Hamse Raatsbeker slecht gestart Atlantis Lebbeke kampioen Kaatsen in Kastel Danlie nog één seizoen met Jos Verbeke X KaatskaÉ 26 -19.4.1991 - De Voorpost KAATSEN Kaatsen. De ploeg van Kastel Rap en Vlug die in Hogere III speelt (foto guy) Kaatsen. De ploeg van Denderbelle (oto guy) 'mÊSMOtSSm Kaatsen. Opstal Pelote (foto guy) KORFBAL Deze week is de Hamse kaatsbeker van start gegaan. Maar vlot is de start zeker niet geweest. Een wedstrijd werd ge schorst omwille van het slechte weder: De Keersmacker-VAG Mijs en Ons Ver- maak-Invalboys werd in twee stukken gespeeld. Zaterdag speelde men tot 8-5. Toen moest de wedstrijd worden stilge legd omdat een huis aan het kaatster- rein instortte. Een paar dagen later heeft men de wedstrijd dan maar verder gezet. Vissershof-Corner SK 12-9 Het is een aantrekkelijke boeiende wed strijd geworden. Het ziet er naar uit dat nieuweling 't Vissershof het niet slecht zal doen in deze kompetitie. Deze week hebben ze in elk geval Corner SK al van de overwinning gehouden. De eerste helft was buitengewoon spannend. De lokalen met Mare De Landtsheer, Guy Keymolen, Raoul Kockelkoren, Ronny De Beule en Jacky Eeckhoudt lieten van bij het begin hun attenties blijken. Ze namen een kleine voorsprong en deze lieten ze niet meer los. Met 6-4 aan de rust hadden ze meteen een riante uit gangspositie. In het tweede gedeelte van de ontmoeting kwam SK Corner onder leiding van Leo Heirwegh en Eduard D'Hondt sterk aandringen. Maar bege ven was er blijkbaar niet bij en met drie spelen voorsprong kon Vissershof al een optie nemen op een finaleplaats. Wembley-De Keersmacker 5-12 De thuisploeg hebben ondanks veel in spanningen en moed weinig kunnen inbrengen tegen de bezoekers. Dat was in de eerste helft al goed merkbaar. Toch hebben Pletinck, Willaerts en vrienden er toch alles uitgeperst om de technisch sterkere bezoekers in toom te houden. Met een 2-6 aan de rust had de plaatselijke formatie nog weinig kansen. In het tweede stuk van de ontmoeting deed Wembley het toch iets beter. De gasten met P. Pauwels, D. De Wilde, Fr. Windey, Henderickx Fr. en De Haes konden toch eerder gemakkelijk hun slag thuishalen. Met afgetekende cijfers onderstreepten ze hun sterkte. Ons Vermaak-Invalboys 12-7 De plaatselijken brachten in lijn Emiel De Bus, Van Kerckhoven Fr., Van Hoey- weghen D., Dieleman E. en A. Van Hec- ke. En meteen namen ze het initiatief van de wedstrijd in handen. Maar de bezoekers uit Buggenhout lieten zo maar niet begaan. Vooral in het binnen spel waren de bezoekers moeilijk van de wijs te brengen. Onder leiding van Ver koelen bleven ze in de nabijheid van Ons Vermaak die alleen maar door hun op slag er in slaagden halfweg de ontmoe ting een kleine voorsprong 6-4 vast te leggen. Na de verfrissing scheen Ons Vermaak iets beter te kunnen doordruk ken. Ze liepen uit tot 8-5. In het veer tiende spel hadden de Invalboys al een vijftien opgehaald toen een huis aan het kaatsterrein instortte. Meteen was de wedstrijd afgelopen en kwam men over een om deze woensdag te spelen. Maar dan kon Invalboys schijnbaar niet dat zelfde spelpeil bereiken dan de eerste keer. Ze moesten meer en meer terrein prijsgeven om uiteindelijk met 12-7 te sneuvelen. De Keersmacker-VAG Mijs 9-7 Een wedstrijd van vrijdagavond. Voor de lokale formatie een zeer belangrijke ontmoeting. Bij eventuele winst zijn ze verzekerd van een plaats in de eindfina- le. Het is een echt boeiende vertoning geworden waar in VAG Mijs het even geweldig deed. Beide ploegen losten el kander van geen vin. Geen wonder dat de score omzeggens altijd evenwichtig is gebleven. Met een 6-5 halfweg was er nog niets gezegd. In het tweede stuk van de ontmoeting schier hetzelfde spel- beeld. Stilaan maar zeker kon De Keers macker toch een tweetal spelen voor sprong opbouwen. Met 9-7 moest jam mer genoeg de ontmoeting gestaakt worden omwille van de duisternis. Ze zal later worden verder gezet. HVC wedstrijd \T. Pelote ër Rap en Vlug ingen Ligabeker, Hogere III Bevordering Kompetitie 21.4 15.00 Zele D.