Erwin Gabriël uit Hamme zet overwinningen op een rijtje! Kenny Vertenten worstelt met weerbarstige konditie Jo De Smet Patro-kampioen Hamse judoka's deden het goed 24 - 19.4.1991 - De Voorpost Motocross Motorcross. Kenny Vertenten wil een vaste stek verwerven bij de BLB 500cc internationalen (gvw) TAFELTENNIS De 27-jarige naar Hamme overgewaaide Meetjeslander is momenteel in de BLM motobond de blikvanger bij de interna tionalen in de 500cc klasse. Klasbak Gabriël koos voor een trage aanloop. Hij forceerde de aanpassing van de BLB naar de BLM niet. De omlopen van de liefhebbersbond zijn gekend als weide en modderomlopen. De BLM die zijn parcours meestal op de zware zandcir- cuits in de Limburg trekt, worden als veel moeilijker aanzien. Erwin Gabriël die in de motocrosswe- reld wordt erkend als een specialist van de perfectie op technisch vlak, sleutelde aan de motor en de vering. Na de testen te Lummen-Genebos en Ranst zorgde hij de volgende weken voor een specta culair palmares. Op 24 maart startte hij met een verdienstelijke tweede plaats achter de regerende kampioen Van Geel. Van dan af stond er geen maat meer op Erwin. In de Paastrofee te Reet werd hij tweede in het algemeen klassement, nadat hij op Paaszondag won. Te Dilsen won hij de twee reeksen en dit resulteer de in een logische eindzege. Vorige zon dag stond te Wuustwezel de eerste proef voor het kampioenschap van België op het programma. De gevestigde waarden als Van Geel, Van Rompaey en Van Balen werden door de kalme Gabriël op drift Gabriël weet dat hij het moet hebben van zijn technische vaardigheid en stiel kennis. Zijn lichamelijke mogelijkhe den zijn door een weerbarstige schouder beperkt. De eerste proef werd met zwier en schwung gewonnen door de Hamme- naar en in de tweede reeks kon hij zich een afwachtende houding veroorloven, de tegenstanders moesten komen. Een tweede stek was voldoende om eindwin naar en leider te worden in de voorlopi ge stand voor het Belgisch kampioen schap. Zonder grote tegenslagen wordt het voor de konkurrentie zeer moeilijk om Gabriël van de titel te houden. 1991 wordt voor hem een zeer belangrijk jaar. Hij wil zijn vriendin An Schelfaut met wie hij in september huwt een driekleurige trui aanbieden. Aan de Meerstraat te Hamme-Zogge in het ge kende sportlokaal bij "Mang" heerst de euforie. De bloemtuilen van het crossi dool sieren de muur. Lokaalbaas en sportmentor Herman Au- denaert, motocross freak in hart en nieren heeft de brede glimlach. Zijn poulain doet het goed. Hij geniet zicht baar. De erkenning is wederzijds. Erwin Gabriël steekt zijn voldoening over de inspanningen van Herman Audenaert niet onder stoelen of banken. Een sport mens met het hart op de rechte plaats noemt hij hem. Motorcross. Erwin Gabriël uit Hamme is momenteel de crack bij de BLM SOOcc (gvw) Hij beseft dat zulke mensen de liefde voor de moto blijven aanwakkeren. Er win Gabriël die tot voor twee jaar nog in de BMB de Grote Prijzen reed, moest uit noodzaak een stap terugzetten. Alleen de fabriekspiloten zijn bekwaam om de top te halen. Momenteel kombineert hij de sport met een beroep in de Chrysler- Jeep garage te Hamme. Dit seizoen koos hij voor een Kawasaki moto van Delta Motor uit Arendonk. Hij kan om het seizoen op de sportief moge lijk beste wijze af te ronden, terugvallen op Sinisalo kledij, Alpinestarts batteri jen, Arai helmen, Scott brillen, Aragosta vering, Ipone olie, Jofrysport Leuven, Slechten uitlaten en zeker vanaf dit sei zoen op Bike Parts - Geerinck Hamme- Ei it Gabriël staai i ecus meer dan tien jaar in het motocross gebeuren. Hij relativeert de tegenslagen en kent zijn mogelijkheden. Hij houdt niet van een geforceerde opbouw. Momenteel staat hij op drie kwart van zijn mogelijkhe den. De konditie wordt op peil gehouden door mountainbikefietstochten, loop- en powertraining en indien er voldoende vrije tijd overblijft één specifieke cross training op het zandcircuit te Axel. De prestaties van Gabriël die zich tijdens de kompetitie tot berekende risico's be perkt, stoelt op kunnen en ervaring. Hij