SK Lebbeke voelt zich bij de bok gezet Eerste wedstrijden van de Dendermondse Entente Er zat een punt meer in Nog geen zekerheid over het behoud O 4 mim 18-19.4.1991 - De Voorpost VI SMIT. ViMt t Paol mttmr i W,<t *'M D£ mSW&Tj pimm. Wavm. iJiMèikï ir-JMSssA VOETBAL Jeugdvoetbal. De knapen van de Dendermondse Entente speelden 2-2 gelijk tegen Merchtem (xl) S.K. Otdegem heeft geen afstand kun nen nemen van Heusden, dat als derde- laatste gerangschikt staat met een ach terstand vin twee punten. 'Bij de ru.it stonden we 2-0 voor. We hadden dus uitzicht op de overwinning, zegt klubleider Hector Lambrecht. In het derde kwartier konden we tweemaal scoren. Eerts via een strafschop, omge zet door Hans Hofmans na overtreding op Bart Vercauter binnen de zone van de waarheid. Onmiddellijk daarna zette Marnix Van Boven ons op 2-0. ledereen dacht meteen dat de match gespeeld was. Na de herneming bleken tal van spelers last van de zenuwen te hebben. Op het terrein van FC Baasrode gingen de eerste ontmoetingen door van de Dendermondse Entente voor miniemen en knapen. De resultaten waren heel hoopgevend. Ondanks het feit dat de miniemen met 1-3 verloren tegen Merchtem zetten zij een goede prestatie neer. De eerste helft waren zij trouwens overdonderend baas en was het door het ontbreken van een tikkeltje precisie en het goede keepers werk van de bezoekende doelman dat het tot de rust scoreloos bleef. Na de rust klom de Entente op voorsprong maar moest uiteindelijk in een fysisch sterker Merchtem toch haar meerdere erken- slaagden ze erin gelijke tred te houden met de gerenomeerde bezoekers. Hun tweede doelpunt was trouwens wat op bouw en afwerking betrof een juweeltje. Voor de knapen traden aan: Stijn Anne- rel, Geert Goossens, Franky Verhulst, Christophe Verdickt (Baasrode); Marnic De Cock, Gino De Cock, Sven Van Hout- te, David Baert (Lutterzele); Nico Van Mossevelde, Davy Van Mossevelde (Ou- degem); Pieter Roggeman, Bart Van Gijseghem, Tom Albrecht, Verhavert (Sint-Gillis). Na afloop van deze bijna historische eerste wedstrijden van de Dendermond se Entente waren er niets dan tevreden gezichten. Zowel sportief als organisato- Een slecht uitverdedigen had al snel een bezoekend doelpunt tot gevolg. Twee minuten later verschalkte Serge Van der Jeugt de eigen keeper. Je begrijpt zo dat we er toen zo gerust niet meer in waren. Geukkig hebben we nadien kunnen standhouden, zodat de schade beperkt bleef. Met nog drie matchen voor de boeg (tegen Overmere, Schellebelle en Schoonaarde) zijn we nog steeds niet zeker van het behoud. In de kontekst dat Heusden alle matchen wint, moeten we nog drie punten halen willen we in derde provinciale blijven. E.G. St.-Lievens-Houtem-Rp. Lebbeke 1-1 Met een gelijkspel op Sint-Lievens-Hou- tem is Rapide Lebbeke best tevreden, al zat de mogelijkheid van een overwin ning er volgens oefenmeester Frank Van den Berghe zeker en vast in. 'Een eerste positieve vaststelling is dat we na een mindere periode weer beter aan het spelen zijn. Tijdens de eerste helft in Sint-Lievens-Houtem waren we de evenknie van de thuisploeg. Rogiers en Verheyden kwamen dicht bij een doelpunt maar anderzijds heeft 'onze' Chris Janssens evenveel keren tussen beide moeten komen. Halverwege de eerste helft werd Benny Rogiers de au teur van de openingstreffer. Luttele mi nuten later volgde reeds de gelijkmaker. De l-l stand bij de rust leek mij een logische weergave van het geleverde spel. Na de herneming waren we duidelijk de betere ploeg. Mits een beetje meeval hadden we kunnen scoren. Met 25 pun ten op ons aktief zijn we nu wel zeker van het behoud. Onze volgende kompe titiematch wordt zaterdagavond