-Nieuwkerken StAnna-Baardegem Merchtem-Kerksken Kastel-Hamme Zogge H.Erembodegem-Aalst Herlev. Lagere I en II Bekerkompetitie 21.4 14.50 Kerksken - Denderbelle XV - T.Buggenhout B op terrein van Kerksken Wieze Sp. - T. Buggenhout A - O.Pelote op het terrein Oktober- halle Wieze Nieuwkerken-Baasrode Hogere III 21.4 14.30 O.Pelote - Kastel - Denderbelle op het terrein van Buggenhout Herdersem - Wieze S. - Terjoden op het terrein van Herdersem Kadetten 19.4 18.30 V.Baasrode-Denderbelle XV Brussegem-Zele Dunnen Hamme-T.Buggenhout Kastel-Herdersem Miniemen 21.4 10.00 Wieze S.-H.Zogge 21.4 10.30 Hof ten Rode-Kastel Herdersem-Zele Brussegem-Erembodegem 21.4 10.00 Denderbelle XV-Baasrode Pupillen A 21.4 0900 Brussegem-Toekomst B. 21.4 10.00 Hamme-Opstal P.A. Kastel A-VA Baasrode Pupillen B 21.4 10.00 Wieze B-Zele Durmen Opstal P.-llamme Zogge 7 3 Kastel nog steeds zonder de gekwetste Herman Vernimmen, vonden niets be ter op dan tegen een mat en onzeker Opstal, dat duidelijk nog niet op elkaar zijn ingespeeld, voor Sinterklaas te spe len Bij niet minder dan spelen op 40-40 gelijk gaven ze het spel ten geschenke aan de tegenstander door de bal buiten te leveren. De wedstrijd werd een ze nuwachtig gedoe. Ongekoncentreerd langs de Kastelse zijde en daarbij met duidelijk een verkeerde opstelling. Op stal profiteerde maximaal van de malai se van Rap en Vlug en Pelote won dan ook verdiend dit treffen. Kastel leverde veertien ballen buiten, daar tegenover keerden de Kastelse spelers vijf ballen over de achterlijn. Tweede wedstrijd Denderbelle klub XV 2 Kastel Rap en Vlug 7 Denderbelle speelde goed mee, maar zondigde nu aan teveel buitengeleverde ballen, waar Kastel zich eveneens had gezondigd tegen Opstal. Een fris spelend Kastel overspeelde haar tegenstander. Voor deze wedstrijd was Danny Van Duy- sen op de plaats van groot-midden ko men postvatten en Van Daele op achter man, zondat Franky Vermachelen op zijn vertrouwde plaats aan de koord kon spelen en deze laatste speelde in tegen stelling tot de vorige wedstrijd de pan nen van het dak. Samen met nieuwkom er Tollembeek vormde Vermachelen aan de koord een oninneembare ves ting. Kastel leverde nu maar twee ballen buiten en keerde elf ballen over de achterlijn. Tegen dit groots Kastel met spetterend vertoon had een zich moedig werend Denderbelle geen schijn van kans. Johan Van der Stricht, Kastel, was veruit de regelmatigste speler Bij Den derbelle was Peter De Smedt zijn oppo nent. Derde wedstrijd Denderbelle klub XV Opstal Pelote 3 Wat door eenieder werd verwacht ge beurde ook. Denderbelle dat tegen Ka stel zijn kansen verkwanselde door vele ballen buiten te leveren, maar overigens zich goed verdedigde in het spel was tegen Opstal in goede doen. Denderbelle verloor wel het eerste spel, maar een zwak kerend Opstal moest dan ook de wet van de sterkste ondergaan en Den derbelle won verdiend. Vooral De Leu en De Smedt vielen op door hun hoog spelpeil. Stand na de eerste ronde: Kastel Rap en Vlug 4 Opstal Pelote 3 Denderbelle XV 2 Tweede ronde zondag 21 april op het terrein van Opstal Pelote Bevordering Laatste bekerronde Voor de laatste ronde speelde Wille broek gastheer. De thuisspelende ploeg was de baas in alle lijnen en het plaatste zich dan ook verdiend voor de halve finale. In de poule met Kastel en Merch- tem verloor Willebroek geen enkele wedstrijd, merkwaardig terzelfdertijd was dat Merchtem er geen enkele won. Kastel verloor telkenmale tegen Wille broek en het won telkens tegen Merch tem. Bij Kastel past nieuwkomer Van der Jeugdt zich wonderwel goed aan en zal een vaste waarde worden voor de post van groot-midden. Alleen het samenspel met achterman Hans Baert moet nog verbeteren. Trainer-speler Leunis heeft hierdoor nog werk aan de winkel. Voor de Kastelse bevorderingsploeg be gint de kompetitie reeds op 21 april. Op de villa ontvangt Rap en Vlug, Hamme Zogge voor de plaatselijke derby om 15u. De