Praten met Danny Van Goethem Steven Ruymaekers sterkste nieuweling te Lede Eerste palm j voor Jurgen D'Heer Mario Van Goethem, de liefde voor de fiets... Geert Joos Antonio Checchinato, spurtwinnaar Juniores in Schoonaarde Liefhebbers in Wieze O.V.W.B.-wielrennen - vijfde lenterit De Voorpost - 19.4.1991 - 23 WIELRENNEN Wielrennen. Danny Van Goethem (da) Danny Van Goethem is een tweedejaars-junior en legt zich toe op het veldrijden, alhoewel hij toch niet bang is om er wegwedstrijden bij te voegen in zijn goedgevulde sportagenda. Normaal heeft Danny tijd genoeg om te trainen maar zijn werk vraagt de grootste tijd van zijn dag en dan is het niet gemakkelijk om buiten de winteraktiviteit, 't zomers de koncentratie op maximum te stellen. Een van de redenen dat ik niet optimaal rendeer in de wegwedstrijden, stelt hij: maar stilaan begint de «weg» mij toch te interesseren, want het is altijd niet gemakkelijk om iemand te vinden die klaar staat om met je mee te gaan en die paraat is om met uw crossfietsen aan de materiaalposten te wachten tot... eh, je begrijpt wel! Laat staan dat ze je fietsen poetsen na een cross. Let wel op, de mensen die mij tot nu toe hielpen ben ik erg dankbaar, want zonder hun steun was het sprookje misschien al voorbij! Danny, U weet wel dat de wegkompetitie meer tijd opslorpt dan een veldritseizoen! 'tja, dat denk je misschien, maar vergeet niet dat voor de crossers er ook nog een wegtraining op het programma staat en die training is zeker niet van het toeristenkaliber dat je soms nogal eens bemerkt bij de wegrenners. Het crossen is in de jeugdreeksen zwaarder dan sommige wegwedstrijden en van een rondje «rusten» komt ook niet te veel in huis, het is het gaspedaal indrukken tot over de stréep en elke dag met uw materiaal bezig zijn is, ook een «must». Ik denk dat de «weg» geen probleem mag zijn en van één ding ben ik zeker, het zal allicht properder zijn en als mijn resultaten evengoed zijn of worden dan deze van mijn crosswedstrijden, dan zal ik dik tevreden zijn! Binnenkort moet ik overstappen naar de liefhebbers en dat zal ook geen lachertje worden, maar ja we zien wel. hdg De Zeelse junior heeft zijn eerste wed strijd in die kategorie gewonnen. Veel palmen zullen er niet meer bijkomen want hij werd deze week amateur. Reeds van in het begin waren er speldeprikken van Johan Leysen en Geert Omloop. Maar die twee knapen zullen we nog in de eindfase tegenkomen. Opnieuw was het Johan Leysen die na vijftig kilometer ten strijde trok, gevolgd door Geert Om loop, Jurgen D'Heer, Luk De Gent, Kris Heyndrickx en Johan De Proft; Enige tijd probeerden nog Nico Tygat, Werner Van Looy en Jempi Veldeman tot bij die zes te geraken, maar ze werden gevat door de groep. Meer dan een minuut voor sprong hadden de koprijders bij het ingaan van de laatste ronde en iedereen wist dat de winnaar uit dit sextet ging komen. Tijdens die laatste ronde probeerden enkelen er nog alleen vandoor te gaan maar die pogingen werden te niet ge daan. Op twee kilometer van de eind meet sprong Jurgen D'Heer weg en de anderen kwamen kracht te kort zodat de Zeienaar met een kwart minuut voor sprong alleen over de meet kwam. Om loop, die bijzonder hard gewerkt had, werd slechts vierde na Leysen en Hen- drickx. Wielrennen. Geert Joos uit Sint-Amands won in Wieze de amateurswedstrijd. Guy Van Hese was tweede (foto guy) Wielrennen. Mario Van Goethem (xl) Het is niet aan iedereen meegegeven om later als broodrenner de kost te verdienen, maar het tegendeel bewijst dat er sommige jongens zijn die meer liefde voor het stalen ros bezitten dan de échte rennertjes, en een voorbeeld hiervan vonden we bij Mario Van Goethem. Voor deze pallieter is en blijft de fiets een grotere rijkdom dan voor andere leeftijdsgenoten een auto is. Mario die aktief is bij wielerklub «Stanzajchers» van Moorsei neemt aan elke rit deel zodat hij niet teveel achterop geraakt met het puntensysteem dat door de wielerklub wordt verdeeld bij elke start. Vorig jaar heb ik enkele ritten gemist zodoende dat mijn klassement verre van schitterend was en dat wil ik dit jaar niet herhalen, vertelt ons de joviale jongen. Als alles goed blijft draaien zoals nu, dan kan het gebeuren dat ik meerijd naar Italië. Ja ik geloof dat het Italië is waar ze heenrijden ofwel Oostenrijk, ik weet het-niet juist meer maar zo heb ik ongeveer wat geruchten gehoord in dat verband! Onze vriend droomt ervan om een prachtig eindresultaat te behalen en ietsje sterker uit te halen in de twee plaatselijke ronden die op vrije snelheid mogen betwist worden, en bij het einde van deze ronden nog eens een vlijmscherpe