Spanning tot het einde IMT. SA. -Liefhebbersvoetbal m t^^lselec— .^PHILIPS 6gp iï'iëzi %ijsSI (7\ a tl De Voorpost - 19.4.1991 - 21 ■",1131=1 A~ Jyl^iiPEi.e 1H i:M:i; Voetbal. De ploeg van het jeugdkomitee van VW Hamme nam het op tegen die van het ouderkomitee (vh) Voetbal. In Hamme voetbalden de leden van het ouderkomitee tegen het jeugdkomitee van VW Hamme (vh) LIEFHEBBERSVOETBAL De zon was in hoogsteigen persoon ruim aanwezig zodat de eerste warmte voor heel wat lome benen zorgde en meermaals spektakel achterwege bleef. Toch blijft de spanning hoogtij vieren en een volledige kompetitie dag van 2 februari werd op woensdag 10 april afgewerkt. Er vielen heel wat verrassingen te noteren. Zo werd leider Excelsior op het veld van Camu met 4-0 de das omgedaan. Met dien verstande wel dat Snas terug op 1 punt van de leider is genaderd. Ook zaterdag 13 april kwam er geen afscheiding zodat er eens op de laatste speeldag de beslissing zou kunnen vallen met nog drie speeldagen voor de boeg. Leider Excelsior krijgt woensdag 17 april een zware brok te verwerken, want dan krijgt het Waterval op bezoek. Die zijn de heenmatch nog niet vergeten en willen nu weerwraak. Ook Snas mag zich nog niet als kampioen beschouwen want het krijgt Camu op bezoek zodat deze zoals het spreekwoord zegt wel eens met het derde been zouden kunnen aan de haal gaan en hun titel kunnen behartigen. Op 20 april moet Snas naar Edo dat nog steeds in puntennood verkeert en geen geschenken zal uitdelen. Excelsior krijgt het bedreigde Houtmarkt op bezoek en op papier zou dit geen problemen mogen scheppen. Maar een wedstrijd moet nog altijd gespeeld worden. Melckebeekvrienden ontvangt Camu, die een taaie klant zullen hebben aan de lokale ploeg zodat een gemotiveerde scheidsrechter R. Impens geen gemakkelijke namiddag tegemoet gaat. De tweede afdeling daar zijn na 13 april de prijzen verdeeld. Giwo kroonde zich als kampioen en wordt door Rey- naerds gevolgd naar de hoogste afdeling. J. Timarcha en Brughuis degra deren naar de derde afdeling. Daar blijft de spanning eveneens voortdu ren. Vier clubs kunnen alsnog aanspraak maken op de titel: Honda, Bouw, Rode Lantaarn en Rode Duivels zijn nog in strijd voor de titel en voor een plaats die hen recht geeft volgend seizoen in de tweede afdeling aan te treden. Op woensdag 17 april krijgt Bouw de gemakkelijkste opdracht bij staartploeg Breughels. Honda ontvangt Melody, wat niet zo'n gemakkelij ke klus betekent want deze laatsten dienden Bouw een eerste seizoensne derlaag toe. De korte verplaatsing van Rode Duivels naar gebuur Animalia zou wel eens de beslissing kunnen brengen in deze Denderleeuwse derby. De meeste voetbalkenners die we ondervroegen denken dat Honda het meeste talent in huis heeft om aanspraak te kunnen maken op de titel. Maar wie zijd zij, het zijn tenslotte de spelers die bepalen over winst of verlies. In de zondagafdeling is het al langer geweten. Met nog één wedstrijd te spelen zijn de prijzen al verdeeld: 1. Rode Roos, 2. Nieuwe Wijk en Amapola, 4. R. Familial. CAMU 1 O.C. AALST 1 Deze wedstrijd had alles om het lijf om een spannende thriller te worden. Beide ploegen mochten of konden zich geen puntenverlies veroorloven, zodat scheidsrechter Garcia, die trouwens een uitstekende wedstrijd floot, de touwtjes stevig in handen nam en meermaals met het gele karton in de hand zijn gezag liet botvieren. De