kogel is sinds vorige zondag door de kerk. Op twee wedstrijden van het eind van het korfbalseizoen staat het mathe matisch vast: Atlantis Lebbeke is kam pioen in 4de klasse van het veldkorfbal. De Lebbekenaars hadden aan één punt genoeg om de titel binnen te rijven, maar haalden op Boornse de volle pot binnen. Ekerse, de enige klub die Leb beke eventueel nog kon bedreigen voor de titel, leed bovendien de nederlaag. Atlantis voert nu met ruime voorsprong - negen punten asjeblief - ongeslagen bovendien (de enige klub uit de totale veldkompetitie die nog geen enkele ne derlaag leed) de leiding. Een bewijs dat de Lebbekenaars eigenlijk met kop en schouders boven hun tegenstanders uit staken. Ook KC Appels heeft nog altijd de kans de titel te pakken. Het zette vorige zon dag in elk geval een krachtige stap op weg naar de promotie naar de hoogste korfbalklasse, door leider Riviera op eigen terrein te verslaan. In die eerste klasse ligt nog een spannend eindesei zoen in het verschiet. Riviera - Appels 5-6 Spannende slotminuten Een wedstrijd waarin langs beide kanten sterk verdedigd werd, analyseert Ann Schuddinck de uitwedstrijd met Riviera als tegenstander. De wedstrijd was in derdaad al een kwartier op gang gefloten toen voor het eerst een korf viel. De thuisploeg opende toen de skore, maar Wim De Wilde hing, vanop de strafworp- stip, de bordjes drie minuten later ge lijk. Riviera liep uit tot 1-3, maar Wim De Wilde - deze keer via een doorloopbal - skoorde opnieuw. Bij de rust was de stand al opgelopen tot 4-5. Met aan Appelse kant korven van Ann Schud dinck, Frank Janssens (vanonder de korf) en Wim De Wilde (afstand). Tijdens de tweede speelhelft werden langs beide kanten kansen gekreëerd, maar werd ook sterk verdedigd. Bewijs? Beide teams skoorden nog slechts één BADMINTON keer, toch niet alledaags in een korfbal wedstrijd. Wim De Wilde deed dat voor Appels, vanop afstand. In de 16de mi nuut. Riviera vond de korf in de 23ste minuut, zodat nog spannende laatste zeven minuten gespeeld werden. De stand zou echter niet meer gewijzigd worden. Bij Appels verdween Sandy Van Den Broeck uit het fanionachttal. De dames traden aan met Christel De Wilde, Vero- nique De Paepe, Ann Schuddinck en Annette Verstraeten. Wat de heren be treft mag het sterke paalwerk van Edwin Borms en Frank Janssens geloofd wor den. Zondag (16 u.) speelt Appels een kapita le inhaalwedstrijd. Naast de Appelse sporthal ontvangt het dan huidig leider Voorwaarts. Boomse - Atlantis Lebbeke 4-9 Alweer die tweede speelhelft... Atlantis Lebbeke blijkt er de voorbije weken het handje van weg te hebben om op zijn supporters in konstante staat van zenuwachtigheid te laten verkeren. Elke wedstrijd immers slagen de Lebbeke naars erin pas in de tweede speelhelft hun wil aan de tegenstanders op te dringen en de zege af te dwingen. Zo ook vorige zondag in het gemeente lijk park van Boom, waar bij de rust het skorebord slechts 2-3 aanwees en de match dus alle kanten uitkon. Tevoren hadden we een vrij agressief spelend Boomse aan het werk gezien en Atlantis dat er slechts zelden in slaagde een sterk verdedigende thuisploeg uit verband te spelen We stipten het reeds eerder aan: Atlantis vertoont niet langer meer het inventieve spel van de heenronde, maar blijft desondanks winnen... Tegen een achterstand moesten de Leb bekenaars nooit aankijken. Boomse kreeg in het begin van de wedstrijd wel die kans, maar verzuimde een strafworp om te zetten. Damien De Rouck zette wel een doorloopbal om, maar de thuis ploeg maakte even later vanop afstand gelijk. Alain Muysewinckel plaatste van dichtbij Atlantis weer op voorsprong. De thuisploeg kreeg van de scheidsrech ter - de man in kwestie floot vrij onbe holpen, leek ons zelfs fysiek niet in staat de wedstrijd te leiden - de kans via een j strafworp gelijk te maken, maar ander- j maal faalde een Boomse speler vanop de strafworpstip. Toch kwam Boomse nog voor de rust op gelijke hoogte, maar Carmen Henckens zorgde