Ajax Lebbeke op de tweede plaats Einde seizoen AttilaTemse onstuitbaar Opnieuw alleen op de 2e plaats Leider sterker Enkel moeilijk in de eerste helft Peter Vermeir in de eerste helft Tot de bodem... Handbalkalender Knappe overwinning leidt naar zesde plaats Zaterdag in Lebbeke Brabo Denderbelle-Robuco Buggenhout 28 - 19.4.1991 - De Voorpost HANDBAL Hechtel - H.K. Waasmunster 24-16 Aangezien beide ploegen in deze wed strijd niets meer te winnen hadden werd het een van deze typische einde-sei- zoen-wedstrijden. Bij H.K.W. ontbraken dan nog T. De Grave-Agneessens-Jakic en De Vlieger en meteen kwam de verde diging er heel wat minder sterk voor dan normaal wat Hechtel toeliet bestendig de leiding in handen te houden. Niette min wees men ons op de knappe presta tie van doelman Van Renterghem en ook Wim Roels had er - aanvallend - duide lijk zin in. Zelfs een sterke doelman Pasen bij Hechtel zag Roels acht maal scoren en dit geeft goed aan dat de H.K.W. spelers zeker niet leeggespeeld het seizoen afsluitei>. Niettemin raakte H.K.W. na een kwartier 5-2 achter en vooral op tegenaanval kon Hechtel, dui delijk sneller op de bal, regelmatig sco ren. Het werd 11-7 aan de rust en ook in de tweede helft bleven de Limburgers lichtjes baas. De wedstrijd kabbelde naar zijn einde zonder enige emotie en H.K.W. zette een punt achter het optre den in 's lands hoogste reeks met een 24-16 nederlaag. Meteen wordt er ge werkt aan het volgend seizoen en wil men alles op een rijtje gaan zetten om een duidelijk inzicht te krijgen in de echte of vermeende problemen die er zouden kunnen opduiken. Het is niette min overduidelijk dat H.K.W. nog altijd een mooie toekomst wacht. In Hechtel won een gehandicapt beloftenteam met 15-16 cijfers na een bijzonder knappe wedstrijd. H.K. Waasmunster: Van Renterghem, W. De Grave, Borgers 1, Roels 8, Luy- paert 3, Vermeulen, De Bode 2, De Meerschman 1, Desseaux, De Clercq, Sanders 1 Het derby tussen Brabo en Robuco, als sluitstuk van de kompetitie 1990-1991, krijgt er nog een onverwacht pigment bij. Inderdaad, Brabo is nog volop in de titelstrijd gewikkeld en mag geen punt prijsgeven want anders wordt co-leider Zwijnaarde kampioen. Zwijnaarde moet inderdaad op de laatste kompetitie dag naar het zwakke Middelkerke en loopt dus geen enkel gevaar. Wil Brabo dus een testwedstrijd afdwingen mag het niets aan het toeval overlaten en het dit seizoen verrassend sterk Buggenhout verslagen. Wij menen te weten dat Robuco er nochtans op gebrand ligt de 'geburen' een pad in de korf te zetten. Spanning troef zaterdag om 16.30 u. Eva 2e Nationale Kraainem - Ajax Lebbeke 20-33 Na de duurbevochten overwinning in Kraainem is Ajax opgeklommen naar de tweede plaats in de rangschikking. Je- meppe verloor inderdaad van Heusden en de Limburgers, met twee verliespun- ten minder dan Ajax - en twee wedstrij den minder gespeeld - wordt nu de grootste konkurrent voor de tweede pro motieplaats. Ajax en Jemeppe tellen nu 36 punten uit 26 wedstrijden en Heus den telt 34 punten uit 24 wedstrijden. Met nog vier wedstrijden te spelen blijft nog alles mogelijk maar wij zien niet in waar Heusden nog punten kan verlie zen. Voor Ajax blijft dus het enige alter natief alles te winnen en dan maar hopen dat de Limburgers de niet meer verwachte misstap toch begaan. In Kraainem, waar tijdens het vorige sei zoen een play-off