borrelt van ambitie en wil die met zijn Kawasaki machine als partner omzetten in prestaties en op die weg zit hij mo menteel. BENO -HAMME ZOG GE 63 47.94.86 TEL 052- Een van de hoogtepunten bij Patro is het jaarlijks clubkampioenschap dat omge doopt werd in Trofee Jozef Van Couwen berghe ter herinnering aan de te vroeg overieden clubsekretaris. Daarvoor kwamen zich dertig spelers aanmelden wat zeker een sukses kan genoemd worden. De lottrekking gaf eigenlijk weinig opzienbarende reeksen. Trouwens het inlassen van een handi capformule geeft schier gelijke kansen aan iedereen. In poule 1 was Johan Van Hecke de primus. Hij won alles. Om de tweede geplaatste te vinden was er wat cijfer- werk nodig en uiteindelijk werd deze plaats bezet door Gerd Van Kersavond. In poule 2 waren de overwinningen bijna evenredig verdeeld. Nico Schelf hout werd overwinnaar en Marcel De Grave werd tweede. Peter Van Cauteren was hier de grote verliezer. In poule 3 werd Francois Van Dender eindoverwinnaar en Carl Goossens werd als tweede gerangschikt. De hoogst ge klasseerde Guido De Block werd hier uitgeschakeld. Hij won amper éénmaal. De handicapformule zette hem klem. In poule 4 was Jo De Smet de grote overwinnaar. Hij won alles en Jan Water schoot mocht als tweede verder vechten. De winst in poule 5 ging naar Bart Van Couwenberghe die zonder verlies het nummer één werd Eric Verdonck was onverwachts de tweede man. In poule 6 zou Paul De Schoesitter zonder nederlaag de reeks beëindigen. Hij werd dus nummer één en Mare De Keyser ging verder als tweede. De tweede geklasseerden uit elke reeks speelden dan tegen elkaar om de twee spelers te kennen die nog met de zes overwinnaars in de eindpoule zouden komen. Daaruit werd Erik Verdonck opgevist die eerst Carl Goossens en daar na Marcel De Grave versloeg. De tweede man voor de eindpoule werd Gerd Van Kersavond die Jan Waterschoot van de zege hield en daarna Mare De Keyser het nakijken gaf. In de 1/4 finale werden alle wedstrijden meestal in drie sets beslist omdat de voorgift een belangrijke rol speelde. Bart Van Couwenberghe versloeg met 2-1 Gerd Van Kersavond (2-1). Jo De Smet haalde het van Paul De Schoesitter (2- 0). Een verrassing kwam van Nico Schelfhout die Johan Van Hecke van de zege hield (2-1). En tenslotte zou Erik Verdonck, Francois Van Dender in de derde set naar huis zenden. In de 1/2 finale zou Verdonck zich in de kijker spelen door Nico Schelfhout in twee sets te verslaan. Meer spanning was er bij Jo De Smet die drie volle sets nodig had om Bart Van Couwenberghe te ver slaan. De eindfinale tussen Erik Verdonck en Jo De Smet was geweldig spannend. Verdonck kreeg twee punten voor sprong, maar die brachten hem weinig baat bij. Jo De Smet zou het halen met 2-1 cijfers (21-13, 23-25 en 21-18). Eindstand: 1Jo De Smet; 2. Erik Ver donck; 3. Bart Van Couwenberghe; 4. Nico Schelfhout; 5. Paul De Schoesitter; 6. Francois Van Dender; 7. Gerd Van Kersavond; 8. Johan Van Hecke. In de damesreeks kregen we de ver wachte kampioen: Pascale Spiessens. Toch kreeg ze meer tegenstand dan verwacht werd. Twee keer had ze toch een derde set nodig om te overwinnen. Meteen kregen we de volgende eind stand: 1. Spiessens Pascale; 2. De Waele Inge; 3. Van Couwenberghe Els; 4. Van Couwenberghe Gerda. HVC Motorcross. In Hamme-Zogge bij Herman Audenaert voert motorcross het hoge woord. Erwin Gabriël en Kenny Vertenten worden er op de handen gedragen (gw) Vier Hamse judoka's trokken zaterdag naar Deinze om er te trachten een van de prachtige trofeeën in de wacht te slepen tijdens het jaarlijkse tornooi al daar. Met drie slaagden zij er in binnen de prijzen te vallen en Sammy Steels en Gino Willockx haalden zelfs de hoofd prijs binnen. Gino Willockx, hoewel verplicht een ge wichtsklasse hoger te kampen, was weer ongenaakbaar en werkte zijn drie kam pen onfeilbaar af. Ook Sammy Steels toonde zich baas in zijn poule. Om daarna in de grote finale de wedstrijd te beheersen en na een spannende kamp bij beslissing van de jury als winnaar te eindigen. Nico Willockx werd in de