Geluksfee laat Topfloor in de steek Een logische ontknoping Kangoeroes Aalst heren verliest laatste wedstrijd van het seizoen Cijfers zeggen niet alles Snuffel scholieren vieren titel Tracotra En nu de eindronden Afscheid in mineur Zegevierend afscheid Te weinig mankracht Geen slotpunt De Voorpost - 19.4.1991 - 27 VOLLEYBAL Kanoneroes Aalst 2 beten vechten bleef de set bij de thuis- genstander. Des al niettemin een goede ütrelbeke 3 ploeg: 15/13, na 4/2, 5/6,12/13- Ook de wedstrijd van beide ploegen, waar Kan derde set kon door Kangoeroes gewon- goeroes toch moest optornen tegen een (4-15,15-13,15-11, 9-15, 3-15) nen worden: 4/3,5/8, maar dan 13/8 en tegenstander met slechts drie verlies- 14/11 en 15/11- Aalst werd wat overmoe- wedstrijden. Het is nu aan Kangoeroes te Ei zo na was het gebeurd voor Kangoe- dig, ook door een bepaalde onsportivi- bewijzen op eventuele testmatch tegen roes Aalst speelde de laatste wedstrijd teit van de tegenstander, en ze waanden Meerbeke, dat de verlieswedstrijden te- van het seizoen thuis, en dit tegen de zich reeds gewonnen. Maar nu beten de gen deze ploeg ook tot het verleden tweede geklasseerde. Bij winst was Kan- bezoekers van Michelbeke van zich af: behoren en ze volgend seizoen sterk goeroes zeker van een derde plaats, 5/4, 7/7, 8/9,9/12 en uiteindelijk bij de genoeg zullen staan om naar de titel te zoniet zat de kans er nog in dat Leerbe- eerste setbal werd het 9/15. dingen. Ze moeten het natuurlijk zelf ke, bij winst, op gelijke hoogte kwam. De geloven. Proficiat aan spelers enJrai- eerste set werd Aalst overklast. Ondanks De vijfde en laatste set, een tie-break, ner-coach, die kern zal wel bijven bi) de goed weerwerk kon de thuisploeg niet Kangoeroes maakte zelf geen punt Aalsterse ploeg, op tegen de hamers van de bezoekers: meer. De eindstand van set vijf: 3/15, De reservewedstrijd werd door Kangoe- 0/4 2/11 en 4/15. Kangoeroes kon zich waarbij de punten van Aalst enkel be- roes gewonnen met 3/0:15/4,15/12 en herpakken in de tweede set, en na ver- rustten op het opslagverlies van de te- 15/13- Dames tweede provinciale W.A.S. - VC Topfloor 3-2 (11-15,12-15,15-13,15-5,15-10) De Dendermondse volleybalklub had voor deze wedstrijd af te rekenen met tal van afwezigen. Alain Gobel was bezet wegens de kommuniefeesten en Peter Arijns was belet wegens ambtsbezighe den. Van Hans Van Biesen was zonder nieuws. Aanvallers te kort. Nochtans hebben de overige spelers er de eerste twee sets het goed vanaf gebracht. Tij dens de eerste set kon de tegenstander weliswaar het eerst uitlopen, maar wan neer de Topfloor Boys zich aan de nieu we opstelling hadden aangepast, werd de tegenstander met verstandige aanvallen en plaatsballen in bedwang gehouden. Bij 11-12 kon Topfloor voor het eerste de leiding overnemen. In de tweede set hetzelfde scenario, zodat Topfloor verdiend met 0-2 in de setstand leidde. Tijdens de derde set kon ToDfloor een kloof slaan en was W.A.S. op achtervolgen aangewezen. De scheidsrechter die tot dan zich afzijdig had gehouden, moest zijn woordje mee praten door tweemaal achtereenvolgend een fout te bestraffen langs dezelfde kant, daar waar voordien langs de ande- Snuffel Grembergen 1 R. Waasmunster 3 Alhoewel de logica niet altijd aan zijn trekken