Lede alweer met de hakken over de sloot Mooi maar meedogenloos E. Aalst Winnen, er is geen andere keuze Eddy Maes wordt veldtrainer bij KAVD VÜV Selekties v_ MKiir ËJÖ9P34 VOETBAL Wilde Heikant nog iets in de pap te brokken hebben dan moest het winnen. Het gepaste weertje lokte de echte sup porters weg van het tv-scherm, waar de wielerklassieker Parijs-RoubaLx in zijn definitieve plooi kwam, om in de Sport- straat, aan de Heikant, hun idolen aan te Sekretaris Cesar Van Lysebettens had reeds voor de wedstrijd verteld dat zijn ploeg zeker niet kompleet was, maar dat zijn ploeg over goede invallers beschikt (wat we nadien hebben kunnen vaststel len). Oordegem daarentegen was boor devol vertrouwen en meende zeker één punt te kunnen meepikken. Ondanks Parijs-Roubaix en de kommu- niefeesten was er een vrij goede belang stelling. Die supporters zagen hoe Piet Wiels in de 20ste minuut een reuzekans niet kon benutten. Hoewel Heikant te gen de wind in speelde, verzamelde het mooie kansen en op de 28ste minuut schoot Peter De Loose nummer één tegen de touwen. Daarvoor reeds had de lokale doelman De Maesschalck na een te kort gespeelde bal in de voeten moe ten gaan van de gevaarlijke spits Troch. Op het halfuur kon De Mulder van Oordegem, na een van die gevaarlijke doorsteekpassen, een lobbal plaatsen en de bordjes stonden gelijk: 1-1. Nadien ging het spel op en neer en de goed leidende ref De Smedt had een gele kaart veil voor De Loose na een fout op doelman De Smet. Naar de rust toe dacht iedereen aan een gelijkspel maar Danny't Kindt niet. Op de 44ste minuut haalde die zodanig uit met een loeier dat de bezoekende portier er alleen maar kon naar kijken maar aankomen niet. Bij deze 2-1 stand werd er gerust. In de tweede helft voerde de thuisploeg de forcing, allicht op aandringen van de Heikantse trainer Paff. De gevaarlijke casteleyn zag zijn schot overgaan en ook Piet Wiels keek in het wit van de ogen van de bezoekende doelman. We waren toen een kwartier bezig in de tweede helft. Oordegem probeerde de bakens te verzetten en het was steeds Troch die de Heikantse verdediging het leven zuur maakte, maar de defensie begaf niet. Wél de zenuwen van Helderweerdt en die mocht zich gaan aankleden. Danny 't Kindt wrong zich dan in een opening en tekende een mooi doelpunt aan: 3-1. Oordegem, tot tien herleid, zette nu alles op alles en tekende mooie figuren op de grasmat maar het mocht niet baten. Achteraan stond bij de thuisploeg een stevig geheel. Invaller Danny De Vleesschouwer deed er nog een schepje bovenop en toonde vanuit een zeer scherpe hoek zijn kwaliteiten: 4-1. Mare Van de Velde zou er nog 5-1 van maken en de bezoekende doelman moest in de Oordegem heeft gedaan wat het kon. laatste minuut nog een fraaie save bo- Indien Heikant zo verder doet kan het venhalen om vernederende cijfers te nog een mooie tweede plaats behalen, vermijden. MT Heikant was werkelijk meedogenloos en Heikant- Oordegem 5-1. Ref De Smet volgt deze fase van zeer dichtbij terwijl de thuisploeg haar kamp probeert te zuiveren (mt) Heikant- Oordegem 5-1. De Oordegemse portier moet de knie buigen voor Danny 't Kindt, die hem voor de tweede maal vloerde (mt) LEDE-E. MELDERT: 2-2 Voor Jong Lede was het alweer schudden en beven met de komst van het robuuste Eendracht Meldert. De bezoekers bekle den nog ruim een derde plaats in de klassering en dit na kleppers als Ronse en Zultse die nu al zeker zijn van pro-* motie. Meldert strandt dus net in hun spoor. Voor Lede zijn de kopzorgen van totaal andere aard. De Ledenaars moe ten namelijk meer dan knokken voor het behoud dat lang nog niet verzekerd is. In die strijd heeft Lede gelukkig zeer veel concurrenten, zowel, Eine, Loven- degem, Ertvelde en Lebbeke tellen even veel punten en delen de voorlaatste plaats. Verder is ook Melsele en Temse nog niet buiten schot, zodat het sei zoenseinde suspensrijk dreigt te wor den. Lede had dus één opdracht tegen Mel dert, een taak die reeds weken op het kalender van de Ledenaars staat inge schreven: winnen. De weinige suppor ters zagen echter een wankele start van Lede en Wim De Brandt wist reeds vlug voor een bezoekende openingstreffer te zorgen. Het lusteloze optreden van de thuisploeg viel natuurlijk niet in de smaak van die enkele trouwe supporters die Lede nog rijk is. Het