Eerste zege voor Farazijn Ronde Van Oost-Vlaanderen W.A.O.D. Van Wijnsberghe R. (E voor de eerste maal in zijn leven en nog maar eens V. Wartel, P. Ryckewaert en W. Roels Muur vrV H Mede op het podium: H. Van Craeynest - M. Mortier - M. Van Heule De Voorpost - 19.4.1991 - 25 WIELRENNEN WAOD-Veteranen zondag in Oudenaarde-Volkegem R^lMuwïrfim Halderjem'\ j,x. WoWïchtBgim. - iozebaki. - St Goriks/ rhassèïFT Martin)' iöit"-" L iWaaroêW--. V- GMtartlpff WAOD-Veteranen in St.-Denijs-Helkijn Evenals vorige week te Arc-Wattripont hielden hier ook de inrichters eraan wedstrijden te organiseren voor alle WAOD-categorieën. Dat betekent uiter aard een vroeg startuur voor de vetera nen die meestal als eersten moeten strijden voor de bloemen. Dat betekent ook dat de 4 reeksen veteranen samen moeten starten. Er wordt dan wel reke ning gehouden met de oudste kategorie die bij de start een voorsprong krijgt van een tweetal minuten. Er kwamen 23 E-renners een rugnum mer afhalen, waaronder 8 E-plussers. Het is echter ondenkbaar dat deze ren ners uit de greep kunnen blijven van de later gestarte andere categorieën. Hun probleem is zo lang mogelijk voorop te blijven en eens ingelopen trachten aan te sluiten bij hun jongere kameraden en zich daar ook te handhaven. Er zijn echter weinig renners die daartoe in staat zijn. Zeker wanneer men weet dat er gekoerst moest worden op een lastig parkoers. Dat het lastig was, moest al gauw Henri Neyt ervaren. Bij de eerste doortocht kende hij een lichte achter stand, geen nood echter, een stukje afsnijden en terug aan de staart van het peloton. Dit lijkt echter een weinig stich tend voorbeeld voor de andere renners. We noteerden noggelosten en wel: Rene Truyens, Norbert De Wispelare, Sylvere De Vos en meerdere anderen. Dat het een "potje" wordt wanneer de vier cate gorieën moeten samenrijden is nogal duidelijk. Zo reed bijvoorbeeld Maurice Vandercruyssen samen met Walter Coessens aan de leiding met een 150-tal meter voorsprong. Toen de 2 catego rieën de E's vervoegden duurde het niet lang vooraleer ook deze twee renners werden ingelopen. Drie renners konden aanspraak maken op het statuut van betere E-renner en bleven vechten voor hun plaatsje in het peloton: Victor War tel (uiteraard), Jerome Wille, Frans Nees en Marcel Mortier. Waar iedereen reeds dacht aan een nieuwe zege van Victor Wartel had gerekend zonder de spijtige valpartij in de laatste ronde, samen met Jerome Wille ging hij tegen de vlakte. Alles bleef gelukkig beperkt tot enkele schaafwonden. Wat zeker niet wil zeggen dat wij proberen iets af te dingen aan de zege van Marcel Mortier. Iedereen weet welke klasbak deze man ook is, vooral de man van het grote verzet. We mogen dan ook zeggen dat hij verdienstelijk overwinnaar werd van zijn categorie. Frans Nees werd 2de voor Wille en Wartel. Van de renners van de categorie E was er niemand in geslaagd bij de grote groep te blijven. Maurice Van Heule kon het langst aanklampen en werd overwin naar voor Van Wijnsberghe en Truyens. Vraag wordt hierbij gesteld: "Waar zit de lichte cavalerie van de vorige wedstrij den die zo gemakkelijk een wedstrijd winnen als het maar vlak is?". De tweede groep die de start nam be stond uit 34 C-renners en amper 13 D-renners. Wat nogmaals aantoont dat De 3 winnaars namelijk v.l.n.r. Marcel Mortier (winnaar bij de cat E), Gilbert Farazijn (winnaar bij de cat C) en Hubert Van Craeynest (winnaar bij de cat D). de D-categorie het zorgenkind blijft van de Veteranenbond. Bij de eerste door tocht aan de aankomst stelden we vast dat de 3 renners zich licht hadden afge scheiden: Carlos De Clercq, José Bour- gois en André Claeys. Dit was blijkbaar niet naar de zin van Gilbert Farazijn, hij reed met het peloton in het wiel in één adem tot bij de leiders. Talrijke premiën waren er de oorzaak van dat enerzijds keihard werd gefietst en anderzijds