Duizend Gold Wings op tweede Paastreffen in Aalst Raadsvergaderin tussen asfalt en bet in Erpe-Mere Aalst beleeft topdagen met tiende Infobo J WD UmB£RG€n r^6 Voor wie iets beter zoekt met het stadsbestuur Aalst. Organizatoren Jean-Luc Bostyn, Rene De Becker, Walter Van Lierde en Reynold Claeys, schenken een cheque van 100.000fr ten voordele van de beschutte werkplaatsen aan burgemeester De Maght. Resultaat van de solidariteits- aktie door Gold Wing Motor Club Aalst georganizeerd (a) 'Er is heel wat weg afgelegd om te bereiken waar we nu staan. Het was in 1981 dat ik met de idee naar bui ten kwam om in Aalst een bouw- beurs op te richten. In de beroeps vereniging voor zelfstandige bouw- beroepen, waarvan ik de voorzitter was, vond ik het nodige gehoor om dit initiatief uit te bouwen. Een jaar later werd dan ook nederig gestart in de lokalen van het Vrij Technisch Instituut in de Vakschoolstraat. Na twee jaar was Infobo de VTI-kleren ontgroeid en werd er overgestapt naar de Keizershalien. Sindsdien heeft onze organisatie een snelle groei gekend. De basis van ons suc ces ligt waarschijnlijk in het feit dat we nooit verder sprongen als dat onze stok lang was. Vanuit een vrij stevige basis, als een van de eerste Aalsterse beurzen, hebben wij onze organisatie ontwikkeld tot een, zoals vele van onze exposanten be weren, van de betere beurzen' ver telde Dhr. Hubert Vinck, dynami sche voorzitter en initiatiefnemer, in zijn korte historische schets. In fobo is een vaste maar groeiende waarde Infobo is nu een vaste waarde ge worden voor Aalst. Het geeft aan de stad een uitstraling, een waardering naar buiten uit en een goede publi- gesymbolizeerd door een omhelzing tussen burgemeester De Maght, voorzitter Vinck en oud-schepen Lievens-Borms (a) citeit. Het huidige bestuur, dat pre- orges Borms. Met Dirk Lammens cies samengesteld is uit de vijf men- als sekretaris en Annemie Vinck als sen die er bij de start bij waren, is beheerder, vormen zij een uitste- terecht fier op zijn realisaties. De kend team. Met Hilde Van Mosse- initiatiefnemende voorzitter wordt velde als vaste bediende, kan hun trouw bijgestaan door zijn onder voorzitters Jozef Lammens en Ge- Vervolg op blz. 4 Voor de tweede keer had er op de terreinen van Honda Belgium aan het Wijngaard veld te Aalst, het internationaal treffen plaats van Gold Wing Motorrijders. Meer dan 1.000 eigenaars van zware Gold Wings troffen elkaar tijdens gans het Paasweekend. Van belangstellende kijkers wisten zij, door stickerverkoop, een bedrag van 100.000 fr. samen te brengen, dat geschonken werd aan de Beschutte werkplaatsen op hetzelfde industrieterrein gevestigd. Reeds vóór het Paasweekend waren alle hotels in het centrum van Aalst volgeboekt en meldden zich motorrijders aan van 14 verschillende Euro pese landen. Wie in de hotels geen plaats vond, sloeg zijn tenten op achter de Hondafabriek. Alleen karnaval kan meer mensen tegelijktydig op de been brengen in Aalst. Meer dan duizend exclusieve ma- tot het opsmukken met allerlei gad- chines kwamen opdagen. De Gold gets. Wing is het paradepaardje voor de In een vriendschappelijke sfeer toerismerijders. De motoren (1.000 hadden de deelnemers de gelegen- tot 1.500 cc) lenen zich uitstekend heid, niet alleen hun machines te abt Een van de vele paradepaardjes op de Gold Wing 2 te Aalst (a) Aalst. Deelnemers met hun speciale 'Aniversary Edition'op het tweede Gold Wing Motor Club treffen in Aalst (a) kijk te zetten, maar konden ook de toeristische aspekten van de streek leren kennen. In dezelfde stijl wor den trouwens een tiental bijeen komsten per jaar georganiseerd. Op donderdag voor Pasen, werden de rijders uit gans Europa, samen met hun begeleiders, verwelkomd op de Hondaterreinen. Vrijdag konden zij vrij de regio verkennen en werden ze langs de weg nageke ken en bewonderd in gans Groot- Aalst. Op Paaszaterdag