plaats verloren ging, kreeg Ajax de punten niet op een scho teltje aangeboden. Integendeel, de thuisploeg opteerde voor een potje ge vechtshandbal dat hen weliswaar twee rechtstreekse diskwalifikaties opleverde in de 2e helft maar dat Ajax nooit toeliet zijn technische superioriteit te verzilve ren, Ook het feit dat Van Ransbeeck gedurende gans de wedstrijd met een lijfwacht werd bedacht, vergemakkelijk te de taak niet vooral omdat de Ajax verdediging een minder soliede indruk gaf dan tijdens de voorbije weken. Leb beke ging niettemin goed uit de start blokken met doelpunten van De Man, De Proft en de in de basis gestarte G. De Decker (0-3 na 5') maar na 17' was Kraainem langszij gekomen (7-7) ook al omdat de Ajax schutters niet bepaald efficiënt gingen afwerken. Zo werd het 10-11 aan de rust en er was een sterke prestatie van W. De Proft nodig om de thuisploeg af te schudden. Toch werd het 10-13 in het begin van de tweede helft en Ajax bleef bestendig een paar doel punten voor in de steeds rumoeriger wordende wedstrijd. Via 14-17 10' voor het einde werd het 20-23 met drie op eenvolgende treffers van A. Verlinden en meteen had Ajax een moeilijk te nemen klip succesvol omzeild. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Bosbeke, De Proft 6, Vlassenroot 1, Cristiaens 5, Pulteau 1, Verlinden 3, De Man 1, Van Ransbeeck 2, De Decker 4, Bosman, De Hauwere. Beloften Kraainem - Ajax Lebbeke 19-17 Alhoewel Ajax toch de punten zal toege wezen krijgen gezien Kraainem niet vol deed aan de reglementering op een be loftenteam, komt de nederlaag toch ver rassend over. Aan de rust leidde Ajax met 7-10 maar ging dan in de fout en vooral verdedigend werd er nogal wat geblunderd. Ajax Lebbeke: Van Rossem, Van Bos beke, M. Vlassenroot 4, De Hauwere 1, Maesschalk 2, Van Den Borre 2, N. De Decker 2, Paermentier 3, Cleymans 3, De Bruyne, Bosmans, A. De Man. ITB Lokeren 22 Zandvliet 16 Totaal onverwacht verloor Overpelt een punt in Stenant en dat is wel een mee valler waar Lokeren niet meer op reken de. Want na het verlies in Mechelen wees alles erop dat Lokeren in een testmatch de Limburgers zou moeten bekampen met de interessante tweede plaats als inzet. Dit lijkt nu niet meer nodig te zullen zijn want zaterdag ont vangt de ploeg van J. Princen hekkens luiter In. Hasselt en een misstap lijkt ons hier onmogelijk. Meteen kan Loke ren nog hopen op een promotie naar 2' nationale maar dat moet later in een testmatch uitgevochten worden tegen de 2C gerangschikte uit 3C afdeling LFH, Het gaat hier wel om een 'eventuele' stijger, maar toch... Zaterdag, tegen Zandvliet, liet Lokeren niets aan het toeval over. Weliswaar zonder K. Verhofstadt en de plots wegens beroepsbezigheden weer houden Bocklandt, ging het nog een beetje stug in het eerste kwartier (5-3) maar het duo Versele-Vergult zorgde via 9-5 na 20' voor een 12-5 voorsprong aan de rust. Zandvliet had het begrepen en nu kon Lokeren rustig de kloof in stand houden. Via 16-10 na 45' werd het 19-12 10' voor het einde en o.a. Van Hille en H. De Smet zorgden voor het 22-16 eindre sultaat. 