de demarrages niet te tellen waren. Aan de aankomst werd de tweede premie weg gekaapt door Freddy Fore. Gislain Van Lierop en nogmaals André Claeys gingen er achteraan. In het peloton werd.een vrij zware valpartij genoteerd van Freddy Bonneel, Gery De Necker en Roger Ver- meersch. Deze laatste had met het hoofd de boordsteen geraakt en was er het ergst aan toe. Even verder een nieu we aanval van Gilbert Farazijn, Gislain Van Lierop en terug André Claeys. Het scheen toch ernstig te zullen worden want na dit drietal noteerden we nog een groep van 6 renners: José Bourgois, Willy Roels, Carlos De Clercq, Freddy Fore, Wilfried Mathijs en Julien Roe- giers. Ondertussen hadden hier ook een paar renners ervaren dat bergop rijden niet zo simpel is. Voornaamste slachtof fers van het lastige parkoers: Etienne Van Hecke, Gabriel De Meyere en Marcel Van Alboom. Voorin de wedstrijd liep alles terug samen, niet voor lang echter, want Wilfried Mathijs probeerde even zijn geluk samen met Carlos De Clercq. Mathijs moest echter het meeste werk opknappen en ook zij werden ingelopen. In de voorlaatste ronde dacht Gilbert Farazijn (vader van de kersverse be roepsrenner) dat zijn ogenblik was ge komen, hij wou ook een deel van de premiekoek, nam hierdoor 50 meter voorsprong die hij beetje bij beetje moeizaam uitbouwde maar de rest van het pak zag hem terug na de aankomst toen hij reeds met bloemen zwaaide. Op zijn kousevoeten kon Mathijs nog een 2de plaats uit de brand slepen. Derde werd José Bourgois voor Willy Roels. Ook voor de D-renners is het moeilijk om samen te koersen met de categorie C. Ook hier moesten we ons beperken tot het noteren van namen die hadden moeten loslaten: Roger Verhelle, Dirk Deschamps, Edward Marien, Leon De Rijck, Freddy Rotsaert... Uiteindelijk bleven nog 4 D-renners over in de hoofdmacht: Hubert Van Craeynest, Gust Van Woensel, Pierre Ryckewaert en Johan Van Slycke. Het werd voor deze mannen een spurt in de spurt en in die volgorde kwamen ze over de meet. Dit waren dan de eerste bloemen die Hubert kon meenemen naar Lichtervelde. Bij de categorie liefhebbers-WAOD te kenden 58 renners het inschrijvings blad. Wat toch neerkomt op een totaal van 128 renners. Hierbij hoeft geen commentaar dat de inrichters met glun derend gezicht rondliepen. MVA De uitslagen: CatE 8 deelnemers: 1. Van Heule Maurice; 2. Robert Van Wijnsberghe; 3. Truyens René; 4. De Wispelare Norbert; 5. Van de Borre Walter; 6. Jos Verhaert; 7. Janssens Georges; 8. Neyt Henri. CatE: 15 deelnemers: 1. Mortier Mar cel; 2. Nees Frans; 3- Wille Jerome; 4. Wartel Victor; 5. De Pauw Daniel; 6. Coessens Walter; 7 De Rieck Leon; 8. De Vos Sylvere; 9- Van Oost André; 10. De Cock Frans. Cat D: 13 deelnemers: 1. Van Craeynest Hubert; 2. Van Woensel August; 3- Ry ckewaert Pierre; 4. Van Slycke Johan; 5. Gevaert Gerard; 6. Verhelle Roger; 7. Rotsaert Freddy; 8. March^nd Petrus; 9- Marien Edward; 10. Verheyen Jozef. CatC: 34 deelnemers: 1. Farazijn Gil bert; 2. Mathijs Wilfried; 3. Bourgois José; 4. Roels Willy; 5. Rogiers Julien; 6. Claeys André; 7. De Clerck Carlos; 8. Fore Freddy; 9- Van Lierop Gislain; 10 Tant Jaques. Voor de eerste maal in hun bestaan was deze bond te gast in het hartje van de Vlaamse Ardennen. Prachtig weertje, se- lektief parkoers, veel toeschouwers, po litieke prominenten, bijgevolg lachende inrichters. Negatieve kant van de zaak: slechts 56 renners kwam een rugnum mer afhalen. Een reden hiervoor wordt niet direkt gevonden. Om 14 uur werden de.oudsten de baan opgestuurd. Bij deze mannen is het steeds hetzelfde koersverloop. Van bij het begin was het terug Victor Wartel die aan de boom ging schudden, het waren ook dezelfde renners welke konden aan klampen, nl. Jerome Wille en Marcel Mortier. Maurice Vandercruyssen en Re- mi De Moor deden er alles aan om het gat te dichten doch het was tevergeefs. Het was