werd een tocht ge maakt tot Gent en terug. Deze trip werd afgesloten met, van aan de Albrechtlaan, een landenparade te houden. Hieraan werd ook deelge nomen door burgemeester De Maght. Op Pasen was het de klassieke Gold Wing Open-deur op het verblijfter- rein. Iedere bezoeker kreeg de gele genheid om deze pracht aan moder ne techniek en glitter te bewonde ren. Tevens kregen ze de kans om de 'Saturnus' - een replica van een trainingsapparaat gebruikt door de NASA - gratis uit te testen. Onder tussen werden in gezelschap van de Paashaas, door de deelnemers aan het Honda-treffen, paaseieren ge bracht naar de Aalsterse ziekenhui zen. Bezoekers werden toegelaten op de terreinen, na het zich aanschaffen van een badge, die verkocht werd door de organisatoren aan 20 fr. De opbrengst van de verkoop van de badges ging integraal naar de Beschutte werkplaatsen van Aalst. De organisatoren waren dan ook niet weinig fier toen zij bij het afslui ten van dit stijlvol weekend, aan burgemeester De Maght een che que van 100.000 fr., ten voordele van de lichamelijk- en mentaal min derbedeelden, konden overhandi gen. Het Aalsterse Paastreffen was op nieuw een voltreffer in de rij bijeen komsten die de Gold Wing Motor Club Belgium reeds sinds 1979 or ganiseert. Opnieuw werd met veel lof over het stijlvolle gedrag van de deelnemers gesproken en afspraken gemaakt voor het volgende treffen. P.H. Aalst. Infobo. Reeds tien jaar stonden zij met een stand op Infobo (a) N Gemeenteraadszittingen kunnen soms eigenaardige kapriolen maken maar vooral als men van sommige punten ernstige diskussies verwacht maar die er dan niet komen. Integendeel werden dan toevallig heel wat woorden verspild aan eenvoudige zaken, net of men wil de zaak nog wat rekken. Nochtans heeft men geen langdurige uiteenzettingen nodig want de inleiding over de studie door Mens en Ruimte had al voor enige verveling gezorgd vermits de raadsleden in het bezit waren van het rapport. Hoogstraat 28 Aalst Tal. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken MeubéTen en decoratie Openbare werken Zoals meestal had schepen H. Van Wilder enkele dossiers voor te leg gen waarvan sommige tot die verve lende diskussies leidden. Toch ging het allemaal vlot om het stratentra- cé te wijzigen in de Jeruzalem- straat-Groeneweg te Mere waar de rooilijn op vijf meter gebracht wordt aan de zijde van de deelge meente Mere. De overkant is eigen dom van een andere gemeente. Hier zal een grondafstand en een ander gedeelte, dat vroeger reeds gerechtelijk onteigend was, aan de eigenaar teruggeschonken worden. Ook in de Sokt te Burst moet men een dubbele wijziging doorvoeren en in de Lindekouter-Zadelweg te Bambrugge moet men het aanpas sen met het gevolg dat ook hier kos teloze grondafstand te verwerven is. In verband met het voorlopig aan nemen van het gewijzigd rooilijn- plan voor de Spoorwegstraat te Me- Vervolg op blz. 4 VRIJDAG 5 APRIL 1991 44e JAARGANG NR. 14 - 46 F Traditioneel werd met de paasdagen in de Aalsterse Keizershalien, Infobo, de all-roundbeurs voor kandidaat bouwers of verbouwers, gehouden. De editie 1991, welke de 10de in de rij was, is een absolute topper geworden. Jizenden bezoekers kwamen af en aan, om de 104 exposanten hun stands te bewonderen en te bezoeken. Het eel lokte nog heel wat meer publiek dan andere jaren. Waarschijnlijk liggen enerzijds de uitbreiding van de rs met de kunsttentoonstelling 'Lijn en Kleur' en de toevoeging van het tuinsalon aan de basis. Anderzijds chten aanvullende manifestaties zoals de feestviering van het tienjarig bestaan, de prijsuitreiking van de >te paaseierenworp en de zondagviering met aangepaste eucharistie, paaseieren bedeling en aperitief van de voorzitter, nog meer belangstellenden naar Aalst. In elk geval werd dinsdagavond voor Infobo een denderende vijfdaagse afgesloten.

De Voorpost | 1991 | | pagina 1