schiftingen wel uitgeschakeld voor de eerste plaats, doch plaatste zich langs de herkansin gen om voor de kleine finale en haalde verdiend een fraaie derde plaats. Ook Chris Van Cleemput zag zich een zelfde scenario toegewezen. Hij bezweek uiteindelijk in de laatste wedstrijd en eindigde als vijfde. Zondag was er dan verzamelen geblazen te Zelzate. Met vijf moedigen werd deze klus aangevangen. Karen Heirman ken de een minder goede dag en kon deze keer geen vuist maken. Terwijl Christof Gillet geen geluk kende. In zijn eerste wedstrijd, onbeslist, werd zijn tegen stander aangewezen. In zijn tweede kamp overheerste hij zijn opponent en won met houdgreep. Terwijl hij in de laatste kamp een strafpunt kreeg, dat niet meer op te halen bleek. Zo eindigde hij op de derde plaats zonder dat hij eenmaal geworpen werd. Michel De Cock werd eenmaal verrast, doch toonde zich daarna langs zijn beste zijde en legde beslag op een mooie tweede plaats. Ook Nicolas Van Bogaert werd tweede, na een ongelukkige wijze een mooie techniek zag gevalideerd in het voordeel van zijn tegenstrever. De andere kampen werden gemakkelijk in zijn voordeel beslecht. De dames hielden dan maar de Hamse kleuren hoog in de persoon van Sabrina Steels. Zij won drie kampen achtereen met brio en prijkte daags na de stunt van broer Sammy, hier eveneens op het hoogste schavotje. HVC Boogschieten. In het café Voetbal te Uitbergen schoot Leonard Poecke zich koning (vdwg) Boogschieten. In het café Sint-Elooi te Uitbergen schoten de Kermisvogels voor het koningschap. Maurice De Backer werd keizer en Etienne Claus koning (vdwg) Boogschieten. Koningsschieting in café Ons Vermaak te Uitbergen. Jozef Peelman was zeven jaar kampioen en werd nu keizer. Patrick Van der Heyden is koning (vdwg) De 21-jarige jongeman uit St.-Niklaas, wiens motocross roots in het sportlo kaal aan de Meersstraat te Hamme-Zog ge liggen, is niet tevreden met de aan loop naar het seizoen 1991- Hij piekert over de oorzaken van de weerbarstige konditie. Hij laat niets onverlet om fy siek paraat te zijn en toch kent hij in de slotronden van iedere reeks een terug val. Hij heeft nochtans het inzicht om het resultaat van vorig seizoen minstens te evenaren. Hij eindigde bij de BLB inter nationale 500 cc op de tweede plaats achter René Van der Made maar voor Erwin Gabriël, die nu naar de BLM overstapte. Kenny wil het nochtans waarmaken op zijn Honda 500. Hij be seft dat hij misschien een te snelle opgang koos. Maar ter plaatse trappelen ligt niet in zijn aard. Kompetitie bete kent voor hem het zo goed mogelijk doen. Hij kon ook de gemakkelijkste oplossing kiezen en als jonge talentrijke jongere de palmen in de lagere reeksen aan elkaar rijgen. Hij is aan zijn vierde seizoen inter bezig. Hij probeerde ook een keer bij de BMB. Een opdracht die financieel niet haal baar is. Een stapje terugzetten is kiezen voor een vast beroep, momenteel in de Garage Maro St.Niklaas bij zijn ouders. Hij blijft nochtans opkijken naar de beteren. Hij is evenwel realist en strooit zichzelf geen zand in de ogen. Hij beseft nu hij respons bij de sponsors kreeg dat hij wat te bewijzen heeft. Naast een Honda Motor van Van de Velde uit Ooi- gem kan hij voor de toebehoren terug vallen op Wynn's, Ufo, Ipone Olie, Bike- parts, Geerinck Hamme Zogge en uiter aard lokaalbaas Herman Audenaert, waar hij zich thuisvoelt. Hij voelt zich op zijn gemak in het Zogse sportlokaal. Kenny spitst zich tijdens het seizoen toe vo"e achtervolgingen. Hij is een krach- op veel looptrainingen. In de winter trijder en dat heeft al eens implicaties in kiest hij voor konditietraining en power de slotfase van de reeksen. De kwalitei- training. Een nadeel in de voorbereiding ten blijven onaangetast. De ereplaatsen is dat'hij te weinig moto kan trainen, van de seizoensaanhef zullen crescendo Kenny Vertenten kent zijn sterke en gaan. Hij wil naar het podium evolue- zwakke plekken. Hij weet dat hij geen ren. crack is bij het starten. Hij is meestal BENO aangewezen op lange en dan ook risico-

De Voorpost | 1991 | | pagina 24