m naa Aalst, Appels en Lebbeke halen volle pot binnen Vlierkouter-A bij de eerste drie es Petanquenieuws van Hof Ter Burst Messagie sleurt Hamme naar Nationale De Voorpost - 29.3.1991 - 31 ïN een 1991. i, met NDE), F VAN ZAND ef en [in de 2e Afde met een ov de 2e Afdeling KV KT heeft Vlierkouter overwinning op Pardaf A zich rijvvel zeker vastgepind op de derde ilaats, wat een promovering inhoudt. )eze ontmoeting werd vrij vlug omge logen in bezoekende winst. Na vijf wed- jrijden was het verdikt bijna gevallen. -4. De Pardafjongens kwamen er wei- lig bij te pas en konden alleen op het linde van de ontmoeting nog wat over winningen laten optekenen. Erik Joos ras bij Vlierkouter de man die niemand con doen knielen. (Tetteren A heeft netjes de punten kun- ien veilig stellen toen Vlierkouter A er jp bezoek is gekomen. Aanvankelijk zou lierkouter A het hoge woord voeren en en 1-3 vastleggen. Maar toen stuikte lun weerstand in elkaar en ging de bkale formatie gezwind naar een over- ninning toe. Alleen de allerlaatste wed strijd werd nog een Vlierkouteroverwin- ning toen Joos de lokale eerste man leirman versloeg. wadelon B verloor opnieuw op Stekene A met grote 8-2 cijfers. Maar toch zal leze nederlaag voor de ploeg uit Opstal pen negatieve gevolgen hebben. Ze zul- en zich wellicht nog nipt in deze reeks binnen stand houden. Eddy Van den Jroeck redde voor Madeion de eer en Juggenhout won daarbij nog het dubbel. Toen was hun bobijntje afgelopen In 3e Afdeling is de aftelling voor de titel il begonnen voor Okapi A. Deze week PETANQUE gingen ze op Sint Pauwels winnen met grote overtuigende 2-8 cijfers. Vooral Luc Danneels was weer de grote figuur in deze ontmoeting en won alles. Met vier punten boni heeft Okapi A nu alle kansen om de titel op zak te steken. Temeer daar ze ook deze week Tenera- monda A nog op een veilige afstand hielden. Toch is het een boeiend kijk stuk geworden, waarin de beslissing maar op het laatste moment is gevallen. Aanvankelijk gaf Teneramonda A niet op 2-2 en 4-4. Dan in de twee laatste ontmoeting ging de formatie uit Dender belle door de knieën. Juvenes B haalde weer fors uit toen ze op verplaatsing bij Lede A gingen. In de eerste zes wedstrij den was het verdikt al bijna gevallen. Toen had Juvenes B al een forse 1-5 score vastgelegd. Het was duidelijk dat de bezoekers naar een afgetekende overwinning gingen. Wat ze dan ook deden met 2-8 cijfers. De Pauw en Mestdagh waren de beste bezoekers. Vlierkouter B dat nog altijd vecht voor zijn behoud in deze afdeling hield thuis een puntje tegen KWB. A. Maar of dat zal voldoende zijn om zich veilig te kunnen stellen is erg twijfelachtig. Aanvankelijk deed de KWB het best met een 1-3. Maar deze voorsprong werd gauw ongedaan gedaan door de thuisploeg waarin Cesar Permentier ongetwijfeld de beste man was met drie overwinningen. Maar met 5-5 waren de beide formaties toch schijnbaar tevreden. In 4e Afdeling A blijft Pardaf C verwoed vechten om hun behoud. Deze week Op Paasmaandag, 1 april, organiseert Petanqueclub Hof Ter Burst een meli-melo tornooi. De inleg bedraagt 100 fr. en men begint om 14 uur. Prijs voor iedereen. Op zondag 7 en 14 april hebben de indoorkampioenschappen plaats. De club leemt er aan deel met haar vijf ploegen. De terreinen van Hof ter Burst zijn voorbehouden aan de Liga voor deze tornooien. Op zondag 21 april 1991 organiseert Securitas Petanqueclub in samenwerking met Petanqueclub Hof Ter Burst een doublettentornooi. De inleg bedraagt 120 frank Prijs voor iedereen. De dames en de heren spelen apart met vaste doubletten. Begin om 14 uur. Deze tornooien gaan door op de terreinen van Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, Lebbeke. Tel. 052/35.59.29. Op zondag 28 april heeft de Interclubkampioenschappen plaats, dit op buitenterreinen. Hof Ter Burst vaardigt voor de heren 3 tripletten en voor de dames 3 doublettenteams af. Op de club is er speelgelegenheid donderdags om 14.30 en om 19.30 u. 