er vanachter de korf voor dat Atlantis met één korf voorsprong de rust kon ingaan. Na de pauze zagen we een beter kombi- nerend en schotvaardiger Atlantis aan het werk. Boomse zou nog slechts twee keer tot skoren komen, de Lebbeke naars vonden nog vijfmaal de korf. Voor Lebbeke skoorden Cindy Meersman (doorloopbal), Sandra Van Rossem (tweemaal van halfver), Franky Cornelis (twee afstandsworpen) en Frank Velde- man (strafworp), Eindstand 4-9. Een vooral op basis van de tweede speelhelft verdiende overwinning van Atlantis. Bij Atlantis heeft men sinds een aantal jaren resoluut, ergens noodgedwongen ook, de kaart van de jeugd getrokken. De oudste dame van het fanionachttal is amper twintig. Wat de heren betreft wordt ervaring (Frank Veldeman, Da mien De Rouck) gekoppeld aan jeugd. Een efficiënte formule blijkbaar, die onder de leiding van trainer-coach Karei De Waele bijzonder veel vruchten af wierp: een tweede plaats in de zaalkom petitie in zaal, een kampioenstitel op het veld. Ook bij de allerjongsten doet Atlantis het puik. Na een overwinning, zaterdag, op het veld van Appels, werd het kadetten- achttal immers kampioen van de Oost- vlaamse kompetitie. Het Atlantisbestuur wenst deze doorge dreven belangstelling voor de jeugd ver der te zetten. Wie wil kennismaken met het korfbal kan steeds terecht bij voor zitter Cyriel Maesschalck, Centrum straat te Lebbeke. Verantwoorde opvang en begeleiding zijn verzekerd. Pierre Van Rossem Terwijl de Flying shuttles kampioen speelden in derde Liga D won Danlie uit Hamme in dezelfde reeks de strijd tegen de degradatie van Lebad 2 uit Kortrijk. Op aandringend van de clubleden blijft Jos Verbeke van Danlie nog één seizoen deelnemen aan de kompetitie. Maar, zegt Verbeke, dan neem ik niet meer deel aan tornooien. Over hun eigen suksesvol internationaal tornooi wilde Verbeke nog kwijt dat ze volgend seizoen ook Al spelers willen aantrekken. Want dit jaar moesten vier Tsjechische spelers worden afgezegd omdat niemand van onze nationale acht had ingeschreven. Naast Verbeke (B 1) zelf, zou de eerste ploeg van Danlie bestaan uit Laurent De Meulenaere (C 1), Lies Verlinden (B 1) en Miet Van De Velde (C 1). Tenzij niemand van deze basisspelers afzegt, wordt niet uitgekeken naar ande re spelers. In de provinciale kompetitie zakken Ste- kene 1 en De Lieve 1 naar tweede provin ciale, maar zegt Gilbert Reyniers van de PBO sportcommissie, ook Temse 1 is niet zeker van haar verlengd verblijf in eerste. Afhankelijk van het aantal dalers uit de Ligareeksen bestaat er dus nog een kans dat ook de Waaslanders zou den zakken. Scaldis 2 en Drive 2 speelden in tweede A de laatste kompetitiematch van dit seizoen. Het werd een 1-7 winst voor Drive 2. Daarmee bevestigt de ploeg uit St. Gillis-Dendermonde inderdaad de tweede beste ploeg uit deze reeks te zijn. Met dit verlies van Scaldis 2 is het nu zeker dat de ploeg uit Bazel volgend seizoen uitkomt in derde. In de reeks B zakt De Lieve 2, dat hier heel duidelijk het zwakke broertje was. Drive 1 en Lovendegem stijgen uit twee de naar eerste provinciale. Lokeren 1 speelde zoals verwacht kam pioen in 'derde A, terwijl Temse 3 geen enkele overwinning behaalde. Thuis tegen Landegem won Merelbeke met 7-1. De laatste wedstrijd in de/e afdeling is Merelbeke tegen Aalst. Die werd dinsdagavond gewonnen door de thuisploeg met 6-2. Lokeren 1 en Gentse 1 spelen hier dus volgend seizoen een reeks hoger. Eikenlo 2 won met 7-1 van Gentse 2 in de mannenkompetitie. Een formaliteit want met drie punten voorsprong is Lokeren 2 onbedreigd kampioen. Gent se 2 en Vulcain 2 zakken hier naar de tweede mannenafdeling, terwijl Mintons 3 en Deinze dan weer stijgen. C.L. Tol 26 mei wordt in de Gruuthuuse ruimte van het Museum voor Sierkunst aan de Korenlei 15-16 te Gent een tentoonstelling rond edelsmeedkunst opgezet. Men kan er terecht elke dag van 9.00 tdt 12.00 en van 14.00 lol 17.00 uur. behalve op maandag en op 20 mei.

De Voorpost | 1991 | | pagina 26