Aalsterse Topdag Animatie op de Aalsterse Grote Markt R.F. Kunst en Vermaak organiseert opleidingskursussen voor fanfaremuzikant Medewerkers en adverteerders: dit is voor U 'Vrede' presenteert Bedside-Story in Lebbeke De Voorpost - 26.4.1991 - 11 Er waait beslist een goede wind doorheen de Koninklijke Fanfare Kunst en Vermaak... Muziekminnend Aalst heeft nog heel wat goede herinneringen aan de geslaagde St.Ceciliaviering van deze fanfare, in december 1990. Thans ligt het nieuw repertorium '91 op de lessenaars... En iedere week wordt flink gerepeteerd. Toch die nen de rangen nog even aangevuld met nieuwe gemotiveerde muzikan ten. En daarom worden nu versnel de opleidingskursussen voor fanfa remuzikant georganiseerd. Iedereen wordt toegelaten: jong en oud, mannen en vrouwen. Oplei ding en gebruik instrument (klari net, dwarsfluit, tenorsax, trombone, drumstel en eventueel trompet en bugel) zijn gratis. De kursussen zijn reeds gestart op dinsdag 9 april 1991, en hebben plaats iedere dinsdag, vóór de repe titie van de fanfare, van 19 tot 20u. De kursusleiding wordt waargeno men door dirigent Freddy Van Laer, i.s.m. enkele muzikanten. Even een blik op het programma: fase 1 aanvankelijke muziekleer en Zll elementaire notenkennis; fase 2 op- e. leiding instrument; fase 3 vervolma king als meespelend muzikant. In een eerste onderhoud met de chef dirigent Van Laer wordt bepaald welke startfase het meest aangepast is (1, 2 of 3). En naargelang de vor deringen wordt overgeschakeld naar een volgende programmatie. De dirigent Freddy Van Laer werd geboren te Aalst op 6 oktober 1945. Hij studeerde aan de Stedelijke Mu- ziekakademie van zijn geboorte stad. Vervolgens te Gent aan het Koninklijk Muziekkonservatorium en behaalde eerste prijzen van no- tenleer, klarinet, saxofoon, kamer muziek, harmonie, kontrapunt en fuga, alsook het hoger diploma kla rinet en het getuigschrift muziekge schiedenis. Aan het Koninklijk Mu ziekkonservatorium te Brussel be haalde hij een tweede prijs kompo sitie. Hij begon als klarinettist bij de mu ziekkapel van de Belgische Zee macht te Oostende onder de leiding van Guy Duyck. Sedert 1973 is hij solist bij het Groot-Harmonieor kest van de Gidsen te Brussel. Hij was leraar aan diverse Muziekaka- demies te Roeselare, Tielt en Aalst. Van 1979 tot 1982 was Van Laer direkteur van de Gem. Muziekaka- demie te Jette. Hij koncerteerde als solist te Wenen, Odense en Aken en trad reeds op samen met de geken de sopraan Hilde De Groote, ver bonden aan de Weense Staatsope- ra. Hij werkte onder leiding van Ro gier Van Otterloo met solisten waaronder Toots Thielemans, Rita Reys en Pim Jacobs. Freddy Van Laer werd laureaat van de provin ciale prijs voor instrumentale kom positie van de provincie Oost- Vlaanderen in 1985. Hij is sedert 1985 dirigent van de K.F. Niets Zon der Arbeid, te Erembodegem en van de K.F. Kunst en Vermaak, te Aalst. Voor inlichtingen en inschrijvingen i.v.m. de versnelde opleidingskur sussen van de K.F. Kunst en Ver maak kan men steeds terecht bij P. De Troch, sekretaris van de fanfare: Withuisstraat 15, 9300 Aalst-tel. 053/77.97.10. DB Volgende weck moeten de teksten, foto's en advertenties een dagje rocgcr dan normaal in het bezit zijn van de rcdaktie. Woensdag I mei is immers een feestdag. Dat betekent dat teksten, foto's en adverten ties ten laatste op dinsdag 30 april om 16.00 uur aan de rcdaktie moeten afgeleverd worden. 