thuis om 19 uur gespeeld tegen SK Beervelde. Zottegem en Dynamo Beervelde zijn de volgende en meteen ook de laatste te genstrevers. De kompetitie is voor Rapi de alvast in behoorlijke omstandighe den verlopen. E.G. Svelta Melsele-Lebbeke 2-0. De Lebbekenaars Vermeulen, Peelman en Pringels verdedigden zeer goed Iv Melsele-Lebbeke 2-0 Oudegem Heusden 2-2 Voetbal. De reserven van RCBoonwijk moesten het opnemen tegen hun collega's van Sint-Gillis. Antoine Kamania was ook van de partij (foto Piet Hermans) Appels-Wichelen 1-1. Ook Van Exterghem kreeg het niet gemakkelijk tegen de goed spelende Wichelse ploeg (vh) IX Jeugdvoetbal. De miniemen van de Entente verloren, ondanks felle weerstand en goed spel, met 1-3 tegen Merchtem (xl) Bij de miniemen speelden Tom De Kin- risch liep alles uitstekend. Voor volgend der, Bert Rens (Baasrode), Bart Cool, seizoen wil men zeker op de ingeslagen Steven De Brandt, Wesley Eeckhoudt weg verder gaan. Hoe dan ook, op deze (Oudegem), Tom Tackaert, Yves Hen- manier heeft men weer een stap in de derick, Robrecht Guldemont, Geert Van Hauwermeiren, Steven De Ridder (Schoonaarde), Robby De Cock (Lutter zele), Guy Ringoot, Eli Tackaert, Davy De Jonghe (KAVD). De knapen haalden een meer dan ver dienstelijk gelijkspel tegen Merchtem: 2-2. Ondanks een vroege achterstand goede richting gezet naar een vlotte sa menwerking tussen de Dendermondse clubs. Herinneren wij er tenslotte aan dat nu woensdag om 19 uur de scholieren van de Dendermondse Entente ook tegen Merchtem spelen op het terrein van KAV Dendermonde. Appels-Wichelen 1-1. Spartaspeler Teirlinck kwam alleen voor doel, maar de Wichelse keeper punchte de bal over (vh) De ontgoocheling was ontzettend groot in Lebbeekse voetbalkringen na afloop van de match tegen Melsele. Klubleider Willy Meert vertelt ons het verhaal: 'Ik sta dertig jaar in het voetbal en nog nooit heb ik zo'n partijdige leiding meege maakt. De manier waarop scheidsrech ter Gautier te werk ging was werkelijk schandalig. Gewoonlijk ben ik de aller laatste om kritiek te geven op de scheidsrechter, maar deze keer liep het toch de spuigaten uit. Het was van in het begin duidelijk dat Gautier twee punten wou cadeau geven aan de thuisploeg. In het begin van de tweede helft kende hij zeer lichtzinnig een strafschop toe aan de thuisploeg. Gelukkig voor ons werd die overgeknald. Handsspel van een Melseelse speler binnen de grote rechthoek werd door de vingers gezien. De 'boekee' zou echter later volgen toen doelman Vinck zich gewoon afscherm de. Er was toen geen sprake van enige overtreding. Toch nam de ref de gele genheid te baat om een penalty te fluiten met een doelpunt als gevolg. Er volgde heelwat heibel en zeven spelers kregen geel. Herman Van Langenhove werd uit gesloten en de rijkswacht moest tussen beide komen om erger te voorkomen'. De nederlaag brengt SK Lebbeke intus sen meer dan ooit in degradatiegevaar. Rechtstreekse konkurrenten lieten ook steken vallen, wat nog min of meer een geluk is voor de ploeg van het Konkel- goed. Uit de drie resterende wedstrijden zuller er in elk geval nog punten moeten gesprokkeld worden. Voordeel is dat men twee keer thuis mag spelen, tegen Olsene en tegen Meldert. De slotwedstrijd wordt op het veld van Robur betwist. Degraderen naar tweede zou een ramp zijn voor S.K. en meer dan jammer voor oefenmeester Guy De Bae- re die aan het Konkelgoed enorme in spanningen levert. E.G. Appels-Wichelen 1-1. Tijdens dit duel had de ref handsspel gezien van De Mey (vh) Voetbal. De reserven van Eendracht Sint-Gillis wonnen met 2-0 van RC Boonwijk (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1991 | | pagina 18