gemor was duidelijk hoorbaar, de degradatie leek onafwendbaar. Het zou er allemaal niet beter op worden want Geert Vermeir zou Lede nog meer in de vernieling koppen toen hij staalhard voorbij een kansloze De Luyck kopte. Hoe zou Lede nu nog kunnen terugkrabbelen nadat de ploeg zo weinig aanvalskracht aan de dag leg de. Daar gaat het inderdaad duidelijk fout bij Lede. Zo kreeg Wim Meysman een reuzekans in de eerste helft maar symboliserend voor de Leedse onmacht voorin verkwanselde hij de kans. Toch zou Lede nog terugkrabbelen. Good-Old Roland De Winne boog een fraaie hoek schop om met het hoofd. Dat was mooi van De Winne, minder leuk was zijn constant gezeur op de arbitrale leiding al was die zeker niet van dien aard om er naar huis over te schrijven. 'Een ervaren man als Roland De Winne moet zich echter kunnen beheersen', voegde trai ner Mergeay er nog aan toe. In de tweede helft tapte Lede nog maar eens uit een ander voetbalvaatje en dat was maar goed ook. De ploeg zat duidelijk beter in de partij al was de eerste grote kans voor Meldert. Doelman De Luyck was versla gen maar Baten wist op de doellijn redding te brengen. Dirk Baten was in deze belangrijke wedstrijd weer een voorbeeld van inzet en aldus een waar dig aanvoerder. Even later diende De Luyck alweer een kans onschadelijk te maken toen Roelands vrijuit zijn kans ging. Dan was het de beurt aan Lede via Labroye. Tweemaal bestookte hij doel man Ramaekers vanuit vrijschoppositie. De gelijkmaker liet echter nog wat op zich wachten. De slotfase van de wed strijd werd gekenmerkt door een laatste stormloop richting Ramaekers. Zeven minuten voor inrukken zou laatstge noemde zich moeten prijsgeven op een schot van Stroobants. Een moedig Lede uit de tweede helft had meteen zijn verdiend en belangrijk puntje binnen. Toch staat de ploeg van trainer Mergeay hiermee nog nergens. In de komende partijen tegen Robur, Melsele en Loven- degem zal Lede weer de guidon vanon der moeten pakken. De Leedse oefen- meester gelooft echter dat dit kan. Lede: De Luyck, Baten, Eeckhaudt, De Cremer, Stroobants. Filip Metelmann, Peter Meysman, De Winne, Wim Meys man, Labroye, De Smet. E. Meldert: Ramaekers, Meulenijzer, Meert, Pieters, Heymans, Callebaut, Rossignol, Vermeir, De Brandt, Roe lands, De Vlieger. (Nicolle) Bevordering KAV Dei Rijdam, Moens en Van Troos zijn geschorst, Ktisto is gekwetst. De ploeg: Van Meinenne, Coo- reman, De Kinder, De Coninck, Van de Perre, Seghers, Heirman, Wygo- nic, Van Rov, Van Den Bossche, Goemaere (Robberecht. X en X). Eerste provinciale SK Lebbeke Vinck, Van Langenhove, Frans Pee- lenvan, Van Heek, Yerstraeten, Pringeis, Eeckhaudt, M'Rabet Muysewinckel, De Baere. Triest (Vermeulen, De Ridder, Philip Pe lentan) Robur Moerzeke Benny Huylebroeck is geschorst. Alfons Vercauteren zal wellicht nog niet aantreden. De ploeg: Laureys, Croes, Öst, Van Bogaert, Van Hyfte, Van Den Eede, Van Hauwermeiren, Hans Vereist, Patrick Verhelst, Ferket, Eddy Huy lebroeck (De Geest, Michiefs) Tweede provinciale C Rap. Lebbeke Rapide Lebbeke heeft een invest- groep opgericht. De ploeg: Janssens, Heyvaert, ear lier, Van De Velde, Van Den Bróeck. MatthiJs. Verheyden, Van Pnyvelde, Van De Sompef, Ringoot, Rogiers (Vercauteren, Moens, Gaudeus). FC Baasrode FC Baasrode is zondag vrij: Lede-E.Meldert 2-2. Geert Vermeir, auteur van het tweede Meldertse doel punt, kan hier de bal nog binnen de lijnen houden (nic) Eendracht staat volgende zondag zeker voor geen gemakkelijke opdracht, of 1 zijn tegenstander Tongeren degradeert naar de derde klasse. De Limburgers die niets meer te winnen hebben schijnen bij iedere match hun huid duur te i verkopen. Ook Fazekas is er niet gerust in. 