Fraai K.A.V.D.-klubhuis nadert voltooiing Jan Poppe: nationaal militair kampioen Is Glenn D'Hollander kandidaat provinciaal kampioen? murni teïiffiNfi Betere kansen voor jonge voetballers De Voorpost - 26.4.1991 - 17 VOETBAL "Siifli Y p/icfup# Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 WIELRENNEN Wielrennen. Jan Poppe (gvw) Zele is sedert jaar en dag een wielernest bij uitstek. Uit de vele tientallen wielrenners die grootse prestaties realiseerden, was er tot hiertoe niemand bekwaam om voor een nationale titel op de weg te zorgen. Sedert vorige zondag is daar verandering in gekomen. Amateur Jan Poppe won te Zenist een spurt met zeven. Daar werd het nationaal militair kampioenschap verreden. De tricolore militaire kampioenentrui betekent voor de liefhebber een belangrijk keerpunt in zijn loopbaan. De onmiddellijke toekomst is daarbij wel het belangrijkste. In een voor Jan korte aanloopperiode had hij gepoogd om zich bij de militaire overheid in de kijker te fietsen. Het lukte niet volledig. De nationale titelrace was de laatste boei. Jan wou en zou uitblinken. Zonder dat hij dat aan de buitenwereld kenbaar maakte, had hij zichzelf opgepept tot een favorietenrol. Hij voelde dat het konditieritme crescendo ging. De Franco-bel- ge en een midweek wedstrijd hadden hem grotendeels gerustgesteld. Een waakzame Jan Poppe liet in de voor hem belangrijkste koers van het seizoen geen enkele ontsnapping voorbijgaan. Hij moest en zou bij de beslissende koerswending zijn. Die viel ongeveer halfweg. Geen enkele inspanning was hem te veel. Ondanks ze de hete adem van het peleton haast bestendig in de nek voelden, hield de ontsnapping stand. De niet zo trage Jan Poppe als het om de bloemen gaat, spurtte verstandig. Hij wachtte op het goede moment om in de wind te komen. Spurten op kracht ligt ruimschoots binnen Jan's mogelijkheden. De vreugde uitbarsting was tweeërlei: de titel op zichzelf maar meer nog de kwasi zekerheid dat hem het statuut van militair topsporter niet meer kon ontlopen Die bevestiging kwam er reeds tijdens de receptie als de militaire overheidjan het goede nieuws meldde. Dit betekent meer faciliteiten om te trainen naast het deelnemen aan interessante stages en gereputeerde wedstrijden. De opbouw van Poppe's carrière lijkt nu in een stroomversnelling te zitten. Jan is geen dagdromer maar een realist. Hij heeft een blind vertrouwen in zijn mentor Ronald Van Avermaet. Die predikt reeds van bij het begin een gestadige progressie. Weinig wedstrijden rijden, geen nutteloze brandstof verbruiken, maar klaar zijn op het gepaste moment. Jan had zijn seizoen voorbereid in een trainingskamp in Spanje. Hij was paraat voor o a. Brussel-Opwijk. Hij ging iets te driftig te keer. Op 4 maart wisselde hij het wielerplunje voor een militaire tenue. Dit betekende een opleidingspe riode en een totaal andere levensstijl. Jan vat het zelf kernachtig samen: "Ik trainde minder dan een nieuweling." Die tijd is nu voorbij. Het legerjaar 1991 wordt beslist nog een goed seizoen. Het moet voor hem de aanloop betekenen naar 1992 voor renner Poppe: het seizoen van de waarheid: "ik heb nu al voor mezelf uitgemaakt dat ik in 1992 op een hoog niveau moet presteren. Ik word dan 21 op de drempel van 22 jaar en dat moet het geweten zijn of een profloopbaan tot de mogelijkheden behoort. Is dit niet het geval dan kap ik er mee". Jan Poppe maakt zichzelf geen waanvoorstellingen en die opvatting sterkt heni om de wielersport intens te beleven. BENO Door de bouw van een nieuw klubhuis, dat zijn voltooiing nadert, krijgt het ge zellige KAVD-stadion in Grembergen een mooier uitzicht. Het nieuwe gebouw is vrijwel operationeel en beantwoordt vol ledig aan de noden van een team dat in hogere afdelingen speelt. K.A.V.D., als oudste sportvereniging van de stad, is bezig aan een totale wederop standing, niet in het minst op sportief vlak. Vooral de jeugd zal in de toekomst een nog betere begeleiding krijgen. De terreinakkommodatie is eigendom van de stad en het mag gezegd dat het stadsbestuur lovenswaardige initiatie ven neemt ten gunste van de paarsblau we klub met het stamnummer 57. 