bezoekers die drie dagen tevoren een schaamteloze neder laag moesten inkasseren op eigen veld tegen het bedreigde Leeuwerik (0-2) begonnen dit keer met man en macht de lokale defensie te bestoken en dat resul teerde in een schitterend doelpunt langs Luc D'Herde (0-1). De lokalen daaren tegen dachten aan de bezoekers een gemakkelijk hapje te hebben om te verorberen na hun ruime 4-0 winst tegen leider Excelsior, ze waren meteen gewaarschuwd. Het bleef bij de verdien de 0-1 tot bij de rust, of kwam het door de warmte dat de lokalen met lome benen liepen te voetballen? De tweede helft wou en zou de gastgevende ploeg eens vlug orde op zaken stellen maar de gasten hadden zich op de aanvalsdrift voorbereid en lieten niet betijgen tot J. De Man toch de gelijkmaker kon netten. De bezoekers waren tevreden met het gelijkspel en zijn nu zeker van het be houd. EXCELSIOR 1 EDO 0 Door het uitstekende weer was de Os- broek goed bevolkt en kozen de dames die met hun echtgenoten een wande lingetje maakten in het naburige park de terrasjes van de taverne om de eerste zonnestralen op hun bleke huid te laten inbranden. De mannen zochten de om heining op want er werd gevoetbald tussen twee ploegen die nog iets goed te maken hadden. De lokalen zijn nog in strijd voor de titel en Edo vecht tegen de degradatie. Het werd een wedstrijd die iederen kon behagen, zodat scheids rechter Freddy Van Impe maar weinig tot verpozen kwam. De lokale ploeg voerde pressing maar zag gemaakte doelpunten gestuit door de staander of de dwarsligger. Toch kon de verdiende zege niet achterwege blijven en die kwam tot stand toen C. De Schrijver, eindelijk, de weg naar het lege doel vond en het enige doelpunt van de wedstrijd scoorde. Men zag het zweet druppelen op het kalende hoofd van de Excelsior- voorzitter die een gat in de lucht sprong van blijfschap. De bezoekers, die gestre den hadden als leeuwen, waren er aan voor hun moeite en komen geen stap dichter in de rangschikking. R. ESPANOL 1 ALEXANDER 0 Gelegenheidsscheidsrechter L. Van der Veken, die een zieke kollega moest ver vangen, floot een uitstekende wedstrijd. Daar beide ploegen aanvallend ingesteld waren moest hij meermaals een spurtje uit zijn getraind lichaam halen om de vlugge spitsen niet op buitenspel te be trappen. De bezoekers, die de laatste weken een resem doelpunten scoorden en de ene na de andere overwinning binnen rijfden, konden nu echter geen vuist maken tegen een goed georgani seerde Spaanse verdediging, die in het verleden het zwakke punt van de ploeg was en meermaals omzeild werd, hield nu stand. De lokale ploeg kwam ver diend op voorsprong met een doelpunt van F. Diaz. De bezoekers waren zodanig aangeslagen door deze opdoffer dat ze dit niet meer te boven kwamen en zo met een nederlaag huiswaarts moesten. Teleurgesteld waren ze echter niet want Jeugdvoetbal. Een opname van een fase tijdens de wedstrijd tussen de preminiemen van Thor Meldert en die van Mere. 1 De Meerse aanval kan gestopt worden door de Melderise keeper maar het scheelde met veel. Let ook even op de gelaatsuitdrukkingen van die jonge kerels (da) het behoud is sinds lang verzekerd. SNAS 3 LEEUWERIK 1 De ploeg uit Lede was niet zinnens zich reeds bij de degradatie neer te leggen en speelde de pannen van het dak. Het kwam zelfs verdiend op voorsprong langs Van de Putte. Deze voorsprong kon men behouden tot 10 minuten voor