dan ook onder hun commando dat de groep werd uiteengerukt. Na de 3 vluchtelingen ontstond er een groep van 8 renners: Walter Coessens, Sylvere De Vos, Maurice Vandercruyssen, Remi De Moor, Daniel De Pauw, Maurice Verbeke en André Van Oost. Ruime tijd later volgde de rest van het peloton waarin ook de E-plussers een plaats vonden. Deze laatsten mochten dan ook een paar ronden vroeger hun kleedkamers gaan opzoeken. De spurt voor de 1ste plaats werd gewonnen door Robert Van Wynsberge. Zelden zagen we een geluk kiger man als Robert want voor de eerste maal in zijn leven mocht hij de zege- bloemen in ontvangst nemen. Met nog een paar ronden voor de boeg was het niet moeilijk om een pronostiek te ma ken wie de overwinnaar ging worden bij de E-renners want tot vervelens toe moeten wij steeds herhalen dat de zege- bloemen naar Victor Wartel gingen, wel ke afgescheiden de eindstreep bereikte. Tussen de 2 overige renners kwam het tot een spurtje en het wasjerome Wille die het haalde voor Marcel Mortier. In de groep was Maurice Verbeke de snelste en werd hierdoor 4de voor Sylvere De Vos en Daniel De Pauw. De C- en D-renners dienden samen van start te gaan, op die manier werd toch nog een groep van 29 renners gevormd. De startvlag was nog maar geheven toen Jan Moes demarreerde. Door het pelo ton werd een hels tempo opgelegd zodat de eerste aanvaller het niet lang vol hield. Daarna werd een aanval geno teerd van 2 renners: Freddy Fore en André Claeys. Zij legden er duchtig de pees op. Hoe kan het anders als men weet dat de gemiddelde snelheid van de wedstrijd bijna 41 km/u. bedroeg en zij gedurende 30 km voor het peloton re den. Een zoveelste aanvalspogingvan de rusteloze Robert Gobert had voor gevolg dat hij samen met Van Woensel, Carlos De Clercq en Willy Roels de 2 leiders bijbeende. In de 7de van de 10 af te leggen ronden liep alles terug samen. Niet voor lang want de demarrages wa ren niet te tellen. In de laatste ronde verbrokkelde het peloton in 3 groepen. Een eerste groep telde zes renners waar van 2 D-renners: Robert Gobert en Pier re Ryckewaert en 4 C-renners: Willy Roels, Jacobus Van Marienbourg, Carlos De Clercq en Gerard Goossens. Deze zes konden spurten voor de eerste plaats. Met sprekend gemak kon Willy Roels winnen, hij kon zich zelfs veroorloven om 10 meter voor de aankomst te kijken wie 2de werd, dat was Gerard Goossens. Jacobus Van Marienbourg werd 3de ter wijl Carlos De Clercq vrede moest ne men met de 4de plaats. Maurice Van Petegem kon ook nog eens zijn snelle benen tonen, het was echter maar voor de 5de plaats. Bij de D-renners had Pierre Ryckewaert evenmin weinig moeite om zijn tegen stander Robert Gobert achter zich te houden. Over zijn overwinning laten wij Ryckewaert in zijn gezapig westvlaams aan het woord, wat in het nederlands vertaald ongeveer hierop neerkomt: "Over het parkoers niets dan lof natuur lijk, heel selektief, wat heuvelachtig en zoiets ligt me goed. Eigenlijk met mijn huidige vorm is het mij om het even welk parkoers we voorgeschoteld krij gen. Mijn overwinning van vandaag ging nogal gemakkelijk, eigenlijk moest ik mijn tegenstanders in de gaten houden als er een ontsnapping kwam dat er geen D-renners bij betrokken waren. Ik voel me sterk genoeg om in de spurt ieder een de baas te kunnen. Op zeker mo ment naar het einde van de wedstrijd kwam er een ontsnapping waarbij Ro bert Gobert betrokken was. Ik moest er dus alleen maar voor zorgen dat ik zo rap mogelijk bij de koplopers kon aan pikken. Samen met 4 C-renners brach ten we de ontsnapping tot een goed einde. Ikzelf ben fors doorgegaan en deed zeker mijn deel van het werk. Zonder problemen heb ik de spurt ge wonnen. Dit is reeds mijn 4de overwin ning, toegegeven dit is een reeks die mij goed past, niettegenstaande ik de oudste van de bende ben. Ik ben namelijk 59 jaar jong en aldus ben ik volgend jaar