1 let/elfde geldt voor 9 mei. het feest van Ons-1 lcer-1 lemelvaart. Dan moeten teksten, foto's en adverentics ten laatste op dinsdag 7 mei in het bezit zijn van de rcdaktie. Het Aalsterse Stadsbestuur, de ad viesraad van de middenstand en niet in het minst de respektievelijke dekenijen hebben in een gezonde samenwerking hun energie gebun deld in een jaarlijks terugkerende happening: de Topdag. Opnieuw heeft de Aalsterse middenstand noch moeite noch tijd gespaard om het hart van de stad weer sneller te doen slaan. Zij beseffen beter dan wie ook dat de leef- en koopge woonten van onze maatschappij snel veranderen. Zij hebben dan ook weer eens de nodige soepelheid en vindingrijkheid aan de dag ge legd om daarop in te spelen, dit zowel door de verscheidenheid van de aangeboden produkten als de prijzenkeuze en de presentate. Ko ning klant kan er maar beter door gediend worden. Vanaf woensdag 1 mei start reeds een voorprogramma van de Topdag door de Meikramerij vanaf 14 u. in de Hovenierstraat, Molendries en Varkcnsmarkt. Donderdag 2 mei heeft om 18u30 in de Molenstraat de Meiboomplanting plaats. De offi ciële opening van de Topdag ge beurt op vrijdag 3 mei om 20 u. in de Feestzaal van het Stadhuis. Daar zullen de leerlingen van de Stedelij ke Muziekacademie zorgen voor muzikale omlijsting. Programma van de Topdag zelf, op zaterdag 4 mei: Vanaf 9 u. animatie in alle deelne mende dekenijen. Dekenij Molenstraat - Kapelle- Zaterdagnamiddag was er op de Aalsterse Grote Markt geen gebrek aan animatie. Verschillende aktiegroepen hadden op een lekker lenteweertje gehoopt om in de stadskern rond een aantal tema's een informatiecampag ne te voeren. De weermaker dacht er anders over maar toch was er voldoende entoesiasme om alle aktiviteiten kleur bij te zetten. Voor het stadhuis van het podium en uitzendbus opgesteld van Ra- dio-FM Aalst. Deze zender is ont staan vanuit VZW Caroline. Hun hoofddoel is te fungeren als een stadsradio. Via het opvolgen van lokale gebeurtenissen trachten zij zich als zodanig te profileren. In de toekomst komt er overigens geheel naar normen van het nieuwe radio dekreet, een uitbreiding van de lo kale verslaggeving. De studio's van FM-Aalst bevinden zich wel in de St. Jozefstraat 26 waar zij een leeg staande fabrieksruimte tot radio studio hebben omgebouwd, maar zaterdagnamiddag hadden zij hun tenten in het stadcentrum opgesla gen. Hiermee namen zij deel aan de «Animatiedag Kom op tegen Kan- Aalst. Ludieke fietsen leggen de nadruk op milieuvriendelijk verkeer onder de kcr" EniSe weken terug was er de neus van Dirk Martens (a) aktie Levenslijn. Met de steun van a ax n kllWW enkele verenigingen bracht deze ak- M JL.UL (.y J tie de niet onaardige som van 'W /Üjjfc 137.362 fr. op. Van daaruit groeide •Akaf'-i het geloof en enthousiasme naar 2É i IFw^MÊÈÊèL meer- Op korte termijn werd een T voorstel uitgewerkt naar Stad Aalst gramma's en de hele dag konden rm handelaars reclame, krijgen tegen Aalst. De anders-gaan-leven groep informeerde de bezoekers over de Aalsterse milieuproblematiek (a) betaling van minimum 1000 fr. De opbrengst ging integraal naar de vooropgestelde aktie tegen Kanker. Een aanvullende stickerverkoop kreeg nog meer kleur bijgezet door optredens vendelzwaaien van de Aalsterse kunstgroep Vredon. De Anders Gaan Leven - beweging en de wereldwinkel hielden de «dag van de aarde» en informeerde de voorbijgangers over de gevolgen van de milieuverloederingen de na tuurontwikkeling in Vlaanderen, die de titel meekreeg van: veel ge blaat en weinig wol. De petitie-aktie voor het behoud van het tropisch regenwoud was suksesrijker dan de grieventrom- mel. Dat deze nagenoeg leeg bleef, is volgens Joost Callebaut aller minst een bewijs dat het met het Aalsterse levensmilieu allemaal kits is. In het stadhuis hadden zich intus- sentijd de «Jonge Ridders van de Weg» verzameld voor de prijsuitrei king