W De voorzetten van Chunga Gelijkspel was logischer r, Af f*. «piSSf-» f, Voetbal uitslagen KAVD-jongeren krijgen de kans Chunga heeft er weer zin in Verder jacht op de eindronde Gehinderd of niet... Fuiven voor de jeugd van E. Aalst Voetbal kalender Eendracht Aalst: E. Aalst: Bf'ijPjfiP 4 - Woensdag 1 mei liup Onze geschorsten 18 - 26.4.1991 - De Voorpost VOETBAL E. Aalst - SK Tongeren 5-2 Chunga verkeerde tegen Tongeren weer en Szabadi nog een reuzekans verknoei- in een begenadigde dag. De Zimbabwees de. Op vijf minuten van het eindsignaal scoorde wel niet maar strooide weer van die haarfijne en bijwijlen listige voorzet ten uit, die bij het afwerken als het ware niet konden gemist worden. Na een vervelend eerste kwartier, schoot de wedstrijd plots op gang. Chunga presen teerde eerst de bal op een schaal voor Kanu en stelde nadien Droeven in de gelegenheid de stand te verdubbelen. Nog in dezelfde minuut lukte Keilens de aansluitingstreffers, nadat Gaens de thuisdefensie uit evenwicht had ge haald. Nog voor de rust kon Szabadi orde op zaken stellen na een gepaste kombi- natie Chunga-Godtbil. Toen vijf minuten na de kampwisseling Lathouwers een millimeterjuiste voorzet van Chunga kon verzilveren tot 4-1, was in feite de wedstrijd gespeeld. De laatste 20 minu ten vielen zelfs eerder vervelend uit in een periode dat doelman Vaesen een knal van Chunga in hoekschop duwde kon de Hongaar zijn fout herstellen met een tweede treffer. Met deze zege zit Eendracht nu weer wat steviger in het zadel voor een deelname aan de eind ronde. Scheidsrechter: De Bruvn Toeschouwers: 2.500 Aalst: De Schrijver, De Wolf, Derijck, Peeters, Limpens, Lathouwers, Godtbil (64' Eeckhout), Droeven, Ghunga, Ka nu, Szabadi. Tongeren: Vaesen, Dewaleff, Schoe- naers, Vermijl, Meyssen (51' K. Vermijl), Dethier, gaens, Schabregs (51' Cuypers), Paas, Byloos, Kellens. Doelpunten: 18' Kanu 1-0, 27' Droeven 2-0, 28' Kellens 2-1,39' Szabadi 3-1,50' Lathouwers 4-1, 84' Cuypers 4-2, 85' Szabadi 5-2. Gele kaart: Chunga E. Aalst-Tongeren 5-2. Het werd een spektakelmatch voor het publiek K.A.V.Dendermonde-Kapellen 0-1 ÜP9 E. Aalst-Tongeren 5-2. Luc Limpens tijdens een van zijn nummertjes (da) Kappelen is kampioen in Bevordering-B en promoveert naar derde. Het won zondag met de kleinste cijfers tegen KAVD na een wedstrijd die weinigen kon bekoren. Het lokale team. waarin ver schillende basisspelers ontbraken, ver weerde zich flink maar bleek niet in staat om de ijzersterke bezoekende ver dediging te ontmantelen. In het derde kwartier kon Kapellen sco ren. KAVD-keeper Kurt Van Meirvenne ging tevergeefs protesteren bij de scheidsrechter omdat hij bij die faze zou gehinderd zijn. 2de nationale E. Aalst-Tongeren 5-2 3de nationale-A E. Zele-Moeskroen 1-3 Bevordering-B Leest-VW Hamme 2-0 KAV.D-Kapellen 0-1 1ste provinciale SK Lebbeke-Olsene 2-1 Robur-Lede 1-1 E. Meldert-D'leeuw 2-2 2de provinciale-C Bambrugge-Meldert 1-0 SK Aalst-St.-L.