Colloquium 'Europa één, waarheen?' Indische Rotariërs bezochten Dendermonde De Voorpost fttiao* Si II Bezinningsdagen in Moerzeke Provinciale koorzangtornooien 'Nacht van de Dancings' in Wieze Probus-Club in wording in Dendermonde «09 ZeMseen^ei^- HEBT U EEN HUIS TE KOOP Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Voorbereiding fotoboek 'Laarne Herzien' loopt gesmeerd syyoon 16 -19.4.1991 - De Voorpost Op 5 juni organizeert het exportpromotieteam van de Kamers voor Handel en Nijverheid van Dendermon de Aalst en het Waasland een colloquium onder het motto 'Europa één, waarheen?Hiervoor kan gerekend worden op een aantal prominente figuren uit Vlaanderen en Nederland, zowel beleidsmensen als de top-administratie. t. Referaten worden gehouden door Karei De Gucht, Europarlementslid voor de Liberaal Demokratische Fraktie die het zal hebben over de Status Questionis 1992. Waar staan wij en welke weg dient nog afgelegd te worden voor de Europese eenmaking en het vrij verkeer van goederen, diensten en personen, ïuroparlementslid voor de Europese Volkspartij PPE die de ekonomische aspekten ti van de Karei Pinxten, Europarlementslid voor de Europese Volkspartij YYis die de exonc eenheidsmarkt en de gevolgen voor het bedrijfsleven en de KMO zal bespreken. Allmar Metten, Europarlementslid voor de PVDA Nederland (socialistische fraktie) die het heeft over de fiskaliteit voor de ondernemingen den de KMO's op 1 januari 1993. Hans De Beider, gewezen diplomaat en thans senator en direkteur-generaal van de Vlaamse Dienst voor1 Buitenlandse Handel die het zal hebben over hoe de geregionalizeerde VDHB het bedrijfsleven voorbereidt op de Europese eenmaking. ncmnn Informatie en inschrijvingen voor dit colloquium kunnen genomen worden op het nummer U3Z/2UU.Z4i. Dendermonde. De Indische delegatie werd in Dendermonde door de Kamer van Koophandel ontvangen (vh) In het kader van een studie-uitwisseling bracht deze week een vijfkoppige Indische delegatie van Rotary International district 316 India een bezoek aan Dendermonde. De groep zal enkele weken in ons land verblijven en te gast zijn bij verschillende Rotaryclubs om zo van nabij kennis te kunnen maken met de sociale, de ekonomische, de kulturele, de administratieve en de medische sektor in ons land. Van maandag tot en met woensdag verbleef de Indische delegatie in het Dendermondse. Ter gelegenheid van het Priester Roover, direkteur te Moerzeke om 17.00 uur eucharistieviering ge- Poppejaar worden er te Moerzeke over de aktualiteit van priester Pop- volgd door een aanbidding, een paar extra aktiviteiten georga- pe. Om 14.45 uur gebedstocht naar Woensdag 29 mei diocesane kinder- nizeerd. De jaarlijkse bezinnings- de Schipperskapel, bezoek te Tem- dag voor 6 en 7 jarigen. Eucharistie dag voor priesters en diakens zal se aan het gerestaureerde geboorte- om 14.30 uur. Met bezoek aan plaatsvinden op 21 mei. In het kader huis van priester Poppe en gebeds- Moerzeke en Temse. Het program- van het jubeljaar ter gelegenheid wake in ae Onze Lieve Vrouwkerk. ma start in de namiddag. Het wordt van de herdenking van de 100ste Om 16.00 uur terug in Moerzeke een kinderfestijn met medewerking geboortedag van priester Poppe voor het vieruurtje. Inschrijven: van onder meer het kinderkoor van wordt hier biezondere aandacht voor de hele dag 400 fr (vervoer aan besteed. naar en van Temse inbegrepen) Ook de gelovigen die zich in gebed Op zondag 5 mei grote bedevaart willen vereniging met hun priesters van het dekanaat Hamme naar het en diakens, zijn hartelijk uitgeno- sda Sint-Lievens Houtem, muzikanten van het Heilige Maagdcollege van Dendermonde, Bernard Foubert, j en andere. Verder zijn er keuzemo- j Schipperskapelleke met gebedswa- gelijkheden: poppenkast't Ajuintje digd op deze dag om de eucharistie ke aan de grafkapel om 14.00 uur. In uit Aalst; NSVO voor sport en spel, de groep naar Klem-Brabant waar mee te vjeren pjet programma processie naar de Schipperskapel Nonkel Wally met zijn groot anima- j enkele bedrijven