affluiten toen de tot dan toe uitstekende scheidsrechter in de fout ging. Een bru tale duwfout van een lokale speler werd niet bestraft zodat de bezoekende defen sie zo verbouwereerd was voor het niet fluiten van deze overtreding, dat men in eigen doel verwerkte: 1-1. Deze opdoffer kwam voor de Ledenaars hard aan. Ze verloren er het noorden bij en P. Helin bezegelde met nog twee treffers het onverdiende lot van de aangeslagen be zoekers. Waterval, dat A.Z. 77 op bezoek Itreeg moest telkens een achterstand ophalen en zorgde uiteindelijk voor een gevleide puntendeling, 3-3. M. Boquet, P. De Windt en P. Christiaens namen de A.Z.-doelman op de korrel. Verpeten, Lauwereys en Van Hout vonden de loka le doelman in gebreke. In een heuse degradatiewedstrijd, die weinig kon be koren, speelden Houtmarkt en Apostel ken 1-1 gelijk. Octopus moest de zege aan het bezoekende Melckebeeckvrien- den laten, 2-3. De Moor en Temmerman voor de lokalen, Joos, De Backer en Van Hauwermeiren voor de bezoekers zetten de netten bol. De Zwaanvrienden boe ken een verdiende 3-0 uitzege bij een uitgeblust R. Sportief. Van Gijseghem en Wouters zorgden voor de ruime winst. GIWO 5 BARTAN 1 De thuisaanhangers waren ruim in aan tal om hun ploeg te steunen want mits een gelijkspel kon de kampioenenvie ring beginnen voor de lokale ploeg die haar verloren statuut terug kan inne men in de hoogste afdeling. Scheids rechter E. Van Impe, van geen kleintje vervaard, speelde het spel heerlijk mee onder het waakzaam oog van de waarne mer met dienst, F. De Sutter. Het werd een sportieve wedstrijd met de lokale ploeg in een glansrol. D. Ringoir, C. Van der Eecken, G. Coster en D. Anné (2x) vonden de ongelukkige Bartan-goalie in gebreke. In de feestroes mochten de bezoekers de eer redden. De huldiging kon beginnen. Bloemen en champagne werden aangerukt. Men kon zo op het gelaat van sekretaris Gaston Ringoir zien dat deze met zijn vreugde geen blijf wist. BLAUW-WIT 6 GROENWIT 0 Beide ploegen stonden ooit tegenover elkaar als aartsrivalen, dat ze het wit uit elkanders ogen konden zien, maar de vete die er heerste moet onlangs bijge legd zijn. Van rivaliseren was nauwelijks iets te bekennen zodat scheidsrechter R. Impens weinig hinder ondervond om deze wedstrijd tot een goed einde de brengen. De lokale ploeg lijkt momen teel het sterkste elftal van de 2e afdeling te zijn, maar is daarmee veel te laat begonnen zodat het zich nog een jaartje schuil zal moeten houden in tweede. Indien deze ploeg ook volgend seizoen bijeen kan blijven, zal er moeten afgere kend worden met dit team. Groen-Wit speelde nochtans niet onaardig maar was niet opgewassen tegen de aanvals- kracht van de gastgevers zodat doelpun ten niet achterwege konden blijven. G. Picqueur, G. Cornand (2x), H. De Cock, J. Verstraeten en W. Huylebroeck zorg den voor het half dozijn doelpunten. BAMBOE 3 ONDER DEN TOREN 0 De bezoekers uit Gijzegem speelden een slechte wedstrijd en werden verdiend met een nederlaag huiswaarts gestuurd. Ondanks de goede wil van Kindermans en Grysolle kregen ze geen vat op de wedstrijd zodat Van den Berghe G., De Rijck G. en Verhofstadt G. hen de neder laag toedienden. Reynaerds kreeg de 5-0 zege kado daar Brughuis in de 2e ronde van de kompetitie de pijp aan Maarten gaf. Eeckhoom, in goede doen, stuurde N. Hofstade met een 5-0 forfait-pil huis waarts. Osselaer N. (2x) en Peinsaert (3x) drukten hun stempel op de wed strijd. Endoka had een gemakkelijk hap je aan een reeds veroordeeld J. Timar cha. De Cock C., De Bruyn G. en Van Hoeck S. zetten hun ploeg in het zonne tje en V. Denderleeuw won verdiend met 2-1 bij Cobilas. HONDA 9 DRIEVELDEN 0 De lokale ploeg is vast besloten om volgend seizoen een reeks hoger te spe len en is zonder verdere tegenslag reeds zeker in hun opzet te slagen. De bezoe kers zagen alle kleuren van de regenb oog, van Aalst tot Japan, en werden overrompeld met een karrevracht doel punten. De Munck (5x), De Rijck P., Van Keymeulen, De Leenheer C. en Carael L. deden de bezoekende netten trillen. BREUGHELS 0 RODE LANTAARN 6 De bezoekers waren nochtans niet met hun sterkste opstelling naar Dender- houtem gereisd. Maar de lokalen lieten nogmaals zien hoe zwak ze zich dit seizoen opstelden. Het werd een gezellig onderonsje zodat scheidsrechter Peir- linck een rustige namiddag kende. Ver hofstadt G. (2x), Steghers J.P., Schalck B., Bracke W. en Troch V. zetten de lokale doelman op het verkeerde been. Bouw, dat op bezoek moest bij het Denderleeuwse Animalia, kwam maar net met de hakken over de sloot en keerde met een 1-0 zege huiswaarts. H. Van der Speten tekende voor het doel punt. Rode Duivels ging bij Wembley de zege in de wacht slepen, 2-1. Herpoel J. lukte de 2 doelpunten. Dressel zette Tiger Pub met 5-1 opzij. Van der Borght P. (3x), De Saedeleer B. en Claessen zetten de netten bol. V.V.T.T.A., in een produktieve bui, versloeg het bezoeken de Pie Boys met 6-2. Torenboys - Saf werd in de tweede helft ontsierd door een heuse vechtpartij zodat scheids rechter Van der Stockt de gemoederen niet kon bedaren en wijselijk de wed strijd affloot. AMAPOLA 1 RODE ROOS 2 In de zondagafdeling is het pleit reeds beslecht sinds vorige week toen Rode Roos zichzelf als kampioen opvolgde. Toch wil het het seizoen zonder neder laag afsluiten. Mooi kon men deze wed strijd niet noemen, want met nog één wedstrijd voor de boeg mocht men ge wagen van een eindeseizoenswedstrijd. De bezoekers toonden zich toch het betere elftal en wonnen verdiend. Bom- beeck G. en Rombout M. zorgden voor de doelpunten van de bezoekers. Scheidsrechter Everaerts R. was de beste man op het veld. STAR BOYS 6 KOSZEN 2 De lokale ploeg was in de wolken met deze verdiende overwinning en ondanks de zes die ze tegen de netten trapten, lieten ze nog een resem doelkansen onbenut. Ringoir D. (3x), Verstockt M. (2x) en Van Sande E. zetten de bezoe kers voor schut. Adelaars zijn nochtans sierlijke vogels maar deze Adelaars kon den hun prooi niet overmeesteren en werden zelfs de prooi van Sunset, 0-5. Pano snakt naar het einde van het sei zoen en brengt er nog maar weinig van terecht zodat het bezoekende Sportkring verdiend aan de haal ging met een 1-3 zege. Ook Gipas laat betijen zodat het bezoekende Nieuwe Wijk met haar 1-3 winst de tweede plaats in de rangschik king veilig stelt en R. Familial won met een monsterscore bij Kastaars, 1-9. Po reistampers - Park eindigde onbeslist 2-2. Belangrijke wedstrijden weekend van 20 en 21 april '91 Edo - Snas (Kruis Moorsel) Excelsior - Houtmarkt (Osbroek) Bartan - Blauw-Wit (Beukenhof) Bouw - Dressel (Rozendreef) Georges Jeugdvoetbal. De preminiemen van Thor Meldert moesten het opnemen tegen Mere en de bezoekertjes trokken aan het langste eind (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 21