'Ik zag Tongeren aan het werk tegen j koploper Beveren en indien Van Vossen niet aanwezig was om het verschil te i maken, dan zouden de Waaslanders water en bloed gezweet hebben. Dat Limburgs team is sterk verdedigend ingesteld, speelt zeer agressief en verstaat j de kunst om snel van verdediging naar de aanval over te schakelen. Men kan de speelstijl vergelijken met Diest, waarmee we tijdens de jongste thuismatch meer weerwerk ondervonden dan ons lief was', aldus de Eendrachtcoach. Aalst van zijn kant moet, wil het zijn kansen gaaf houden op de eindronde, met j man en macht aanvallen en doelpunten scoren. Achteraan heeft Eendracht, i met de terugkomst uit schorsing van mandekker Derijck, geen problemen. De I vraag stelt zich echter of het ontbreken vooraan van Mandiangu, verblijvend j in Zaïre om familiale redenen, niet de oorzaak zal zijn van het missen van j slagvaardigheid. Ook Eeckhout sukkelde in de loop van de week nog met een i lichte blessure en zijn aantreden is eerder twijfelachtig. Fazekas heeft dan nog j de keuze met Chunga en Szabadi. Door het forfait van Mandiangu. krijgt Kanu j als vierde buitenlander, opnieuw een vaste stek in het basisteam. Al bij al j hopen we nu maar dat Eendracht met de les van Diest in het achterhoofd, zich j deze keer niet zal laten verrassen in zijn eigen voetbaltempel. Een vroeg doelpunt kan allicht dé basis betekenen voor een hoogstnodige overwinning, f Heikant - Oordegem 5-1 De Voorpost - 19.4.1991 - 17 Eddy Maes wordt de nieuwe veldtrainer van KAV Dendermonde. Willy Meers man blijft de funktie vervullen van technisch raadgever en Eddy Foré zal de keepers onder handen nemen. Dit is zowat de voornaamste beslissing die door de leiding van KAV Dendermonde werd genomen. De vierdeklasser is volop bezig aan een reorganisatie en voert gesprekken met voetballers. Deze week werd een Brusselse speler getest tijdens een oefen match tegen de invallers van Eendracht Aalst. Hij liet een gunstige indruk. Ook andere spelers werden inmiddels gepolst. Voorts zijn er voetballers die hun diensten komen aanbieden. Nu het sportieve bewind in goede handen is, wekt KAVD opnieuw de belangstelling. Wat de jeugdwerking betreft worden tal van initiatieven geno men. Het is duidelijk dat paarsblauw volgend seizoen een waardige vierdeklas ser wil zijn en aan een ambitieuze toekomst wil bouwen. Er is sinds kort zekerheid over het behoud. Hierin schuilt onbetwist de grote verdienste van Willy Meersman die zo'n acht weken geleden aan het bewind kwam. Binnen de kortste keren onderging KAVD, nochtans beperkt in zijn mogelijkheden, een metamorfose. Zondag komt Kapellen in Grembergen op bezoek. De leider heeft genoeg aan één punt om kampioen te zijn (dit in de veronderstelling dat achtervolger Bomem zijn wedstrijd wint). Of KAVD in staat zal zijn om op te tornen tegen dit ijzersterke team is, gelet op de omstandigheden, zeer de vraag. Tom Rijdant, Alain Moens en Jan Van Troos zijn geschorst. Marek Kusto is gekwetst. Als je daar Jacobs en Van De Graef aan toevoegt, die sinds enige tijd verstek geven, gaat het hier om een halve ploeg. Jeugd krijgt nu de kans bij Hamme VW Hamme onderneemt zondag de verplaatsing naar Leest zonder Jo Verbruggen, Bart Malfliet, Dirk Van Der Stock en Philip De Borger. De eerste drie zijn voor een speeldag geschorst. De Borger kreeg, zoals gemeld, vier weken aan zijn been en zal in deze kompetitie niet meer aantreden. VW Hamme heeft er overigens niets meer bij te winnen. De leiding is aan de voorbereiding toe op wat later komen moet en kijkt uit naar versterking. Er worden momenteel gesprekken gevoerd met een aantal voetballers. Met Guido Vergeylen werd reeds een overeenkomst bereikt die de komende drie seizoe nen overlapt. Philip Seghers wordt, zoals eerder gemeld, overgenomen van KAV Dendermonde. Oefennieester Daniel De Paepe maakt intussen van de gelegenheid gebruik om met enkele jongeren te experimenteren. «Aan hen nu de kans om zich waar te maken, zegt de Hamse trainer. Wie een gunstige repliek biedt zal ook in een volgende kompetitie zijn kans krijgen. De resterende matchen mogen niet als een formaliteit worden afgewerkt. Het is mooier op een derde dan op een vierde plaats te eindigen. Trouwens in iedere match moet naar een overwinning worden gestreefd, ook al gaat het bijvoor beeld maar om een oefenpartij. De supporters willen gemotiveerde voetballers aan het werk zien. Naast de geciteerde geschorsten zijn ook Claudio De Paep en Guido Vergeylen onbeschikbaar maar dan ingevolge kwetsuren.» De ploeg: De Pelsmaecker, Van Houcke, Mare D'Hondt, Pascal D'Hondt, Heremans, Van Neyghem, Staipaert, Gabriels, Joos, Van De Velde, Van Caelenberg (Van Hemelrijck, X en X). Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Lede-E.Meldert 2-2. Zelfs verdediger Chris Heymans kon vaak oprukken. In de eerste helft liet Lede heelwat ruimte aan Meldert (nic)

De Voorpost | 1991 | | pagina 17