van de 13de aktie terwijl het Jongerenparlement zich in het Bel fort boog over «Zaïre en het poker- spel van de Wit-Zwart belangen». In het stadspark kon het jonge volk je de late namiddag nog afronden op de Multikulturele speeldag van Kriebel. Op zaterdag 4 mei e.k. heelt de 13de Topdag plaats in het stadscentrum van Aalst. De Topdag is stilaan een vaste traditie geworden, welke een grote aantrekkingspool vormt voor de ganse regio. Jaarlijks pogen de verschil lende centrumdekenijen een gezonde kombinatie te vinden tussen anima tie, spektakel, promotie en verkoop. Aah'- jeugdig entoesiasme geen gebrek op de Aalsterse animatiedag (a) straat - Werf: optreden diverse mu ziekgroepen - straatanimatie Dekenij Zoutstraten: - optreden di verse muziekgroepen - straatanima tie Dekenij Hoogstraat - Houtmarkt - Zonnestraat: - Barbecue - Oldti mershow - Optreden Jazz-orkest - Keverclub - Oldtimershow Dekenij Kattestraat: - optreden di verse muziekgroepen - animatie door Radio Contact - optreden cir- kus 'Bobby' (namiddag) Dekenij Zeshoek: - oude volksspe len - springkasteel - animatie door Radio Vrij Aalst Dekenij Nieuwstraat (vanaf 14 u.): - straatanimatie Dekenij Hopmarkt (vanaf 14 u.): - rommel- en antiekmarkt - muzikale animatie - infostand Rood Kruis - demonstratie Judoclub Hirano Kwai (14-15 u. en 16-17 u.) Grote Markt: - Belfortzaal: Boe kenverkoop door de Stedelijke Bi- blioteek (10-17 u.) - optreden Jazz band 'The Mellvids' i.s.m. de Streekkrant (vanaf 14 u.) Oude Vismarkt: - Oud Hospitaal: Internationaal Wagenspelenfesti val door het verbond van Rederij kerskamer van Aalst Dekenij Vlaanderenstraat - Gent sestraat: - country- en westernfes- lival - doorlopend optredens van o.a. Ed. Kooiman, Stampen en Da gen, Smoketown-strut,... - kinder grimeur met wedstrijd H.P. Aalst. De Wereldwinkel bracht minder gekende, maar wel milieubewust vervaardigde produkten aan de man (a) Aalst. De Aalsterse keurgroep Vredon zette de aktie 'Kom op tegen Kanker' kleur bij (a) Als tweede produktie van het to- Het stuk? Volgens Alan Ayckbourn neelseizoen 1990-'91 program- vertellen slaapkamers 'boekdelen', meert de Lebbeekse toneelkring Wanneer je weet dat maar liefst drie 'Viede' vier opvoeringen van het slaapkamers ten tonele worden ge- bekende 'Bedside-Story', een blij- voerd, waarin acht mensen hun lief spel van de hand van de al even en leed delen, dan moet zonder eni- bekende Alan Ayckbourn. ge twijfel je nieuwsgierigheid ge- Voor de regie werd een beroep ge- wekt zijn- daan op Marinelle De Winne. Zij Nieuwsgierigheid moet worden vol- werkt momenteel mee aan het po- daan en dat kan op zaterdag 27, pulaire BRT-radioprogramma 'Het maandag 29 april, vrijdag 3 en zater- Koekoeksnestdag 4 mei, telkens te 20 u., in de Daarnaast geeft zij les in de STAL- grote zaal van 'Ons Huis'. De toe studio in Vilvoorde, waar een drie- gang bedraagt 120 F. Reserveren jarige toneelopleiding verschaft kan via het telefoonnummer 052/ wordt en regisseerde zij reeds diver- 41.31.21, elke werkdag vanaf 18 u. se toneelprodukties voor amateur gezelschappen. Aan deze produktie werken volgen de spelers mee: Stefaan Wesemael, Leontine Pisane, Filip Stallaert. Carla Peytier, Geert Vercruysse, r\ i -j i Hi,de Van Schoor, Jurgen Heu- Aatst. ue gelegenheidsparlementsleden namen hun taak biezonder ernstig op vinck en Annemie De Smet. Regie- 'a' assistent is Filip Hiel. 90 jaar Vrede In de loop van de maand september, meer bepaald met Lebbeke-kermis, organiseert 'Vrede', in het kader van zijn 90-jarig bestaan als toneel kring, een grote retrospektieve ten toonstelling. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1991 | | pagina 11