's Vrijdags speelt men altijd meli-melo en men begint er om 20 u. 's Zondags kan men er spelen vanaf 14 u. Men beschikt over 9 binnenterreinen. Petanque. Ook de scheidsrechters werden gelauwerd wonnen ze twee punten bij toen Juvenes C er op bezoek is gekomen. En dat kwam omdat bij de bezoekers schijn baar alleen Wim Kestelein op de barrika- de stond. Hij was de enige die kon zorgen voor drie overwinningen. Op hulp van zijn ploeggenoten moest Wim niet rekenen. En meteen was het duide lijk dat Pardaf C hier gouden punten kon verzamelen. Een 7-3 overwinning is niet niks. Leider Stekene B had een gemakkelijke avond bij Triumf B. Ze haalden daar een vlotte 3-7 overwinning weg. Vooral Luc Smits deed het goed bij de overwinnaars Dynamica B is al gedoemd om te degra deren naar een lagere reeks. Hun vijf veroverde punten blijven constant ge lijk. Deze week waren ze te gast op Pardaf B en van bij de start maakte de thuisploeg het hun duidelijk dat ze op niet veel moesten rekenen. Het werd dra 5-1 en dat zou uitdeinen tot een 8-2 score. Alleen Dirk De Mol kon voor de bezoekers scoren. Bij Pardaf B was Ste fan Le Clercq en Sven Palet de sterkste elementen die zich door niemand lieten wegduwen. Datzelfde Pardaf B heeft een kleine 6-4 overwinning kunnen vastleggen op Oka pi B wat eigenlijk zeer verrassend is. Sven Palet won alles en dat was een grote stap voorwaarts, terwijl bij Okapi B De Rechter en Present Francois ongetwij feld het hoge woord voerden. En dat betekent meteen dat de strijd om de tweede plaats in deze reeks opnieuw is opgewaaid. Okapi B heeft nu nog amper één puntje voorsprong op Pardaf B, maar ze hebben een wedstrijd meer gespeeld. Hier kan dus nog alles gebeu ren. Pardaf C, als voorlaatste in deze afdeling heeft twee punten laten vallen op ver plaatsing bij Juvenes D. Vooral in de start van de ontmoeting deed Juvenes D het bijzonder goed 4-1, want Juvenes D kan de punten zeer goed gebruiken. Maar de Pardafjongens zouden in de laatste wed strijden Juvenes D als de betere moeten laten voorgaan en met de kleinst moge lijke cijfers lieten ze de overwinning aan de Juvenes I) ploeg. In de B-afdeling een evenwichtig duel tussen Lede B en Eendracht D. Aanvan kelijk scheen de bezoeker er weinig bij te pas te komen. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam Eendracht hun woordje meepraten en de lokale voorsprong smolt weg als sneeuw voor de zon. Maar toch hield Lede B genoeg overwinningen over om met 6-4 overeind te blijven. Leider Ons Huis B kende geen genade voor Teneramonda C. Deze knapen wer den zonder dat ze een setje konden rapen door de jongens uit Baardegeni met 0-10 verslagen. Duidelijker kon niet. Ons Huis C van zijn kant liet het thuis afweten bij de komst van Tenera monda B. Na een 0-4 en een 2-4 was er geen houden meer aan de bezoekers die een grote 3-7 overwinning vastpinden. Ondanks het feit dat Madeion C gehandi- kapt aantraden slaagden ze er toch in Vlammers alle punten uit de handen te slaan. Na een boeiende wedstrijd verlo ren De Vlammers nog met 6-4 cijfers. Maar het was schier alleen Jef D'Hauwe die voor de tegenpunten bij de bezoe kers kon zorgen. De rest telde schier niet mee. In 5e Afdeling A blijft Sint Pauwels aan de leiding staan. Bij de komst van Sint- Niklase A wonnen ze met grote 7-3 cijfers. Het ziet er dus naar uit dat het een duel zal worden tot de allerlaatste speeldag tegen Pardaf D. Ze staan im mers zij aan zij op het hoogste schavotje. Dat Pardaf D heeft met 3-7 gauw de Tafeltennis. Patro-A uit Hamme speelde de finale van het provinciaal kampioenschap tegen Sleidinge (zittend). Patro-A won met 9-7 en werd meteen provinciaal kampioen (vh) rekening gemaakt van KWB C, Rene Van geraakten dan een 5-5 stand tegen tiet Gino Roels het buitengewoon goed deed Bogaert de grote figuur van de wedstrijd bezoekende Troelant B kon dit hun de en bijna een draw uit het vuur kon was- titel niet meer ontnemen. De