komt in de sport kan men er in het 'geval' Snuffel niet omheen dat het seizoen 1990-91 een logische ontkno ping kende. Inderdaad, een ploeg die vier dagen voor het sluiten van de trans ferperiode onverwacht verplicht wordt te promoveren naar le provinciale om dat clubs fusionneerden of afhaakten, ondertussen vier basispionnen zag ver trekken, kon niets anders dan een zeer moeilijk seizoen tegemoet gaan. Het is dan ook een enorme verdienste dat de nieuw gevormde speelstersgroep tot op de laatste speeldag bleef geloven in de kansen op behoud. Maar in de wedstrijd van de laatste kans tegen het routinerij- ke Waasmunster bleek nog maar eens dat Snuffel juist dat tikkeltje tekort komt om het waar te maken in le provinciale. Trainer H. Van Aerschot haalde duidelijk het maximum uit de groep, dat viel vooral op te merken in een veel sterkere terugronde, maar de mogelijkheden van de ploeg hadden een limiet. Tegen Waasmunster ging de eerste set verloren met duidelijke 4-15 cijfers na een te foutlopende service en receptie. In de tweede set bleek Snuffel dan verlost van de stress en nu werd Waasmunster kansloos gelaten. Vooral de 18-jarige A. Stuyven speelde hier de hoofdrol en Rumbac ging ten onder met 15-9 cijfers. In de derde set ging Snuffel door tot 6-1 maar als Rumbac kon aanpikken bij 8-7 werd het een dubbeltje op zijn kant. Bij 10-10 haalde de routine van de bezoek sters het op de inzet van de thuisploeg en met de 10-15 winst van de bezoek sters was de kous af voor de thuisploeg. In de vierde set ging Waasmunster moei teloos naar een 3-15 winst. Na de eerste ontgoocheling verwerkt te hebben bleef de spelersgroep nog lange tijd plannen smeden voor volgend seizoen en meteen werd het duidelijk dat de buiteling naar tweede weinig of geen littekens zal nala ten. re zijde van het net meer fouten werden begaan, zodat de koncentratie bij de topfloorspelers wegebde, waarvan W.A.S. profiteerde om de tegenstander bij te benen en ter plaatse te laten. In de vierde set was de weerbaarheid van Top floor ver te zoeken. Het kon nog moeilijk opslagen onder kontrole krijgen en de aanvallen geraakten niet meer over het net zodat W.A.S. gemakkelijk en vrij vlot de setzege binnenhaalde. Een tie-break moest de beslissing bren gen en een scheidsrechterwissel viel op nieuw nadelig uit voor Topfloor, niet dat deze nieuwkomer iets te verwijten valt. De Snujfel-scholieren wonnen ook hun laatste wedstrijd tegen St. Niklaas en werden na de bloemetjes gezet. match als reekswinnaar in Michelbeke - Buggenhout 3-0 Setstanden: 15-8, 17-16, 16-14 In een ware heksenketel kon Buggen hout van start gaan te Michelbeke waar er weer voor heel wat lawaai werd ge- lorgd. Supporters van de thuisploeg kamen met een grote koffer aandra gen, een sirene onder druk, neem daar bij het geroep van de supporters en we kregen een wedstrijd te zien waarbij we nooit het fluitsignaal van de ref gehoord hebben. In de eerste set kregen we een gelijkopgaande wedstrijd te zien. Bug genhout hield stand tot 8-8 maar moest dan setwinst laten aan de thuisploeg. In set twee en drie was de spanning naar het einde toe wel iets te zwaar voor ref Yvan Van Hende en toen de hel losbarste Volleybal. Kangoeroes-Michelbeke. De thuisploeg staat klaar om de service op te vangen (da) Volgende week krijgen wij dan de eindronden en de testwedstrijden. Alles zal nu doorgaan in de sporthal van St.