-Houtem 5-1 R. Lebbeke-SK Beervelde 0-2 3de provinciale-D Burst-Herzele 2-1 Kerksken-Erpe 1-0 Aaigem-Appelterre 2-2 Borsbeke-Doggen 2-2 E.Houtem-Mere 1-6 Hillegem-Terjoden 1-0 3de provinciale-E Schellebelle-Baardegem 2-3 Serskamp-HO Kalken 1-0 SK Overmere-Oudegem 2-0 Heusden-Schoonaarde 3-0 Buggenhout-Heikant 1-0 Oordegem-Gijzegem 2-0 W. Moorsel-Hofstade 1-1 3de provinciale-F Hoogeinde-Grembergen 1-3 White Boys-Lutterzele 1-5 4de provinciale-D FC Aalst-Idegem 0-1 Edixvelde-Aspelare 1-4 Ophasselt-Erembodegem 0-0 4de provinciale-E Boonwij k-S.Moorsel 0-2 Massemen-Opstal 0-3 St.Gillis;Appels 0-0 Wichelen-Opdorp 0-0 Vlier/ele-Erondegem 3-3 Herdersem-Wieze 0-3 4de provinciale-F Lochristi-Valentino's 5-0 VK Hamme-Berlare 2-0 In de tweede helft probeerde een moe dig KAVD om de bakens te verzetten maar het kon zelden doordringen tot diep in de bezoekende defensie. Bij Kapellen ontbrak Pascal Knaepen. Hij had last van een kwetsuur aan de dij. Een neutrale toeschouwer merkte in het eerste halfuur weinig verschil tussen het bescheiden KAVD en de reeksaanvoer der. In die periode bleven de doelkansen totaal achterwege. Pas in het derde kwartier gingen de bezoekers meer drukken. Het doelpunt kwam er toch vrij onverwacht. Een verre inworp van Meurs kwam in bereik van Van Oppens en die kopte binnen. Aan dat doelpunt hing een reukje, dat werd duidelijk gemaakt door de lokale aanhang en de bezoekers spraken het niet eens tegen. Voor scheidsrechter Theus was er echter geen vuiltje aan de lucht en hij valideerde de goal. Na de hervatting probeerde de thuisloeg om de achterstand te overbruggen maar dat bleek al snel een onmogelijke opga ve. Om een muur als die van Kapellen te slopen moet je over sterke troeven be schikken en die kan KAVD momenteel A lste provinciale Lede-Melsele De Vrieze Robur-SK Lebbeke Taeleman E.Meldert-Temse Okladnicoff 2de provinciale C D'leeuw-TK Meldert De Corte Baasrode-Meerbeke Demesmaeker D.Beervelde-R. Lebbeke Keerstok Zottegem-SK Aalst Van Zande Helde rgem-Bambrugge De Prez 3de provinciale D Terjoden-Herzele Balthazar Mere-Okegem De Blezer Doggen-Erpe Behiels Aaigem-Burst Dullaert 3de provinciale E Hofstade-Baardegem Del motte Gijzegem-C.Melle De Smet Heikant-HO Kalken Boone Schoonaarde-Oudegem De Smet G. Buggenhout-Overmere Ketelaere Oordegem-Serskamp Blomme W.Moorsel-Edeboys Van Boven Heusden-Schellebelle Deleye 3de provinciale F St.Gillis-W-Grembergen Dillis Lutterzele-Gerda Lauwereys 4de provinciale D Erembodegem-Idegem Bruggeman Ophasselt-Edixvelde De Troyer Steenliuize-FC Aalst Van Welden 4de provinciale E Wieze-S.Moorse! Lesire Erondegem-Letterhoutem Nevens Westrem-Opstal Callebaut Opdorp-Appels Van Bastelaere Smetlede-St.Gillis Put Herdersem-Bavegem Van Haclter Wichelen-Boonwijk VD Sompele 4de provinciale F Berlare-Mecrdonk De Bock Valentino's-Moerbeke Waegemans VK Hamme-Straatjc Van den Ecdc v Sedert Willy Meersman de sportieve touwtjes bij KAVD in handen heeft waait er een frisse wind door de kiub. Eén van de direkte gevolgen is dat eigen spelers volop de kans krijgen. Naast 'ancien' Alain Moens hebben ook Tom Riijdant en Patrick De Kinder hun vaste stekje op het oog. Daarnaast zijn er nog Sven Robbrecht als volwaardige vervanger van Kurt Van Meirvenne en Nico Van Den Bossche met een goede prestatie tegen Kapellen. De ploeg wordt er