spurt eruit te persen dat ook voor hem eens het hoogste aantal punten het scorebord verschijnen. Het is natuurlijk niet gemakkelijk, maar zoals Mario een grote liefde koestert voor zijn hobby kan ALTIJD de grens worden verlegd zodat sukses voor hem zeker niet uitgesloten is en dat succes wensen we hem uit de grond van ons wielerhart toe! hdg De Wiezenaars kregen 69 vertrekkers aan de inschrijvingstafel en dat allicht deugd gedaan hebben aan de organi satoren. Voor de kijkers was er echter niet veel te beleven. Toch waren er enkele pogingen maar die droegen niet ver. Uiteindelijk dacht men dat stree- krenners als Tony De Ridder, Bart Peel- man of Gunther Van den Abbeele het laken naar zich toe zouden trekken maar toen de wedstrijd met nog zo'n zes kilometer te rijden toch in de beslissen de plooi viel, was er niemand meer vooraan te vinden. Een andere streekge noot, Guy Van Hese, gaf de eerste stoot. Eddy Tuytschaever, Hans Van de Putte en Geert Joos konden aansluiten en meteen was het doek gevallen, al deden de typische streekrenners nog wel enke le pogingen. De meet was echter te dicht om daarin nog te geloven. De vier leiders daarentegen verstonden elkaar zeer goed en zo konden ze nog een kloof van een halve minuut slaan. Geert Joos uit Sint-Amands won de eindspurt, vóór Guy Van Hese, Tuytschaever en Van de Putte. Bart Peelman won de sprint van de 20 achtervolgers. Na hem volgden Walter Ongena, Tony De Ridder, Alain De Vuyst en Gunther Van den Abbeele. Zestig nieuwelingen kwamen in Lede aan de start op een zonovergoten om loop die beloofde zwaar uit te vallen voor de deelnemers. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de eerste ronden in wandeltempo werden afgehaspeld. Toen was het echter welletjes vond Steven Ruymaekers. Hij ging zwaar aan de boom schudden. Vlug had hij reeds een voorsprong opgebouwd maar ook de seingevers schenen wat last te hebben van de zon. Ruymaekers werd een ver keerde weg opgestuurd en zijn voor sprong kreeg een enorme deuk. Vlug dan rechtsomkeer op een voetpad en verder met een slingerend wiel. Geluk kig kwam er snel hulp zodat Ruymae kers zijn kansen weer ten volle kon verdedigen. Dit lukte ook want hij bleek de sterkste te zijn. De zeventien achter volgers kwamen wel dichtbij maar raak ten niet meer in het spoor van Ruymae kers. In de achtergrond viel Geert Claus vaak aan. Zo wisten de andere renners van Antwerp Bicycle hun afstoppings- werk te wettigen. Nico Loodts wist zich tenslotte uit de achtervolgende groep los te maken en kon eveneens afgescheiden de eindstreep halen. Steven Ruymae kers werd niet meer bedreigd en behaal de in Lede zijn derde overwinning. Na Arendonk en Oordegem toonde hij zich nu ook heer en meester te Lede. Provost werd derde en Van De Voorde vierde. De spurt van het peleton voor een vijfde plaats werd gewonnen door Kurt Schram. Stefan Hendrickx liet in de wedstrijd in Lede eveneens een sterke indruk maar hij werd door pech vroeg tijdig uit de wedstrijd gebannen. Steven Ruymaekers bleef in de eerste warmte zijn 52x18 ronddraaien en bekloeg zich achteraf over die verplichte pothelm, of moeten wij zeggen zweethelm. Nicolle Nieuwelingen te Lede. Voor de derde maal mocht Steven Ruymaeckers het zegegebaar maken (nic) De Italiaanse ex-prof Antonio Checchi nato heeft de vijfde en voorlaatste rit in de spurt gewonnen, vóór Pierrot De Wit en Ignace Van Moer, na een ganse wed strijd op het voorplan te hebben gere den. Frans Van Eyck, die duidelijk de konditie van 1990 nog niet te pakken heeft, gaf op. Uitslag 1. Antonio Checchinato, 2. Pierrot De Wit, 3- Ignace Van Moer, 4. Willy De- poorter, 5. gelijk: Emiel Peetermans en Julien Logier, 7. Johnny Lamberts, 8. OmerVan Molle, 9- Michel Michiels, 10. Guv De Checchinato, 5. Omer Van Molle, 6. Igance Van Moer, 7. Daniel Hubleau, 8. gelijk: Pierrot Dewit en Giuseppe Salesse 9,10. Serge Pitet 8,11. Jean Spenders 7. 12 gelijk: Petrus Sergoris en Carlos Scar- lata 5,14. Guy De Waerzegger, Emiel Van Veer, Emiel Peetermans, Frans Aerts 1. Nieuwelingen te Lede. Winnaar Ruymaeckers in gezelschap van ploegmakker ^tand na ritten en tweede in de uitslag, Nico Loodts (nic) 1- Willy Depoorter 42, 2 gelijk: Michel Michiels en Julien Logier 24,4. Antonio Nieuwelingen te Lede. Steven Ruymaeckers bleef stevig doorgaan. Ondanks de wegvergissing bleef hij Wielrennen. In Hamme won Kurt Eeckhout de amateurswedstrijd met een lichte allcen voorin (nic voorsprong (vh) OVWB-wielrennen. Omer Van Molle presteert regelmatig tijdens de lenterit- ten maar deze keer zat een zege er nog niet in (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 23