-Gillis-Waas. Voor de testwedstrijden in derde provinciale krijgen we een driehoekstornooi. Drie ploegen staan gelijk op de eerste plaats: Erwetegem, Lede en Vosselaere. In eerste provinciale dames staan St.-Gillis-Waas en Waasmunster gelijk op de derde plaats. Voor een bijkomende stijger zal het ook tussen beide teams moeten uitgemaakt worden wie derde wordt. In tweede provinciale dames komen Wetteren en Buggenhout op gelijke hoogte als tweede zodat ook hier moet getest worden. Nadien krijgen we dan eindronden in beide reeksen. A. naar het einde toe van zet twee en drie ging hij in de fout op het beslissende moment van iedere set. In set twee kwam Buggenhout 7-10 voor te staan. Onder de aanmoedigingen van de supporters kwam Michelbeke terug tot 10-10 en ging door en we kregen 14-12. Het was nu Buggenhout dat dankzij beste services tot 14-15 omboog. En dan kregen we de eerste flater, Mi chelbeke sloeg buiten, de supporters schreeuwden binnen en de ref gaf de bal binnen. Michelbeke liet de kans niet liggen en maakte uit. Nog iets sterker in de derde set: Buggen hout bleef ook nu op voorsprong en de thuisploeg kon eerst bij 11-11 aanslui ting krijgen. Michelbeke loopt uit naar 13-11. Maar Buggenhout komt nu sterk terug en met best aanvalswerk wordt het nu 13-14. En dan aanval van Buggen hout en een speelster van Michelbeke die afblokt, komt onder het net terecht. Protest van de bezoekers en de nummer drie van Michelbeke steekt de hand op en geeft de fout toe. De ref houdt het bij zijn beslissing: bal was buiten in het voordeel van de thuisploeg. Na de wed strijd komt hij zich verontschuldigen bij de coach van Buggenhout, hij had de fout niet gezien. Ik volgde de bal, was zijn kommentaar. André BASKETBAL 78 Hemaco Dendermonde Gembas Knesselare 89 Het gebrek aan centimeters onder de korf speelde Hemaco ook in de slot- match van de kompetitie parten. Tot 30-31 bleef de thuisploeg op gelijke hoogte. In het zicht van de rust en met een 4 op 4 van Verborgt werd er halfweg 35-46 genoteerd. In de tweede helft keek Dendermonde na 10 minuten op een 55-70 achter stand. Er kwam een nieuwe knappe remonte, die leidde tot een 71-75 terug keer. Verborgt kwam dan eens te meer op de proppen en deed de stunt uit de eerste helft nog eens over en de wed strijd was gespeeld. De Collegeploeg bleef ook aanvallend ter plaatse trappe len. Punten: Hemaco: Tom Van Acker 0-9, Baten 7-6, Platteau 5-9, Vermeulen 6-5, Mel- ckenbeeck 2-11, De Cocker 0-2, Van Liedekerke 15-1. Gembas: Galle 1-2, Van Landeghem 14-4, D'Hont 2-1, Van Vlaanderen 4-9, Verborgt 8-8, Laroye 0-6, Claeys 10-2, Van Dijck 4-8. The Tower Aalst 78 Moerzeke 86 De bezoekers wonnen hun laatste kom petitiematch bij The Tower Aalst Een eervol afscheid voor een ploeg, die het dit seizoen zeker niet goed doet en als laatste geklasseerde naar tweede provin ciale tuimelt. In de eerste helft waren het voorname lijk Van Loey en Piron, die via 9-12 en 18-25 bestendig de koord hielden. Ver stappen en De Lathouwer zorgden aan de rust voor een riante uitgangspositie (36-48). De Aalstenaars kwamen er nooit aan te pas. Nadat ze behoudszekerheid hadden