steeds 'Dendermondser' op. Bij deze namen zal het wellicht niet blijven want in de wedstrijd tegen Kapellen kreeg ook junior Serge Van Eycken de kans te tonen wat in zijn mars te hebben. Alleszins iemand met voldoende kapaciteiten om binnen een paar jaar, mits blijvende inspanning en goede begeleiding, zijn opwachting te maken in het eerste elftal. Het is dan ook weer een bewijs dat uitslagen in de jeugdreeksen niet altijd bepalend zijn om jeugdspelers te vormen. Aan de andere kant is het de verdienste van trainer Meersman om deze jongeren een kans te geven en betekent het een stimulans voor allen die zich voor de KAVD-jeugd inzetten alsook voor die jeugd zelve. v Serge Van Eycken, Dendermondse belofte (TD) niet op tafel leggen. Naarnate de match naar haar einde liep begonnen zich langs de omheining vreugdetaferelen af te spelen. Het laatste fluitsignaal was voor de kersverse kam pioenen meteen het sein voor een dolle feestavond en -nacht. E.G. Degenen die graag doelpunten zien scoren kwamen net als tegen Diest (4-4) tegen SK Tongeren opnieuw aan hun trekken in het P. Comelisstadion te Aalst. Met vijf treffers op zijn aktief etaleert Eendracht zich de jongste weken als één van de produktiefste ploegen in tweede klasse. Uiteraard wordt de man die scoort sterk bejubeld, maar aan de basis van vier van de viif Eendrachtgoals lag Moses Chunga. Het was weer een feest om die Zimbabwees te zien voetballen. Zijn recht streekse tegenstander Byloos zweette water en bloed om hem te stuiten. Tevergeefs, want ofschoon Chunga zelf niet scoorde kon hij met splijtende voorzetten de Limburges afweer om de haverklap ontwrichten en zijn maats in de gelegenheid stellen aan de lopende band te scoren. Oefenmeester Fazekas was uiteraard in zijn nopjes met die afgetekende zege. 'Wat het scoren betreft loopt het plots naar het einde van de kompetitie weer snor. Dat groot aantal doelpunten is spektakulair voor het publiek. In ieder geval, mede door het verlies van Eeklo, zijn we weer wat dichterbij de eindronde geraakt. Toch wil ik het vel van de beer niet verkopen voor hij geschoten is. Laten we voor de twee resterende wedstrijden planmatig te werk gaan', aldus Fazekas. Over Gino Nys hebben we minder gunstig nieuws te melden. De Waaslander viel in de reservewedstrijd tegen Tongeren al na tien minuten uit met een zware kwetsuur aan de enkel en diende gehospitaliseerd te worden. Hij is volgens de jongste berichten uitgeschakeld voor de rest van de kompetitie. De verplaatsing van E. Aalst zondag a.s. naar het veroordeelde Stade Leuven is van cruciaal belang voor Eendracht. Bij een gebeurlijke winst in de universiteitsstad mag zwat-wit zich al opmaken voor de deelname aan de eindronde. Oefenmeester Fazekas blijft echter met beide voeten op de begane grond. Hij heeft de eerstvolgende tegenstander van zijn poulains een paar keer aandach tig bestudeerd en kwam tot de vaststelling dat Stade achteraan moeilijk te ontwrichten is. Trouwens ploegen als Turnhout en Diest geraakten tegen de Leuvenaars met moeite met de hakken over de sloot. Fazekas: 'Bovendien speelt het psychologisch aspect voor een groot deel