bezoekers slepen voor zijn formatie. Troelant A heeft thuis het bezoekende deden het ongetwijfeld zeer goed met Helemaal bijna onderaan spartelt Dyna- Sint-Niklase met 6-4 op een veilige af- Van Brussel en Van Bossche als de grote mica C dat nu in eigen thuis werd stand gehouden. Het was hun derde overwinnaars. Maar voor Triumf C kon geklopt met 4-6 cijfers door Juvenes F. overwinning van het seizoen. Vooral L. dat de vreugde om de titel toch niet Francois Parijs won wel twee wedstrij- Vercauteren lag aan de basis van deze bederven. den, dat was zeer goed, maar zijn mede- flinke overwinng. Hij won alles en dat Een logische overwinning kwam er van spelers deden het heel wat minder en zou uiteindelijk bij de afrekening door- Juvenes E dat het bezoekende Okapi C daarmee moesten ze de zege weer uit wegen. van de overwinning hield. Maar de cij- handen geven. In de B reeks is Triumf C zeker van de fers waren toch maar schraal 6-4 en dat HVC titel. Alhoewel ze deze week niet verder kwam omdat bij de bezoekers vooral Zaterdag in zaal Familia de topper van de Oost-Vlaamse tafeltennissport. Patro A stond er tegenover Sleidinge A. Patro moest winnen om te promoveren naar Nationale. De lokale formatie heeft gedurende de hele wedstrijd schier op achterstand gestaan. Het begon al na twee wedstrij den. De Hammenaars De Keyser en Van Hecke puurden wel een setje uit de wedstrijd, maar in de derde set gingen beiden finaal onderuit 0-2. Een misluk te start voor Patro. Maar Hamme zou zich herpakken. Frans Messagie klopte Van Holderbeke en De Block versloeg Van Driessche. Hamme kwam gelijk 2-2. Even later verloor De Keyser van Firmin Buyck in drie sets, maar op de andere tafel zou Van Hecke de balans weer gelijk hangen. 3-3. En even later 4-4. Beide ploegen losten elkander geen vin en voor Patro begon het te spannen. Als De Keyser verloor van Van Holderbe ke in twee sets en Van Hecke ook zijn wedstrijd verloor werd het benard voor de Hamse ploeg 4-6. Met nog zes wed strijden te spelen. Even later zelfs 4-7 toen De Block in twee volle sets de duimen moest leggen tegen Buyck. Het werd nu een onmogelijke taak voor de lokale formatie. Drie punten achter stand en nog vijf wedstrijden. Patro moest nu alles winnen en dat leek eigen lijk niet te realiseren. Messagie maakte de kloof iets kleiner toen hij Van de Veere inmaakte met 2-0. En meteen een 5-7 stand. Van Hecke versloeg met 2-0 Van Driessche en 6-7. Maar de aandacht ging naar de andere tafel waar De Keyser een gevecht leverde tegen Van Drie ssche. De lokale man won de eerste set 22-24, maar ging helemaal ten onder in de tweede 13-21. In de beslissende set had De Keyser een gevoelige achterstand opgelopen, maar slaagde er nog in op het nippertje te winnen 21-19 en meteen joelde de zaal 7-7. Wie had dat verwacht. Nu moest het gebeuren. In de eerste set van de wedstrijd Messagie-Buyck kreeg de lokale man geen vat op de wedstrijd en verloor 14-21. De tweedeset was ze nuwslopend een dubbel op zijn kant. Messagie haalde het in de toegevoegde punten 22-20. De derde set was Messa gie heer en meester en won met 21-8. Meteen 8-7 voor Patro. Dat was niet voldoende. Ze moesten winnen. Op de andere tafel verkeerde De Block duidelijk in moeilijkheden tegen Van de Veere. Hij verloor de eerste set, maar kwam in de tweede terug en won 21-16 en 1-1. Nu moest de beslissing vallen. Het was vechten tot het laatste moment 10-10, De Block kwam dan even los 19-16. Maar Van de Veere kwam snel terug 20-19- Maar toen sloeg De Block toe. Patro A haalde het met 9-7. Het feest kon beginnen... Patro promoveert voor het eerst sedert hun bestaan naar Natio nale... Patro A: Frans Messagie (B4), 4. Guido De Block (C2), 2. Johan Van Hecke (C2), 2. Mare De Keyser (C2) 1. Sleidinge A: Firmin Buyck (CO), 3. Lud- wig Van de Veerle (C2), 1. Marc Van Holderbeke (C2), 2. Hans Van Driessche (C6) 1. HVC KORFBAL reianque. In het Lebbeekse Hof ter Burst werden de petanquekampioenen