is de motivatie uit de ploeg. Van den Bossche en Van Cleemput de den ook hun duit in het zakje bij de afwerking en via tussenstanden als 48- 62,56-73 en 69-78 bleef Moerzeke voor het beste spel zorgen. De negen drie punters die ze skoorden leidden op een bepaald moment naar een maximale 21 punten voorsprong. Punten: The Tower Aalst: Van den Brempt 12-7, Thijs 0-0, Van Nuffel 2-8, Paul Schellinck 4-12, Dirk Schellinck 11-11, Deckmijn 7-4. Moerzeke: Van Loey 12-0, Van den Dendermonde 69 De Pinte 96 Voor Dendermonde werd het een kom- petitieslot in mineur. Secretaris Cleem put kon amper zes spelers op het wed strijdblad inschrijven. Er vielen er drie uit voor fouten: Van den Bossche, Bul- teel en Goedgezelschap. Van Wauwe trachtte de brokken nog wat te lijmen. Aan de rust was het verschil reeds uitgegroeid tot 35-50. In de tweede helft kon dit verschil op het bord gehou den worden tot 63-77. Dan ging de thuisploeg definitief onderuit. Punten: Dendermonde: Van den Bossche 8, Van Wauwe 31, Bulteel 12, BartWillockx 2, Goedgezelschap 14, Pouillart 2. De Pinte: Doubels 6, Taillieu 20, Ver- cruysse 38, Van Driessche 24, Monair 4, Schoubroeck 4. BENO Bossche 5-9, Verstappen 8-8, De La thouwer 13-11, Piron 10-5, Van Cleem put 0-5. Modu 70 Grembergen 63 Tegen de nummer twee uit de klassering heeft Grembergen een vrij goed seizoen niet succesvol kunnen afsluiten. Lange tijd kwamen de jongens van coach Fran- kyjacobs in aanmerking voor een plaats in de top. Een korte inzinking werd hen fataal. In de laatste competitiematch werden ze door de thuisploeg goed opgevangen en teruggedrongen tot 41-34. In de tweede helft bleef Modu de match controleren. De bezoekers waren aan vallend alleen aangewezen op Luc Blancquaert. Hij kreeg te weinig steun zodat het rustverschil ook na het eindsignaal nog op het bord stond. Punten: Modu Destelbergen: Vervaet 7-2, Van den Berghe 4-2, Jespers 5-7. Vercruysse 0-5, Beuten 17-4, Dierickx 4-5, Verbeuc- ken 4-2, De Coster 0-2. Grembergen: Blancquaert 15-13, Crick 8-4, De Kimpe 4-5, Vermeulen 5-3, Van Doorslaer 2-2, Ongenae 0-2. WW'l^'SÈÊÊi Volleybal. Kangoeroes-Michelbeke. Ook de supporters waren op post (da) Snuffel Grembergen 3 Sint-Niklaas 1 Voor de laatste wedstrijd van de Snuffel scholieren was er nog maar eens een onwaarschijnlijk grote publieke belang stelling. De meisjes van coach G. De Ridder kregen het nochtans allesbehal ve gemakkelijk om Sinda van zich af te houden. In de eerste set maakten zij er weliswaar een demonstratie van (15-3) maar in de andere sets diende steeds een achterstand te worden opgehaald. Er ging bij 2-0 (16-14) zowaar een set verloren (11-15) maar de viering om het behalen van de titel kon toch ongehin derd doorgaan als de vierde set uitge maakt werd met 15-11. Maar dat een bepaalde club uit de streek gaat aan kloppen bij 13-jarigen om speelsters te ronselen, om zo de jarenlange jeugdop leiding, door gediplomeerde en peda gogische geschoolde krachten te onder mijnen bij een andere club, geeft nog maar eens aan dat het een en ander fout aan het lopen is in het volleybalwereldje. EVA De Snuffel-senioren werden bedacht met nieuwe sporttassen maar konden tegen Waasmunster ae ouneiing naar z provinciale niet afwenden.

De Voorpost | 1991 | | pagina 27