'Aan het stadion zullen nog meer nood zakelijke werken worden uitgevoerd. Op korte termijn zal de hele westkant gere noveerd zijn. Dat houdt o.m. de verf raaiing in van de oude maar nog sterke tribune en de bouw van een nieuwe 'gradin' met daarachter een muur. Dit laatste bouwwerk is meer dan nodig. Aanpalende eigenaars hebben vaak klachten. Het is niet de eerste keer dat jongeren via de 'gradins' de daken be klauteren. Omwille van de veiligheid is hier dus een bijkomende ingreep nodig'. Ook van de akkommodatie op het B-ter rein wordt werk gemaakt. Het hoeft dan ook niet gezegd dat voorzitter Jef Nijs een tevreden man is. Funktioneel 'Het nieuwe gebouw op het A-terrein werd funktioneel opgevat, in die zin dat alle mogelijkheden voorhanden zijn, zegt de KAVD-voorzitter. De stad stond ons een lening toe van tien miljoen. De aanvankelijke planning voorzag een gebouw van dertig meter lang. Bij het opmaken van de plannen bleek snel dat de raming overschreden was. We hebben meteen moeten inper ken zodat het nu zo goed als afgewerkte gebouw een lengte heeft van 25 meter, wat nog steeds zeer ruim is. Op de bovenverdieping bevindt zich een kantine met een oppervlakte van 250 m2. Trek daar de toogakkommodatie af, dan blijft nog steeds een nuttige ruimte over van 200 m2, wat het dubbele is van het huidige klubhuis. De kantine biedt een ideaal uitzicht op het veld. Het zal dus in de toekomst mogelijk zijn om de wedstrijden te volgen vanachter het ven ster. De huidige kantine biedt geen uit zicht op het terrein, vandaar dat ze tijdens de wedstrijden leegliep. In de nieuwe drankgelegenheid zal dat allicht niet gebeuren, zodat er meer kan verbruikt worden, wat alleen onze finan ciën ten goede komt. Bovendien is dit nieuwe klubhuis toegankelijk langs twee ingangen. De bedoeling daarvan is om tijdens de rust een snelle bediening te kunnen verzekeren. Vandaar ook de op merkelijk grote toogruimte. Naast de toogbank bevindt zich nog een bergruimte en een keukentje. Daarin kan men een beperkt etentje klaarma ken. De leiding van K.A.V.D. voorziet de mogelijkheid om de kantine door ande re verenigingen te laten gebruiken in dien zij iets uitgebreider willen organise ren. De kapaciteit om bijvoorbeeld een eetmaal te organiseren bedraagt zo'n 170 zitplaatsen met aan elkaar gescho ven tafels. Er zijn 250 staanplaatsen'. Sanitair De benedenverdieping van het gebouw heeft ruime sanitaire voorzieningen. Er zijn twee uitgangen, één voor spelers, scheidsrechters en bestuurslui. De an dere is voor het publiek, dat langs daar via een trap de kantine kan bereiken. Op dat gelijkvloers bevinden zich twee kleedkamers voor de spelers met elk een oppervlakte van 30 m2 en daarbij- horende stortbaden die uitgerust zijn met automatische zelfreinigende sproeiers, die symmetrisch zijn inge bouwd. Ze worden gehanteerd door drukknoppen om waterverspilling tegen te gaan. Na een tijdje houden ze immers op met sproeien, waardoor een nieuwe druk op de knop noodzakelijk is. Verder is er nog een bergruimte, een medisch lokaal, het sekretariaat en een vergaderzaal van zo'n 30 m2. De spelers en scheidsrechters betreden het veld langs een aparte uitgang in de noord westhoek van het