VOETBAL E-renner." Wij hebben hem alvast nog veel succes toegewenst. M.VA Volgende wedstrijden: Zaterdag 20.04.91 te Destelbergen, Damstraat om 14.00 uur (cat E) en om 16.00 uur (cat D C). Formaliteiten in café "Kabientje". Zondag 21.04.91 te Lokeren, Staakte om 14.00 uur (cat E) en om 15-30 uur (catD C). Formaliteiten in café "Lammeken". De uitslagen: Cat E 11 deelnemers: 1. Van Wijns- berge Robert; 2. Pieters Gilbert; 3. De Smet Maurice; 4. Truyens René; 5. Van Heule Maurice; 6. Verhaert Jos; 7. De Wispelaere Norbert; 8. Janssens Geor ges; 9. Van den Borre Walter; 10. Van Rooyen Gaston. Cat E: 16 deelnemers: 1. Wartel Victor (Merelbeke); 2. Wille Jerome; 3. Mortier Marcel; 4. Verbeke Maurice; 5. De Vos Sylvere; 6. De Pauw Daniel; 7. Van Oost André; 8. De Graeve Eric; 9- Vander cruyssen Maurice; 10. Coessens Walter. CatD: 12 deelnemers: 1. Ryckewaert Pierre (Poperinge); 2. Gobert Robert; 3. Van Woensel.Gust; 4. De Troetsel Au gust; 5. Gevaert Gerard; 6. Puimege Willy; 7. Vermeersch Roger; 8. Van Slyc ke Johan; 9- Van Dael Francois; 10. Cornand Georges. CatC: 17 deelnemers: 1. Roels Willy (Wetteren); 2. Goossens Gerard; 3. Van Marienbourgjacobus; 4. De Clercq Car los; 5. Van Petegem Maurice; 6. Tolhoek Jacobus; 7. Claeys André; 8. Fore Freddy; 9. Boel Paul; 10. De Coster Gilbert. Lutterzele-Zelzjate 3-0. Ivo Van Keer en een bezoeker tijdens de operatie desert shield(vh) Zondag aanstaande (21 april '91) wordt in Aaigem de 11de ronde van Oost-Vlaan deren verreden. Een organisatie die er mag wezen, want het obstakel benaderd bijna de echtheid van zijn grotere en tevens echte ronde van Vlaanderen voor profs. De heer Goessens William die de de wedstrijddirecteur is en trouwens de spil van het hele gebeuren is, gaat er trots op dat hij tal van riationaliteiten op zijn deelnemerslijst kan plaatsen, want zowel de gekende Nederlanders, Engels en, Duitsers, en nog anderen die de bezetting internationaal kleuren! Onder onze Belgische deelnemers, waarvan natuurlijk het grootste aantal vinden we de wereldkampioen van alle bonden Patrick Van Renterghem. Voor hem heb ben de organisatoren een extraatje in petto maar dat houden we voor ons alhoewel het gemakkelijk te raden is! Niet alleen de wereldkampioen is er om aanspraak te maken op de overwinning, er zijn nog heel wat kanshebbers bij die zondag hun beste beentje zullen voor zetten! Nu hopen we dat de weergoden ook langs hun beste zijde zullen aanwe zig zijn zodat het een groot wielerfeest mag wezen. Informatie 11de Ronde van Vlaanderen met 40.000 fr. prijzen Klassieke wielerwedstrijd voor vrije lief hebbers, met deelname van vrije lief hebbers uit Nederland, Frankrijk, Engel and en België. Afstand: 122 km met 1 grote ronde van 54 km en 7 plaatselijke ronden van 9,7 km. Inschrijving: vanaf 12-30u. in café Miranda, Dorp Aaigem. Vertrek: aan de kerk, Dorp-Aaigem om I4u. Aankomst: rond 17.15u. in de Rat- molenstraat nr.ll. Prijsuitdeling: in 't Aaigemscafeetje, Dorp-Aaigem. Kleed kamers: in het Oud Gemeentehuis (juist aan de aankomstlijn), er zijn daar 4 grote zalen. Fotofinish: rechts. Koersdi- rekteur. Goessens William. Organisatie: "De Williamsvrienden" .Aaigem. Bijzon derheden: De wedstrijd wordt gevolgd door de bereden politie. Er is onderlinge radioverbinding. Er mag gevolgd worden met clubmateriaalwagen (volgbewijzen af te halen bij de koersdirekteur). Een extra neutrale volgwagen neemt reserve wielen van de renners mee, de wielen met naam of rugnummer afgeven 10 minuten voor het vertrek. Erelijst Ronde van Oost-Vlaanderen: 1981 De Mits Antoine (95 deelnrs) 1982 Seghers Roger (133) 1983 De Wael Wim (NL)-(140) 1984 Van Daele Serge (103) 1985 Van Daele Serge (119) 1986 Van Renterghem Patrick (165) 1987 Beelaert Roger (137) 1988 Boden Willy (154) 1989 Courant Eugène (133) 1990 Van Hulls Patrick (NL)(136 deelnrs.)

De Voorpost | 1991 | | pagina 25