan de rust. Toch was trainer De Proft tijdens de rust van oordeel dat de zaken gedecideerder dienden aangepakt en het resultaat liet niet op zich wach ten. Langs Milliau en Buytaert werd het onmiddellijk 6-11 en ook een sterk spelende doelman Van Buyten zorgde ervoor dat 10' voor het einde Temse de schaapjes op het droge had (9-16). Tem se liet toen alle spelers delen in het succes en met een 13-20 zege ging het richting Waasland waar reeds vanop de spelersbus de feestelijkheden werden Attila Temse: M. Van Buyten, De Rijck, K. Van Hoyweghen, Heirbaut 3, Milliau 4, De Clercq 2, P. Van Hoeyweghen 2, C. Van Hoyweghen, P. Buytaert 1, Lijssens, E. Buytaert 7. Kosa Aalst 27 Rekkem 15 Kosa Aalst, nog altijd in de running voor de tweede plaats, had niet veel moeite om het rudimentair spelende Rekkem van zich af te houden. De Aalstenaars namen onmiddellijk de wedstrijd in handen-4-2 na 8'-en 10' later wees het scorebord 8-5 aan met twee opeenvolgende treffers van E. Van Goethem. De Westvlamingen legden al hun wilskracht in de balans om aan te klampen maar P. Bomon en Dirk Van Herreweghe dreven de Kosa-voorsprong toch op tot 14-9 aan de rust. Ook in de tweede helft bleef Aalst het wedstrijdge- beuren beheersen alhoewel het bij een 18-10 stand na 36' even stilviel. Gedu rende zowat 10' werd er langs beide zijden niet meer gescoord maar het was F. De Gendt die de ban brak voor Aalst envia22-13langsG.VanMalderen- 10' voor het einde - werd het een 27-15 zege voor de sterkere Aalstenaars. Kosa Aalst: Coen, D. Van Herreweghe 5, L. Van Nieuwenborgh 1, De Gendt 2, De Letter 2, De Doncker 1, Bomon 8, Bayens 2, Van Malderen 3, R. Van Herre weghe 1, E. Van Goethem 2. HBC Dendermonde 2 14 Groot Bijgaarden 2 14 Opnieuw een knappe prestatie van de Dendermondse beloftenploeg die vooral in de tweede helft haar rijke mogelijkhe den tentoon spreidde. Het routinerijke Groot Bijgaarden leek nochtans op weg naar een riante zege toen via 1-3 en 3-6 de rust aanbrak met een 4-9 score. Het werd zelfs 4-11 na 40' maar dan stuikten de bezoekers in el kaar. Het werd 8-12 na 48' en met twee treffers van Van Steen kwam HBC gelijk 5' later (12-12). Met nog 2' te spelen bracht L. Van Renterghem de thuisploeg zelfs even op voorsprong (14-13) maar ook een attente doelman Ravijts kon niet verhinderen dat de bezoekers toch nog langszij geraakten net voor het eind signaal. HBC Dendermonde: Ravijts, De Lille 1, Callaert, Raemdonck 1, Verleyen 2, Verhelst 1, L. Van Renterghem 3, Van Steen 6. EVA JEUGDHANDBAL Robuco Buggenhout 16 Izegem 18 Na een aantrekkelijke en fel betwiste wedstrijd heeft Robuco zich niet kunnen plaatsen voor de finaleronde. Izegem, waartegen in de kompetitie werd gelijk gespeeld, toonde zich nu een tikkeltje sterker ook al omdat zij B. Scholliers aan banden konden leggen door hem met een "rugzak" te bedenken. Na 10' leidde Robuco met 4-3 en aan de rust telde de thuisploeg nog altijd een 9-8 voorsprong; In de tweede helft trachtte vooral Van Damme de West-Vlamingen van zich af te houden maar via 13-15 na 40' moest Robuco toch definitief afha ken op de 16-18 eindscore. Robuco Buggenhout: De Baerdema- ker, Scholliers 4, Buggenhout, Pieters 1, Van den Berghe 1, Arijs, V. Wouters 1, Philips, J. Thomas, N. Thomas, Van Damme 9, Willockx. EVA

De Voorpost | 1991 | | pagina 29