werden bezocht en voorzjet 0m 10.00 uur een gezongen waar een mis wordt opgedragen met tieprogramma en vele medewerkers woensdag deed men Linkeroever eucharistieviering in koncelebratie evokatie van de figuur van priester uit Moerzeke en het onderwijs, i aan. Donderdae reisde de Indische in de Pius X kapfl met een homilie Poppe. (HVC) door Kan. R. Windey uit Gent. Om Woensdag 1 mei: verjaardag van 11.00 uur toespraak door z.e.p. De Poppes priesterwijding in 1916 met aan. Donderdag reisde de Indische delegatie door naar Antwerpen. Van zaterdag 27 april tot en met 3 mei is de delegatie te gast De vijf Indiërs komen uit Karnataka en Andra Pradesh en via kontakt van persoon tot persoon willen zij de wereld beter leren kennen. 'We willen de leefgewoonte, de voe dingsgewoonten, de denkwijze, het management en de benadering van de menselijke problemen beter le ren kennen', zo vertelde delegatie leider D.M. Thippeswamy die voor- Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053 78.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. zitter is van een coöperatieve van winkels. Hij is vergezeld van zijn in Aalst. Daar wordt de afvaardi ging ontvangen op het kasteel Ter- unden door de Kamer voor Koop vrouw en van de team-leden Swami handel en Nijverheid van Aalst en Madhumayananda Balayogi, een Gewest. Zondag 28 april wordt in burgerlijk ingenieur die yoga tera- de namiddag een bezoek gebracht pie doceert, dr Nataraj die een so- aan het historisch centrum van cioloog en kriminoloog is, Chitta- Aalst. Op 1 mei trekt de groep naar loor Madhusudhana Rao die akties Gent en Brugge en vrijdag 3 mei is in de medische sektor en K. Srini- wordt de bloemenveiling Flora be- vas die zich toelegt op marketing, zocht. Dan reist de groep door naar De delegatie bracht maandag een Namen. bezoek aan Dendermonde, waar de Het bezoek kadert in een interna- Kamer voor Handel en Nijverheid tionaal uitwisselingsprogramma, van het arrondissement Dender- Hierbij wil men aan jonge mensen monde gastheer was. In de voor- de gelegenheid bieden een ander middag werd een bezoek gebracht land beter te leren kennen in alle aan de stad en tijdens de middag opzichten. Tevens is dergelijk uit- werd de groep uitgenodigd door wisselingsprogramma bedoeld om Rotary Club Dendermonde voor de mensen van een andere kuituur te lunch. In de namiddag stond nog ontmoeten, met hen te praten en de een ontvangst op de Kamer voor leven in een geest van vriendschap. Handel en Nijverheid op het pro- En tenslotte is het een ideale gele- gramma en werd een bezoek ge- genheid om Rotariërs te betrekken bracht aan de politiediensten. Een m een specifiek, praktisch en zinvol van de Indiërs maakte van de gele- internationaal service-projekt. genheid gebruik om het ziekenhuis te gaan bekijken Ook het adminis- tratief centrum aan de Franz Cour- tensstraat werd bezocht. De maan dag werd afgerond met een wande ling in Vlassenbroek. Dinsdag trok Door het provinciebestuur van rum Jubilo' uit Moorsel. Oost-Vlaanderen werden in de In tweede divisie: het meisjeskoor loop van de maanden februari en 'Halleluja' uit Aalst, het Koninklijk maart 6 provinciale koorzangtor- Gemengd 'Parochiaal Zangkoor' nooien georganizeerd waaraan 37 uit Heraersem. koren deelnamen. Ze werden door een jury, voorgezeten door besten dig afgevaardigde Etienne De Cuy- Der, beoordeeld. In derde divisie het gemengd koor j !<inghet Fro' uit Mere. Deze klassering geldt voor een pe riode van vier jaar, tenzij anders I vermeld. pe In de reeks uitmuntendheid hebben zich onder meer gerangschikt: het Gemengd Koor Schola Cantorum Cantate Domino uit Aalst en het Mannenkoor 'De Minnezangers' uit Zele (promotie voor twee jaar). In eerste divisie vinden we terug: het gemengd koor 'Sint-Gregorius- gilde uit Dendermonde, gemengd koor 'Sint-Jan-Berchmans' uit Hof- stade, het gemengd koor 'Cantico- Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.300 F 6 maand 1.150 F 3 maand 575 F los nummer 46 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st.