1TB Lokeren: Van Vaerenbergh, Baert, Van Driessche, Bocklandt, Versele 5, Verguit 5, H. De Smet 4, Luc Van Cau- wenberghe 1, Van den Berghe, Van Hille 4, Jamei, De Pauw, Wouters 3. Reserven ITB Lokeren-Zandvliet 18-13 Na een gelijkopgaande eerste helft - rust 8-7 - zorgden Jamei en Van den Berghe voor de nodige doelpunten om de logi sche overwinning van een collectief ster ker Lokeren veilig te stellen. ITB Lokeren: Baert, Van Vaerenbergh, Jamei 5, Van den Berghe 7, Mouton 1, De Bondt 2, Lenaerts 1, Vermeiren 1, Schei- fout 1. Eva Zwijnaarde 27 Robuco Buggenhout 14 Robuco is er niet in geslaagd Brabo Denderbelle een handje toe te steken in de strijd om de titel want co-leider Zwijnaarde toonde zich duidelijk de ploeg met meer maturiteit en bleek ook technisch een trapje hoger te evolueren dan het jeugdige Buggenhout. Tijdens het eerste kwartier zag het er nochtans naar uit dat een gemotiveerd spelend Buggenhout het de thuisploeg kon moeilijk maken. Zwijnaarde liep uit 2-0 maar F. Mannaert bracht de ploeg van trainer De Vuyst terug in de wedstrijd (3-3) na 7' en met een treffer van De Donder nam Robuco zelfs even de lei ding over (4-5). Na iets meer dan een kwartier bleek echter dat keeper Van Sinay geen al te beste dag kende en het was opnieuw Zwijnaarde dat ging leiden (8-7). In het vervolg van de eerste helft botste de Robuco-aanval op een attente doelman bij de thuisploeg en meteen i kon men niet meer het geduld opbren- gen om kansen te creëren. Zo ging hei van 16-8 naar 13-8 in amper 5' en mei een 13-9 ruststand was het voor ons duidelijk. In de tweede helft bleef Robu co onbeheerst aanvallen, werd regelma tig gepakt op tegenaanval en het werd 21-9 als D. Mannaert tegen een recht streekse diskwalifikatie moest opkijken. Met een speler minder op het terrein ging het onbegrijpelijk genoeg beter bjj Robuco dat nu opnieuw begon te scoren maar toch nog moest inbinden met een 27-14 nederlaag. De wanordelijkheden naast het terrein na het eindsignaal gaven goed aan hoe sterk gespannen de zenuwen wel waren. Voor Robuco scoorden: F. Mannaert 7, Thijs 2, De Donder 1, D. Mannaert 2, Segers 2. HBC Dendermonde 16 Damme 12 HBC Dendermonde, zonder het trio Van Lier-De Swaef-Vereecken, kreeg het ver rassend moeilijk in de eerste helft. Bij Damme stond er inderdaad een - in die periode - out-standing spelende doel man tussen lat en palen die het de thuisploeg behoorlijk moeilijk maakte. Ook aanvallend beschikte Damme over heel wat werpkracht en er was een goed afblokkende De Mayer nodig in de Den- dermondse verdediging om groter on heil te voorkomen. Onheil inderdaad, want via 4-4 na het eerste kwartier werd het 4-7 na 26' en met een 6-8 ruststand zag het er zeker niet rooskleurig uit voor de thuisploeg. Maar in de tweedehelft met de ingekomen Coppens in vedette won HBC duidelijk aan zelfvertrouwen. Met een hardwerkende Impens en een snelle Wesemael ging HBC nu veel in ventiever spelen en het was De Mayer die na 40' de thuisploeg opnieuw op voor sprong bracht (9-8). Het werd 14-8 voor aleer Damme in de 52e minuut zijn eerste treffer in de tweede helft lukte. Coppens bleefïn het Dendermondse doel schitterende zaken doen en via 16-10 na een prachtige aktie van het duo Weseamel-De Mayer kon Damme mil deren tot 16-12. Meteen is HBC zeker van een 4e plaats in het eindklassement. Voor Dendermonde scoorden: Wese mael 3, Van Renterghem 3, Verhelen 1, Van Steen 1, Impens 1, De Mayer 4, Hoorelbeke 1, Van Beveren 1. Eva Eupen - E.V. Aalst 38-16 Eupen, dat mits te winnen van Een dracht ook rekenkundig 2eker was van de titel, kende geen erbarmen met het uitgebluste Aalst. De volgelopen