mee. Stade Leuven, veroordeeld tot de degradatie, heeft sowieso niets meer te verliezen en kan ons aanpakken zonder enige stress. Hetzelfde kan niet gezegd worden wat Eendracht betreft. Derijck en zijn maats moeten tegen Leuven nog eens extra op de tanden bijten om de deelname aan de eindronde zeker te'1 stellen. Dus er komen twee ploegen met een totaal ander inzicht tegenover mekaar te staan.' Ondertussen heeft Fazekas ook al een verlanglijstje samengesteld wat de versterking van zijn gelederen betreft. In de schoot van het Eendrachtbestuur wenst men echter nog enkele weken te wachten. Een gunstige prestatie in de eindronde, met daaraan gekoppeld een eventuele promotie naar eerste klasse, is alleszins een conditio sine qua non voor de aankoop van nieuwe en waardevolle elementen. Op grond van wat keeper Kurt Van Meirvenne verklaart, had de spelleider het doelpunt dat kampioen Kapellen de zege opleverde, moeten afkeuren. 'Op het ogenblik dat ik de bal wilde plukken, kreeg ik een elleboogstoot in mijn aangezicht. Ik maakte de scheidsrechter duidleijk dat hij bij een dergelijke faze de doelman moet beschermen. Er hielp geen lievemoederen aan. Integendeel ik kreeg nog een gele kaart bovenop en na de match ben ik mij moeten gaan verantwoorden. Tegen een team als Kapellen had ik graag de nul op het bord gehouden. Dat had best gekund', aldus de Dendermondse goalie. Technisch adviseur Willy Meersman was ondanks de nederlaag toch niet teleurgesteld. 'De spelers hebben zich totaal ingezet en ik meen dat een gelijkspel te verantwoorden was. Uiteraard heeft Kapellen meer talent aan boord. Knapen als Peeters, Van De Korput en Gorree steken boven het niveau van bevordering uit en kunnen op hun eentje de wedstrijd een andere wending geven. .Als geheel bezit Kapellen bovendien meer maturiteit, al liet het in vergelijking met vorige matchen deze keer geen denderende indruk. We hebben geroeid met de riemen die we hadden. Iedereen heeft uitgevoerd wat binnen zijn mogelijkheden ligt en wat van hem werd verlangd. In het middenveld kregen we het zeer lastig om mee te kunnen. Tenslotte mogen we niet vergeten dat er vijf basisspelers ontbraken. EG, De supportersklub van Eendracht Aalst, 'Verona 15' organiseert op dinsdag 30 april een fuif ten voor dele van de jeugd van E. Aalst in de kantine van de klub. Vanaf 20 uur kan men er naast WENDY VAN WANTEN ook allerlei Aalsterse ar tiesten aan het werk zien en horen. Verona 15 is een supportersklub die opgericht werd door Aalsterse sup porters van de nationale ploeg tij dens de jongste wereldkampioen schappen toen de Rode Duivels in Verona speelden. Spelers geschorst door drie waarschuwingen Nico De Cock (Sp. Buggenhout), Mario Van der Stappen (Sp. Bug genhout), Philippe Rasschaert (SK Overmere), Dirk De Cremer (J. Le de), Mare D'Hollander (FC Hei kant), Pascal Van Wijnendaele (RC Bambrugge), Danny De Bruvn (RC Banibrugge), Marc Van Malder (E. Opstal), Dirk Bogaert (E. Sers- kamp), Frank Leus (O. Erpe). Ma rio Baeyens (Juventus Schoon- aarde), Franky De Vrieze (Valentino's Overmere), Benny Ro giers (R.C. Lebbeke).

De Voorpost | 1991 | | pagina 18