gehuldigd (foto guy) De voorbije zondag groeide, voor de korfbalklubs uit de regio, uit tot een vruchtbare speeldag. Ze voegden im mers elk twee eenheden aan hun pun tentotaal toe. Ago Aalst hoefde daarom niet eens te spelen, want bezoeker Hout halen gaf forfait. Appels KC behaalde, op het eigen ter rein, een krappe overwinning tegen Es- pero en verzekerde aldus zijn kansen op promotie. Atlantis Lebbeke van zijn kant hield Ekerse van zich af en heeft nu nog aan drie punten uit vier wedstrijden genoeg om de kampioenstitel in vierde klasse in de wacht te slepen. Appels KC - Espero: Goeie eerste helft... We hebben, aldus Ann Schuddinck, vori ge zondag een uitstekende eerste helft gespeeld. We gingen zelfs de rust in met een vierpuntenvoorsprong. Na de pauze stuikte echter alles ineen. Van het tem po dat we in de eerste speelhelft ontwik kelden bleek niets meer te zien, aanval lend stonden we nergens meer, tot sco ren kwamen wc nog slechts één keer. Die malaise stelde de bezoekers in staat tot op gelijke hoogte van Appels te ko men. We misten bovendien twee straf- worpen. Gelukkig hield de verdediging stand en slaagde Erwin Borms er in de 21ste minuut in de winnende korf te scoren. Tijdens de eerste speelhelft scoorden voor Appels: Sandy Van den Broeck, Dirk Duym, Ann Schuddinck (2) en Christel De Wilde. In het kader van de strijd om de promo tie naar ereklasse behoudt Appels nog alle kansen, zeker nu Neerlandia op eigen terrein verloor van Loko. Het be looft in de eerste klasse van het Belgi sche korfbal nog tot een spannende eindstrijd te komen, waarin Appels nog ongetwijfeld een belangrijke rol zal spe len. Atlantis Lebbeke 8 Ekerse 4 Goeie tweede helft... Atlantis zag vorige zondag met enige ongerustheid uit naar de komst van Ekerse. Zouden de Antwerpenaars, die op de tweede plaats gerangschikt ston den, in staat zijn de reeks van wedstrij den zonder nederlaag van leider Atlantis te onderbreken? Aan het eind van de eerste speelhelft leek het die richting te zullen uitgaan. Atlantis stond toen immers met 1-3 in het krijt, had een allesbehalve fraaie eerste speelhelft achter de rug en de meeste thuisspelers hadden duidelijk moeite om de korf te vinden. Sandra Van Rossem had na vijf minuten nochtans de thuisploeg, vanop afstand, een 1-0 voorsprong bezorgd, maar daar na verdween het flitsende uit het spel en na twintig minuten spel keek de thuis ploeg tegen een 1-3 achterstand aan. Voegen we daar meteen aan toe dat Atlantis bij de afwerking met onkans af te rekenen had: de bal raakte diverse keren de korf, maar wilde er maar niet in belanden. Nog voor de rust verloor Atlantis ook Steven Callaert, hij moest met een enkelkwetsuur het veld verla ten. Hij werd vervangen door Alain Muy- sewinckel, die echter al een reservewed strijd in de benen had. Na de rust zagen we een totaal ander Atlantis aan het werk: agressiever en ook doeltreffender. Na een tiental minuten spel stonden de bordjes al in evenwicht, dankzij korven van Alain Muysewinckel (doorloopbal) en Franky Cornelis (straf- worp). Nog één keer zou Ekerse skoren, maar Frank Veldeman bracht, vanop afstand, de score opnieuw in evenwicht. Het laatste kwartier van de wedstrijd demonstreerden de Lebbekenaars een rustig overwicht, een overwicht dat uit gedrukt werd in korven van de hand van Carla Van Rossem (afstand), Franky Cornelis (strafworp) en Frank Veldeman (afstand strafworp). Al bij al, vooral dankzij een sterke twee de helft, een verdiende overwinning van de leiders. Atlantis kwam overigens nog met een grotere voorsprong op zijn eerstvolgende belager uit het weekend, want de rechtstreekse achtervolgers lie ten minstens één punt liggen. De korfballers gaan nu een korfballoos paasweekend in vermits in Antwerpen, Gent, Brussel en Turnhout de «Wereld kampioenschappen korfbal» georgani seerd worden. Te volgen trouwens op de BRT-televisie. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1991 | | pagina 31