sporthal was dan ook dolenthousiast en voor Eupen, dat er een demonstratie kon van maken, kon de avond dus niet stuk. Eendracht, nu ook zonder R. Bayens, De Troch, W. Bomon en K. Bomon, diende de bittere kelk tot op de bodem te ledigen en met nog vier wedstrijden voor de boeg wordt het ontzettend zwaar voor trainer-coach H. Trienpont die deze af gang zeker niet heeft verdiend. De wel aanwezige Aalsterse spelers toonden zich in Eupen niettemin bijzonder moe dig en verdedigden zich sportief met hun beperkte middelen. Toch was een éénrichtingswedstrijd niet te vermijden want na het eerste kwartier leidde Eu pen reeds met 10-4 en met een 17-8 ruststand was de afstraffing niet te ver mijden. Het werd 22-11 na 41' en Een dracht moest berusten in een 38-16 nederlaag tegen de ploeg die dit seizoen 2e nationale domineerde. E.V. Aalst: Mertens, Podevijn, T. Welle- kens 1, Van Der Stock 2, Trienpont 3, B. Arijs 4, P. Van Den Borght, W. Van Der Borght 3, Van Eygem 3- Brabo Denderbelle 26 leper 15 Brabo blijft het moeilijk hebben onder de dreigende opdracht geen enkel punt meer te verliezen. Net zoals tijdens de voorbije weken wilde het maar niet vlot ten tijdens de eerste helft tegen Ieperse. Gelukkig konden zij deze keer op een bijzonder efficiënt afwerkende P. Ver meir rekenen die Brabo voor verder onheil behoedde. Want het uitvallen van M. Hendrickx, tijdens de eerste 5' was niet van aard de ploeg aan vertrouwen te doen winnen en na 11' stond er 1-2 op het scorebord. Het duurde tot de 12e minuut vooraleer Brabo zijn tweede treffer lukte en gedurende de ganse eerste helft bleef leper aanklampen. Via 3-2 na een kwartier werd het 7-5 na 21' en met een 12-10 ruststand moest Brabo wel degelijk uit een ander vaatje gaan tappen. Gelukkig viel het begin van de tweede helft goed mee voor de leiders. De verdediging, met een attente doel man Vermaesen, hield zich sterk en P. Vermeir en Walraevens zorgden voor 16-10 na 49'. Nu klapten de bezoekers volledig in elkaar, het werd 22-11 na 48' en het duurde tot de 58e minuut voor aleer leper zijn derde doelpunt in de tweede helft lukte. Het werd 26-15 als eindresultaat maar de score had veel hoger kunnen oplopen indien Brabo aan een normaal gemiddelde had kun nen afwerken. Met M. De Proft (4 doel punten) als speler op het terrein en Et. Van den Abbeel als coach op de bank moet Denderbelle nu nog het derby tegen Robuco Buggenhout tot een goed einde brengen. Wij gaan zaterdag kij ken... Brabo Denderbelle: Vermaesen, R. Van Keer, P. Vermeir 9, De Block 4, Dan. Van Goethem 1, Dirk Van Goethem 1, E. Van Keer 1, De Batselier 1, Walraevens 5, De Proft 4, Hendrickx. EVa Provinciaal Heren 2e Nationale Zat. 20.4 te 20.15 u: Ajax Lebbeke-SL Huy te 19.30 u: EV Aalst-Tongeren 3e afdeling Zat. 20.4 te 20.00 u: ITB Lokeren-In. Hasselt 4e afdeling Vrij. 19.4 te 19 45 u: HBC Dendermonde-Merchtem Zat. 20.4 te 16.30 u: Brabo Denderbelle-Robuco Buggenhout Provinciaal Reeks A Kosa Aalst-HK Waasmunster 3 Ap. Kortrijk 3-Attila Temse Eeklo-DB Woluwe Rekkem-Berlare Reeks B Dendermonde 2-Merchtem 2 P. Gent 2-Gr. Bijgaarden 2 Brabo Denderbelle 2-Robuco Buggenhout 2 Dames 2e afdeling Zond. 21.4 te 16.45 u: Helchteren-Squadra Lebbeke 3e afdeling Zat. 20.4 te 19 30 u: Robuco Buggenhout-Eeklo Attila Temse Rekkem Dameshandbal RB Dendermonde 11 Daza 9 Voor trainster M. Van den Borre moet het