-gillis-dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 11 april richting noord-zuid1Herman De Cuyper en Mare Vereecken; 2. Monique Buydts en Andre De Saeger; 3. Ghislaine De Boeck en Paul Van Damme. Richting oost-west 1Hubert De Troch en Georges Korte; 2. Werner Cornelis en Paul Mat- thijs; 3. Lucienne De Visscher en Kris Dexhorez. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in Taverne De Drie klokken, Van Langenho vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde Rotary Club Dendermonde heeft, op aanbeveling van Rotary Inter national, het initatiatief genomen om te Dendermonde een Probus- Club te helpen oprichten. In ons land zijn er momenteel een 40-tal dergelijke clubs. Het voornaamste doel van Probus is op rust gestelde personen van eenzelfde niveau bijeen te brengen en hen zo de gelegenheid geven van gedachten te wisselen, voordrachten bij te wonen, bezoeken af te leggen aan fabrieken, musea, enz. De meeste van de Probus-clubs komen twee keer per maand samen tijdens een eenvoudige, vriend schappelijke middag- of avonlunch, met eventueel een gastspreker. Alhoewel de stichting van Probus gesteund wordt door Rotary, werkt de Probus-club volledig autonoom. Probusleden zijn geen oud-Rota- riërs. Negentig procent van de leden in België is nooit lid geweest van enige serviceclub. Met het oog op de vonning van een Probus-club Dendermonde heeft op donderdag 2 mei aanstaande om 20.00 uur een informatieveragdering plaats in Gasthof Rembrandt in de Lau rierstraat 4 te Lebbeke. (bad) Op dinsdag 30 april wordt voor de derde keer de 'Nacht van de Dancings' georganizeerd in de Ok- toberhallen te Wieze. De 'Nacht van de Dancings' is een gebeurtenis waarbij jaarlijks verschillende top- dancings samen komen. Ze bouwen elk een spektakulaire stand die ze zelf uitbaten, vaardigen hun beste dj's af die gedurende 45 minuten zal spelen en sturen hun 6 snelste en beste kelners. Een lichtshow van 300.000 watt en een geluidsinstalla tie van 30.000 watt moet de halle omtoveren in een zee van licht en klank. De 'Nacht van de Dancings' is een unieke dansavond waarbij verschil lende topdancings uit Vlaanderen die nacht samen een grote dancing vormen. Elke dancing beschikt er over een oppervlakte waarin hij zijn stand opbouwt. In de zaal is er na tuurlijk een dansvloer voorzien en iedere dancing zendt zijn beste dj uit die voor 45 minuten muziek zorgt. In Wieze waar tien dancings zullen vertegenwoordigd zijn, worden tu- sen de 8.000 en 10.000jongeren ver wacht. De Heemkring 'Castellum' uit Laarne kijkt zonder problemen te gen de uitgave van een kijkboek over Laarne in de laatste eeuw aan. Een 200-tal nog nooit eerder gepu bliceerde foto's geven in 96 pagina's een nieuw en verrassend beeld over alle aspekten van het leven te Laar ne. Om het beeldkarakter voluit tot zijn recht te laten komen, werd ge kozen voor korte verklarende tekst jes. Alle aspekten van het dagelijks leven komen aan bod, werken, fami lieleven, school, processies, ont spanningsleven, de oorlog- Midden juni verschijnt deze bijdra ge van de plaatselijke geschiedenis. Voor meer informatie kan men tij dens de kantooruren terecht bü de voorzitter van de Heemkring Cas tellum (091/31.88.66.) of 's avonds bij de sekretaris (091/67.52.33.) DRUKKERIJ UITGEVERIJ A. DE CUYPER- ROBBERECHT naamloze vennootschap Drukkerijstraat 11 9240 Zele HRD 3259 De aandeelhouders worden uitge nodigd de jaarvergadering bij te wo nen die zal gehouden worden op dinsdag 14 mei 1991 te 14.00 uur, Oude Vest 28,9200 Dendermonde. AGENDA: 1. Verslag van de raad van bestuur. 2. Verslag van de kommissaris-re- visor. 3. Goedkeuring van de jaarreke ning op 31.12.1990 en van de ver werking van de resultaten. 4. Kwijting van hun bestuur aan de leden van de raad van bestuur. 5. Kwijting aan de kommissaris-re- visor. 6. Statutaire benoemingen. 7. Rondvraag De aandeelhouders die de algeme ne vergadering wensen bij te wo nen, worden verzocht zich te gedra gen volgens de statuten.

De Voorpost | 1991 | | pagina 16