terrein. Betere oefenterreinen Naast de oprichting van het nieuwe klu- blokaai staan bij K.A.V.D. nog andere werken op stapel. De ruiten aan de zijkant van de tribune, die momenteel bij winderig weer vrij gevaarlijk zijn voor de toeschouwers, zullen vervangen wor den, wat zo'n 100.000 fr zal kosten. Het afbreken van de staanplaatsen in de zuidwesthoek en de vervanging door nieuwe, zal zo'n half miljoen kosten. Als het plan tot de bouw van een hoge muur aan de achterkant gerealiseerd wordt komt men meteen aan een bedrag van ruim een miljoen. In een later stadium zou het de bedoeling zijn om de staanplaatsen te overdekken. Werken aan de oostzijde van het terrein (kant Grootzand) worden voorlopig niet voor zien. Wel zijn herstellingen nodig aan de ingang. Onlangs botste er een auto te genaan na een slippartij en dat veroor zaakte vrij veel schade. Op het B-terrein zal de akkommodatie worden uitgebreid. Het gebouw wordt ruimer en er komt een sanitair blok dat ruimte biedt aan meerdere kleedka mers. KA.V.D. Voorzitter Jef Nijs en sportschepen Jan Van Damme: beiden tevreden (foto Piet Hermans) Naast het huidige B-terrein zal een bij komend voetbalveld worden aangelegd waardoor alle aktiviteiten in Grember gen kunnen gecentraliseerd worden. De omgeving van het B-terrein biedt ruimte voor verdere uitbreiding. Het is er bo vendien centraal gelegen en vrij dicht bij het stadscentrum. Een dichtere plek is er momenteel niet te vinden. De terreinen zouden desgevallend nog beter bereiknaar kunnen gemaakt wor den langs de Steenweg op Grembergen (Oude Gauweg), zo verder langs het WW-lokaal, waar nog hooguit een kleine ingreep nodig is om de weg met de omgeving van de kAVD-oefenvelden te verbinden. E.G. Voetbal. Een aantal medewerkers samen het het KAVD-bestuur voor het nieuwe gebouw met kantine en sanitaire installaties (foto Piet Hermans) Wie zondag op zijn pronostiekformulier de naam Glenn D'Hollander invult als kandidaat winnaar in het Oostvlaams kampioenschap voor tweedejaars nieu welingen te Wetteren kan moeilijk over dreven optimisme verweten worden. Het voorseizoen van de jonge Zeienaar is bijzonder knap. De enige valse noot was het clubkampioenschap, waar hij met kettingproblemen, reeds na twee ron den noodgedwongen voet aan de grond moest zetten. Het voorseizoen van deze klasbak is er één om U tegen te zeggen. Of niet soms! 3 maart: Zottegem-Godveerdegem: 2e; 10 maart Wortegem-Petegem: 5e; 17 maart Vollezele: 2e; 24 maart Brakel- Michelbeke: 2e; 30 maart Nieuwkerken: le; 7 april Oetingen: le; 13 april Eronde- gem: 2e; 20 april Buggenhout: le. Van week tot week presenteert Glenn zich met meer autoriteit. Hij heeft de goede konditie te pakken. Vorig seizoen was het een gunstige kennismaking. Zijn peteren begeleider Jozef Van Dries- sche heeft het trainingsritme aangepast. Er wordt intenser getraind. De voorbe reiding wordt goed opgevolgd. Het aantal kompetitiesessies blijft evenwel beperkt tot één per week. Alhoewel Jef Van Driessche een verwoed tegenstander van het nieuwe door Merckx-Sercu gedikteerde BWB-regle- ment beseft men dat een renner ge vormd wordt op harde circuits. Glenn die traint op een golvend parcours lonkt hoofdzakelijk naar dit terrein om te koersen. Om geen eenzijdige renner te worden en naar de verplichte op drachten als kampioenschappen toe te leven, kiest hij soms voor de vlakke omlopen. De kasseistroken te Nieuwkerken waren een kolfje naar zijn hand. Hij verpletterde de tegenstand. Ook te Buggenhout reed hij in de slot- ronde de medevluchters uit het wiel. Glenn zit duidelijk op het goede spoor en wil rustig op die wijze verder doen. BENO

De Voorpost | 1991 | | pagina 17