ongetwijfeld een genoegdoening hebben betekend dat een moeilijk sei zoen kon afgesloten worden met een overwinning die hen meteen een ver dienstelijke zesde plaats oplevert in de eindrangschikking. Lang zag het er iochtans naar uit dat de bezoeksters aan het langste eind zouden trekken want via 0-2 leidde Daza met 1-4 na 13'. Een collectief hardwerkend Dender monde kon echter rekenen op de tref kracht van K. Van Damme (8 x) om nog voor de rust de schade te herstellen Rust 5-5- Ook in de tweede helft bleef Ros Beiaard vrijwel bestendig op achter volgen aangewezen maar meer dan één doelpunt voorsprong kon Daza niet meer vergaren. Via 5-6 werd het 8-910' voor het einde maar dan sloeg de thuis ploeg plots toe. Met twee treffers van Van Damme en één van Simal ging het naar een 11-9 overwinning waardoor de ouds te Oostvlaamse damesploeg ook volgend seizoen in 2e afdeling uitkomt. RB Dendermonde: Broothaerts, Simal 1, De Man, Hofman 1, Verlaeckt 1, Van Damme 8, G. Lissens, V. Bogaert. Eva 37 Zwijnaarde 2 18 12 Robuco Buggenhout 2 14 Een jeugdig Robuco verdedigde zich kra nig tegen leider Zwijnaarde dat nochtans sterk aan de wedstrijd begon (7-3 na het eerste kwartier). Vanaf dan kon Robuco meer evenwicht in de wedstrijd brengen wat resulteerde in een 10-5 ruststand. In het begin van de tweede helft werd het opnieuw wat moeilijker voor de bezoe kers (15-9 na 45') maar met een 18-14 eindscore mag Robuco terugblikken op een eervol resultaat. Robuco Buggenhout: G. Van Moer, Scholliers 3, Smekens, Pieters 1, Mi- chiels, Moyersoons, Van Damme 4, Ver- bestel 2, De Baerdemaker 3, De Vuyst 1. Brabo Denderbelle 2 18 Groot Bijgaarden 2 21 Zoals verwacht heeft Temse geen enkele moeite ondervonden om het West- vlaamse Rekkem een pandoering te be zorgen. Een puntje was voldoende om ook rekenkundig zeker te zijn van de titel maar daar twijfelde allang niemand meer aan. Een collectief weer sterk Temse raakte nochtans moeilijk uit de startblokken (3-2 na 10') maar dan gaf P. Van Hoeyweghen het sein voor een non-stop offensief waarin ook Vercaute- ren en De Rijcke hun steentje bijdroe gen. Doelman Van Buyten maalde er 10-4 van na 19' en coach De Proft liet toen ruim speelgelegenheid aan zijn wisselspelers. Het was 15-5 aan de rust. In de tweede helft werd het werpen van tegenaanval optimaal benut door o.a. Heirbautenvia24-7na40'en32-llna^Jn de eerste helft leek Brabo op de 55' werd het een 37-12 overwinning voor overwinning af te strevenen wat zich ook Temse dat volgend weekeinde het op de reflecteerde in de 13-10 rustscore. Maar tweede plaats gerangschikte Kortrijk 'n het tweede wedstrijdgedeelte werd er gaat bekampen. Als ook dan gewonnen heel wat aan wedstrijdkoncentratie in- wordt eindigt Attila het seizoen met het geboet bij de thuisploeg waardoor maximum aan punten en daarvoor wil Groot-Bijgaarden in de slotfase het la- men nog eens tot het uiterste gaan. hen naar zich toe kon trekken. Attila Temse: M. Van Buyten, De Rijck Brabo Denderbelle: R. Van Keer, Dan. 6, K. Van Hoeyweghen 4, Heirbaut 5, Milliau 5, De Clerck 6, P. Van Hoeywe ghen 3, C. Van Hoyweghen 1, Vercaute- den Abbeel 2. ren 3, Lyssens 1, E. Buytaert 2. VOETBAL LOOP SAMT; SUUai n' ^e'nC^ Svelta Melsele-Lebbeke 2-0. Guy De Baere kopt de bal weg voor Vercauteren Cock 4, Tammeau 1, R. De Smet 1, Van gevaarUjk worden (h)

De Voorpost | 1991 | | pagina 28